نام میوه های بدون قند⭐معرفی انواع میوه های بدون قند

   
با نام میوه های بدون قند آشنا شوید

درست است که بدن ما به قند نیاز دارد، اما ما نباید در مصرف آن زیاده روی کنیم. اگر می خواهید زندگی سالمی داشته باشید، ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار را مطالعه کنید؛ زیرا ما می خواهیم برخی میوه های بدون قند را به شما معرفی کنیم. توصیه می کنیم علاوه بر این مقاله، مقاله قویترین پایین اورنده قند خون را نیز مطالعه کنید.

تاثیر میوه های بدون قند روی دیابت چیست؟

قبل از آنکه با نام برخی از میوه های بدون قند آشنا شوید، خوب است در مورد تاثیر آنها روی دیابت نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. شاید خیلی ها ندانند که چرا خوب است که دیابتی ها میوه های بدون قند را نیز در برنامه غذایی روزانه شان جای دهند. تاثیر این میوه ها روی دیابت به این شرح است:

1-کنترل کردن میزان قند خون

یکی از تاثیراتی که میوه های بدون قند روی افراد دیابتی دارد، کنترل و مدیریت میزان قند خون است. این میوه ها، قند زیادی ندارند و به همین دلیل کسانی که دیابت دارند می توانند بدون آنکه نگرانی از بابت افزایش قند خون داشته باشند این میوه ها را مصرف کنند.

2-افزایش سلامت قلب

از دیگر تاثیرات این میوه ها می توان به حفظ سلامت قلب اشاره کرد. میوه ها، آنتی اکسیدان و ویتامین های زیادی دارند و به واسطه همین، دیابتی ها خوب است این میوه ها را مصرف کنند و مصرف آنها در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند. میوه های بدون قند و یا میوه هایی که قند خیلی کمی دارند به افزایش سلامت قلب ها در کسانی که دیابت دارند کمک می کنند.

 

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

لیست نام میوه های بدون قند

با نام میوه های بدون قند آشنا شوید!؟

میوه هایی که قند کمتری داشته، هم برای افراد عادی و هم برای افراد دیابتی کمترین ضرر را در پی دارند. افراد دیابتی باید به همه چیزهایی که در طی روز مصرف می کنند، توجه داشته باشند تا مجبور نشوند در آینده برای ساخت پروتز پا زیر زانو اقدام کنند. اگر نام این میوه ها را نمی دانید این بخش را با دقت مطالعه کنید:

1- آووکادو؛

یکی از میوه هایی که میزان قند آن بسیار پایین گزارش شده، آووکادو است. این میوه، ارزش غذایی بالایی داشته و به دلیل داشتن فیبر می تواند نقش خوبی در متعادل کردن قند خون داشته باشد. از جلمه مزیت های این میوه می توانیم به تاثیر آن در کنترل وزن، بهبود عملکرد در روده، کاهش خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی و کنترل فشار خون اشاره کنیم.

افرادی که دوست دارند این میوه را مصرف کنند می توانند خام و پخته آن را میل کنند. اگر پزشک تان توصیه کرد انبه مصرف کنید، آن را به یکی از عادت های غذایی تان تبدیل کنید تا شرایط برای قطع عضو و اجبار شما جهت پرداخت قیمت پروتز پا زیر زانو فراهم نشود.

2- توت فرنگی؛

از دیگر میوه هایی که از آن به عنوان یک میوه کاهنده قند خون یاد میکنند می توان به توت فرنگی اشاره کرد. توت فرنگی نیز به دلیل داشتن میزان زیادی فیبر می تواند به کنترل قند خون فرد کمک کند و نقش خوبی در بهبود عملکرد روده ها، کاهش خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی و همین طور کنترل وزن ایفا کند. این میوه به دلیل میزان بالای آنتی اکسیدان می تواند عملکرد مغز را نیز بهبود بدهد.

3- کیوی؛

از دیگر میوه هایی که می توان آن را در لیست نام میوه های بدون قند مشاهده کرد، کیوی است. کیوی از جمله میوه هایی است که ویتامین سی زیادی دارد و به دلیل داشتن میزان بسیار کمی قند، یکی از میوه های کم قند به شمار می رود. هر دانه کیوی، کمتر از 6 گرم قند دارد. این میوه را می توانید در طول سال در مغازه علی میوه فروشی و تره بار مشاهده کرده، بخرید، مصرف کنید و به کمک آن میزان قند خون خود را کنترل کنید.

4- گریپ فروت؛

از دیگر میوه های بدون قند می توان به گریپ فروت اشاره کرد. این میوه از جمله هایی است که قند کمی دارد و برای کسانی که می خواهند لاغر شوند نیز گزینه مناسبی به نظر می رسد. افرادی که دائم در حال سرفه کردن هستند نیز می توانند برای درمان سرفه های خود گریپ فروت میل کنند. در این میوه، فیبر، آنتی اکسیدان و مواد مغذی زیادی وجود دارد و به همین دلیل آن را یکی از بهترین و سالم ترین خوراکی ها می نامند. شاخص گلیسمی این میوه پایین بوده و از جمله میوه هایی است که میزان زیادی آب دارد. کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی از دیگر مزیت های مصرف این میوه است.

5- خیار؛

خیار، دیگر میوه ای است که می توان نام آن را در لیست میوه های بدون قند مشاهده کرد. این میوه از آن دست میوه هایی است که خاصیت خنک کنندگی و آبرسانی داشته و متخصصان تغذیه به کسانی که می خواهند همیشه یک ماده خوراکی بدون قند و کالری برای میل کردن داشته باشند، خیار را توصیه می کنند. خیار پتاسیم و ویتامین سی بالایی دارد.

6- لیمو؛

لیمو نیز میزان قند کمی داشته و بهتر است همه افراد آن را در برنامه غذایی روزانه خود جای دهند. این میوه میزان بالایی ویتامین سی داشته و هر یک عدد از آن نیز چیزی در حدود 1 تا 1.5 گرم قند دارد. کسانی که نمی خواهند در معرض خطر عضو و ساخت پروتز پا بالای زانو قرار بگیرند بهتر است این میوه ها مصرف کنند.

تاثیر میوه های بدون قند روی دیابت چیست؟

چه میوه هایی برای قند خوب است؟

حال که با نام میوه های بدون قند آشنا شده اید خوب است است اسم برخی میوه هایی را که برای قند خوب است نیز بدانید. مطالعه دقیق این قسمت را به کسانی که دیابت دارند توصیه می کنیم؛ زیرا برخی از آنها فکر می کنند که نباید میوه ها را به این دلیل که قند دارند، مصرف کنند. نام میوه های مفید برای قند یا دیابت به شرح زیر است:

1-سیب؛

یکی از میوه هایی که می توان آن را در لیست نام میوه های مناسب برای قند مشاهده کرد، سیب است. گرچه این میوه شیرین است، اما چنانچه به اندازه و مقدار کافی در طی روز مصرف شود، ضرری برای بیماران دیابتی نخواهد داشت. سیب یک منبع فوق العاده از فیبرهاست و بهترین میوه، هم برای افراد سالم و هم برای دیابتی ها به شمار می رود. از سیب به عنوان یک محافظت کننده قوی قلب یاد می کنند که آنتی اکسیدان زیادی نیز دارد.

2- گواوا (guava)؛

از دیگر میوه هایی که می توانیم در پاسخ به سوال ” چه میوه هایی برای قند خوب است” بیان کنیم، گواوا است. این میوه، شاخص گلیسمی پایینی دارد. گواوا، فیبر بالایی داشته و به درمان برخی مشکلات شایع در میان افراد دیابتی، مانند یبوست کمک فراوانی می کند. افراد سالمی که گواوا مصرف می کنند، کمتر از بقیه به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند.

3-  پاپایا؛

از دیگر میوه هایی که می توان از آن نیز عنوان یکی از بهترین ها برای دیابت و قند یاد کرد، پاپایا است. مصرف این میوه به جز کنترل قند، مزیت های زیاد دیگری نیز دارد.

آشنایی با میوه های بدون قند

چه میوه های قند خون را بالا میبرد؟

در ادامه ذکر لیست نام میوه های بدون قند می خواهیم برخی میوه هایی که خوردنشان برای دیابتی ها خوب نیست و باعث افزایش قند خون در این گروه می شود، معرفی کنیم. نام این میوه به این شرح است:

  • انگور، یکی از میوه هایی است که میزان کربوهیدرات آن بالاست. اگر یک انگور کوچک بخورید، مقدار کربوهیدراتی که در طول روز به آن نیاز داشته اید جذب کرده اید. به صورت کلی، بهتر است افراد دیابتی در خوردن انگور دقت کنند.
  • آناناس نیز از دیگر میوه هایی است که رسیده آن، شاخص گلیسمی بالایی دارد. اگر خیلی به این موزه علاقه دارید بهتر است آن را به تکه های کوچک تقسیم کنید تا مقدار زیادی از این میوه را در طی روز میل نکنید.
  • میزان قند میوه های خشک شده بالاتر از میوه های تازه است. هم کالری و هم قند موجود در میوه های خشک از میوه های تازه بیشتر است.
  • آب میوه ها، حتی اگر آب میوه کاملا طبیعی باشد نیز به دلیل میزان قند بالایی که دارد اصلا برای بیماران دیابتی خوب نیست. وقتی آب میوه میل می کنید، از آنجایی که نیاز نیست بدن تلاش خاصی برای هضم کردن آن انجام شود، خیلی سریع متابولیزه شده و در عرض کوتاه ترین زمان ممکن، میزان قند خون افزایش پیدا می کند.
  • انبه نیز از دیگر میوه هایی است که قند آن بالاست و بهتر است افراد در خوردن آن افراط نکنند. به خاطر داشته باشید، فرآورده های میوه ها مانند کنسروها نیز قند زیادی دارند.
با میوه های بدون قند برای زنان باردار آشنا شوید!؟

با میوه های بدون قند برای زنان باردار آشنا شوید!؟

یکی از حساس ترین دوران در زندگی هر خانمی، دوران بارداری است که تغذیه در آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجایی که بالا رفتن قند مادران باردار اصلا اتفاق خوبی نیست، به همین سبب، این گروه از خانم ها می بایست سعی کنند تا جایی که می توانند قند خون خود را، هم با تغذیه و هم با روش هایی که پزشکان توصیه می کنند در محدوده نرمال و طبیعی نگه دارند. از جمله میوه های بدون قند برای زنان باردار می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

1-گلابی؛

یکی از میوه هایی که به دلیل داشتن فیبر بالا می تواند باعث کاهش سرعت جذب گلوکز شود گلابی است. این میوه یکی از بهترین میوه های بدون قند برای خانم های باردار به شمار می رود، اما به مانند هر میوه و ماده غذایی دیگری نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. کسانی که به هر دلیلی ممکن است به این میوه نیز حساسیت داشته باشند بهتر است تا جای ممکن این میوه را مصرف نکنند. فیبری که در این میوه وجود دارد نقش و تاثیر زیادی بر کنترل قند خواهد داشت.

2- پرتقال؛

از دیگر میوه های مناسب برای خانم های باردار می توانیم به پرتقال اشاره کنیم. این میوه ویتامین سی زیادی دارد و در کنترل قند خون مادران دیابتی نیز کمک خوبی به آنها می کند. این میوه را نیز می توان از جمله میوه های بدون قند و یا میوه هایی که قند کمی دارند، دانست.

چه میوه های قند خون را بالا میبرد؟

کلام آخر

از صمیم قلب می خواهیم که شما همیشه در سلامت باشید اما، چنانچه پزشکان مجبور شوند پای شما را در اثر بیماری دیابت قطع کنند، به کلینیک های معتبر ساخت پروتز همچون پایار مراجعه کنید تا یک پای مصنوعی برای شما ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *