اسکن کف پا و ساخت کفی طبی در تهران⭐با ارزانترین قیمت و بالاترین کیفیت

   
اسکن کف پا و ساخت کفی طبی با ارزان ترین قیمت

اسکن کف پا و ساخت کفی طبی، دو مقوله جدایی ناپذیر از هم هستند. برای ساخت کفی های طبی حتما می بایست اسکن پا انجام شود. اگر نمی دانید اسکن کف پا چیست و به چه منظور انجام می شود، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار ما را همراهی کنید.

اسکن کف پا چیست؟ تفسیر اسکن کف پا به چه دردی می خورد؟

اسکن کف پا چیست، یکی از سوالات افرادی است که تا به حال با این موضوع سروکار نداشته و اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند. برای گرفتن اسکن، فرد یا باید روی دستگاه به صورت ثابت قرار گیرد و یا روی آن خیلی آهسته و آرام قدم بردارد. دستگاه اسکن در حین این ثابت ایستادن و یا قدم برداشتن،  اطلاعاتی را در مورد عملکرد و ساختار پا آماده می کند. این دستگاه به لطف فناوری نوین، دوربین های فیلمبرداری و پروژکتورهای لیزری که در آن به کار برده شده است، میزان فشاری که به نقاط مختلف پا وارد می شود و همین طور شکل پا را ثبت و ضبط می کند. این داده ها با هم ترکیب شده و از پا اسکن ساخته می شود. افرادی که برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام می کنند، بیش از همه با کاربردهای این دستگاه آشنا هستند.

پزشکان وقتی اسکن پا را مشاهده می کنند باید آن را تفسیر کنند. تفسیر اسکن کف پا برای موارد زیر به کار برده می شود:

 • اسکن کف پا و ساخت کفی طبی، به پزشکان افراد دیابتی کمک می کند تا بتوانند وضعیت بیماری و وضعیت پای آنها را راحت تر مدیریت کنند.
 • با تفسیر اسکن، مناطقی از پا که احتمالا زخم دارند، شناسایی می شود.
 • با کمک اسکن می توان فشار وارد شده روی مناطق مختلف پا را ارزیابی کرد. به این شکل است که کفش طبی برای کجی پا برای افراد ساخته می شود.
 • ارائه اطلاعات مهم در مورد چرخه راه رفتن فرد از دیگر اطلاعاتی که می توان با استفاده از اسکن به دست آورد.
 • نه تنها برای ساخت کفش و کفی طبی از این اسکن استفاده می کنند، بلکه برای تشخیص دادن اختلاف فشار بین پای راست و چپ نیز اسکن پا را به کار می برند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اسکن کف پا و ساخت کفی طبی چیست

اسکن دینامیک چیست؟ آیا برای ساخت کفش و کفی طبی از آن استفاده می شود؟

اسکن کف پا و ساخت کفی طبی، تحت روش های مختلفی انجام می شود. یکی از انواع روش های اسکن، اسکن به روش دینامیک است. فرد در این روش، خیلی آرام و آهسته روی دستگاه اسکن قدم بر می دارد. از جمله اطلاعاتی که با این روش به دست می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تشخیص صافی کف پا و مشخص کردن نوع قوس های آن؛
 • تعیین آناتومی و شکل کف پا؛
 • مشخص شدن تمامی مشکلات کف پا؛
 • شناسایی الگوی توزیع فشار در کف پای فرد؛

یکی از مهم ترین کاربردهایی که می توان برای این روش انجام اسکن بیان کرد، ساخت کفش ها و کفی های طبی است. اسکن کف پا و ساخت کفی طبی، بعد از آنکه الگوی فشار در ناحیه کف پا مشخص شد انجام می شود. داده هایی که توسط اسکن تهیه می شود ابزار خوبی جهت ساخت کفی ها و کفش های طبی به شمار می رود. کفی هایی که به این شکل تهیه و ساخته می شود بیشترین اثربخشی را در حل و رفع مشکلات کف پا دارند. برای اطلاع از هزینه این روش اسکن، به مراکزی که در حوزه ساخت کفی های طبی و ساخت پروتز پا بالای زانو فعالیت می کنند مراجعه کنید.

اسکن کف پا و ساخت کفی طبی در بهترین مرکز ایران

هزینه اسکن کف پا چقدر است؟

هزینه اسکن کف پا و ساخت کفی طبی، متغیر بوده و ثابت نیست. یکی از عواملی که روی قیمت اسکن تاثیر می گذارد، نوع دستگاهی است که اسکن را آماده می کند. اسکن تهیه شده با دستگاه هایی که جزئیات را با دقت بیشتری مشاهده و ثبت می کنند، قطعا از قیمت اسکن دستگاه هایی که قدیمی تری هستند، بالاتر است.

از آنجایی که گرفتن اسکن پا در نوع خود اهمیت زیادی دارد به همین دلیل توصیه می کنیم به کلینیک هایی مراجعه کنید که از دستگاه های بروز، مدرن و پیشرفته برای گرفتن اسکن استفاده می کنند. کف پاها نقش مستقیمی در سلامت ران، ستون فقرات و اغلب قسمت های بدن دارند. اگر برای جلوگیری از بروز آسیب در کف پا خود اقدام کنید به خودتان کمک می کنید که اندامی سالم داشته باشید.

اگر برای دریافت اسکن پا اقدام  کنید، به دلیل قدم موثری که جهت شناسایی اختلال در پای خود برداشته و توانسته اید سلامت جسم و پای خود را تضمین کنید، از پرداخت برخی هزینه های اضافی نیز جلوگیری خواهید کرد. پس، این طور نتیجه می گیریم که پرداخت هزینه ی اسکن کف پا، یک هزینه بیهوده نیست و آثار و نتایج خوبی در پی دارد.

برای اسکن کف پا و ساخت کفی طبی به کجا باید مراجعه کنیم؟

بسیاری کسانی که می خواهند برای دریافت اسکن کف پا و ساخت کفی طبی اقدام کنند این سوال را از خود می پرسند که باید به کجا مراجعه کنند. مراکزی که مجهز به دستگاه های اسکن پیشرفته هستند، کلینیک های ارتوپدی فنی نام دارند. با مراجعه به این مراکز می توانید از پای خود یک اسکن تهیه کنید.

از اسکن کف پا، تنها برای ساخت کفش و کفی های طبی استفاده نمی کنند. تشخیص برخی بیماری ها نیز به کمک این اسکن امکان پذیر است. یکی از عوارضی که ممکن است برای برخی افراد ایجاد شود، صافی کف پا است. اگر شک دارید که کف پای شما صاف است یا نه، باید به ارتوپدی فنی های مطرح و معتبر در کشور همچون پایار مراجعه کنید. در این مراکز یک اسکن دقیق از پا گرفته می شود و پزشک به کمک آن به صورت قطعی و دقیق بیان می کند که آیا فرد به صافی کف پا مبتلا شده است یا خیر.

انواع اسکنر کف پا برای اسکن کف پا و ساخت کفی طبی!؟

انواع اسکنر کف پا برای اسکن کف پا و ساخت کفی طبی!؟

امروزه انواع اسکنر برای اسکن کف پا و ساخت کفی طبی وجود دارد که ما در اینجا می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم. انواع این دستگاه به شرح زیر است:

1- اسکنرهای دو بعدی؛

یکی از انواع دستگاه های اسکن، اسکنرهای دو بعدی هستند. این دستگاه از یک منبع نور، یک عدد دوربین و یک صفحه شیشه ای تشکیل شده و ساختار و عملکرد پیچیده ای را نمی توان در آنها مشاهده کرد. برای بررسی کردن وضعیت قوس های موجود در پا و اندازه سایز پا این دستگاه می تواند گزینه خوبی باشد. به اسکنرهای دو بعدی، اسکنر استاتیک گفته می شود؛ زیرا برای گرفتن اسکن از پای فرد، او باید روی بایستد و هیچ حرکتی نداشته باشد.

دیگر کاربردی که می توان برای این دستگاه اسکنر مثال زد، بررسی کردن نقاط پر فشار در کف پا است. وقتی که در ناحیه کف پا، اختلاف فشار وجود داشته باشد، آن قسمت از پا به این دلیل که وزن بیشتری به آن وارد می شود تغییر رنگ می دهد. این دستگاه این تغییر رنگ را تشخیص می دهد و اینکه کدام یک از قسمت های تحت فشار بیشتری قرار دارند، به راحتی مشخص می شود.

اسکن کف پا و ساخت کفی طبی پایار

2- اسکنرهای سه بعدی

از دیگر دستگاه هایی که برای اسکن کف پا و ساخت کفی طبی مورد استفاده قرار داده می شود می توان به دستگاه های اسکنر سه بعدی اشاره کرد. این دستگاه ها، یکی از پیشرفته ترین انواع دستگاه های اسکن کف پا به شمار می روند و برای ساخت کفی های طبی از آنها استفاده می شود. دقت این دستگاه ها، یکی از مهم ترین مزیت هایی است که می توان در خصوص آنها بیان کرد. برای تهیه اسکن به کمک این دستگاه، باید به مراکز و کلینیک هایی مراجعه کرد که از وجود اسکنرهای سه بعدی بهره می برند.

اسکنرهای سه بعدی، هم به صورت پویا و هم به صورت استاتیک می توانند از کف پای فرد اسکن گرفته و در اختیار او قرار دهند. از جمله مزیت های این دستگاه می توان به این موارد اشاره کرد:

 • بالا بودن سرعت: این اسکنر می تواند در عرض چند دقیقه از کف پای فرد اسکن بگیرد و باعث شود که ساخت کفی طبی با اسکن پا، سرعت بیشتری پیدا کند.
 • دقت زیاد: دقت این دستگاه بسیار بالا و چیزی در حدود چهار دهم میلی متر است.
 • کم بودن ضایعات زیستی: این دستگاه، دیجیتالی است و به همین دلیل است که ضایعات کمی را تولید می کند.
 • بالا بودن کیفیت کفی طبی: وقتی که با دستگاه سه بعدی برایاسکن کف پا و ساخت کفی طبی اقدام می شود، کفی ساخته شده بیشترین کیفیت را پیدا می کند.

 

اسکنرهای سه بعدی، بهترین دستگاه اسکن کف پا و ساخت کفی طبی در تهران

بهترین مرکز ساخت کفی طبی در کشور کجاست؟

برای گرفتن اسکن کف پا و ساخت کفی طبی باید بهترین مرکز ساخت کفی طبی را شناسایی کرده و به آنجا مراجعه کنید. از جمله بهترین مراکز ساخت کفی های طبی در کشور که به دستگاه های مدرن و بروز اسکن مجهز است، کیلنیک ارتوپد فنی پایار نام دارد.

این مرکز برای آنکه به افراد کمک کند تا با مناسب ترین هزینه بتوانند یک اسکن دقیق از پای خود تهیه کرده و از آن برای ساخت کفش ها و کفی های طبی استفاده کنند، برای اسکن قیمت بسیار مناسبی تعیین کرده است. اگر پزشک به شما توصیه کرده که حتما از پای خود اسکن تهیه کنید، در درجه اول به این کلینیک مراجعه کنید. کارشناسان این مرکز امیدوارند بتوانند با خدماتی که ارائه می کنند قدمی مثبت در جهت برطرف کردن نیازهای شما بردارند و شرایطی سالم جهت افزایش کیفیت زندگی تان ایجاد کنند.

به جز ساخت کفش ها و کفی های طبی، فعالیت های دیگری نیز در این کلینیک صورت می پذیرد. ساخت پروتز پا بالای زانو و به صورت کلی، ساخت انواع اندام های مصنوعی از جمله مهم ترین فعالیت های این کلینیک به شمار می رود.

کلام آخر

اسکن کف پا و ساخت کفی طبی، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. از آنجایی که پا قلب دوم انسان به شمار می رود. خوب است برای گرفتن اسکن به هر مرکزی مراجعه نکرده و جاهایی را انتخاب کنید که می دانید وظایف محوله را به نحو احسن و با قیمت مناسب انجام می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *