معرفی عرقیات پایین آورنده قند خون ⭐ تضمینی + کاربردی

   
با عرقیات پایین آورنده قند خون آشنا شوید!!؟

آشنایی با عرقیجاتی که می توانند قند خون را کاهش دهند، برای کسانی که به دیابت مبتلا هستند از جمله ضروریات به شمار می رود. اگر به دیابت مبتلا شده اید در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

با عرقیات پایین آورنده قند خون آشنا شوید!!؟

فردی که دیابت دارد، در کنار مصرف داروها و نخوردن برخی مواد غذایی که قند خون را بالا می برند، باید با برخی خوراکی هایی که قند را کاهش می دهند نیز آشنا باشد. سعی کنید علاوه بر مصرف میوه های بدون قند، این عرقیجات را نیز میل کنید:

1- عرق دارچین؛

یکی از بهترین عرقی جاتی که باعث کاهش قند خون می شود، عرق دارچین نام دارد. این عرق را یکی از بهترین پایین آورنده های قند خون می دانند. تحقیقات و مطالعات زیادی انجام شده که نشان می دهد دارچین می تواند میزان قند و چربی خون افراد را کاهش دهد. این ماده، انسولین در بدن تولید می کند. افراد با توجه به علاقه ای که دارند می تواند عرق آن را مصرف کرده و یا آن را به صورت پودر میل کنند.

2- عرق شوید؛

از دیگر عرقیات پایین آورنده قند خون، عرق شوید است. درست است که از عرق این گیاه برای کم کردن میزان چربی خون در بدن استفاده می کنند، اما لازم به ذکر است که عرق شوید، انسولین در بدن ترشح کرده و باعث می شود که میزان قند خون در بدن نیز تنظیم شود. با مصرف این عرق و سایر عرقیات موثر، شرایط را برای قطع عضو از ناحیه مچ پا و ساخت پروتز مچ پا فراهم نکنید.

3- عرق زیره؛

در مورد عرق زیره نیز تحقیقات زیادی انجام شده است. این تحقیقات از تاثیر قابل توجه عرق زیره روی کاهش قند خون حکایت می کنند. کسانی که به دیابت مبتلا هستند می توانند عرق زیره را مصرف کرده و دیابت و قند خون خود را تحت کنترل درآورند. سعی کنید در مصرف این عرق زیاده روی نکنید؛ زیرا مصرف زیاد از حد آن باعث می شود که قند خون خیلی کاهش پیدا کند. با مصرف این عرق و توسل به سایر روش های درمان، اجازه ندهید که نگرانی پرداخت قیمت پروتز مچ پا، کیفیت زندگی تان را کاهش دهد.

4- عرق زنجبیل؛

عرق زنجبیل از دیگر عرقیات پایین آورنده قند خون است. این عرق، آثار ضد دیابتی از خود نشان داده و علاوه بر آن می تواند چربی خون را نیز کاهش دهد. عرق زنجیل را برای کاهش میزان قند خون، به صورت ناشتا استفاده می کنند.

5- عرق آلوئه ورا؛

از دیگر عرقیات پایین آورنده قند خون می توان به گیاه آلوئه ورا اشاره کرد. این گیاه نیز از جمله گیاهانی است که خواص زیادی داشته و مصرف آن مزیت های بی شماری را شامل حال ما می کند. با خوردن عرق این گیاه دارویی، قند اضافی که در بدن وجود دارد، دفع شده و میزان قند خون ما کاهش پیدا می کند. برای آنکه از حداکثر نتایج مصرف این گیاه بهره ببرید بهتر است آن را به صورت ناشتا میل کنید. به خاطر داشته باشید، بی توجهی به کنترل قند خون، شما را به سمت ساخت پروتز پا زیر زانو هدایت خواهد کرد.

6- عرق رزماری؛

دیگر عرقیات پایین آورنده قند خون رزماری است. عرق این گیاه برای بیماری قند و کسانی که قند خون بالایی دارند بسیار مناسب و پرفایده گزارش شده است. اگر خواستید، می توانید از خواص این گیاه، هم به صورت عرق و هم به صورت دمنوش بهره ببرید. نه تنها با میل کردن فرآورده های این گیاه، قند خون کاهش پیدا می کند، بلکه افراد به آرامش نیز می رسند؛ چرا که رزماری یکی از آرامش بخش ترین گیاهان دارویی به شمار می رود. بهتر است در مصرف رزماری زیاده روی نکرده و با مراجعه به متخصصان طب سنتی، در خصوص اینکه چه مقدار از این گیاه را در طول روز مصرف کنید، اطلاعات کاملی به دست آورید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین عرقیات پایین آورنده قند خون

آیا عرق کاسنی قند خون را پایین می آورد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای علاقه مندان به مصرف عرقیجات برای کنترل بیماری دیابت به وجود آید این است که آیا عرق کاسنی قند خون را پایین می آورد. در پاسخ به این سوال باید بگویم که بله؛ از عرق کاسنی به عنوان یکی از بهترین عرقیات پایین آورنده قند خون یاد می کنند.

کاسنی از جمله گیاهانی است که هم به صورت خودرو رشد می کند و هم می توان آن را کاشت. از برگ های تازه این گیاه، عرق کاسنی به دست می آورند. البته، ریشه ها، ساقه ها و گل های این گیاه نیز خواص درمانی دارند. این گیاه از جمله گیاهانی است که مصرف آن باعث تنظیم فعالیت کبد می شود. وقتی کبد ما در سلامت کامل باشد، ترشح انسولین نیز به درستی در بدن ما انجام می شود. به دنبال این اتفاق، کنترل بیماری دیابت نیز راحت تر صورت می گیرد. کسانی که یک لیوان عرق کسانی قبل از صبحانه میل می کنند، تاثیر بیشتری از مصرف این گیاه خواهند دید.

خوب است بدانید که گیاه کاسنی از جمله گیاهان آرامش بخش است و افراد با میل کردن آن استرس شان به میزان زیادی کاهش پیدا می کند. وقتی افراد دچار استرس می شوند، قند خون آنها افزایش پیدا می کند. پس، خوب است دیابتی ها عرق کاسنی مصرف کنند تا از میزان و شدت استرس آنها کاسته شده و قند خون آنها افزایش پیدا نکند.

 

همه چیز در رابطه با عرقیات پایین آورنده قند خون

با قویترین پایین اورنده قند خون آشنا شوید؟

علاوه بر مصرف عرقیات پایین آورنده قند خون، برخی مواد غذایی دیگر نیز می توانند در کاهش قند خون افراد دیابتی، مفید و موثر واقع شوند. این مواد غذایی را که از هر یک از آنها به عنوان قویترین پایین اورنده قند خون یاد می کنند در ادامه معرفی کرده ایم:

  • آب، یکی از مایعاتی است که می تواند به دیابتی ها کمک کند تا قند خون خود را تحت کنترل درآورند. مصرف آب، باعث می شود که گلوکز توسط کلیه ها جذب شده و از بدن دفع شود. بهتر است در روز چندین لیوان آب مصرف کرد تا به این شکل، قند اضافی از بدن خارج شود.
  • فیبرها که در مواد غذایی چون، میوه، غلات، دانه های کامل و سبزی دیده می شوند نیز در کاهش میزان جذاب گلوکز توسط بدن دخالت دارند.
  • ورزش کردن را نیز به دلیل خواص بی شماری که دارد به عنوان قویترین پایین اورنده قند خون مطرح می کنند. ورزش نیز به کاهش میزان گلوکز در خون کمک می کند. متخصصان به افراد توصیه می کنند که به مدت 30 دقیقه در روز ورزش کنند.
  • مواد غذایی که حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند نیز در کاهش میزان قند خون موثر و مفید است. از جمله این مواد غذایی می توانیم به تخم مرغ، مرغ و برخی حبوبات اشاره کنیم.
  • در کنار عرقیات پایین آورنده قند خون، خوب است برخی روغن های گیاهی، ماهی و آجیل ها را نیز مصرف کرد.
آشنایی با عرقیات پایین آورنده قند خون

کدام عرقیات پایین آورنده قند خون، کاهش سریع قند خون در خانه را باعث می شوند؟

حالا که با نام برخی عرقیات پایین آورنده قند خون آشنا شدید، خوب است در مورد عرقیجاتی که میزان قند خون را خیلی سریع کاهش می دهند نکاتی را بیان کنیم. از جمله این عرقیجات می توان به این موارد اشاره داشت:

1- عرق بوقناق؛

گیاهی در طب سنتی وجود دارد که آن را بوقناق یا بابا خازن می نامند. از این گیاه برای درمان خیلی از بیماری ها و از جمله قند خون استفاده می کنند. این عرق نه تنها برای کاهش میزان قند خون مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه برای پاک کردن کبد و کلیه نیز عرق بسیار مناسبی به نظر می رسد. کسانی که می خواهند با کمک طب سنتی، فشار خون خود را پایین آورند می توانند در کنار توصیه هایی که پزشک به آنها کرده و در صورتی که متخصص طب سنتی صلاح دانست، این عرق را نیز میل کنند.

 

کدام عرقیات پایین آورنده قند خون، کاهش سریع قند خون در خانه را باعث می شوند؟

2- عرق بابا آدم؛

از دیگر عرقیجاتی که می تواند به کاهش قند خون در افراد دیابتی کمک کند، عرق بابا آدم است. عرق این گیاه، خواص زیادی دارد که یکی از آنها کاهش میزان قند خون است. توصیه می شود که این عرق را به صورت ناشتا و دو بار در روز، یکی صبح و یک بار عصر میل کنید. اگر می خواهید از مصرف عرق این گیاه نتیجه خوبی بگیرید حتما با پزشکان آگاه طب سنتی مشورت کنید.

3-عرق برگ گردو؛

از دیگر عرق های گیاهی که آن نیز می تواند به دیابتی ها کمک کند تا میزان قند خونشان کاهش یابد، عرق برگ گردو است. عرق این گیاه، باعث کاهش قند خون شده و بهتر است به صورت روزانه دوبار مصرف شود. اگر از طعم عرق این گیاه خوشتان نمی آید، می توابند آن را با آب مخلوط کرده و میل کنید.

به صورت یک قانون کلی به یاد داشته باشید که مصرف این عرقیجات به تنهایی نمی توانند در کنترل قند خون کمکتان کنند. شما باید از آنها در کنار سایر روش های کنترل دیابت کمک بگیرید.

بهترین عرق گیاهی برای کاهش قند خون را چه موقع مصرف کنیم؟

بهترین عرق گیاهی برای کاهش قند خون را چه موقع مصرف کنیم؟

بعد از آنکه با عرقیات پایین آورنده قند خون آشنا شدید خوب است در مورد بهترین زمان مصرف آنها نیز نکاتی را بدانید. حتی اگر شما بهترین عرق گیاهی برای کاهش قند خون داشته باشید، چنانچه در زمان درست مصرفش نکنید ممکن است به نتیجه ای که دلخواهتان است دست پیدا نکنید.

برای آنکه بتوان از مصرف این عرقیات بهترین نتیجه را دریافت کرد باید آنها را به صورت ناشتا میل کرد. علت آنکه اغلب متخصصان توصیه می کنند این عرقیات را به صورت ناشتا میل کنید به خاطر کبدمان است. همان طوری که می دانید، کبد در بدن ما قندهای اضافه را ذخیره می کند و فرد با مصرف این عرقیات پایین آورنده قند خون به کبد کمک می کند تا عملکرد خود را اصلاح کند. مصرف این عرق ها به صورت ناشتا و یا دو سه ساعت بعد از وعده های غذایی می تواند در کاهش قند خون کمک قابل توجهی باشد.

ضمنا، برخی کسانی که دیابت ندارند نیز می توانند از این عرق ها برای پیشگیری استفاده کنند، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنند؛ چرا که ممکن است مصرف بیش از حد آنها برای بدن ضرر داشته باشد.

کلام آخر

عرقیات پایین آورنده قند خون را در این مقاله معرفی کردیم. اگر در اثر بی توجهی به کنترل دیابت، پای شما از ناحیه زانو یا زیر زانو قطع شد، حتما به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در کشور، همچون پایار مراجعه کنید؛ کارشناسان این مرکز می توانند اندام های مصنوعی کاربردی برای شما بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *