پیوند دست مصنوعی چگونه انجام می شود؟⭐با تصویر

پیوند دست مصنوعی چیست

پیوند دست های مصنوعی، موضوعی است که در این مقاله می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اگر نمی دانید که این پیوند به چه شکل انجام می شود، در ادامه با ما همراه باشید و علاوه بر آن، مقاله دست مصنوعي پيشرفته را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله، جدیدترین و پیشرفته ترین نوع پروتز دست را به شما معرفی خواهد کرد.

پیوند دست مصنوعی چیست؟ آیا این پروتز، جدیدترین پروتز دست در ایران به شمار می رود؟

جدیدترین پروتز دست در ایران، کاشت پروتز در داخل استخوان است. این روش که در آن، پروتز به بدن پیوند می شود، هم برای قطع عضو از ناحیه پا مناسب است و هم در مواقع قطع دست به کار برده می شود. برای مثال، کسی که دستش از ناحیه بالای آرنج قطع شده است، می تواند برای ساخت پروتز بالای آرنج از نوع ایمپلنت اقدام کند، و یا کسی که پایش از ناحیه بالای زانو و یا پایین زانو قطع شده است، اجازه دارد برای ساخت پروتز مخصوص بالای زانو از نوع ایمپلنت درخواست بدهد.

در این روش، پروتز مصنوعی به کمک یک جسم یا پایه ی فلزی تیتانیومی به بدن متصل می شود. نیمی از پایه ی فلزی از داخل استخوان بدن بیرون می ماند و سپس پروتزها، به کمک اتصال دهنده به قطعه های پروتز متصل می شوند.

درست است که قیمت پروتز بالای آرنج از نوع ایملپنت بالاست، اما مزیت های پیوند دست مصنوعی آنقدر زیاد هست که بتواند فرد را برای دریافت و نصب آن متقاعد کند. برخی از مهم ترین مزیت های دست های مصنوعی پیوندی به شرح زیر است:

  • تحرک دست مصنوعی افزایش پیدا می کند.
  • فرد می تواند بدون آنکه به ماهیچه های باقیمانده فشار وارد کند، از آنها به شکل موثری استفاده کند.
  • افزایش دامنه حرکت از دیگر مزیت های دست های مصنوعی پیوندی است.
  • این نوع پروتز نیاز به اصلاح ندارد، حتی اگر وزن بیمار تغییر کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مراحل پیوند دست مصنوعی چگونه است

مراحل پیوند دست مصنوعی چگونه است؟ مراحل نصب این نوع دست مصنوعی چه تفاوتی با مراحل ساخت دست مصنوعی هوشمند دارد؟

پیوند دست مصنوعی (پیوند پروتز به استخوان دست) یکی از جدیدترین انواع پروتز در دنیا به شمار می رود. در بالاتر به شرح مزیت هایی که این دست مصنوعی دارد، پرداختیم، و گفتیم که بیماران با کمک پروتزهای پیوندی، راحت تر زندگی می کنند. دست های مصنوعی هوشمند نوع دیگری از پروتزها هستند که امروزه می توانند به شکلی بسیار موثر و بهینه به متقاضیان کمک کنند تا نیازهایشان برطرف شود. یکی از تفاوت هایی که بین پروتزهای هوشمند  و پروتزهای پیوندی وجود دارد، مراحل ساخت آنهاست. مراحل انجام پیوند دست های مصنوعی به شرح زیر است:

  • ارزیابی بیمار و معاینه او توسط پزشکان متخصص
  • گرفتن عکس از عضو باقی مانده
  • وارد کردن پروتز از خارج از کشور
  • انجام اولین مرحله عمل و نصب پایه فلزی در داخل استخوان
  • نصب پروتز روی پایه ایمپلنت
  • توانبخشی و آموزش کار کردن با دست مصنوعی

مراحل ساخت دست مصنوعی هوشمند با مراحل ساخت دست مصنوعی پیوند شده تفاوت می کند. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین دست مصنوعی پیوند شده با دست های مصنوعی هوشمند وجود دارد، عدم نیاز به عمل جراحی برای قرار دادن پایه ایمپلنت در داخل استخوان است. پروتزهای هوشمند به چنین پایه ای نیاز ندارند؛ هر چند، قطعاتی که برای هر دو نوع پروتز باید فراهم گردد، می بایست از خارج کشور وارد شود.

قیمت دست مصنوعی در ایران (قیمت پیوند دست مصنوعی) چقدر است؟

اولین موضوعی که در مورد قیمت دست مصنوعی در ایران باید بیان کنیم این است که دست های مصنوعی را با توجه به نحوه نصب و ساخت آنها قیمت گذاری می کنند. قیمت پیوند دست مصنوعی، پایین نیست و این هم به دلیل مزیت های موجود در آن، و ساختار خاصی است که در نصب این پروتز باید رعایت گردد. از آنجایی که برخی قطعات دست مصنوعی پیوندی می بایست از خارج کشور وارد گردد، به همین دلیل قیمت آن به قیمت دلار وابسته است. هر زمانی که قیمت دلار در کشور بالا می رود، هزینه نصب این نوع دست مصنوعی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

نه تنها هزینه ی تهیه قطعات باعث تغییر قیمت خواهد بود، بلکه مراحل و ترتیبی که برای نصب باید انجام شود نیز روی قیمت آن تاثیر دارد. پروتزهایی که نیاز به انجام عمل جراحی و پیوند در آنها احساس نمی شود، با هزینه کمتری نسبت به پروتزهای مصنوعی پیوندی ساخته می شوند. این نوع دست مصنوعی، پیچیدگی های خاصی داشته که باعث افزایش هزینه تمام شده ی ساخت و نصب آن می شود.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد پیوند دست های مصنوعی نکاتی را بیان، و در مورد مزیت ها و قیمت آن نیز صحبت کردیم. توصیه می کنیم، اگر توانایی مالی شما برای نصب دست پیوندی مصنوعی زیاد نیست، برای نصب سایر پروتزها اقدام کنید. یکی از بهترین کلینیک های کشور که می تواند کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار افراد قرار دهد، کلینیک ارتوپدی فنی پایار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *