هزینه اسکن کف پا چقدر است؟⭐آیا اسکن کف پا لازم است؟

هزینه اسکن کف پا

هزینه اسکن کف پا، یکی از موضوعات بسیار مهم برای کسانی است که مجبورند به هر علتی برای گرفتن اسکن از کف پای خود اقدام کنند. اگر نمی دانید قیمت اسکن چقدر است، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

اسکن کف پا چیست؟ جامع، کامل و کاربردی

قبل از آنکه در مورد قیمت و هزینه انجام اسکن کف پا در کشور صحبت کنیم، لازم می دانیم در ابتدا به سوال اسکن کف پا چیست اشاره ای داشته باشیم. یکی از ابزارهایی که پزشکان به کمک آن می توانند اطلاعات کاملی در مورد فشار، شکل پا، حرکت های پا و سایز پا به دست آورند، اسکن کف پا است. اسکن، اطلاعات خوبی را در مورد نقاط فشاری پا، الگوی راه رفتن فرد، قوس های کف پا و چرخیدن پا به سمت داخل یا خارج در اختیار پزشک قرار می دهد. برای گرفتن اسکن باید به مراکزی مراجعه کنید که دستگاه های پیشرفته ی اسکن دارند. در این مراکز، یک تصویر خیلی دقیق از پا در اختیار بیمار قرار می دهد.

یکی از دلایل گرفتن اسکن پا، ساخت کفش و کفی طبی است. به این منظور، شما به صورت ثابت روی یک دستگاه اسکن قرار می گیرد و یا خیلی آرام و آهسته روی آن راه می روید. موضوعی که باید به خاطر داشته باشید این است که هزینه اسکن کف پا در هر دو روش با هم تفاوت دارد.

حین راه رفتن و یا ایستادن روی دستگاه اسکن، با کمک دوربین های فیلمبرداری و پروژکتورهایی که در دستگاه به کار برده شده است، اطلاعاتی در مورد ساختار و عملکرد پا جمع آوری می شود. داده هایی که طی چند ثانیه و به صورت همزمان از اسکن پا به دست می آید، با هم ترکیب شده و در نهایت اسکن کف پا آماده خواهد شد. بعد از انجام این اسکن است که می توان در مورد قیمت کفش و کفی طبی اظهار نظر کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از هزینه اسکن کف پا برای ساخت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

هزینه اسکن کف پا چقدر است

اسکن دینامیک کف پا چیست؟ هزینه اسکن کف پا از نوع دینامیک چقدر است؟

اسکنرها انواع و اقسام متفاوت دارند که یکی از آنها اسکنر دینامیک است. این نوع اسکنر یک نوع اسکنر فشاری است و مجهز به سنسورهایی حساس به فشار است. وقتی که بیمار روی این دستگاه اسکنر فشاری راه می رود، اطلاعات متفاوتی از جمله شکل راه رفتن بیمار، زاویه ی راه رفتن او و فشار وارد شده به پا در زمان راه رفتن ارائه می شود. هزینه اسکن کف پا از نوع دینامیک با هزینه اسکن کف پا از نوع ثابت یا استاتیک متفاوت است. برخی از کاربردهای این نوع اسکنر را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • یکی از مهم ترین کاربردهای اسکن دینامیک کف پا، کنترل و مدیریت وضعیت پا در کسانی است که به بیماری دیابت مبتلا شده اند.
 • از دیگر کسانی که می توانند از وجود دستگاه های اسکن دینامیک بهره ببرند، کسانی اند که می خواهند با قرار دادن کفی های طبی در کفش خود، با تعادل بیشتری روی زمین راه بروند.
 • پزشکانی که نیاز دارند چرخه راه رفتن بیمار را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند، از او می خواهند تا برای گرفتن اسکن کف پا اقدام کند.
 • افرادی که بین پای چپ و راست خود احساس اختلاف فشار می کنند و به دلیل این اختلاف، به مشکلاتی مبتلا شده اند دیگر گروهی هستند که می بایست برای ساخت کفش های طبی اقدام کرده و به مراکز اسکن کف پا در کشور مراجعه کنند.

در ادامه پرداختن به موضوع هزینه اسکن کف پا، لازم می دانیم در مورد گروه هایی صحبت کنیم که نیاز دارند جهت دریافت اسکن کف پا دینامیک اقدام کنند. این گروه ها به این شرح اند:

 • کسانی که به عارضه خار پاشنه مبتلا شده اند؛
 • افرادی که کف پای صافی دارند؛
 • کسانی که قوس های کف پای آنها از حالت عادی، شدیدتر است؛
 • افرادی که دیابت داشته و به نوروپاتی دیابتی مبتلا شده اند؛
 • کسانی که کمر درد دارند و درد کمر آنها به مفاصل پایشان سرایت کرده است؛
 • افرادی که به خاطر شغل شان مجبورند ساعات طولانی را در طول روز سرپا بایستند؛
 • کسانی که تعادل نداشته و به همین علت دائما به زمین می خورند؛
 • افرادی که کفش های غیر استاندارد می پوشند. این گروه برای کاهش لغزش پا مجبورند کفی در کفش خود قرار دهند؛
 • برخی ورزشکارهایی که می خواهند آسیب های وارده به پای خود را کاهش دهند؛
 • برخی بیمارانی که به دلیل نوع عمل جراحی مجبورند قبل از عمل، بررسی دقیقی از وضعیت کف پای خود به عمل آورند.
 • افرادی که در اندام های تحتانی خود دچار مشکل و آسیب شده اند نیز مجبورند برای پرداخت هزینه اسکن کف پا اقدام کرده و به مراکزی مراجعه کنند که اسکنرهای دقیقی دارند.
 • کودکانی که اوتیسم داشته و در زمان راه رفتن تعادل ندارند.

مراکزی که دستگاه های اسکنر قوی و پیشرفته دارند، ممکن است در حوزه ساخت پروتز پا پایین زانو نیز فعالیت داشته باشند.

هزینه اسکن کف پا در کشور

چه کسانی می بایست به مراکز اسکن کف پا مراجعه کنند؟

برای آنکه بودجه ای را به صورت بیهوده صرف هزینه اسکن کف پا نکنید، بهتر است اول از همه بدانید که چه کسانی برای رفتن به مراکز اسکن کف پا در اولویت قرار دارند. این گروه ها به این شرحند:

 • از جمله گروه هایی که حتما می بایست برای گرفتن اسکن کف پا اقدام کنند، افرادی اند که کف پای آنها صاف است. در این عارضه، هیچ گونه قوسی در کف پا به چشم نمی خورد. به یاد داشته باشید، این عارضه ی به ظاهر بی اهمیت می تواند مشکلات و عواقب زیادی از جمله کمردرد و زانو درد برای افراد به همراه داشته باشد.
 • افرادی که بدون هیچ علتی، کف پای شان درد می کند نیز می بایست برای گرفتن اسکن کف پا اقدام کرده و یک کفی طبی مناسب در داخل کفش خود قرار دهند.
 • اگر به دلیل پوشیدن کفش هاس نامناسب و قرار دادن کفی های غیر استاندارد در داخل کفش خود، به خار پاشنه مبتلا شده اید می بایست هر چه سریع تر به مراکز اسکن در کشور مراجعه کنید. در این مراکز و کلینیک ها، دستگاه های پیشرفته و مدرنی وجود دارد که یک اسکن دقیق از پا را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می دهند.
آشنایی با هزینه اسکن کف پا

آیا هزینه اسکن کف پا سفارشی روی قیمت کفی طبی سفارشی تاثیر دارد؟

هزینه اسکن کف پا یکی از مهم ترین عوامل تغییر دهنده قیمت کفی طبی سفارشی است. این تاثیرپذیری به شکل های زیر اتفاق می افتد:

 • نوع دستگاهی که از کف پای فرد اسکن می گیرد روی قیمت اسکن تاثیر مستقیم دارد. برخی دستگاه های سه بعدی و پیشرفته، اسکن را با دقت بیشتری تهیه کرده و به همین دلیل، قیمت بالاتری از بابت آن دریافت می شود.
 • کلینیکی که برای گرفتن نیز به آنجا مراجعه می کنید، روی قیمت تاثیر دارد. معمولا، کلینیک های ارتوپدی فنی متفاوت، قیمت های گوناگونی را برای گرفتن و آماده کردن اسکن دریافت می کنند. در همین رابطه پیشنهاد می کنیم کلینیک هایی را مانند پایار انتخاب کنید که اسکن کف پا در آن با قیمت بسیار مناسبی انجام می شود.
 • شهری که برای گرفتن اسکن به آنجا مراجعه می کنید نیز روی قیمت اسکن بی تاثیر نیست. برخی مراکز اسکن کف پا در کشور که در شهرهای بزرگ تر قرار دارند، با قیمتی مناسب، یک اسکن با کیفیت و دقیق در اختیار فرد قرار می دهد.
اسکن کف پا کودکان به چه منظوری انجام می شود؟ هزینه اسکن کف پا کودکان چند است؟

اسکن کف پا کودکان به چه منظوری انجام می شود؟ هزینه اسکن کف پا کودکان چند است؟

شاید از نظر شما اندکی عجیب به نظر برسد، اما کودکان نیز گاهی ممکن است نیاز داشته باشند تا برای اسکن اقدام کنند. اسکن کف پا کودکان به منظورهای زیر انجام می شود:

 • کودکانی که مدت زمان طولانی است که خار پاشنه دارند، برای کاهش درد این خار می بایست کفش ها و کفی های طبی به پا کنند. جهت ساخت این کفش ها و کفی ها باید از پای کودک اسکن تهیه شود.
 • درد بی علت در کف پا نیز از دیگر دلایلی است که خانواده ها را مجبور می کند کودک یا کودکان خود را به مراکز اسکن در کشور ببرند. این اسکن برای آن انجام می شود که مشخص شود چرا کف پای کودک درد می کند.
 • صافی کف پا، تشخیص و ارائه بهترین روش درمان برای آن، دیگر دلیل قانع کننده برای انجام اسکن کف پا در یک کودک است.

برای آنکه بدانید هزینه اسکن کف پادر کودکان چقدر است، بهترین راه تماس با کلینیک هایی است که به دستگاه های اسکنر کف پا مجهز شده اند. هر قدر دستگاه اسکنر پیشرفته تر باشد، قطعا قیمت دریافت اسکن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه اسکن کف پا

کدام یک از مراکز کشور، اسکن رایگان کف پا را انجام می دهند؟

شاید پرداخت هزینه اسکن کف پا برای برخی کسانی که نیاز به انجام آن دارند، مقدور نباشد و به همین دلیل، این افراد به دنبال پیدا کردن جایی هستند که اسکن رایگان کف پا برای آنها انجام دهد. مراکز خصوصی که اسکنرهای پیشرفته و دقیقی دارند، برای اسکن کف پا هزینه ای را از متقاضیان دریافت می کنند و شاید برای آنها مقدور نباشد این کار را بدون دریافت هزینه انجام دهند.

کسانی که نگران هزینه اسکن کف پا هستند باید به مراکزی مراجعه کنند که زیر نظر دولت کار می کنند. این مراکز ممکن است از بابت اسکن کف پا هزینه ای را دریافت نکنند. البته، باید توجه داشت که شاید دستگاه های اسکن کف پا که این مراکز دارند، بروز، پیشرفته و با دقت نباشند و نتوانند یک تصویر دقیق از کف پا تهیه کنند. در ضمن، ممکن است فرد مجبور شود تا چندین هفته در نوبت باشد تا بتواند بدون پرداخت هزینه از کف پای خود اسکن بگیرد. به هر صورت، توصیه می کنیم به مراکز معتبر در کشور که دستگاه های بروزی دارند مراجعه کنید. برخی از این مراکز همچون پایار، هزینه مناسبی برای این کار از شما دریافت می کنند.

چه کسانی نیاز دارند هزینه اسکن کف پا را پرداخت کنند؟

کلام آخر

در این مقاله به مساله هزینه ی اسکن کف پرداختیم و نکاتی را پیرامون آن شرح دادیم. امیدواریم مواردی که بیان کردیم در افزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *