کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا⭐با بهترین کیفیت

   
کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چیست؟ چه کسانی می بایست برای تهیه آن اقدام کنند؟

یکی از مشکلات دردناکی که برای برخی افراد ممکن است پیش آید، پیچ خوردگی است. اگر نمی دانید برای حل این مشکل چه باید کرد و چه روش هایی برای درمان آن وجود دارد، در ادامه این مقاله کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چیست؟ چه کسانی می بایست برای تهیه آن اقدام کنند؟

کفش هایی که برای افراد با پیچ خوردگی پا ساخته می شوند، به کفش های ارتوتیک معروفند. این کفش ها از جمله کفش هایی هستند که مچ پا را پشتیبانی کرده و به فرد کمک می کنند تا در زمان راه رفتن و یا در زمان فعالیت، دردی را در ناحیه مچ پا حس نکند. اگر در یکی از شرایط زیر قرار دارید مجبورید به زودی برای داشتن این کفش ها اقدام کنید:

 • کسانی که روی زمین های ناهموار، زیاد راه می روند و یا می دوند، همیشه در معرض خطر در رفتگی مچ پا قرار دارند.
 • داشتن سابقه در رفتگی نیز می تواند دیگر دلیل در رفتن مچ پا باشد. این گروه می بایست بیش از بقیه مواظب باشند تا خدای نکرده، دوباره این اتفاق برای آنها نیفتد.
 • معمولا داشتن بدن ضعیف نیز فرد را مستعد در رفتن مچ پا می کند.
 • اقدام نکردن برای ساخت کفش و کفی طبی و پوشیدن کفش های نامناسب نیز دیگر دلیلی است که باعث می شود مچ پای افراد در برود.

افرادی که در بالا نام بردیم کسانی اند که بیش از بقیه ممکن است نیاز به کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا داشته باشند. از آنجایی که پیچ خوردن پا معمولا با درد همراه است و به فرد اجازه نمی دهد که سیر طبیعی زندگی خود را طی کرده و زندگی با کیفیتی را تجربه کند، بهتر است برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کرده و برای این اتفاق، یک عمل پیشگیرانه و بسیار موثر انجام دهد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چه ویژگی هایی دارد؟

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چه ویژگی هایی دارد؟

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، ویژگی ها و مشخصاتی به شرح زیر دارد:

1- این کفش ها، ساق بلندی دارند؛

یکی از نکاتی که به افراد درگیر با در رفتگی مچ پا کمک می کند تا بتوانند خیلی زود با این مشکل کنار آمده و درد را فراموش کنند، پوشیدن کفش هایی است که ساق بلندی دارند. این ویژگی و خصوصیت، مخصوص کفش ها مناسب پیچ خوردگی پا است. این ساق بلند، مجموعه پا را در بر می گیرد، از ناحیه مچ پا به خوبی حمایت می کند و به روند درمان سرعت می دهد.

2-کفش مخصوص در رفتگی مچ پا، آستری مخصوص دارد؛

موضوع دیگری که باعث می شود افراد در زمان در رفتگی مچ پای شان برای پوشیدن کفش های مناسب این عارضه اقدام کنند، آستری مخصوص این کفش ها است که از وارد آمدن فشار به پشت پا و مچ پا جلوگیری می کند و به پا کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه تری ترمیم یابد.

3-زیره این کفش ها به عنوان یک تکیه گاه عمل می کند؛

موضوع دیگری که خوب است در مورد این کفش ها از آن اطلاع داشته باشید، مناسب بودن زیره آنهاست. زیره کفش های مخصوص در رفتگی مچ پا، به عنوان یک تکیه گاه استاندارد عمل کرده و به دلیل داشتن یک سطح مقطع گسترده، در زمان راه رفتن، فشار کمتری را به ناحیه مچ پا به خصوص وارد می کند.

4- این کفش ها خیلی سبک هستند؛

دیگر ویژگی و خصوصیتی که می توان در خصوص کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا بیان کرد، سبکی است. هم در ساخت رویه و هم در ساخت زیره این کفش ها از متریال هایی استفاده می کنند که وزن کفش را خیلی زیاد نکند. پوشیدن این کفش های سبک به کاهش طول درمان مدت پیچ خوردگی پا کمک قابل توجهی می کند و از وارد آوردن فشارهای مازاد به کفش جلوگیری به عمل می آورد. هر قدر کفش، سبک تر باشد بدن، نیرو و انرژی کمتری برای حمل آن صرف می کند و از این جهت نیز کفش های سبک می توانند به کمک ما آیند و شرایط را برای راحت راه رفتنمان فراهم کنند.

5- این کفش ها از نظر ارتفاع پاشنه نیز شرایط استانداردی دارند؛

موضوع دیگری که می توان در خصوص کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا بیان کرد این است که این کفش ها، پاشنه استانداردی دارند. وقتی که پاشنه کفش در محدوده استاندارد و نرمال خود قرار دارد، فشار ناشی از وزن به صورت یکنواخت و یکسان بین هر دو پا توزیع شده و فشار زیادی به پا وارد نمی شود. کفش هایی که پاشنه آنها در بازه 2 تا 2.5 سانتی متر قرار دارد از جمله کفش های مناسب برای پیچ خوردگی پا به شمار می روند و باعث کاهش طول دوره درمان می شوند.

آشنایی با کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا

آیا پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، طول درمان پیچ خوردگی مچ پا را کاهش میدهد؟

موضوعی که شاید انگیزه افراد را از پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا افزایش دهد، کاهش پیدا کردن مدت زمان بهبود پیچ خوردگی پا است. معمولا با توجه به میزان و شدت آسیبی که به مچ پا وارد شده، طول درمان پیچ خوردگی مچ پا نیز متفاوت است. کسانی که میزان آسیب در آنها زیاد نیست، معمولا تا 2 سه 3 ماه بعد از شروع آسیب، می توانند به فعالیت های ورزشی خود بازگردند، و کسانی که میزان آسیب در آنها زیاد است، حدودا 6 ماه زمان نیاز دارند تا بتوانند به مانند گذشته به فعالیت مشغول شوند.

بازه زمانی که در بالا اشاره کردیم برای کسانی است که به توصیه های پزشک اهمیت می دهند و سعی می کنند اقداماتی در جهت بهبود پیچ خوردگی خود انجام دهند. کسانی که در طی مدت پیچ خوردگی پا، سعی می کنند کفش های مخصوص به پا کرده و کمترین فشار را به ناحیه مچ پا وارد کنند، قطعا خیلی زودتر و سریع تر از کسانی که این کفش ها را نمی پوشند، درمان می شوند.

به غیر از پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، چه روش های دیگری برای درمان پیچ خوردگی وجود دارد؟

به غیر از پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، چه روش های دیگری برای درمان پیچ خوردگی وجود دارد؟

اگر به هر دلیلی، پای شما دچار پیچ خوردگی شده است بهتر است برای درمان این مشکل، اقدامات دیگری به جز پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا انجام دهید. برخی از کارهایی که می توان در این رابطه پیشنهاد کرد به این شرح اند:

 • یکی از کارهایی که کمک می کند این مشکل هر چه سریع تر درمان شود، یخ گذاشتن روی محلی است که درد در آن احساس می شود.
 • بهتر است کسانی که مچ پای آنها پیچ خورده است تا جایی که می توانند مچ پای آسیب دیده را کمتر حرکت داده و در این راستا از بریس ها یا ارتزهایی استفاده کنند که مچ پا را ثابت نگه می دارند.
 • دیگر روش موثر جهت درمان پیچ خوردگی پا، استفاده کردن از مکمل هایی است که کمک می کنند قسمت ها و بافت های آسیب دیده هر چه سریع تر بهبود یابند. برای آنکه بدانید کدام یک از مکمل ها برای این مشکل خوب است حتما با پزشکان مشورت کنید.
 • اگر پیچ خوردگی پا شدید بوده باشد ممکن است نیاز داشته باشید برای انجام فیزیوتراپی اقدام کنید. به این منظور، بهتر است فیزیوتراپیست های حرفه ای را یافته و به آنها مراجعه کنید.
آیا پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، طول درمان پیچ خوردگی مچ پا را کاهش میدهد؟

آیا کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، یک درمان سریع پیچ خوردگی مچ پا است؟

به دلیل دردی که پیچ خوردگی پا باعث به وجود آمدن آن می شود، اغلب افراد وقتی که درگیر چنین عارضه ای می شوند دوست دارند هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنند و به همین واسطه به دنبال درمان سریع پیچ خوردگی مچ پا می گردند. کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا را نمی توان به یک راه حل سریع برای درمان پیچ خوردگی پا در نظر گرفت. فردی که این کفش ها را می پوشد به خود کمک می کند تا در زمان راه رفتن، کمترین درد را حس کند.

برای درمان سریع پیچ خوردگی می توان یکی از کارهای زیر را انجام داد:

 • یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان سریع این عارضه پیشنهاد کرد، استراحت کردن است.
 • مصرف دارو نیز به درمان درد ناشی از پیچ خوردگی پا کمک قابل توجهی می کند.
 • مراجعه به پزشک نیز از دیگر کارهایی است که فرد درگیر با پیچ خوردگی از ناحیه مچ پا باید انجام دهد. پزشکان راهکارهایی برای درمان سریع این عارضه پیشنهاد می کنند و به فرد کمک می کنند تا آن را به صورت کامل درمان کند.
آیا کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، یک درمان سریع پیچ خوردگی مچ پا است؟

برای درمان پیچ خوردگی مچ پا در منزل چه باید کرد؟

حال که می دانید با پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا به کاهش مدت زمان پیچ خوردگی پا کمک می کنید، بهتر است با برخی روش های مناسب برای درمان این عارضه نیز آشنا شوید. از جمله روش های مناسب و مفید برای درمان پیچ خوردگی پا در منزل می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان پیچ خوردگی در پا انجام داد، استراحت کردن است. بهتر است 2 تا 3 روز بعد از ایجاد درد و التهاب مچ پا، در منزل استراحت کرد و هیچ فعالیتی نداشت.
 • قرار دادن یک کمپرس یخ روی محل آسیب نیز می تواند به فرد کمک کند تا درد و التهاب پای او کاهش پیدا کند.
 • قرار دادن پا بالاتر از سطح بدن، زمانی که فرد در حال استراحت است، نیز می تواند در بهبود درد کمک کننده باشد.
 • گذاشتن پای آسیب دیده در محلول آب گرم و نمک نیز از دیگر روش های مناسب برای بهبود فردی است که مچ پا او دچار در رفتگی شده است.
 • در صورتی که به پزشک مراجعه کردید، سعی کنید تمرینات ورزشی که به او به شما می دهد با دقت انجام دهید تا درد مچ پای در رفته کاهش پیدا کند.

کلام آخر

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا و معرفی مشخصاتی که دارد، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم توانسته باشیم در افزایش اطلاعات شما نسبت به این مورد و این آسیب جسمانی کمکتان کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *