بهترین دست مصنوعي پيشرفته ⭐ که در دنیا وجود دارد؟

دست مصنوعي پيشرفته چیست؟ با آن بیشتر آشنا شوید!؟

پروتزها در حال پیشرفت هستند. قبلا، امکان آنکه بتوان طیف وسیعی از کارها را با دست های مصنوعی انجام داد وجود نداشت، اما امروزه این محدودیت به واسطه پروتزهای دست هوشمند (ساخت پروتز زیر آرنج پیشرفته) برداشته شده است و افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست می توانند با دست خود کارهای متفاوتی را انجام دهند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد این دست های مصنوعی پیشرفته صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید. در کنار این مقاله، مقاله ی دست پروتزی را نیز مطالعه کنید.

دست مصنوعي پيشرفته چیست؟ با آن بیشتر آشنا شوید!؟

دانشمندانی که در حال تحقیق روی ساخت انواع پروتز به شمار می روند، توانسته اند دست های مصنوعی پیشرفته و فوق العاده ای بسازند. این دست های مصنوعی یکی از جدیدترین انواع پروتزهای دست بیونیک به شمار رفته و نکته قابل توجه در آنها، امکان کنترلشان توسط مغز و ذهن است. قیمت این دست های مصنوعی پیشرفته (قیمت پروتز زیر آرنج پیشرفته) بالاست.

سیستمی که باعث شده این دست مصنوعی، متفاوت از سایر دست های مصنوعی باشد، ترکیب شدن سیستم آن با عصب بیمار است. به کمک این قابلیت، فرد می تواند دست مصنوعی خود را حرکت دهد؛ درست مانند زمانی که فرد در حال حرکت دادن دست طبیعی خود است.

ساخت بهترین دست مصنوعي پيشرفته

آیا دست مصنوعی الکترونیکی یک دست مصنوعي پيشرفته به شمار می رود؟

یک نوع دست مصنوعي پيشرفته که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، دست مصنوعی الکترونیکی است. این دست مصنوعی که ممکن است با نام مایوالکتریک نیز خوانده شود، از جمله دست های مصنوعی است که وزن زیادی ندارد؛ وزن این دست مصنوعی حدود 400 تا 600 گرم است. دست مصنوعی انسان نیز وزنی در همین حد دارد؛ به همین دلیل، حمل کردن آن کار سختی نیست و کاربر از داشتن آن احساس خستگی نمی کند.

از دیگر ویژگی هایی که می توان در مورد این پروتز بیان کرد، کنترل پروتز به کمک سیگنال هایی است که بدن تولید می کند. این پروتز، سیگنال های ارسال شده را دریافت می کند. دریافت سیگنال ها، به واسطه الکترودهایی صورت می گیرد که در داخل بدنه پروتز قرار داده شده است. موتورهای داخل پروتز به سیگنال ها پاسخ می دهند و به این شکل کاربر می تواند پروتز را حرکت دهد.

درست است که قیمت دست های مصنوعی پیشرفته بالاست، اما به دلیل مزیت هایی که در این نوع پروتز مشاهده می شود، کسانی که توان پرداخت هزینه آن را دارند، می توانند به کمک آن به بسیاری از مشکلاتشان پایان دهند.

نکات مهم در ساخت پروتز دست بچه

اندام های مصنوعی از جمله ابزارهایی کاربردی و مفید در مواقع قطع عضو از ناحیه پا و دست به شمار می روند. این ابزارها به دلیل نقش و اهمیت زیادی که دارند، می بایست توسط بهترین و معتبرترین کلینیک های ارتوپدی فنی در سطح کشور ساخته شوند. اگر نام یکی از این مراکز معتبر در کشور را نمی دانید، در این سری از مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار همراهمان باشید.

برای ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران به کدام کلینیک پروتز دست مراجعه کنیم؟

در سال های گذشته، پروتز ها با پیشرفت های خوبی همراه بوده اند. امروزه، اگر نگاهی به دنیای اندام های مصنوعی بیندازید، می توانید شاهد جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتز در کل دنیا باشید. یکی از جدیدترین پروتزهایی که قابلیت های شاخص و ممتازی دارد، پروتز دست بیونیک است. این نوع پروتز به کاربر خویش امکان می دهد تا بتواند همه انگشتان دست مصنوعی خود را حرکت دهد. معمولا برای ساخت پروتز مچ دست، به سراغ پروتزهای بیونیک می روند.

این امکان به واسطه حسگرهایی ایجاد شده که در داخل پروتز بیونیک دست قرار داده شده است. کاربری که می خواهد پروتز دست خود را به کمک مغز حرکت دهد، نیاز دارد تحت عمل جراحی قرار گیرد. این عمل جراحی، پیچیده است و طی آن حسگرها در داخل بدن کاربر قرار داده می شوند. حسگرها، سیگنال هایی که توسط ماهیچه ها تولید می شوند، شناسایی کرده و مطابق با دستور صادر شده از مغز پروتز را حرکت می دهند.

پروتز های دست بیونیک که از آن به عنوان جدیدترین پروتز دست در ایران و جهان یاد می شود، وزن کمی داشته و به همین دلیل بسیاری کسانی که توان پرداخت قیمت پروتز مچ دست بیونیک را دارند، از مزیت ها و عملکرد آن به خوبی بهره می برند. افراد برای ساخت این نوع پروتز می بایست به کلینیک پروتز دست مراجعه کنند. یکی از معتبرترین مراکزی که می توانید برای ساخت پروتز دست به آنجا مراجعه کنید، کلینیک پایار است. در ادامه در خصوص این مجموعه، نکات کامل تری را بیان خواهیم کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کلینیک پروتز دست کجاست

در پایار، معتبرترین کلینیک پروتز دست، کدام یک از انواع پروتز دست ساخته می شود؟

از پایار به عنوان معتبرترین کلینیک پروتز دست یاد می کنند. یکی از دلایلی که می توان برای این انتخاب بیان کرد، ساخت انواع پروتز دست در آن است. پروتزهایی که در ادامه نام برده و توضیح می دهیم، در این مجموعه ساخته می شود:

1- پروتز مخصوص فعالیت های خاص

یکی از انواع پروتزهایی که در ارتوپدی فنی پایار ساخته می شود، پروتز مخصوص فعالیت های خاص است. همان طوری که از نام این پروتزها مشخص است، این پروتزها را برای زمان هایی به غیر اوقات عادی، مانند ورزش و یا برخی فعالیت های مرتبط با سرگرمی می سازند.

2- دست سیلیکونی

از دیگر پروتزهایی که تقاضا برای ساخت آن کم نیست، دست سیلیکونی است. این نوع پروتز را از یک ماده انعطاف پذیر به نام سیلیکون می سازند. دست های سیلیکونی شباهت زیادی به دست های طبیعی انسان داشته، کاربرد خاصی ندارند و بیشتر به عنوان یک اندام مصنوعی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

3- پروتز مکانیکی

از دیگر انواع پروتز می توان به پروتزهای مکانیکی اشاره کرد. این پروتزها به کمک نیروی بدن کار می کنند و در ساختار آنها از یک سیستم کابلی استفاده می شود. وقتی فرد قفسه سینه، شانه، و یا هر قسمت دیگری از بالای تنه خود را حرکت می دهد، حرکت به کابل انتقال داده شده و انگشتان دست پروتزی حرکت می کند.

4-پروتز الکترونیکی

از دیگر پروتزهایی که در بهترین کلینیک پروتز دست ساخته می شود، پروتزهای الکتریکی هستند که در آنها موتور و باتری به کار برده شده است. این تجهیزات به تسهیل حرکات پروتز کمک قابل توجهی می کند. قطعاتی که در این نوع دست مصنوعی به کار برده شده است، برای آن است که فرد در اثر قطع دست، جایگزین مناسبی در اختیار داشته باشد.

در برخی دست های مصنوعی الکترونیکی ممکن است از حسگرها و یا دیگر ورودی ها نیز استفاده شود. این حسگرها به شکل هوشمندانه ای قادرند حرکات ماهیچه را تشخیص دهند. سیگنال های تشخیص داده شده توسط حسگرها، به موتورهای پروتز انتقال داده شده و فرد به کمک آنها می تواند دست مصنوعی خود را حرکت دهد.

5- پروتز هیبریدی

از دیگر انواع پروتز که در کلینیک پروتز دست ساخته می شود، می توان به پروتزهای هیبریدی اشاره کرد. این پروتزها ترکیبی از پروتزهای مکانیکی و پروتزهای الکتریکی هستند و ممکن است در شرایط و موقعیت های متفاوت، عملکرد بهتر و سازنده تری از خود نشان دهند.

بهتر است کسانی که دست شان از مفصل شانه قطع شده است، برای ساخت پروتزهای هیبریدی اقدام کنند. کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور بهترین و قابل اعتمادترین گزینه برای دریافت قیمت این نوع پروتز و سایر انواع پروتز درکشور به شمار می روند.

 

بهترین کلینیک پروتز دست

چرا پایار را بهترین کلینیک پروتز دست (پروتز دست متحرک) در کشور می دانند؟

پایار را بهترین و مطرح ترین کلینیک پروتز دست در کشور می دانند. این انتخاب دلایلی دارد که برخی از آنها را در ادامه ذکر کرده ایم:

 • در این کلینیک، انواع و اقسام پروتزها ساخته می شود.
 • کارشناسان این کلینیک با توجه به شرایطی که بیمار در آن قرار دارد، و با در نظر گرفتن نیازها و بودجه ای که می خواهد برای ساخت پروتز صرف کند، کاربردی ترین و مناسب ترین نوع پروتز را ساخته کرده و در اختیار او قرار می دهند.
 • تجهیزات و دانش لازم برای ساخت پروتزهای اندام فوقانی، پروتزهای اندام تحتانی، کفش و کفی طبی و همین طور چشم مصنوعی در این مجموعه وجود دارد.
 • کارشناسان این مجموعه از هیچ تلاشی برای ساخت یک پروتز کابردی و مناسب برای افراد کوتاهی نمی کنند. این افراد تجربه و مهارت لازم برای ساخت اندام های مصنوعی را داشته و به افراد کمک می کنند تا بخشی از چالش های ناشی از قطع عضوشان کاهش پیدا کند.
 • قیمت مناسب پروتز از دیگر مزیت های مراجعه به این مجموعه است.
 • در پایار از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه برای ساخت پروتز استفاده می کنند.
معتبرترین کلینیک پروتز دست در کشور کجاست

آیا برای دریافت قیمت دست مصنوعی در ایران می توان به پایار مراجعه کرد؟

اگر فردی می خواهد در جریان قیمت دست مصنوعی در ایران قرار گیرد، اولین و مهم ترین کاری که می بایست انجام دهد، مراجعه به مراکز ارتوپدی فنی در کشور است. این مراکز، بهترین و مناسب ترین منابع برای دریافت قیمت انواع اندام های مصنوعی هستند. پایار که آن را مطرح ترین کلینیک پروتز دست در کشور می دانند، با توجه به عوامل و فاکتورهای زیر، قیمت ساخت انواع پروتز را ارائه می کند:

 • میزان و وسعت قطع عضو؛ هر قدر وسعت قطع عضو بیشتر باشد، فرد می بایست هزینه بالاتری برای ساخت پروتز پرداخت کند.
 • نوع پروتز و پیچیدگی هایی که در آن به کار رفته، از دیگر موضوعاتی است که باعث می شود قیمت پروتز تغییر کند. هر قدر یک پروتز، پیچیده تر عمل کند، ساخت آن با قیمت بالاتری همراه خواهد بود.
 • فردی که قصد دارد برای فعالیتی خاص، پروتز دریافت کند، به دلیل متفاوت بودن و خاص بودن نوع پروتز، ساخت اندام یا دست مصنوعی نیاز به هزینه و بودجه بیشتری خواهد داشت.

کلام آخر

کلینیک پروتز دست موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم، نکات ذکر شده در این مقاله توانسته باشد در شناسایی و معرفی و معتبرترین مجموعه سازنده پروتز به شما کمک کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست هوشمند با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا مراکز ساخت پروتز دست در تهران بهترین مرکز برای ساخت پروتزهای پیشرفته هستند؟ چرا؟

برای آنکه بیمار بتواند به کمک این دست مصنوعی اجسام را حس کند، لازم است که پروتز به بدن متصل شود. به همین دلیل، با کمک عمل جراحی، دست مصنوعي پيشرفته را به باقیمانده دست بیمار متصل می کنند؛ به این شکل، پروتز با ثبات بیشتری در جای خود باقی می ماند. الکترود قرار گرفته در عصب و عضله ی بیمار به او کمک می کند تا بتواند به راحتی دست خود را باز کند، ببندد و اشیاء مختلف را در دست حس کند.

علاوه بر الکترودها، حسگرهایی نیز روی انگشت شست کاربر قرار داده می شود؛ این حسگرها تماس و فشار وارد شده به دست را مورد سنجش قرار می دهد. اطلاعات به دست آمده توسط این حسگرها به مغز منتقل شده و کاربر زمانی که یک جسم را در دست می گیرد، می تواند فشار آن را تشخیص دهد.

از جمله ویژگی های این دست مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کنترل دقیق تر و مطمئن تر روی تمامی حرکات دست
 • طبیعی حرکت کردن انگشتان دست
 • انجام کارهای ظریف
 • انجام دادن طیف وسیعی از کارها
 • حفاظت از هر گونه آسیب
 • نداشتن سروصدای آزاردهنده

آیا مراکز ساخت پروتز دست در تهران بهترین مرکز برای ساخت پروتزهای پیشرفته هستند؟ چرا؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که می بایست برای ساخت دست مصنوعي پيشرفته مورد توجه قرار داد، مرکزی است که می بایست برای ساخت این دست مصنوعی به آنجا مراجعه کرد. یکی از بهترین منابع برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته، مراکز ساخت پروتز دست در تهران هستند. این مراکز به چندین دلیل که در زیر آورده ایم، بهترین گزینه برای ساخت چنین دست مصنوعی هستند:

 • در این مراکز، علم و تجربه لازم برای ساخت پروتزهای پیشرفته و هوشمند وجود دارد.
 • کارشناسان می توانند با توجه به نیازهایی که متقاضی ساخت دست مصنوعی دارد، یک اندام مصنوعی پیشرفته و فوق العاده کاربردی برای او بسازند.
 • رعایت اصول هوشمندسازی در پروتزها از دیگر خصوصیات این مراکز در کشور است.

در کنار تمام مواردی که در بالا اشاره داشتیم، مناسب تمام شدن قیمت این پروتزها در مقایسه با خارج از کشور از دیگر مزیت ها و امتیازات ساخت پروتزهای هوشمند در کشورمان به شمار می رود.

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) چقدر است؟

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) سوال بسیار مهم دیگری است که باید به آن جواب داده شود. اولین موضوعی که قبل از پرداختن به قیمت پروتزهای پیشرفته باید مورد توجه قرار گیرد این است که بیمه های دولتی در کشور، زیر بار هزینه های ساخت آنها نمی روند. نه تنها پروتزهای هوشمند، بلکه پروتزهایی که از نظر کاربرد و عملکرد، ساده بوده و پیشرفته نیستند نیز تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. تنها بیمه های تکمیلی هستند که می توان روی کمک آنها برای پرداخت هزینه های ساخت پروتز حساب کرد.

با توجه به پیشرفته بودن دست های مصنوعی، برخی قطعات مورد نیاز آنها می بایست از خارج از کشور وارد شود و از آنجایی که قیمت دلار نیز نوسانی است، نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای ساخت این پروتز ارائه کرد. موضوع دیگری که آن هم روی قیمت ساخت دست های مصنوعی پیشرفته تاثیر گذار است، میزان قطع عضو است. در افرادی که میزان بیشتری از دست قطع شده است، ساخت پروتز با قیمت بالاتری همراه خواهد بود.

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) چقدر است؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بیشتر است یا قیمت دست مصنوعي پيشرفته؟

یکی از سوالاتی که برای برخی کاربران دست های مصنوعی ممکن است به وجود آید این است که قیمت دست مصنوعي پيشرفته بیشتر است یا قیمت دست مصنوعی مکانیکی. برای آنکه بتوانیم به این سوال بهتر پاسخ دهیم، باید بگوییم، دست های مصنوعی و به صورت کلی اندام های مصنوعی را با توجه به پارامترهای متفاوت قیمت گذاری می کنند.

یکی از مواردی که روی قیمت اندام های مصنوعی تاثیر دارد، نوع عملکرد و پیچیدگی هایی است که در پروتز به کار برده شده است. اگر بخواهیم این مساله را به صورت واضح تر بیان کنیم باید بگوییم که هر قدر یک دست مصنوعی و پای مصنوعی پیچیده تر بوده و عملکرد بهتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود.

دست های پیشرفته به دلیل عملکرد بهتری که از خود نشان می دهند و اینکه در رفع نیازهای کاربر خویش با قابلیت ها و امتیازات بیشتری ظاهر می شوند، قطعا قیمت بالاتری دارند، در مقایسه با دست های مصنوعی مکانیکی که کاربر خویش را با محدودیت های زیادی مواجه می کنند. کسانی که نمی خواهند فقدان عضو، زندگی آنها را بهم بریزد، بهتر است برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته اقدام کنند؛ هر چند که قیمت بالایی دارند.

کلام آخر

دست مصنوعي پيشرفته موضوع صحبت ما در این مقاله بود. توصیه می کنیم برای ساخت این دست مصنوعی پیشرفته، کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار را انتخاب کنید. این کلینیک در حوزه ساخت انواع پروتز، از جمله ساخت پروتز انگشت پا، پروتز مچ پا، پروتز بالای زانو و ساخت کفش و کفی طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *