بهترین دست مصنوعي پيشرفته ⭐ که در دنیا وجود دارد؟

دست مصنوعي پيشرفته چیست؟ با آن بیشتر آشنا شوید!؟

پروتزها در حال پیشرفت هستند. قبلا، امکان آنکه بتوان طیف وسیعی از کارها را با دست های مصنوعی انجام داد وجود نداشت، اما امروزه این محدودیت به واسطه پروتزهای دست هوشمند (ساخت پروتز زیر آرنج پیشرفته) برداشته شده است و افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست می توانند با دست خود کارهای متفاوتی را انجام دهند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد این دست های مصنوعی پیشرفته صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید. در کنار این مقاله، مقاله ی دست پروتزی را نیز مطالعه کنید.

دست مصنوعي پيشرفته چیست؟ با آن بیشتر آشنا شوید!؟

دانشمندانی که در حال تحقیق روی ساخت انواع پروتز به شمار می روند، توانسته اند دست های مصنوعی پیشرفته و فوق العاده ای بسازند. این دست های مصنوعی یکی از جدیدترین انواع پروتزهای دست بیونیک به شمار رفته و نکته قابل توجه در آنها، امکان کنترلشان توسط مغز و ذهن است. قیمت این دست های مصنوعی پیشرفته (قیمت پروتز زیر آرنج پیشرفته) بالاست.

سیستمی که باعث شده این دست مصنوعی، متفاوت از سایر دست های مصنوعی باشد، ترکیب شدن سیستم آن با عصب بیمار است. به کمک این قابلیت، فرد می تواند دست مصنوعی خود را حرکت دهد؛ درست مانند زمانی که فرد در حال حرکت دادن دست طبیعی خود است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست هوشمند با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا مراکز ساخت پروتز دست در تهران بهترین مرکز برای ساخت پروتزهای پیشرفته هستند؟ چرا؟

برای آنکه بیمار بتواند به کمک این دست مصنوعی اجسام را حس کند، لازم است که پروتز به بدن متصل شود. به همین دلیل، با کمک عمل جراحی، دست مصنوعي پيشرفته را به باقیمانده دست بیمار متصل می کنند؛ به این شکل، پروتز با ثبات بیشتری در جای خود باقی می ماند. الکترود قرار گرفته در عصب و عضله ی بیمار به او کمک می کند تا بتواند به راحتی دست خود را باز کند، ببندد و اشیاء مختلف را در دست حس کند.

علاوه بر الکترودها، حسگرهایی نیز روی انگشت شست کاربر قرار داده می شود؛ این حسگرها تماس و فشار وارد شده به دست را مورد سنجش قرار می دهد. اطلاعات به دست آمده توسط این حسگرها به مغز منتقل شده و کاربر زمانی که یک جسم را در دست می گیرد، می تواند فشار آن را تشخیص دهد.

از جمله ویژگی های این دست مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • کنترل دقیق تر و مطمئن تر روی تمامی حرکات دست
  • طبیعی حرکت کردن انگشتان دست
  • انجام کارهای ظریف
  • انجام دادن طیف وسیعی از کارها
  • حفاظت از هر گونه آسیب
  • نداشتن سروصدای آزاردهنده

آیا مراکز ساخت پروتز دست در تهران بهترین مرکز برای ساخت پروتزهای پیشرفته هستند؟ چرا؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که می بایست برای ساخت دست مصنوعي پيشرفته مورد توجه قرار داد، مرکزی است که می بایست برای ساخت این دست مصنوعی به آنجا مراجعه کرد. یکی از بهترین منابع برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته، مراکز ساخت پروتز دست در تهران هستند. این مراکز به چندین دلیل که در زیر آورده ایم، بهترین گزینه برای ساخت چنین دست مصنوعی هستند:

  • در این مراکز، علم و تجربه لازم برای ساخت پروتزهای پیشرفته و هوشمند وجود دارد.
  • کارشناسان می توانند با توجه به نیازهایی که متقاضی ساخت دست مصنوعی دارد، یک اندام مصنوعی پیشرفته و فوق العاده کاربردی برای او بسازند.
  • رعایت اصول هوشمندسازی در پروتزها از دیگر خصوصیات این مراکز در کشور است.

در کنار تمام مواردی که در بالا اشاره داشتیم، مناسب تمام شدن قیمت این پروتزها در مقایسه با خارج از کشور از دیگر مزیت ها و امتیازات ساخت پروتزهای هوشمند در کشورمان به شمار می رود.

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) چقدر است؟

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) سوال بسیار مهم دیگری است که باید به آن جواب داده شود. اولین موضوعی که قبل از پرداختن به قیمت پروتزهای پیشرفته باید مورد توجه قرار گیرد این است که بیمه های دولتی در کشور، زیر بار هزینه های ساخت آنها نمی روند. نه تنها پروتزهای هوشمند، بلکه پروتزهایی که از نظر کاربرد و عملکرد، ساده بوده و پیشرفته نیستند نیز تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. تنها بیمه های تکمیلی هستند که می توان روی کمک آنها برای پرداخت هزینه های ساخت پروتز حساب کرد.

با توجه به پیشرفته بودن دست های مصنوعی، برخی قطعات مورد نیاز آنها می بایست از خارج از کشور وارد شود و از آنجایی که قیمت دلار نیز نوسانی است، نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای ساخت این پروتز ارائه کرد. موضوع دیگری که آن هم روی قیمت ساخت دست های مصنوعی پیشرفته تاثیر گذار است، میزان قطع عضو است. در افرادی که میزان بیشتری از دست قطع شده است، ساخت پروتز با قیمت بالاتری همراه خواهد بود.

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) چقدر است؟

کلام آخر

دست مصنوعي پيشرفته موضوع صحبت ما در این مقاله بود. توصیه می کنیم برای ساخت این دست مصنوعی پیشرفته، کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار را انتخاب کنید. این کلینیک در حوزه ساخت انواع پروتز، از جمله ساخت پروتز انگشت پا، پروتز مچ پا، پروتز بالای زانو و ساخت کفش و کفی طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *