بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر

در مورد بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر چه میدانید؟

بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر، موضوعی است که دانستن آن برای افراد مبتلا به این عارضه، لازم و حیاتی است. اگر در این رابطه، اطلاعات زیادی ندارید در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

چگونه قوز کمر رو از بین ببریم؟

قبل از آنکه در مورد بهترین روش های خوابیدن برای افراد مبتلا به قوز کمر نکاتی را بیان کنیم، لازم می دانیم در مورد روش هایی که می توان این عارضه را درمان کرد، صحبت کرده و اطلاعاتی را در این خصوص به شما بدهیم. از جمله روش های مناسب برای درمان قوز یا گوژپشتی می توان به این موارد اشاره کرد:

1- استفاده از ارتز ستون فقرات

یکی از بهترین روش ها برای درمان قوز کمر، استفاده از ارتز است. ارتز که به آن بریس نیز گفته می شود از جمله ابزارهای کمک درمانی است که به درمان عوارض جسمانی کمک می کند. بریس ها، در دو نوع اختصاصی و غیر اختصاصی در اختیار متقاضیان قرار داده می شوند. کسانی که پزشک به آنها توصیه کرده است از ارتزهای اختصاصی استفاده کنند می بایست برای تهیه و ساخت این ارتزها اقدام کنند. برای اطلاع ازقیمت ارتز ستون فقرات به کلینیک هایی اقدام کنید که در این حوزه کار می کنند. کلینیک ارتوپد فنی پایار، از جمله مراکزی است که در حوزه ساخت ارتزهای اختصاصی اقدام می کنند.

2- انجام حرکت های ورزشی مناسب

از دیگر پاسخ هایی که می توانیم به سوال چگونه قوز کمر رو از بین ببریم، بدهیم می توانیم به انجام حرکت های ورزشی اشاره کنیم. اگر به فیزیوتراپ مراجعه کنید او می تواند حرکت های ورزشی بسیار مناسبی برای درمان قوز کمر به شما معرفی کند. ما نیز می خواهیم چند حرکت مناسب در همین رابطه به شما آموزش دهیم.

  • یکی از بهترین تمرین ها، سجده است. برای انجام این حرکت، روی زمین قرار گرفته، دست ها را زیر شانه و پاها را زیر لگن خود قرار دهید و شکلی مانند شکل میز درست کنید. بهتر است کمر در این حالت کاملا صاف باشد. بعد از آن، دست ها را به سمت جلو صاف کرده و باسن خود را روی پاشنه پا قرار دهید. چند دقیقه در این حالت باقی بمانید و به صورت عمیق نفس بکشید.
  • از دیگر حرکت هایی که آن نیز در کنار بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر، می تواند به فرد کمک کند تا به مرور زمان، قوز کمرش درمان شود، حرکت گاو گربه است. برای انجام این تمرین بهتر است به صورت چهار دست و پا روی زمین قرار گرفته و سپس، کمر خود را به سمت بیرون گود کنید و حین همین حرکت نیز، عضلات شکم خود را منقبض کنید. ده ثانیه در همین حالت باقی بمانید و سپس، کمر را به داخل آورده و از سمت داخل گرد کنید. خوب است این تمرین، 10 بار در روز انجام شود.

اگر می خواهید در مورد کیفوز و سایر روش های درمان، اطلاعات بیشتری به دست آورید مقاله علت کیفوز چیست را مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت ارتز ستون فقرات با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر چیست

بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر چیست؟

با دانستن روش هایی که می تواند به از بین بردن قوز کمر کمک کند، حال، لازم است در مورد بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر نیز صحبت کرده و اطلاعاتی را در این خصوص بیان کنیم. اولین موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدل خوابیدن شما تاثیر زیادی روی سلامت ستون فقرات دارد. ما قسمتی از روز خود را در خواب سپری می کنیم و به عبارت دیگر، از آنجایی که ما در خواب در وضعیت ثابتی قرار داریم به همین دلیل است که نحوه خوابیدن برای کسانی که قوز کمر دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شاید نمی دانید که وضعیت ستون فقرات از نحوه خوابیدن تان تاثیر می پذیرد.

یکی از نکاتی که افراد درگیر را قوز کمر باید به آن توجه داشته باشید، بالش و تشکی است که برای خوابیدن انتخاب می کنند. دیگر موضوعی که بسیار مهم تلقی می شود، نحوه خوابیدن است. افرادی که قوز کمر دارند می بایست در زمان خوابیدن به شکلی قرار گیرند که ستون فقراتشان در حالت متقارن قرار گیرد. افرادی که قوز کمر دارند، هم می توانند به پشت بخواهند، هم به پهلو و هم به صورت جنینی. گرچه دراز کشیدن به پشت بهترین حالت برای این گروه است، اما آنها زمانی که به صورت جنینی و یا به پهلو می خوابند می توانند یک بالش کوچک بین پاهای خود قرار دهند.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه و دقت داشت این است که خوابیدن به شکم، به کسانی که قوز کمر دراند اصلا توصیه نمی شود. این نحوه خوابیدن، نه تنها می تواند باعث بدتر شدن وضعیت ستون فقرات آنها شود، بلکه ممکن است باعث شود آسیب های دیگری در افراد بروز پیدا کند.

بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر

آیا رفع قوز کمر در یک هفته امکان پذیر است؟

حال که متوجه شده اید بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر چیست، بهتر است در مورد اینکه آیا امکان درمان و رفع قوز کمر در یک هفته وجود دارد یا خیر نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. واقعیتی که در مورد درمان قوز کمر وجود دارد این است که این عارضه را در مدت یک هفته نمی توان درمان کرد. اگر بیمار برای درمان قوز کمر نیاز داشته باشد تا برخی تمرین ها را انجام دهد، مدت زمانی نسبتا طولانی می طلبد تا این عارضه در او درمان شود. اگر این تمرین ها به مدت طولانی و مداوم انجام شوند، این اختلال ستون فقرات نیز درمان خواهد شد.

اگر نگران هستید که نکند این عارضه قابل درمان نباشد، می بایست به اولین نشانه و علائم بیماری بی توجهی نکرده و به محض مشاهده، به پزشکان مربوطه مراجعه کنید. در مواردی که حرکت های ورزشی نمی توانند در درمان موثر باشند پزشک، بیمار را تحت عمل جراحی قرار می دهند.

کلام آخر

بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر، روش هایی که برای درمان این عارضه توصیه می کنند و برخی مسائل دیگر از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. خاطر نشان می کنیم اگر نیاز به ساخت ارتزهای اختصاصی داشتید با کارشناسان پایار در تماس باشید. کارشناسان این کلینیک، شما را در جریان قیمت ساخت پروتز انگشت پا نیز قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *