اسکن کف پا چیست؟⭐چه ضرورتی برای ساخت کفش و کفی طبی دارد؟

   
انواع دستگاه اسکن کف پا چیست

کف پا، به دلیل جذب کردن فشارهایی که از خارج به آن وارد می شود در معرض آسیب و خطرات زیادی قرار دارد. چنانچه می خواهید به این قلب دوم بدن خود کمک کنید، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار همراه ما باشید.

اسکن کف پا چیست؟

یکی از بهترین کارهایی که می توان در جهت ایجاد شرایطی نرمال برای تحرک پا انجام داد،  اسکن کف پا و ساخت کفی طبی است. وقتی به یک کلینیک ارتوپدی فنی مراجعه می کند، شما را روی یک دستگاه اسکن می برند. این دستگاه از پای شما اسکن می گیرد. اسکن، فشاری که از نوک پا تا پاشنه به پا وارد می شود، ثبت کرده و سپس با توجه به آن، داده هایی را ارائه می کند. این داده ها به کمک آمده و برای ساخت کفش و کفی طبی به کار برده می شود.

با توجه به نوع دستگاه، شما یا به صورت ثابت روی دستگاه اسکن قرار می گیرید و یا روی آن خیلی آهسته و آرام راه می روید. اسکنی که از هر یک از این دو روش به دست می آید به پزشکان کمک می کند تا بتوانند نحوه راه رفتن و شکل عملکرد پاهای فرد را مشاهده کرده و آن را بررسی و ارزیابی کنند.

خوب است بدانید که دستگاه های اسکن، مانند دستگاه های رادیوگرافی و یا عکس برداری نیستند و هیچ گونه اشعه خاصی را به بدن ما وارد نمی کنند. به عبارت دیگر، سنسورهای این دستگاه است که اطلاعات مربوط به فشار کف پا را گزارش می کند و در انجام این فرآیند، اشعه ها هیچ دخالتی ندارند.

فردی که می داند اسکن کف پا چیست، به خوبی اطلاع دارد که برای این موضوع باید به کجا مراجعه کند. کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار دستگاه های اسکن قوی و یپشرفته ای دارند و یک اسکن دقیق از کف پا تهیه می کنند. از این اسکن برای منظورهای متفاوت استفاده می کنند که یکی از آنها ساخت کفش ها و کفی های طبی است. چنانچه می خواهید در جریان قیمت کفش و کفش طبی قرار بگیرید با مراکز ارتوپدی فنی در تماس باشید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اسکن کف پا چیست

چه کسانی می بایست به مراکز اسکن کف پا مراجعه کنند؟ دلیل انجام  اسکن کف پا چیست؟

حال که می دانید اسکن کف پا چیست، خوب است در مورد کسانی که می بایست برای انجام اسکن کف پا اقدام کنند نکاتی را بیان کنیم. این گروه ها به شرح زیرند:

 • فردی که قوس کف پای شدیدی دارد؛
 • کسی که به صافی کف پا مبتلا شده است؛
 • افرادی که خار پاشنه دارند؛
 • کسانی که به خاطر کارشان، زیاد در طول روز می ایستند؛
 • کودکانی که اوتیسم دارند. این گروه از کودکان مشکل تعادل داشته و نمی توانند به درستی راه بروند؛
 • ورزشکارهایی که می خواهند بهره وری خود را افزایش و میزان آسیب های وارده را کاهش دهند؛
 • افرادی که درد دائمی را در پای خود حس می کنند؛
 • افرادی که در ناحیه پاشنه پای خود احساس درد می کنند؛
 • کسانی که قوس کف پای آنها زیاد است؛

تمامی گروه هایی که اشاره کردیم، چنانچه بخواهند بهترین و ایده آل ترین شرایط را برای تحرک و فعالیت پای خود فراهم کنند می بایست به مراکز اسکن کف پا مراجعه کرده و برای گرفتن اسکن اقدام کنند. اسکن، ابزاری کاملا مناسب و کاربردی برای ساخت کفش ها و کفی های به معنای واقعی طبی است.

انواع دستگاه اسکن کف پا چیست؟

برای آنکه بهتر متوجه شدید اسکن کف پا چیست، خوب است در مورد انواع دستگاه های اسکن نیز نکاتی را بیان کنیم. این دستگاه ها دو نوع دارند؛ دستگاه اسکن نوری و فشاری. در اسکنرهایی که به آنها اسکنرهای نوری گفته می شود، با استفاده و کمک نور، درصد فشار وارد شده به هر نقطه از پا تشخیص داده می شود.

در کنار دستگاه های اسکن نوری، اسکن های فشاری قرار دارند. در این دستگاه، صفحه ای با تعداد بالایی سنسور فشاری وجود دارد. این صفحه میزان فشاری به هر نقطه از پا وارد شده را در اختیار متخصصان قرار می دهد و به بیان دیگر، می توان به کمک آن الگوی فشار کف پا را تشخیص داد.

نوع دیگری از دستگاه های اسکنر هستند که به آنها اسکنرهای سه بعدی گفته می شود. با کمک این اسکنر می توان در دو حالت دینامیک یا غیر ثابت و استاتیک یا ثابت، از کف پای فرد اسکن گرفت. در روش ثابت یا استاتیک، بیمار روی صفحه به صورت ثابت قرار گرفته و دستگاه، فشاری که به هر نقطه از پا وارد می آید، ثبت می کند. در روش دینامیک، فرد خیلی آرام و آهسته روی صفحه دستگاه قدم بر می دارد. تشخیص انحرافات در زمان راه رفتن از جمله کاربردهای اسکن به این روش است.

فواید اسکن کف پا چیست؟

فواید اسکن کف پا چیست؟

در ادامه پاسخ به سوال اسکن کف پا چیست، خوب است در مورد برخی فواید انجام آن نیز نکاتی را بیان کنیم. درست است که به صورت کلی، اسکن کف پا به پزشک این امکان را می دهد تا برخی ناهنجاری های کف پا را متوجه شده و بهترین روش را برای درمان آنها تجویز کند، اما اسکن پا مزیت های دیگری نیز دارد که از آن جمله می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

1- راحتی؛

یکی از فوایدی که می توان برای اسکن کف پا بیان کرد، راحت بودن بیمار در حین گرفتن اسکن است. در گذشته، به روش های سنتی از پای فرد قالب گیری می کردند و این مشکلات و محدودیت هایی داشت، اما امروزه با دستگاه های اسکن، راحتی بیمار به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

2- افزایش دقت؛

از دیگر فوایدی که می توان برای اسکن بیان کرد، حداکثر دقت در ارائه دیتا و اطلاعات است. اسکنرها به دلیل فناوری که در ساخت آنها به کار برده شده است، حداکثر دقت را در ارائه و ثبت دیتاها دارند. با این اطلاعات می توان بهترین نوع کفش و کفی طبی را ساخت و در اختیار افراد قرار داد. ارتوپدی فنی هایی که دستگاه های اسکن دقیقی دارند، ممکن است بتوانند برای ساخت پروتز مچ دست نیز به شما کمک کنند.

هدف از انجام اسکن کف پا چیست؟

هدف از انجام اسکن کف پا کودکان چیست؟

حال که می دانید اسکن کف پا چیست، خوب است در مورد موضوع مهم دیگری که آن نیز انجام اسکن کف پا کودکان است، صحبت کنیم. کودکان نیز از جمله کسانی هستند که گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشند برای گرفتن اسکن پا اقدام کنند. اسکن در کودکان به اهداف زیر انجام می شود:

 • کودکانی که کف پای آنها صاف است می بایست برای گرفتن اسکن کف پا اقدام کنند. اسکن در اینجا، هم نقش درمانی و هم نقش تشخیصی دارد. با کمک اسکن، خیلی سریع تر می توان متوجه شد که کودک به صافی کف پا مبتلا شده است. با ساخت کفی های مخصوص صافی کف پا که آن نیز به کمک اسکن ساخته می شود، می توان پای صاف کودک را درمان کرد.
 • بروز دردهای بی علت در کف پا نیز باعث می شود که برخی والدین تصمیم بگیرند کودک خود را به مراکز دریافت اسکن ببرند و از کف پای او یک اسکن تهیه کنند.
 • خار پاشنه نیز دیگر دلیل قانع کننده برای گرفتن اسکن کف پا در کودکان است. اینکه والدین بدانند اسکن کف پا چیست، به آنها کمک می کنند تا برای حل مشکلات کودک خود با سرعت بیشتری قدم بردارند.
قیمت اسکن کف پا چیست

هزینه اسکن کف پا قدر است؟

بعد از فهمیدن مزیت ها و کاربردی اسکن کف پا چیست، می توان در مورد هزینه ی انجام آن نیز صحبت کرد. هزینه اسکن پا عدد ثابت و مشخصی نیست و تحت تاثیر عوامل متفاوت قرار دارد. این عوامل به شرح زیرند:

 • دستگاهی که با آن اسکن گرفته می شود از جمله پارامترهای تاثیرگذار روی هزینه اسکن کف پا است. هر قدر دستگاه اسکن، پیشرفته تر و بروز تر باشد، قطعا قیمت انجام اسکن با آن نیز بیشتر خواهد بود.
 • کلینیکی که اسکن کف پا در آن انجام می شود نیز روی قیمت تاثیر دارد. کلینیک های مختلف با توجه به مواردی که خود در نظر گرفته اند، اسکن را با قیمت های متفاوتی انجام می دهند.
 • شهری که برای گرفتن اسکن انتخاب می کنید نیز روی قیمت تاثیر دارد. بهتر است هر زمان که می خواهید برای گرفتن اسکن اقدام کنید ابتدا قیمت را از چند کلینیک بپرسید، مقایسه کنید و سپس یک اقدام جدی انجام دهید.
نام بهترین مرکز اسکن کف پا چیست؟

نام بهترین مرکز ساخت کفش طبی با اسکن پا چیست؟

حال که در مورد اسکن کف پا اطلاعاتی را به دست آوردید خوب است بدانید که نام بهترین مرکز اسکن کف پا چیست. اول از همه باید بدانید که اسکن کف پا در مراکزی که نام آنها کلینیک های ارتوپدی فنی است گرفته می شود. در این کلینیک ها، اسکنرهای قوی و پیشرفته ای وجود دارد و افراد می توانند با مراجعه به آنها برای ساخت کفش طبی با اسکن پا اقدام کنند. در این مراکز، با توجه به تصویری که از کف پا تهیه شده است یک کفش و کفی بسیار مناسب و استاندارد ساخته می شود.

کسانی که می دانند کاربردهای اسکن کف پا چیست و به مزیت های کفش ها و کفی های طبی به خوبی واقف هستند حتما به این مراکز مراجعه می کنند. یکی از مراکزی که دستگاه اسکن قوی و پیشرفته دارد، پایار است. با مراجعه به پایار و به واسطه دستگاه دقیقی که دارد می توانید یک تصویر و اسکن دقیق از کف پای تان داشته باشید و به کمک آن برای ساخت کفش ها و کفی هایی اقدام کنید که کاملا با پای شما سازگاری، هماهنگی و تناسب دارند. پوشیدن این کفش ها از بروز بسیاری عوارض و ناهنجاری های پا پیشگیری می کند.

کلام آخر

 اسکن کف پا چیست، سوالی بود که ما در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. امیدواریم با توجه به نکاتی که بیان کردیم اطلاعات شما در مورد اسکن افزایش پیدا کرده باشد. برای گرفتن اسکن کف پا به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *