فلوشیپ ارتوپدی چیست؟ ⭐ از فلوشیپ ارتوپدی چه می دانید؟

انواع فلوشیپ ارتوپدی چیست

فلوشیپ ارتوپدی چیست؟ آیا در مورد تفاوت های فلوشیپ ارتوپدی و فوق تخصص ارتوپدی اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانستید فلوشیپ نیز انواع متفاوت دارد؟ اگر دوست دارید به پاسخ این سوالات دست پیدا کنید، در ادامه با ما همراه باشید و مقاله “ارتوپدی پا چیست” را نیز مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مهمترین وظیفه فلوشیت گردن چیست

فلوشیپ ارتوپدی؛ آن را بهتر بشناسید

فلوشیپ ارتوپدی یکی از زیر شاخه های پزشکی است. فردی که می خواهد در این حوزه وارد شده و در آن مشغول به فعالیت شود، ابتدا باید مدرک دکترای عمومی خود را دریافت کند. بعد از آنکه دوران رزیدنتی به اتمام رسید، در صورتی که پزشک عمومی، در امتحان های مربوط به ارتوپدی شرکت کرده و در آن قبول شود، می تواند به عنوان یک ارتوپد به فعالیت خود ادامه دهد، در غیر این صورت می تواند در دوره فلوشیپ شرکت کند و با تجربیات عملی که به دست آورده است، به بیماران کمک کند.

با  توجه به توضیحی که در فوق عنوان کردیم، الان می توانیم به سراغ این سوال که “فلوشیپ ارتوپدی چیست” برویم. فلوشیپ در واقع، دوره ای است که فارغ التحصیلان رشته پزشکی در آن شرکت می کنند و مهارت های عملی و عملی خود را در یکی از حوزه های جراحی  ارتوپدی افزایش می دهند. مدت زمان این دوره ها را استاد دوره تعیین می کند و ممکن است از چند ماه تا دو سال نیز طول بکشد.

نکته ای که باید مورد فلوشیپ ارتوپدی چیست، مورد توجه قرار دهید، این است که این دوره به معنای گرفتن فوق تخصص نیست و فردی که می خواهد فوق تخصص خود را بگیرد باید در آزمون های مربوطه شرکت کرده و حد نصاب نمره را دریافت کند.

اگر یکی از اعضای بدنتان قطع شده است و نیاز دارید از خدمات نصب پروتز استفاده کنید، بهتر است با یک متخصص فلوشیپ ارتوپدی صحبت کنید. این متخصصان می توانند یک کلینیک ارتوپدی معتبر برای ساخت انواع پروتز، مانند ساخت پروتز انگشت دست به شما معرفی کنند.

انواع فلوشیپ ارتوپدی چیست؟

انواع دوره های فلوشیپ ارتوپدی چیست، سوال مهم دیگری است که باید به آن پاسخ بدهیم. زیر شاخه های فلوشیب ارتوپدی به شرح زیر است:

 • فلوشیپ جراحی مچ پا و پا
 • فلوشیپ جراحی دست
 • فلوشیپ تومورهای اسکلتی-عضلانی
 • فلوشیپ جراحی مربوط به اعصاب محیطی
 • فلوشیپ فلج های اکتسابی و مادرزادی
 • فلوشیپ جراحی مربوط به ارتوپدی کودکان
 • فلوشیپ مربوط به جراحی ستون فقرات
 • فلوشیب مربوط به تروما یا آسیب های ضربه ای
 • فلوشیپ مربوط به جراحی آرنج
 • فلوشیپ مربوط به جراحی زانو
 • فلوشیپ مربوط به جراحی لگن
 • فلوشیپ جراحی مفصل ران
 • فلوشیپ مربوط به جراحی تعویض مفاصل
 • فلوشیپ مربوط به جراحی پاشنه
 • فلوشیپ آسیب های ورزشی

مواردی که در فوق عنوان کردیم، زیر شاخه های مربوط به فلوشیپ ارتوپدی هستند. هر پزشک با توجه به حوزه ای که به آن علاقه دارد، یکی از این دوره ها را انتخاب کرده و در آن شرکت می کند. کسانی که در دوره های فلوشیپ شرکت می کنند، می توانند با مهارت و تخصصی بالاتر به افراد نیازمند به این خدمات کمک کنند و مشکل آنها را در یک بازه زمانی کوتاه تر درمان کنند.

حتی پزشکان عمومی نیز می توانند در دوره های فلوشیپ شرکت کرده و مهارت خود را افزایش دهند. معمولا تجربه های خوبی در این دوره ها رد و بدل می شود. پزشکانی با این تخصص می توانند یک ارتوپدی معتبر برای دریافت قیمت پروتز انگشت دست معرفی کنند.

فلوشیپ ارتوپدی کودکان چیست؟

با تعریفی که ما از فلوشیپ ارتوپدی چیست، بیان کردیم، امیدواریم این اشتباه برایتان پیش نیامده باشد که تنها بزرگسالان نیاز به استفاده از خدمات فلوشیپ دارند. فلوشیپ ارتوپدی در کودکان، از دیگر شاخه های ارتوپدی است که در آن، وضعیت کودکان از نظر جسمانی مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرد.

این شاخه از علم ارتوپدی، کودکان را از نظر وجود نقص در ستون فقرات و یا دیگر اندام ها مورد بررسی قرار خواهد داد. پزشکی که اطلاعات خود را در این حوزه از فلوشیپ افزایش می دهد، می بایست در مورد بیماری های جسمانی که ممکن است کودکان را به خود درگیر کند، اطلاعات جامع و کاملی به دست آورد.

برای اطلاعاتی کسانی که نمی دانند فلوشیپ ارتوپدی چیست، باید بگوییم، پزشکانی که این دوره ی مرتبط با کودکان را پشت سر گذاشته اند، به مشکلات استخوانی کودکان و مشکلاتی که در استخوان ها و عضلات کودک وجود دارد، می پردازند. این گروه از پزشکان فعال در کلینیک ارتوپدی فنی تمام سعی و تلاش خود را به کار می برند تا به کودکان در درمان این مشکلات کمک کنند و از آنها در برابر بروز آسیب های بیشتر، محافظت به عمل آورند. اگر کودکی دارید که مبتلا به یکی از بیماری های استخوانی و عضلانی است، حتما به پزشک ارتوپدی که فلوشیپ کودکان دارد، مراجعه کنید.

مهمترین وظیفه یک فلوشیپ ارتوپدی چیست

آیا بین ارتوپدی و فلوشیپ ارتوپدی تفاوت خاصی وجود دارد؟ اگر وجود دارد، این تفاوت ها در چیست؟

ما در این متن به سوال، فلوشیپ ارتوپدی چیست، پرداختیم و سعی کردیم اطلاعاتی را در این حوزه به شما بدهیم تا بدانید که فلوشیپ دقیقا چیست و وقتی گفته می شود که یک پزشک فلوشیپ ارتوپدی دارد، به چه معناست.

موضوع مهم دیگری که صحبت کردن در مورد آن می تواند به ما کمک کند تا در مورد فلوشیپ اطلاعاتمان را کامل تر کنیم، صحبت در مورد تفاوت های فلوشیپ ارتوپدی و فوق تخصص ارتوپدی است.

فردی که به عنوان یک فوق تخصص ارتوپدی در حال فعالیت است، آزمون ها و مقاطع مختلف تحصیلی مختلف را پشت سر گذاشته است و در نهایت، توانسته مدرک فوق تخصص ارتوپدی را دریافت کند. پزشکی که در دوره های فلوشیپ شرکت می کند، نه تنها می تواند دانش خود را به صورت تئوری بالا ببرد، بلکه این دوره به او کمک می کند تا بتواند تجریبات عملی اش را نیز ارتقا بخشد و به شکل موثرتری به بیماران کمک کند.

پزشکانی که بتوانند در دوره های فلوشیپ ارتوپدی شرکت کنند و این دوره را با موفق هر چه تمام تر به انتها برسانند، در ادامه ی دوران طبابت خود، در صورتی که بخواهند می توانند فوق تخصص ارتوپدی را نیز دریافت کنند.

فلوشیپ ارتوپدی دست چیست

فلوشیپ ارتوپدی دست چیست؟

ما در این مقاله، در مورد فلوشیپ ارتوپدی چیست، نکاتی را با شما در میان گذاشتیم، و حالا می دانید، پزشکانی که فلوشیپ دارند، در چه حوزه ای کار می کنند. فلوشیپ، زیرشاخه های متفاوتی دارد، و شما می بایست، در زمان احساس درد یا ناراحتی در یکی از اندام های خود به پزشک متخصص آن مراجعه کنید. پزشکان و کسانی که در همان حوزه، فلوشیپ گرفته اند، از جمله شایسته ترین و بهترین افراد برای درمان امراض و دردهای جسمانی به شمار می روند.

یکی از زیر شاخه های فلوشیپ، فلوشیپ دست است. کلیه کسانی که در یکی از قسمت های دست خود احساس درد می کنند، بهتر است به پزشکانی که فلوشیپ دست دارند، مراجعه کنند. این پزشکان، با توجه به سابقه و تجربه ی خوبی که در این حوزه به دست آورده اند، می توانند علت ایجاد درد را شناسایی کنند. بعد از شناسایی علت درد، ارائه راهکار و راه حل برای درمان آن در اولویت قرار دارد. این پزشکان می توانند بهترین روش درمانی را به شما معرفی کنند و شما در صورتی که به تجویز پزشک خود عمل کنید، ظرف مدت کوتاهی درمان خواهید شد. امیدواریم که با این توضیح کوتاه متوجه شده باشید که فلوشیپ ارتوپدی چیست.

فلوشیپ ستون فقرات چیست؟

فلوشیپ ستون فقرات چیست؟

پیچیده بودن بدن انسان موجب شده زیر شاخه های متفاوتی در علم پزشکی به وجود آید. یکی از این زیر شاخه ها، فلوشیپ ستون فقرات است. برای اطلاع کسانی که نمی دانند فلوشیپ ستون فقرات چیست باید بگوییم، پزشکانی که در این حوزه تخصص دارند، وظیفه اصلی شان، تشخیص اختلالات موجود در سیستم عصبی، مغز و نخاع است. این پزشکان وظیفه دارند تا با کمک روش های غیر جراحی و جراحی، اختلالات تشخیصی را درمان کنند. به بیان دیگر باید بگوییم، جراحانی که جراحی مغز و اعصاب ستون فقرات را انجام می دهند، همان جراحانی هستند که فلوشیپ ستون فقرات دریافت کرده اند. تعریفی که بیان کردیم تکمیل کننده سوال فلوشیپ ارتوپدی چیست، خواهد بود.

افرادی که اختلالاتی به شرح زیر دارند، باید هر چه سریع تر به پزشکان فلوشیپ ستون فقرات مراجعه کنند:

 • بدشکلی و بد فرمی در ناحیه ستون فقرات
 • درد و آسیب به نخاع و ستون فقرات
 • تومورهای سرطانی رشد یافته در ستون فقرات
 • تنگ شدن نخاع
 • فتق دیسک
 • عفونت های ایجاد شده در ناحیه ستون فقرات
 • بروز اختلال در حرکت
 • بروز دردهای مزمن در ناحیه پشت و گردن و مواردی از این قبیل

فلوشیپ ارتوپدی ستون فقرات با کمک ابزارهای مدرنی که برای تشخیص بیماری ها موجود است، بیماری را تشخیص داده و برای درمان آنها یک روش موثر و کاربردی معرفی می کند.

کلام آخر

مقاله فلوشیپ ارتوپدی چیست، به همت و تلاش کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این موسسه در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت می کند. این موسسه از بروزترین تجهیزات و آخرین فناوری های روز دنیا استفاده کرده و پروتزهایی با بالاترین کارایی در اختیار افراد قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *