چگونه قوز کمر رو از بین ببریم؟ درمان خانگی با 9 حرکت

آیا میدانید چگونه قوز کمر رو از بین ببریم

یکی از مشکلاتی که برای هر یک از ما ممکن است ایجاد شود، قوز کمر یا گوژپشتی است. از آنجایی که این عارضه تاثیر زیادی روی زیبایی و اعتماد به نفس ما دارد، تصمیم گرفتیم در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار در مورد روش های درمان قوز کمر، نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

چگونه قوز کمر رو از بین ببریم؟

برای از بین بردن قوز کمر، راه ها و روش های متفاوتی را می توان پیشنهاد کرد که هر کدام به نوبه خود، چنانچه به صورت مداوم و پیوسته انجام شوند تاثیر زیادی روی درمان این عارضه خواهند داشت. از جمله روش های درمان قوز کمر می توانیم به این ها اشاره کنیم:

1- نصب ارتز ستون فقرات

یکی از بهترین راه ها برای درمان و از بین بردن قوز کمر، نصب ارتز یا بریس مخصوص ستون فقرات است. این نوع ارتز، کاری می کند که فرد در هنگام نشستن و یا ایستادن، ستون فقرات خود را کاملا صاف نگه دارد و چندین ساعت در همین حالت باقی بماند. اگر فرد در روزهای اول پرداخت قیمت ارتز ستون فقرات و نصب آن، احساس ناراحتی کرد، طبیعی است و کم کم به آن ارتز عادت می کند.

2- لیزردرمانی

یکی از روش هایی که برای درمان قوز کمر پیشنهاد می کنند، لیزردرمانی است. این روش، از جمله روش های درمانی مدرن و جدید است و به دلیل داشتن ایمنی بالا و بی ضرر بودن، به یکی از روش های درمانی محبوب در بین افراد تبدیل شده است. با انجام این روش، التهاب کمر فرد کمتر شده و گردش جریان خون بیشتر می شود.

3- مراجعه کردن به فیزیوتراپیست ها

از دیگر پاسخ هایی که می توانیم به سوال چگونه قوز کمر رو از بین ببریم، بدهیم مراجعه کردن به فیزیوتراپیست ها است. این گروه از متخصصان، تمرین هایی را برای افزایش انعطاف بدن آموزش می دهند. از دیگر کارهایی که فیزیوتراپیست ها انجام می دهند، ارزیابی کردن حالت های بدن، الکتروتراپی، به کار بردن بریس، ماساژ، استفاده از ابزار و لوازم خاص و اصلاح کردن فعالیت های غلطی است که فرد در طی روز انجام می دهد. متخصصان فیزیوتراپ می توانند در درمان انواع کیفوز به فرد کمک کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت ارتز ستون فقرات با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چگونه قوز کمر رو از بین ببریم

با برخی روش های درمان قوز کمر در خانه آشنا شوید؟

حال که پاسخ سوال چگونه قوز کمر رو از بین ببریم را دریافتید، خوب است در مورد روش های درمان قوز کمر در خانه نیز نکاتی را بیان کنیم. از جمله روش های درمان این عارضه در خانه می توان به اینها اشاره داشت:

1- انجام حرکت قایقی ایزومتریک

یکی از کارهایی که می توان در خانه انجام داد و به کمک آن قوز کمر را از بین برد، انجام حرکت قایقی ایزومتریک است. این کار به تقویت عضلات بازو، کمر و شانه کمک می کند و به فرد این قدرت را می دهد تا بتواند وضعیت بدن خود را حفظ کرده و به مرور زمان قوز کمر را درمان کند. اگر سوال چگونه قوز کمر را از بین ببریم و پاسخ آن برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، این تمرین را به شکل زیر انجام دهید:

  • بایستید و بازوهایتان را خم کنید. دست های شما باید به شکلی خم شوند که کف دو دست رو به روی هم باشد.
  • دست ها را از مفصل شانه به سمت پشت ببرید و در حین انجام این تمرین، دم و بازم را فراموش نکنید.
  • وقتی دست های تان را به سمت عقب می برید سعی کنید کتف ها را از پشت به هم نزدیک کنید.
  • 10 ثانیه در این حالت بمانید و دست ها را به سمت جلو آورید.
  • این تمرین را چندین بار در روز انجام دهید.

2- خم به جلو

اگر سوال چگونه قوز کمر رو از بین ببریم برای شما نیز به وجود آمده و می خواهید بهترین پاسخ را برای آن بیابید، حرکت خم به جلو را در خانه انجام دهید. این حرکت در تقویتف عضلات سرینی، ستون فقرات و همسترینگ کمک قابل توجهی خواهد کرد. این تمرین را به شکل زیر انجام دهید:

  • کاملا صاف بایستید و سپس از ناحیه کمر خم شوید. برای انجام درست این حرکت، کمر شما می بایست کاملا صاف باشد.
  • وقتی که از کمر خم می شوید، سعی کنید نوک انگشتان دست خود را به نوک پای تان برسانید. اگر دست به پا نمی رسد، اصلا نگران نباشید و تا آنجایی که برای تان امکان دارد به پایین بروید.
  • اگر برای شما این امکان وجود دارد، زانوها را خم کرده و سر را روی سینه ها قرار دهید.
  • یک دقیقه در این حالت بمانید و سپس، خیلی آرام و آهسته بلند شوید.
آیا می دانید چگونه قوز کمر رو از بین ببریم

آیا رفع قوز کمر در یک هفته امکان دارد؟

در  ادامه پاسخ به سوال چگونه قوز کمر رو از بین ببریم، لازم به یکی از سوالات و ابهاماتی که در مورد گوژپشتی مطرح می کنند نیز پاسخ دهیم. برخی هایی که به قوز کمر دارند، به دنبال روش هایی برای درمان و رفع قوز کمر در یک هفته هستند و می خواهند هر چه سریع تر این مشکل را برطرف کرده و درمان کنند. به این گروه باید بگوییم، اگر قوز کمر شما در عرض چند ماه یا چند سال به وجود آمده باشد، نمی توانید انتظار داشته باشید که حرکت های مفید برای درمان، بتوانند شما در مدت زمانی بسیار کوتاه درمان کنند.

اگر می خواهید قوز کمر شما را بازگشت ناپذیر باشد بهتر است تمرین هایی که ما در اینجا بیان کردیم و تمرین هایی که فیزیوتراپیست ها به شما آموزش داده اند، به صورت مداوم و پیوسته انجام دهید. این تمرین ها به مرور زمان باعث تقویت عضلات کمر و ستون فقرات شما شده و مانع از بازگشت مجدد گوژپشتی یا قوز کمر می شوند.

کلام آخر

چگونه قوز کمر رو از بین ببریم، معرفی چند حرکت برای درمان قوز کمر در خانه و معرفی روش های مدرن و جدید برای درمان این عارضه از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. برای درمان قوز کمر، ممکن است پزشک از شما بخواهد تا برای ساخت بریس ستون فقرات اقدام کنید. کلینیک ارتوپد فنی پایار می تواند این ارتز را به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار دهد. در ضمن، برای دریافت قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو نیز می توانید با کارشناسان این مجموعه صحبت کرده و اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *