کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا⭐با بهترین کیفیت

   
کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چیست؟ چه کسانی می بایست برای تهیه آن اقدام کنند؟

یکی از مشکلات دردناکی که برای برخی افراد ممکن است پیش آید، پیچ خوردگی است. اگر نمی دانید برای حل این مشکل چه باید کرد و چه روش هایی برای درمان آن وجود دارد، در ادامه این مقاله کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چیست؟ چه کسانی می بایست برای تهیه آن اقدام کنند؟

کفش هایی که برای افراد با پیچ خوردگی پا ساخته می شوند، به کفش های ارتوتیک معروفند. این کفش ها از جمله کفش هایی هستند که مچ پا را پشتیبانی کرده و به فرد کمک می کنند تا در زمان راه رفتن و یا در زمان فعالیت، دردی را در ناحیه مچ پا حس نکند. اگر در یکی از شرایط زیر قرار دارید مجبورید به زودی برای داشتن این کفش ها اقدام کنید:

  • کسانی که روی زمین های ناهموار، زیاد راه می روند و یا می دوند، همیشه در معرض خطر در رفتگی مچ پا قرار دارند.
  • داشتن سابقه در رفتگی نیز می تواند دیگر دلیل در رفتن مچ پا باشد. این گروه می بایست بیش از بقیه مواظب باشند تا خدای نکرده، دوباره این اتفاق برای آنها نیفتد.
  • معمولا داشتن بدن ضعیف نیز فرد را مستعد در رفتن مچ پا می کند.
  • اقدام نکردن برای ساخت کفش و کفی طبی و پوشیدن کفش های نامناسب نیز دیگر دلیلی است که باعث می شود مچ پای افراد در برود.

افرادی که در بالا نام بردیم کسانی اند که بیش از بقیه ممکن است نیاز به کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا داشته باشند. از آنجایی که پیچ خوردن پا معمولا با درد همراه است و به فرد اجازه نمی دهد که سیر طبیعی زندگی خود را طی کرده و زندگی با کیفیتی را تجربه کند، بهتر است برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کرده و برای این اتفاق، یک عمل پیشگیرانه و بسیار موثر انجام دهد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چه ویژگی هایی دارد؟

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا چه ویژگی هایی دارد؟

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، ویژگی ها و مشخصاتی به شرح زیر دارد:

1- این کفش ها، ساق بلندی دارند؛

یکی از نکاتی که به افراد درگیر با در رفتگی مچ پا کمک می کند تا بتوانند خیلی زود با این مشکل کنار آمده و درد را فراموش کنند، پوشیدن کفش هایی است که ساق بلندی دارند. این ویژگی و خصوصیت، مخصوص کفش ها مناسب پیچ خوردگی پا است. این ساق بلند، مجموعه پا را در بر می گیرد، از ناحیه مچ پا به خوبی حمایت می کند و به روند درمان سرعت می دهد.

2-کفش مخصوص در رفتگی مچ پا، آستری مخصوص دارد؛

موضوع دیگری که باعث می شود افراد در زمان در رفتگی مچ پای شان برای پوشیدن کفش های مناسب این عارضه اقدام کنند، آستری مخصوص این کفش ها است که از وارد آمدن فشار به پشت پا و مچ پا جلوگیری می کند و به پا کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه تری ترمیم یابد.

3-زیره این کفش ها به عنوان یک تکیه گاه عمل می کند؛

موضوع دیگری که خوب است در مورد این کفش ها از آن اطلاع داشته باشید، مناسب بودن زیره آنهاست. زیره کفش های مخصوص در رفتگی مچ پا، به عنوان یک تکیه گاه استاندارد عمل کرده و به دلیل داشتن یک سطح مقطع گسترده، در زمان راه رفتن، فشار کمتری را به ناحیه مچ پا به خصوص وارد می کند.

آیا پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، طول درمان پیچ خوردگی مچ پا را کاهش میدهد؟

موضوعی که شاید انگیزه افراد را از پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا افزایش دهد، کاهش پیدا کردن مدت زمان بهبود پیچ خوردگی پا است. معمولا با توجه به میزان و شدت آسیبی که به مچ پا وارد شده، طول درمان پیچ خوردگی مچ پا نیز متفاوت است. کسانی که میزان آسیب در آنها زیاد نیست، معمولا تا 2 سه 3 ماه بعد از شروع آسیب، می توانند به فعالیت های ورزشی خود بازگردند، و کسانی که میزان آسیب در آنها زیاد است، حدودا 6 ماه زمان نیاز دارند تا بتوانند به مانند گذشته به فعالیت مشغول شوند.

بازه زمانی که در بالا اشاره کردیم برای کسانی است که به توصیه های پزشک اهمیت می دهند و سعی می کنند اقداماتی در جهت بهبود پیچ خوردگی خود انجام دهند. کسانی که در طی مدت پیچ خوردگی پا، سعی می کنند کفش های مخصوص به پا کرده و کمترین فشار را به ناحیه مچ پا وارد کنند، قطعا خیلی زودتر و سریع تر از کسانی که این کفش ها را نمی پوشند، درمان می شوند.

آیا پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا، طول درمان پیچ خوردگی مچ پا را کاهش میدهد؟

برای درمان پیچ خوردگی مچ پا در منزل چه باید کرد؟

حال که می دانید با پوشیدن کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا به کاهش مدت زمان پیچ خوردگی پا کمک می کنید، بهتر است با برخی روش های مناسب برای درمان این عارضه نیز آشنا شوید. از جمله روش های مناسب و مفید برای درمان پیچ خوردگی پا در منزل می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان پیچ خوردگی در پا انجام داد، استراحت کردن است. بهتر است 2 تا 3 روز بعد از ایجاد درد و التهاب مچ پا، در منزل استراحت کرد و هیچ فعالیتی نداشت.
  • قرار دادن یک کمپرس یخ روی محل آسیب نیز می تواند به فرد کمک کند تا درد و التهاب پای او کاهش پیدا کند.
  • قرار دادن پا بالاتر از سطح بدن، زمانی که فرد در حال استراحت است، نیز می تواند در بهبود درد کمک کننده باشد.
  • گذاشتن پای آسیب دیده در محلول آب گرم و نمک نیز از دیگر روش های مناسب برای بهبود فردی است که مچ پا او دچار در رفتگی شده است.
  • در صورتی که به پزشک مراجعه کردید، سعی کنید تمرینات ورزشی که به او به شما می دهد با دقت انجام دهید تا درد مچ پای در رفته کاهش پیدا کند.

کلام آخر

کفش مناسب برای پیچ خوردگی مچ پا و معرفی مشخصاتی که دارد، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم توانسته باشیم در افزایش اطلاعات شما نسبت به این مورد و این آسیب جسمانی کمکتان کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *