چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد؟⭐باید بدانید

   
پاسخ به سوال چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد

دیابت، بیماری نیست که اگر به حال خود رها شود، بهبود پیدا کند. بی توجهی به این بیماری و مصرف غذاهایی که قند را افزایش می دهد، مخاطرات زیادی برای دیابتی ها به وجود می آورد. اگر می خواهید با چند تا میوه های کاهنده خون آشنا شوید، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید و مقاله کاهش سریع قند خون در خانه را مطالعه کنید.

چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد؟

دیابتی هایی که نمی خواهند برای ساخت پروتز مچ پا اقدام کنند، باید نسبت به کنترل بیماری خود، از روش های متفاوتی استفاده کنند. از کنترل قند خون به صورت روزانه گرفته تا مصرف میوه ها و غذاهایی که برای دیابت خوب است و برای آن ضرر ندارد، از جمله کارهایی که این گروه می بایست انجام دهند. ما در اینجا می خواهیم برخی میوه هایی که قند خون را کاهش می دهند، معرفی کنیم؛ لیست این میوه ها به شرح زیر است:

1- سیب؛

یکی از بهترین میوه ها برای کاهش قند خون، سیب است. این میوه شاخص گلیسمی پایینی دارد، فیبر زیادی داشته و از جمله میوه هایی است که آنتی اکسیدان زیادی دارد. از دیگر خواصی که می توان در مورد این میوه بیان کرد، داشتن پلی فنول است. پلی فنول ها میزان قند خون فرد را بهبود می دهند و از لخته شدن خون جلوگیری می کنند. سیب از جمله میوه هایی است که خاصیت ضد سرطانی آن نیز گزارش شده است. اگر هر روز هزینه ای برای خرید سیب بپردازید و آن را جزء برنامه غذایی خود قرار دهید، مجبور نیستید که برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز مچ پا اقدام کنید.

2- پرتقال؛

از دیگر پاسخ هایی که می توانیم به سوال چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، بدهیم پرتقال است. باور غلطی که در مورد پرتقال وجود دارد این است که برخی ها فکر می کنند این میوه از جمله میوه های افزاینده قند خون در بدن است. موضوعی که در مورد پرتقال وجود دارد و باعث افزایش قند خون می شود، آب پرتقال است. دیابتی ها بهتر است آب پرتقال مصرف نکنند؛ زیرا باعث افزایش قند خون می شود. پرتقال، ویتامین سی و فیبر زیادی دارد و به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و خاصیت ضد التهابی یکی از بهترین میوه ها برای افراد دیابتی به شمار می رود. به صورت کلی، میوه هایی که در خانواده مرکبات قرار دارند، از جمله میوه های مناسب برای بیماران دیابتی به شمار می روند.

3- کیوی؛

در پاسخ به سوال چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، اگر نامی از کیوی نبریم، بی انصافی کرده ایم. این میوه نیز از جمله میوه های مناسب برای کاهش قند خون به شمار می رود. این میوه قند زیادی نداشته و در آن مقدار زیادی فیبر وجود دارد. در ضمن، کیوی هم خاصیت ضد التهابی دارد و هم می تواند استرس اکسیداتیو را در بدن کاهش دهد. استرس اکسیداتیو، به حالتی گفته می شود که در آن، میزان تعادل بین آنتی اکسیدان ها و رادیکال های آزاد به هم می خورد. با بروز این استرس، آسیب های زیادی به بدن وارد می شود. خوب است دیابتی ها با مصرف این میوه قدمی موثر در جهت سلامت خود بردارند.

4- شاتوت؛

از دیگر میوه هایی که می توان آن را، در لیست پاسخ های سوال “چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد” مشاهده کرد، شاتوت است. شاخص گلیسمی این میوه 25 است. خوب است بدانید، شاخص گلیسمی، میزان افزایش قند خون به واسطه خوردن برخی مواد غذایی را نشان می دهد و هر قدر پایین تر باشد، به این معنی است که تاثیر کمتری بر قند خون دارد. شاتوت به دلیل داشتن فیبر و آنتی اکسیدان، جزء یکی از بهترین میوه ها به شمار می رود.

5- گریپ فروت؛

در لیست چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، می بایست گریپ فروت را نیز قرار داد. 9 گرم قند در این میوه وجود دارد و به همین دلیل از جمله میوه هایی است که افراد دیابتی می توانند آن بدون هیچ نگرانی مصرف کنند.

6- آووکادو؛

آووکادو، یکی از میوه های است که میزان قند پایینی است و چربی های سالمی نیز در آن وجود دارد و به همین دلیل، فرد با خوردن این میوه احساس سیری می کند. کسانی که این میوه را مصرف می کنند به صورت طولانی مدت احساس گرسنگی به سراغشان نمی رود. خوب است اگر مدام احساس گرسنگی دارید این میوه را در برنامه غذایی روزانه تان دهید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چه میوه هایی برای قند بد است؟

حال که می دانید چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، خوب است در مورد میوه هایی که قند خون را افزایش می دهند، صحبت کنیم. اگر سوال ” چه میوه هایی برای قند بد است” برای شما نیز به وجود آمده است، این قسمت را با دقت بیشتری مطالعه کنید تا جواب سوال خود را به دست آورید.

میوه های حاوی کربوهیدرات از جمله میوه هایی هستند که اصلا برای بیماری قند خوب نیستند و باعث افزایش قند خون می شوند. کربوهیدرات ها روی قند خون اثر می گذارد و باعث افزایش آن در خون می شود.

از جمله میوه هایی که بهتر است افراد دیابتی مصرف نکنند می توان به خرما، انبه، خرما خشک، هندوانه، آناناس و موزهایی که خیلی رسیده هستند اشاره کرد. این میوه ها، شاخص گلیسمی بالایی دارند و مصرف آنها اصلا به دیابتی ها توصیه نمی شود. شاخص گلیسمی، به شاخصی گفته می شود که در مورد سرعت و مدت زمان رها شدن قند میوه ها یا مواد غذایی در خون صحبت می کند. این شاخص، بین 1 تا 100 درجه بندی شده و در واقع، میوه هایی که شاخص گلیسمی آنها پایین است، با سرعتی کمتر و در یک مدت زمان کوتاه، قند خون را زیاد می کنند. مصرف میوه هایی که شاخص گلیسمی بالایی دارند اصلا به بیماران دیابتی توصیه نمی شود.

چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد و تاثیر بهتری دارد

چه میوه هایی برای قند خوب است؟

در ادامه پاسخ به سوال چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، خوب است در مورد میوه هایی که برای قند خوب هستند نیز صحبت کنیم. اگر سوال چه میوه هایی برای قند خوب است، برای شما نیز پیش آمده این قسمت را با دقت مطالعه کنید:

1- شلیل

از میوه هایی که برای قند خوب است، می توان به شلیل اشاره کرد. این میوه از جمله میوه هایی است که میزان قند کمی دارد و به دلیل داشتن ویتامین های متفاوت مانند ویتامین سی و آ، داشتن مواد معدنی مختلف مثل پتاسیم و مس و انتی اکسیدان های بالا یکی از بهترین میوه ها برای کنترل قند خون است و افراد دیابتی نیز می توانند آن را مصرف کنند.

شلیل فیبر بالایی دارد و با بهبود عملکرد روده های انسان، کنترل کردن قند خون و کاهش ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی به بهبود کیفیت زندگی انسان ها کمک قابل توجهی می کند. این میوه یکی از بهترین میوه ها برای کنترل وزن نیز به شمار می رود. افرادی که اضافه وزن دارند می توانند این میوه را مصرف کنند اما نباید در خوردن آن زیاده روی کنند. حتی زیاده روی کردن در مصرف مواد غذایی مفید نیز ممکن است مضر باشد. با دانستن فواید این میوه و کسب اطلاعات در مورد چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، می توانید زندگی خوبی را تجربه کنید.

چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد؟ در این رابطه چه میدانید؟

چند تا از غذاهای بدون قند که خوب است نام آنها را بدانید؟

بعد از پاسخ دادن به سوال “چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد”لازم می دانیم برای کامل تر شدن بحث، در مورد غذاهایی که قند خون را کاهش می دهند نیز نکاتی را بیان کنیم. از جمله غذاهایی که خوب است بیماران دیابتی آنها را در برنامه غذایی خود قرار دهند، می توان به این موارد اشاره کرد:

1- غذاهای حاوی سبزیجات؛

یکی از بهترین غذاها برای دیابتی ها، غذاهایی است که در آنها سبزی وجود دارد. سبزی ها میزان بالایی فیبر دارند و از این جهت، گزینه مناسبی برای این افراد به شمار می روند. فیبرها از جمله ترکیبات موثر در کنترل قند خون هستند.

2- ماهی؛

از دیگر غذاهایی که برای بیماران دیابتی خوب است، می توانیم از ماهی نام ببریم. ماهی به دلیل داشتن اسید چرب برای بیماران دیابتی گزینه خوبی است. اسید چرب در مقابل انسولین، مقاومت بالایی دارد و حتی برای کسانی که دیابت ندارند نیز مناسب است. این ماده غذایی از ابتلای افراد به دیابت جلوگیری می کند.

3-نان های سبوس دار؛

از دیگر مواد غذایی که می تواند قند خون را کاهش دهد و در کنترل آن به فرد کمک کند، نان های سبوس دار هستند. نان های سبوس دار حساسیت بدن به انسولین را افزایش داده و بر عکس نان های سفید عمل می کنند. نان های سفید قند خون را افزایش می دهند.

همه چیز در رابطه با چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد

چه چیزی قند خون را سریع پایین می آورد؟ آیا می دانید؟

گاهی اوقات، فقط دانستن اینکه چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد کافی به نظر نمی رسد و کسانی که قند خون دارند می بایست در مورد کاهش دهنده قوی و سریع قند خون نیز اطلاعاتی داشته باشند. این اطلاعات به آنها کمک می کند تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن و وقتی که قند خون آنها زیاد می شود با مصرف برخی مواد خوراکی، در جهت کاهش قند خون برآیند. از جمله خوراکی های کاهنده قند خون می توان به این موارد اشاره کرد:

  • برخی عرقیجات هستند که می توان برای کاهش میزان قند خون آنها را میل کرد. برای مثال، عرق بابا آدم، عرق برگ گردو و کاسنی از جمله عرق های گیاهی موثر روی کاهش قند خون هستند. برای آنکه بدانید چه میزان از این عرق های گیاهی را مصرف کنید، حتما زیر نظر متخصصان طب سنتی آنها را میل کنید.
  • برخی دمنوش ها مانند دمنوش دارچین نیز می توانند در کاهش میزان قند خون کمک کنند. دارچین، میزان حساسیت بدن به انسولین را افزایش داده و باعث پخش شدن قند در خون می شود. بهتر است به صورت روازنه یک فنجان از این دمنوش را میل کنید. با مصرف این دمنوش و میوه هایی که در تیتر چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، ذکر کردیم می توان قدم های موثری در جهت کاهش میزان قند خون برداشت.

کلام آخر

چه میوه هایی قند خون را پایین می اورد، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. بی توجهی به کنترل قند خون شرایط را برای قطع عضو فراهم می کند. اگر دیابت دارید و با اتفاق تلخ قطع عضو درگیر هستید، به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید؛ این مرکز در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *