منظور از کفش های ارتوتیک چیست؟⭐چرا برای پا مفید است؟

   
کفش های ارتوتیک چیستند؟

راه رفتن، یکی از مهم ترین فعالیت های ما در طی روز است و عمده ترین بخش زندگی ما را نیز تشکیل می دهد. اگر قرار باشد در پاهای مان مشکلی داشته باشیم، زندگی برایمان سخت می شود. به همین جهت، متخصصان پا پیشنهاد می کنند که برای ساخت کفش های ارتوتیک اقدام کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این کفش ها به دست آورید، این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار را مطالعه کنید.

کفش های ارتوتیک چیستند؟

اولین نکته ای که می بایست در مورد کفش ارتوتیک بدانید این است که این کفش ها، با کفش های معمولی تفاوت های زیادی دارند. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین آنها وجود دارد اختصاصی بودن است. کفش ارتوتیک، با توجه به اسکنی که از کف پای فرد گرفته شده ساخته می شود، اما کفش های معمولی را با توجه به قالب هایی آماده ای که از پیش طراحی و ساخته شده اند، می سازند. همین یک مورد کافی است تا بتوان به راحتی متوجه شد اقدام برای ساخت کفش ارتوتیک یا ساخت کفش و کفی طبی، امتیازات و فواید زیادی را نصیب ما می کند.

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن نکاتی را بدانید، که این کفش ها به دلیل ساختار اختصاصی که دارند، شرایطی بسیار راحت برای قوس پا فراهم می کنند. این کفش ها به کسانی که از بیماری هایی چون، صافی کف پا و یا بیماری دیابت رنج می برند، کمک می کنند تا بتوانند با این مشکلات کنار آیند.

کفش های ارتوتیک، نه تنها برای کسانی که در بالا اشاره کردیم فواید زیادی دارند، بلکه کسانی که درد زانو یا حتی درد کمر دارند، چنانچه این درد به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب باشد، می توانند با کمک این کفش ها دردهایی که با آنها دست به گریبان هستند، درمان کنند. این کفش ها برای درمان سوزش کف پا نیز خوبند.

نه تنها افراد بیمار می توانند از فواید این کفش ها به خوبی بهره ببرند، بلکه کسانی که سالم هستند، برای مثال ورزشکارها، نیز می توانند با پرداخت قیمت کفش و کفی طبی از مزیت های این کفش ها استفاده کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چرا کفش های ارتوتیک بهترین هستند؟

چرا کفش های ارتوتیک بهترین هستند؟

به جرات می توانیم کفش های ارتوتیک را بهترین کفش ها بخوانیم. این انتخاب دلایل مُفصلی به شرح زیر دارد:

1- از قسمت های داخلی پا حمایت می کنند؛

یکی از استانداردهایی که در مورد کفش ارتوتیک رعایت می شود، نرم بودن ساختار داخلی آن است. این کفش ها باعث می شوند یک تماس ملایم و مطلوب بین پا و کفش ایجاد شود و هیچ گونه فشاری به پا وارد نیاید.

2- این کفش ها حمایت خوبی از پا به عمل می آورند؛

به دلیل ویژگی های استانداردی که در ساخت این کفش ها رعایت شده است، کفش ارتوتیک می تواند پشتیبانی خوبی از پا به عمل آورد. این کفش ها قوس ها پا را تحت حمایت خود می آورند و علت اصلی درد پاشنه و درد پا را به صورت کامل درمان می کنند. به همین واسطه است که عملکرد پا تحت قرار گرفته و بهبود پیدا می کند.

3- تنوع عرض این کفش ها بالاست؛

از دیگر مشخصاتی که باعث شده این کفش ها را یکی از بهترین ها برای افراد مختلف بخوانند، تنوعی است که در عرض این کفش ها به چشم می خورد. کفش های ارتوتیک را می توان در عرض های متفاوت ساخت و در اختیار افراد قرار داد. به همین واسطه است که آنها توانسته اند محبوبیت افراد زیادی را به دست آورند.

چه کسانی می بایست برای ساخت کفش های ارتوتیک اقدام کنند؟

به غیر از کسانی که در بالا اشاره کردیم، افراد دیگری نیز می توانند از کفش های ارتوتیک استفاده کرده و خیلی راحت تر از قبل زندگی کنند. فرض کنید پای شما درد می کند؛ چنانچه این درد به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب و غیر استاندارد باشد، بهتر است کفش ارتوتیک بپوشید. این کفش ها به دلیل حمایتی که از پای شما به عمل می آورند اجازه نمی دهند که بیش از این، دردی را حس کنید.

کسانی که معتقدند کفی ها جزء مهمی از کفش ها هستند نیز می توانند برای داشتن کفی ارتوتیک اقدام کنند. این کفی ها از کفی های معمولی خیلی راحت تر بوده و بهترین شرایط را برای تحرک پا و پر کردن قوس های موجود در پا فراهم می کنند. از آنجایی که کفی های ارتوتیک، به صورت سفارشی تهیه می شوند، به همین دلیل است که می توانند به افراد کمک کرده تا بدون درد و خستگی راه بروند و پیاده روی کنند.

کسانی که نگران بروز درد در پاشنه، انگشتان پا و یا به صورت کلی، قسمت های متفاوت در پا هستند نیز می توانند برای داشتن کفی و کفش ارتوتیک اقدام کنند. این کفش ها از بروز درد و فشار به نقاط مختلف پا جلوگیری می کنند.

دیابتی ها نیز خوب است برای داشتن یک جفت کفش ارتوتیک اقدام کنند. دیابتی یکی از کسانی اند که پاهایشان در معرض خطر قرار دارد. این کفش ها از بروز زخم دیابتی در پای این گروه جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد که در آینده، خطراتی چون قطعی عضو برایشان اتفاق افتد.

چه کسانی می بایست برای ساخت کفش های ارتوتیک اقدام کنند؟

با انواع کفش های ارتوتیک آشنا شوید!؟

خوب است بدانید که کفش های ارتوتیک انواع و اقسام متفاوت دارند. در ساخت این کفش ها نیز به مانند ساخت پروتز پا بالای زانو، از مواد مختلفی استفاده می کنند. با توجه به نوع ماده ای که در ساخت این کفش ها استفاده می شود ارتوتیک ها به دو نوع ارتوتیک های عملکردی یا سخت، و ارتوتیک های سازگار یا نرم تقسیم بندی می شوند.

در ساخت ارتوتیک های نرم از موادی مانند فیبر کربن و یا پلاستیک استفاده می کنند. در ساخت کفش های جلو بسته که بیشتر برای پیاده روی استفاده می شود، از این مواد استفاده می کنند. ارتوتیک های عملکردی در مواقعی که فرد در ران، پاها و ناحیه انتهای کمر خود احساس درد می کند تجویز می شود.

در ساخت ارتوتیک های نرم نیز از موادی فشرده شده و نرم استفاده می کنند. در مواقعی که فرد به زخم دیابتی مبتلا است، این کفش ها کاربرد پیدا می کنند. این کفش ها، درد و فشار وارد آمده به پاها را کاهش می دهند. حتی ورزشکاران نیز می توانند با پوشیدن این کفش ها، از آسیب به پای خود جلوگیری کنند. بهترین کسی که می تواند تشخیص بدهد کدام یک از انواع کفش ارتوتیک برای شما مناسب است، پزشکان هستند.

با انواع کفش های ارتوتیک آشنا شوید!؟

متخصصان برای ساخت کفش های ارتوتیک چه موضوعاتی را ارزیابی می کنند؟

گاهی اوقات برای آنکه کفش های ارتوتیک داشته باشید نیازی به تجویز و بررسی پزشکان نیست و شما می توانید با مراجعه به فروشگاه هایی که این کفش ها را ارائه می کنند، آنها را تهیه کنید. اما گاهی شرایط، خیلی وخیم است و پزشکان باید ابتدا شما را معاینه کنند. با انجام معاینات، مشکل بیمار به خوبی تشخیص داده شده و کفش ارتوتیکی که مناسب آن باشد ساخته شده و در اختیار او قرار داده می شود.

معاینه ای که پزشکان و متخصصان برای ساخت این کفش ها انجام می دهند، یک اسکن یا تصویر سه بعدی از پا است. کسانی که از یک عارضه و ناهنجاری در پای خود رنج می برند می بایست به کلینیک هایی مراجعه کنند که اسکنر پا دارند. در این مراکز، یک اسکن از کف پا تهیه می شود و سپس بیمار آن را به پزشک خود ارائه می دهد.

البته در کنار اسکن کف پا، ممکن است آزمایش های دیگری نیز توسط پزشک تجویز شود که آن نیز برای ارزیابی دقیق تر از پا است. از جمله این آزمایشات می توانیم به بررسی نحوه راه رفتن فرد، حرکت پاها و مچ پا و همین طور نحوه حرکت باسن در زمان راه رفتن اشاره داشت. پزشکان با این معاینات متوجه می شوند که کدام قسمت از پا مشکل دارد. در ادامه اگر پزشک تشخیص داد که با کفش های ارتوتیک مشکل شما حل می شود به شما توصیه می کنیم برای ساخت کفش های ارتوتیک اقدام کنید.

مزیت پوشیدن کفش های ارتوتیک چیست

آیا کفش طبی ارتوپدی زنانه یکی از انواع کفش های ارتوتیک است؟

در بالاتر، در مورد کفش های ارتوتیک و مشخصاتی که دارند نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. سوالی که برای برخی افراد ممکن است پیش آید این است که آیا می توان کفش طبی ارتوپدی زنانه را نیز کفش ارتوتیک دانست یا خیر. با توجه به تعریفی که در بالاتر اشاره کردیم، کفش ارتوتیک، کفشی است که در ساخت آن از روی فرم و قالب پای فرد کپی برداری می کنند و به معنای دیگر، این کفش ها کاملا اختصاصی هستند. در صورتی که کفشی از روی فرم پای فرد ساخته شود قطعا می توان به آن یک کفش ارتوتیک گفت.

موضوعی که در مورد کفش های ارتوپدی زنانه باید مورد توجه قرار داده شود این است که هر کفشی را نمی توان ارتوتیک دانست. کفش های طبی ارتوپدی که در بازار موجود هستند، حتی اگر از بهترین و با کفیت ترین متریال ها نیز ساخته شده باشند باز هم ارتوتیک نیستند؛ چرا که از روی ساختار و فرم پای فرد ساخته نشده اند. اگر یک خانم به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کرده و برای ساخت کفش های ارتوپدی اقدام کند، قطعا کفشی که به پا می کند ارتوتیک خواهد بود.

 

آیا کفش طبی ارتوپدی زنانه یکی از انواع کفش های ارتوتیک است؟

برای ساخت کفش ارتوتیک چه کنیم؟

حالا که می دانید کفش های ارتوتیک چیستند؛ چه مزیت هایی دارند و چه کسانی بهتر است برای تهیه آنها اقدام کنند، لازم می دانیم در مورد مرکزی که می تواند نمونه ای از این کفش ها را بسازد و در اختیار متقاضیان قرار دهد، صحبت کنیم.

یکی از بهترین و شایسته ترین جاهایی که می توان برای ساخت این کفش ها پیشنهاد داد، کلینیک های ارتوپدی فنی، همچون پایار هستند. در این کلینیک ها، تجهیزات لازم برای ساخت کفش و کفی های طبی وجود دارد. کارشناسان ارتوپدی فنی ها با دستگاه های فوق پیشرفته، از پای شما اسکن می گیرند و کفشی که بتواند بهترین شرایط را در پای شما ایجاد کند، برای شما می سازند.

کلام آخر

کفش های ارتوتیک، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم متوجه اهمیت ساخت این کفش ها شده باشید و در اولین فرصت برای داشتن یک جفت کفش ارتوتیک اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *