علائم دیابت در مردان چیست؟ ⚡ 9 علامت + همراه درمان

ناخوشایندترین علائم دیابت در مردان

علائم دیابت در مردان را باید جدی گرفت. این بیماری از آن دست، بیماری هایی نیست که به حال خود گذاشته شود و بعد تصور کنیم، درمان می شود. در صورتی که یک آقا هستید و یکی از نشانه های ذکر شده در این متن را مشاهده کردید، هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید و اجازه ندهید که در آینده، دیابت و علائم آن باعث کاهش کیفیت زندگی شما شود.

توصیه می کنیم مقاله علائم دیابت سرد چیست را نیز بخوانید؛ برایتان مفید و آموزنده خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از انواع پروتز، کفش طبی  و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بدترین علائم دیابت در مردان

شایع ترین علائم بیماری دیابت در مردان چیست؟ این نشانه ها را جدی بگیرید

جدی نگرفتن علائمی که در ادامه بیان می کنیم، زندگی مردان این سرزمین را با کاهش جدی کیفیت مواجه خواهد کرد. برخی از شایع ترین علائم بیماری دیابت در مردان به شرح زیر است:

1- عفونت قارچی

یکی از علائم و نشانه های بیماری دیابت در مردان، عفونت قارچی است. وقتی قند در خون افزایش پیدا می کند، شرایط برای رشد مخمرها فراهم شده و عفونت قارچی ایجاد می شود.

2- تکرر ادرار

از دیگر علائم بیماری دیابت در مردان، تکرر ادرار است. این اتفاق، بیشتر در شب می افتد و فرد را مجبور می کند هر دو ساعت یک بار، به دستشویی برود. البته، هر تکرر ادراری را نباید به پای بیماری دیابت نوشت؛ اما یادتان باشد پیشرفت دیابت، شرایط را به سمت نصب و ساخت پروتز زیر زانو خواهد برد؛ زیرا دیابتی ها به زخم هایی مبتلا می شوند که دیر خوب می شود.

3- خستگی

از دیگر علائم دیابت در مردان، خستگی است. درست است که دستشویی رفتن شبانه، خواب شب را مختل می کند و باعث خسته شدن فرد می شود، اما، وقتی میزان گلوگز سلول ها کاهش پیدا می کند، انرژی مورد نیاز برای انجام کارها فراهم نمی شود و این موضوع است که باعث می شود بیماران مبتلا به دیابت، احساس خستگی کنند.

4- بالا رفتن وزن

از دیگر علائم دیابت در مردان، بالا رفتن وزن است. گرچه، به دلیل بالا رفتن سن و کاهش میزان متابولیسم بدن، چاقی رخ می دهد، اما باید مواظب تغییر وزن های غیر طبیعی بود و نسبت به علائم، هوشیارانه عمل کرد.

5-درد در قفسه سینه

اگر بدون هیچ علت قانع کننده ای، در ناحیه قفسه سینه احساس درد می کنید و اگر قلب و معده تان هیچ مشکلی ندارد، بهتر است شک کنید به این مساله که نکند بیماری دیابت داشته باشید. اگر نمی خواهید مجبور به پرداخت قیمت پروتز زیر زانو شوید، این علامت را جدی بگیرید.

6- برفک تناسلی

مردانی که دیابت دارند ممکن است به بیماری برفک تناسلی مبتلا شوند. گرچه این عارضه در خانم ها نیز مشاهده می شود، اما مردانی که در دوران کودکی شان، ختنه نشده اند در صورتی که دیابت داشته باشند این عارضه را مشاهده خواهند کرد. برفک تناسلی یک نوع عفونت قارچی است که در آن یک نوع مخمر به نام کاندیدا در ناحیه تناسلی بروز پیدا کرده و در آنجا رشد می کند. این نیز می تواند پاسخ خوبی به سوال شایع ترین علائم دیابت در مردان چیست، باشد.

7- بیماری ها و مشکلات پوستی

یکی از عوارض بیماری دیابت، کاهش میزان گردش خون است. وقتی که خون در بدن به درستی جریان ندارد، زخم هایی که در بدن ایجاد می شود خیلی دیر درمان می شوند. گاهی اوقات دیر رسیدگی کردن به این زخم ها، منجر به مشکلات و عارضه های پوستی بدی خواهد شد.

8- انزال رتروگراد

در ادامه پاسخ به سوال علائم دیابت در مردان چیست، می توان به انزال رتروگراد اشاره کرد. در این حالت، مقداری از مایع منی فرد به مثانه او وارد می شود. این اختلال، زمانی بروز پیدا می کند که مردان مبتلا به دیابت، بیش از نیازشان منی ترشح می کنند.

تفاوت علائم دیابت در زنان با علائم دیابت در مردان چیست؟

تفاوت علائم دیابت در زنان با علائم دیابت در مردان چیست؟

برخی از علائم دیابت در زنان، کاملا اختصاصی است و به دلیل متفاوت بودن ساختار بدن آنها اتفاق می افتد. از جمله علائم بیماری دیابت که خانم ها آنها را مشاهده می کنند، این موارد است:

 • یکی از علامت های دیابت در خانم ها، بروز برفک و عفونت های قارچی در واژن است. وقتی قند خون زیاد می شود، رشد مخمرها زیاد شده و عفونت قارچی، فرد را به خود درگیر می کند.
 • خارش در ناحیه واژن نیز دیگر علامتی است که در خانم های دیابتی مشاهده می شود و آقایان چنین علامتی را نمی بینند.
 • دیگر جوابی که می توانیم به سوال تفاوت علائم دیابت در خانم و علائم دیابت در مردان چیست، بدهیم عفونت های ادراری است. خانم هایی که به دیابت مبتلا هستند از این عارضه، زیاد شکایت می کنند.
 • سندروم تخمدان پلی کیستیک نیز دیگر بیماری است که در کمین خانم های مبتلا به دیابت نشسته است. این بیماری یکی از دلایل عدم باوری در خانم هاست.
 • برخی خانم ها در زمان تخلیه ادرار، علائمی مانند درد حس می کنند. این نیز می تواند یک علامت و نشانه ابتلا به دیابت در خانم ها باشد. خاطر نشان می کنیم این مشکل در برخی ها ایجاد می شود و ممکن است همه خانم ها این علامت را مشاهده نکنند.

 

علائم دیابت در مردان

ناخوشایندترین علائم دیابت در مردان چیست؟ گوش به زنگ باشید

در بالا، در مورد برخی علائم شایع بیماری دیابت در مردان نکاتی را بیان کردیم، حال لازم می دانیم در مورد برخی علائم ناخوشایند و آزاردهنده در این گروه نیز اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. این علائم به شرح زیرند:

1- زود انزالی

آقایانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، باید خود را برای برخی علائم مشکل ساز، مانند زودانزالی آماده کنند. مشکلات جنسی یکی از علائم دیابت در مردان است. افرادی که می خواهند از شر این علامت، راحت شده و زندگی را با روی خوشایند آن مشاهده کنند، خوب است تغییراتی در برنامه های روزانه شان ایجاد کنند و قدمی مثبت در جهت درمان این بیماری بردارند.

2- اختلال در نعوظ

مشکل دیگری که بیماری دیابت برای آقایان ایجاد می کند، اختلال در نعوظ است. برخی تحقیقات نشان می دهد، بروز این مشکل در آقایانی که دیابت دارند، 3 برابر بیشتر از کسانی است که به این بیماری مبتلا نیستند.

3- مشکلات مربوط به ادرار و مثانه

پاسخ به سوال علائم دیابت در مردان چیست را با معرفی یکی دیگر از علائم این بیماری ادامه خواهیم داد. برخی مردانی که به بیماری دیابت مبتلا می شوند، با مشکلاتی از جمله مشکلات مثانه و ادرار درگیر بوده و این مساله آنها را اذیت می کند. مثانه در برخی افراد، خیلی فعال شده و حالت پرکار پیدا می کند و در برخی دیگر از افراد، ناتوانی در کنترل ادرار به وجود می آید. بیماری دیابت روی ماهیچه هایی که در کنترل ادرار دخالت دارند، تاثیر گذاشته و باعث می شود که عضلات، خیلی شل و یا خیلی سفت شوند. در هر دو حالت نیز مشکلات تخلیه ادرار برای مردان به وجود می آید.

4-  عفونت های پوستی

در ادامه صحبت در خصوص علائم دیابت در مردان چیست، لازم است به عفونت و یا مشکلات پوستی نیز اشاراتی داشته باشیم. عفونت های پوستی در مردان در ناحیه تناسلی، به صورت خارش و یا برفک تناسلی خود را نشان می دهند. وقتی میزان قند خون در بدن فرد افزایش پیدا می کند، محل بسیار مطلوبی برای رشد قارچ ها فراهم شده و به این شکل است که عفونت های پوستی ایجاد می شوند. تیره شدن قسمت بالایی گردن نیز از دیگر عوارض و مشکلات پوستی در مردان دیابتی است.

آیا برای پیشگیری دیابت در مردان راهی وجود دارد؟

در فوق، به توضیح و معرفی علائم دیابت در مردان پرداختیم؛ حال وقت آن است که در مورد روش های پیشگیری از این بیماری نکاتی را با شما در میان بگذاریم. برای جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت، خوب است این کارها را انجام دهید.

 • داشتن یک سبک زندگی سالم، به آقایان کمک می کند تا به دیابت مبتلا نشوند.
 • کسانی که از اضافه وزن و چاقی رنج می برند، باید سعی کنند وزن خود را کاهش دهند. این کاهش وزن می تواند با رعایت رژیم اصولی و ورزش کردن اتفاق افتد.
 • کسانی که به سلامت خود اهمیت می دهند و نمی خواهند به این بیماری مبتلا شوند، خوب است به صورت مرتب و دوره ای، آزمایشات مربوط به چکاپ سلامتی، از جمله کنترل قند را انجام دهند. نشان دادن نتیجه آزمایش به یک پزشک مجرب، خیالتان را از بابت اینکه سلامت هستید، راحت می کند.
مهم ترین علائم دیابت در مردان چیست

عوارض ناشی از مهم ترین علائم دیابت در مردان چیست؟

به سوال علائم دیابت در مردان چیست، جواب دادیم و خوب است حالا در مورد برخی عوارضی که مهم ترین علائم دیابت در مردان ایجاد می کند، نکاتی را بیان کنیم. این عوارض به این شرحند:

1- نارسایی کلیه ها

یکی از عوارض ناشی از علائم دیابت در مردان نارسایی کلیه است. وقتی میزان گلوکز در خون بالاست، نفرون ها که ساختارهای ریز درون کلیه ها هستند، ضخیم و زخم می شوند و به همین واسطه کلیه ها نمی توانند به مانند گذشته فعالیت کنند. کسانی که برای کنترل بیماری دیابت خود کاری نمی کنند، در ابتدا به کلیه های خود آسیب می زنند و بعد ها فرد دچار نارسایی کلیه می شود.

2- کاهش درصد شنوایی

از دیگر عوارض ناشی از علائم دیابت، کاهش شنوایی است. طبق تحقیقات انجام شده، کسانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، دو برابر بیشتر از افراد غیر مبتلا به دیابت، میزان شنوایی شان کاهش پیدا می کند. این بیماری به عصب های قرار گرفته در گوش میانی و همین طور رگ های خونی کوچک گوش آسیب وارد می کند و باعث کاهش شنوایی در فرد می شود.

بهترین رژیم برای درمان نشانه های قطعی دیابت، و درمان علائم دیابت در مردان چیست؟

وقتی در مورد علائم دیابت در مردان چیست، صحبت می کنیم، نه تنها باید به روش های درمانی آن اشاره داشته باشیم، بلکه در مورد تغییر سبک زندگی و ارائه یک رژیم غذایی جهت پیشگیری نیز باید صحبت کنیم. اگر دوست ندارید نشانه های قطعی دیابت را در سال های پیش روی عمرتان مشاهده کنید، بهتر است هر یک از نکاتی که در ادامه بیان می کنیم، در زندگی خود جاری و ساری کنید؛

1-مصرف کربوهیدرات ها را کنترل کنید

یکی از بهترین راهکارهایی که می توان برای درمان دیابت پیشنهاد کرد، کنترل کردن مصرف کربوهیدرات است. سعی کنید مصرف این ماده را کاهش دهید و میوه ها، سبزی ها، و منابع پروتئینی را بیشتر مصرف کنید.

2- چربی های سالم مصرف کنید

به جای خوردن برخی مواد غذایی که چربی سالمی ندارند، می توانید روغن گیاهی مصرف کنید. از جمله روغن های گیاهی مناسب برای بیماران دیابتی می توان به روغن زیتون اشاره کرد. آجیل ها نیز می توانند منبع خوبی برای تامین چربی باشند.

3- وعده های غذایی را تقسیم کنید

یکی از بهترین کارهایی که افراد دیابتی باید انجام دهند، تقسیم کردن وعده های غذایی شان است. به جای آنکه در یک وعده مقدار زیادی مواد غذایی بخورید، آن را به چندین وعده کوچک تقسیم کنید.

عوارض ناشی از مهم ترین علائم دیابت در مردان چیست؟

تشخیص دیابت بدون آزمایش؟ قطعی ترین راه برای تشخیص علائم دیابت در مردان چیست؟

حال که می دانید علائم دیابت در مردان چیست، خوب است به این نکته نیز توجه داشته باشید که تنها راه تشخیص این بیماری، علائم نیست. درست است که علائم عمومی مانند گرسنه شدن، تشنگی زیاد، تکرر ادرار، خستگی، تار شدن دیدن و کاهش وزن، از جمله هشدار دهنده ترین علائم بروز این بیماری هستند، اما هیچگاه تنها به واسطه بروز این نشانه ها خود را نگران نکرده و فکر نکنید که به دیابت مبتلا شده اید. هر یک از علائمی که نام بردیم ممکن است مقطعی بوده و در کوتاه مدت درمان شوند.

کسانی که یکی از اعضای خانواده درجه یک شان، به بیماری دیابت مبتلا شده و همه این علائم را با هم مشاهده می کنند، نباید بی خیال و بی اهمیت باشند. این افراد می بایست هر چه سریع تر به یک پزشک مراجعه کنند. واقعیتی که در مورد بیماری دیابت وجود دارد این است که تشخیص دیابت، بدون آزمایش امکان پذیر نیست و حتما باید فرد آزمایش انجام دهد تا متوجه شود که آیا به صورت قطعی به دیابت مبتلا شده است یا خیر. هم خانم و هم آقایان می بایست بعد از مشاهده هر یک از نشانه های بالا به نزد پزشک رفته و آزمایش قند خون انجام دهند.

 

تشخیص دیابت بدون آزمایش؟ قطعی ترین راه برای تشخیص علائم دیابت در مردان چیست؟

آیا مردان دیابتی می توانند بچه دار شوند؟ در این رابطه چه میدانید؟

در مورد علائم دیابت در مردان چیست، صحبت کردیم و حال، شما به خوبی می دانید که مردان دیابتی چه علائمی دارند. در تکمیل این بحث، لازم می دانیم در مورد برخی سوالات مرتبط با دیابت مردان نیز نکاتی را بگوییم.

“آیا مردان دیابتی می توانند بچه دار شوند” یکی از سوالات مهمی است که در مورد ابتلای مردان به دیابت ممکن است به وجود آید. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دیابت، قادر است قوای جنسی مردان را به شکل منفی تحت تاثیر قرار دهد که البته این به این معنا نیست که آنها نمی توانند بچه دار شوند.

دیابت باعث کاهش توان جنسی آنها شده و باعث می شود برخی اختلالات، از جمله اختلالات عضلانی، عصبی و عروق در آنها مشاهده شود. مردها برای نعوظ به هورمون های جنسی و رگ خونی سالم نیاز دارند، اما دیابت دقیقا همین نقاط را هدف قرار داده و به آنها آسیب وارد می کند. همین مسائل باعث می شود که توان جنسی فرد کاهش پیدا کند و نگرانی آنها از بابت سوال علائم دیابت در مردان چیست و چگونگی درمان آنها افزایش پیدا کند.

در ضمن، این بیماری باعث می شود کیفیت اسپرم ها نیز کاهش پیدا کند. وقتی کیفیت و تحرک اسپرم کم می شود، باروری در آنها نیز به شدت کاهش پیدا می کند. با وجود پیشرفت هایی که در حوزه پزشکی روی داده است، برای مشکلاتی که در بالا اشاره کردیم، حتما راه حل هایی وجود دارد.

آیا مردان دیابتی می توانند بچه دار شوند؟ در این رابطه چه میدانید؟

علائم بیماری قند در پا چیست؟

در ادامه پاسخ به سوال علائم دیابت در مردان چیست، خوب است در مورد علائم بیماری قند در پا نیز نکاتی را بیان کنیم. دلمان نمی خواهد شما را نگران کنیم، اما خوب است اگر یکی از علائم زیر را در پای خود مشاهده کردید نسبت به آن بی تفاوت نبوده و هر چه سریع تر به یک پزشک مراجعه کنید؛ این علائم و نشانه ها به شرح زیرند:

 • یکی از علائمی که افراد دیابتی در پای خود مشاهده می کنند، بی حس شدن در پاها است. کسانی که این مشکل را پیدا می کنند، حتی اگر زخم و یا عفونتی در پای شان ایجاد شود، متوجه آن نخواهند شد. همین عارضه و مشکل است که باعث می شود افراد، در معرض خطر قطع عضو و اقدام برای ساخت پروتز بالای زانو قرار گیرند.
 • از دیگر علائمی که در پا ایجاد می شود، زخم ها هستند. این زخم ها ممکن است ترشحاتی داشته و یا نداشته باشند.
 • اگر یک آقا هستید و دیدید در کف پای تان تاول و یا زخمی ایجاد شده که هیچ دردی ندارد، بهتر است در مورد سوال علائم دیابت در مردان چیست، نگران شده و حتما به یک پزشک مراجعه کنید. پزشکان از شما می خواهند آزمایش انجام دهید تا بتوانند با توجه به نتیجه آزمایش، در مورد شما و بیماری دیابتی که دارید راحت تر تصمیم گیری کنند.
علائم بیماری قند در پا چیست؟

مهم ترین علائم دیابت در مردان چیست؟ چرا اتفاق می افتد؟

پاسخی که می توانیم به سوال مهم ترین علائم دیابت در مردان چیست، بدهیم، کُند شدن روند بهبود زخم هاست؛ این یکی از مهم ترین مشکلات افراد دیابتی است که بنا به دلایل زیر اتفاق می افتد:

 • در افرادی که به دیابت مبتلا هستند، اکسیژن و مواد مغذی به سلول ها نمی رسد و به همین دلیل، زخم ها دیر بهبود پیدا می کنند.
 • سیستم ایمنی و کارکرد آن با مشکل مواجه می شود.
 • موضوع دیگری که بی توجهی به علائم دیابت در مردان، زمینه بروز آن را فراهم می کند، التهاب در سلول هاست. وقتی سلول های بدن ملتهب می شوند، بدن نمی تواند زخم ها را بهبود دهد.

معمولا زخم هایی که روی پاها ایجاد می شود، از جمله زخم هایی هستند که بهبود آنها و ترمیم شان به زمان بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل است که می گویند، افراد دیابتی نسبت به پاهایشان مراقبت بیشتری داشته باشند و همیشه آنها را از نظر وجود زخم و آسیب دیدگی کنترل کنند. به دلیل بی حسی که در این منطقه وجود دارد، بی توجهی به زخم ها می تواند عواقب بدی، از جمله قطع عضو به دنبال داشته باشد.

کلام آخر

این متن که در آن به بررسی علائم دیابت در مردان پرداخته شد، توسط کارشناسان کلینیک ارتوپد فنی پایار تهیه شده است. این مجموعه در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتز و اندام مصنوعی، و همین طور ساخت کفش طبی و کفی طبی فعالیت می کند. اگر زمانی خدای ناکرده به پروتز نیاز داشتید، می توانید روی خدمات این مجموعه حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *