ارتوپد گردن چیست؟ ⭐ از ارتوپد گردن چه می دانید؟ (جامع و کاربردی)

مهم ترین وظیفه ارتوپد گردن چیست

ارتوپد گردن چیست؟ فردی که در این حوزه تحصیل کرده و تجربیاتی به دست آورده است، چه وظایفی به عهده دارد؟ این گروه از پزشکان از چه روش های درمانی استفاده می کنند؟ اگر این سوالات برای شما نیز به وجود آمده است، در ادامه با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم، مقاله ارتوپدی پا چیست را نیز مطالعه کنید؛ اطلاعاتتان افزایش پیدا می کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مهمترین وظیفه ارتوپد گردن چیست

ارتوپدی گردن چیست؟ جامع، کامل و ساده

یکی از قسمت های بدن ما که همیشه در معرض آسیب و درد قرار دارد، گردن است. اگر فردی، گردن خود را در بدترین حالت ممکن نگه دارد و با آن کار کند، به مرور زمان، خود را در معرض آسیب های جدی قرار خواهد داد. برای مثال، اگر زمانی که در حال کار کردن با گوشی همراهتان هستید، گردن خود را در وضعیت درست و صحیح نگه ندارید، به مرور زمان، گردنتان دچار آسیب های جدی خواهد شد.

اگر از جمله کسانی هستید که در بالا مثال زدیم، حتما نیاز دارید که در مورد سوال” ارتوپد گردن چیست؟” اطلاعات کاملی به دست آورید. پزشکانی که در حوزه ارتوپدی گردن فعالیت می کنند، به خوبی می دانند، برای آسیب هایی که در ناحیه گردن ظاهر شده است، باید چه کاری انجام دهند. این گروه، تخصص و دانش کافی برای تشخیص و درمان بیماری های گردن را داشته و می توانند به شما کمک کنند تا آسیب هایی که در این قسمت ایجاد شده است، درمان، و اندکی از میزان مشکلات شما کاسته شود.

نکته ای که خوب است به یاد داشته باشید، این است که در برخی افرادی که برای ساخت پروتز بالای آرنج اقدام کرده اند، ممکن است درد در ناحیه گردن بروز پیدا کند. این افراد، بهتر است پزشک خود را در جریان این موضوع قرار داده و دقیقا به او اعلام کنند که درد، از زمان نصب پروتز ایجاد شده است. برخی پروتزها، فشار زیادی به گردن می آورند.

 

بهترین روش درمان در ارتوپد گردن چیست؟

بهترین روش های درمانی در ارتوپد گردن چیست؟

حال که فهمیدیم ارتوپد گردن چیست، خوب است در مورد روش های درمانی که ارتوپدهای گردن توصیه می کنند، نکاتی را با شما در میان بگذاریم. روش های درمانی که این گروه از پزشکان برای کاهش دردها و عارضه های ایجاد شده در ناحیه گردن به کار می برند به شرح زیر است:

1- درمان های غیر دارویی

پزشک ارتوپد گردن، وضعیت گردن شما را مورد بررسی قرار می دهد و سپس با توجه به علائم و نشانه هایی که می بیند، ممکن است تشخیص دهد که برای درمان درد، نیازی نیست دارو مصرف کنید و یا خود را تحت عمل جراحی قرار دهید. در این مواقع او پیشنهاد می کند که از کمپرس های گرم و سرد استفاده کرده و حداقل به مدت چند روز، استراحت کنید و از گردن خود کار نکشید.

2- تجویز دارو

اگر درد گردن و عارضه ای که در این قسمت به وجود آمده است، قابلیت تسکین با کمپرس آب سرد و گرم را نداشته باشد، پزشک ارتوپد گردن داروهای مسکن تجویز می کند. معمولا بعد از چند روز، درد به وجود آمده از بین رفته و شما می توانید به روال عادی زندگی خود بازگردید.

3- فیزیوتراپی

از دیگر روش های درمانی برای از بین بردن درد گردن، فیزیوتراپی است. مراجعه به یک فیزیوتراپیست حرفه ای، باعث کاهش درد گردن می شود. اگر درد گردن شما به دلیل نصب پروتز دست است، بهتر است تمرینات فیزیوتراپی را به دقت انجام داده و نسبت به هزینه ای که برای قیمت پروتز بالای آرنج پرداخت کرده اید، بی تفاوت نباشید.

4- اصلاح کردن رفتار

در ادامه پاسخ به سوال بهترین روش های درمان در ارتوپد گردن چیست، می توانیم به اصلاح کردن رفتار اشاره کنیم. کسانی که خیلی بد می نشینند و یا کسانی که کفش های نامناسب به پا می کنند، از جمله افرادی اند که می بایست برای اصلاح کردن رفتار خود اقدام کنند. این گروه ها باید درست نشستن را یاد بگیرند و کفش های مناسب بپوشند.

از دیگر اقداماتی که در قالب اصلاح رفتار می توان به آن اشاره کرد، اجتناب از بلند کردن اجسام سنگین است. بلند کردن جسم سنگین، فشار زیادی به ناحیه گردن وارد می کنند. کسانی که عادت دارند این کار را انجام دهند، بهتر است هر زمانی که به خرید می روند، خرید های خود را در داخل کیف قرار دهند و از هر دو دست برای حمل کردن آنها استفاده کنند.

کسانی که ساعات زیادی را در طول روز، در مقابل سیستم قرار گرفته و می نشینند، می بایست بعد از هر دو ساعت کار کردن، بلند شده و قدم بزنند. این افراد می توانند حرکت های ساده ای را انجام دهند و یا حتی الامکان، وضعیت شان را تغییر دهند. اگر درد گردنی که این گروه با آن درگیر است به مرور زمان و با تغییر سبک زندگی و کار کردن، بهتر نشد این افراد می بایست به پزشکان متخصص مراجعه کنند. امیدواریم با توضیحات ذکر شده متوجه شده باشید که بهترین روش درمان در ارتوپد گردن چیست.

وظایف ارتوپد گردن چیست

ارتباط دیسک گردن با ارتوپد گردن چیست؟

در ادامه صحبت در خصوص ارتوپد گردن چیست، لازم می دانیم در مورد یکی از شایع ترین مشکلات گردن، یعنی دیسک گردن و ارتباط آن با ارتوپد گردن نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

دیسک گردن را همه افراد دارند و کسی نیست که نداشته باشند. دیسک گردن، در واقع بالشتک هایی هستند که بین مهره های گردن قرار گرفته اند و در صورت ترک خوردن و یا ضعیف شدن، از جای خود خارج می شوند. اگر ژلی که بین  مهره های گردن قرار گرفته است، به اعصاب نخاعی نشت کند، فرد درد زیادی را حس می کند.

این یکی از بدترین مشکلاتی است که ممکن است برخی افراد با آن درگیر شوند. اگر درد دیسک گردن به مرور زمان بهتر نشد، حتما باید به یک ارتوپد گردن مراجعه کرد. پزشک ارتوپد گردن با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید، یکی از بهترین روش های درمانی را انتخاب کرده و به شما توصیه می کند. اگر دوست دارید هر چه زودتر از شر این درد خلاص شوید، توصیه های پزشک را عمل کرده و در انجام آنها کوتاهی نکنید.

بهترین دکتر برای گردن درد کیست

قبل از مراجعه به دکتر گردن درد، به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید!؟

بعد از دریافت جواب برای سوال ارتوپد گردن چیست، لازم است در مورد یک نکته ی مهم و اساسی با شما صحبت کنیم و آن هم آشنایی با علت درد است. اگر علت درد در ناحیه گردن، به دلیل قرار دادن گردن در وضعیت بد و نامناسب در زمان خوابیدن، ورزش کردن و یا کار کردن باشد، بهتر است قبل از آنکه به ارتوپد گردن کنید، چند روزی را صبر کرده و موقعیت بدی را که برای خود ایجاد کرده اید تغییر دهید. در صورت برطرف شدن درد، توصیه می کنیم همیشه در صحیح ترین شکل ممکن به انجام فعالیت های روزانه خود مشغول شوید.

در ادامه صحبت در خصوص ارتوپد گردن چیست، باید بگوییم که اگر علت درد در گردن شما شکستگی مهره ها، ضربه شلاقی، آرتروز، پوکی استخوان، تنگی کانال نخاع گردن، راشیتیسم و برخی عوامل دیگر باشد، می بایست به پزشکانی که در این حوزه تخصص و مهارت کافی دارند، مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید، گاهی اوقات بروز برخی بیماری ها در اندام های مهم بدن، مانند کبد، قلب، کیسه صفرا و یا معده نیز ممکن است باعث ایجاد درد در ناحیه گردن شود.

 

قبل از مراجعه به دکتر گردن درد، به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید!؟

از نظر متخصص گردن درد، علل درد در گردن چیست؟

حال که می دانید ارتوپد گردن چیست، خوب است اطلاعاتی در مورد گردن درد به شما بدهیم. برخی دلایلی که از نظر یک متخصص گردن درد باعث ایجاد درد در ناحیه گردن می شود به شرح زیر است:

1- ضربه

یکی از دلایل اصلی گردن درد، وارد آمدن ضربه به گردن در اثر افتادن، انجام برخی حرکات ورزشی و تصادف است. اگر حین یکی از حوادثی که نام بردیم، به مهره ها یا استخوان های گردن نیز آسیب وارد شود، ممکن است حتی نخاع هم آسیب ببیند.

2-پوکی استخوان

پوکی استخوان یکی از بیماری هایی است که علاوه بر زانوها و دست ها، قسمت های دیگر بدن همچون گردن را نیز به خود درگیر می کند و باعث ایجاد درد آن می شود. پوکی استخوان به بیماری خاموش مشهور بوده و باعث شکننده شدن و ضعف استخوانی می شود. در چنین مواقعی، داشتن اطلاعات در مورد ارتوپد گردن چیست، می تواند به شما کمک کند تا بتوانید به بهترین پزشک مراجعه کنید و هر چه سریع تر اقدامی برای درمان گردن درد انجام دهید.

3- فتق دیسک گردنی

وقتی دیسک حالت برآمده پیدا می کند، به نخاع و ریشه اعصاب، فشار وارد شده و یا آسیب می ببیند. به بروز این حالت، فتق دیسک گردنی و یا دیسک جدا شده می گویند. چنانچه جهت درمان گردن درد نیاز دارید برای ساخت ارتزهای اختصاصی اقدام کنید، به کلینیک هایی مراجعه کنید که در حوزه ساخت پروتز مچ دست فعالیت می کنند.

4- فشار و یا کشیدگی عضلات

در ادامه پاسخ به سوال ارتوپد گردن چیست و معرفی علت هایی که باعث می شود یک فرد به گردن درد مبتلا شود، می توانیم به فشار و کشیدگی عضلات اشاره داشته باشیم. کسانی که گردن خود را در زمان خواب در وضعیت بدی قرار می دهند و یا کسانی که بدون تغییر وضعیت، ساعت های طولانی را در مقابل کامپیوتر نشسته و کار می کنند، از جمله کسانی اند که حتما درد زیادی را در ناحیه گردن حس می کنند. گاهی اوقات، حرکت سریع گردن نیز می تواند باعث درد در این قسمت شود.

5- تنگ شدن کانال نخاعی

زمانی که کانال نخاع، تنگ می شود فشار زیادی روی طناب نخاعی یا ریشه عصبی وارد می شود. این تنگی ممکن است به دلیل وجود التهاب های طولانی در اثر آرتریت و یا دیگر بیماری ها ایجاد شده باشد.

6- مننژیت

برای کامل تر کردن پاسخ به سوال ارتوپد گردن چیست و در راستای تکمیل بحث پیرامون علت های گردن درد، می بایست به مننژیت نیز اشاراتی داشته باشیم. وقتی که بافت نازک قرار گرفته در اطراف طناب نخاعی و مغز دچار التهاب می شود، گفته می شود که فرد به مننژبت مبتلا شده است. کسانی که علاوه بر گردن درد، علائمی مانند تب و سر درد را نیز تجربه می کنند باید هر چه سریع تر به پزشکان مراجعه کنند.

از نظر متخصص گردن درد، علل درد در گردن چیست؟

بهترین دکتر برای گردن درد کیست؟ بهترین زمان مراجعه به دکتر چه موقع است؟

کسانی که با حرکت دادن گردن خود، درد زیادی را حس می کنند، می بایست هر چه سریع تر به یک متخصص مراجعه کنند؛ بهترین زمان مراجعه، روزهای اول احساس درد است؛ بهترین دکتر برای گردن درد، تنها کسی که می تواند این درد را درمان کند. این گروه از پزشکان، تجربه و اطلاعات بالایی در مورد علت های ایجاد درد در ناحیه گردن دارند و می توانند با معاینه و توجه به علائمی که بیمار آنها را مطرح می کند، روش های کاربردی برای درمان معرفی کنند.

یکی از بهترین پزشکانی که می تواند در این حوزه کمک کند، ارتوپد گردن است. در مورد اینکه ارتوپد گردن چیست و این پزشکان و متخصصان چه وظایفی به عهده دارند، در خطوط بالایی، صحبت کردیم.

گردن، اندام بسیار حساسی است و اگر درد و یا مشکلی در آن وجود داشته باشد، به ما اجازه نمی دهد که به زندگی عادی خود رسیدگی کنیم. به خاطر بسپارید، هر قدر شما به این درد، بی توجه تر باشید و درمان آن را به تعویق بیندازید، مشکل، حل نخواهد شد و چه بسا ممکن است وضعیت گردن شما وخیم تر شده و درمان نیز وارد پروسه ای طولانی و پیچیده شود.

ارتباط دیسک گردن با ارتوپد گردن چیست؟
کلام آخر

مقاله ارتوپد گردن چیست، به همت کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این مجموعه یکی از برترین و مطرح ترین مجموعه های سازنده انواع پروتز و ارتز در کشور است. پروتزهای ساخته شده توسط این مجموعه، قادرند طیف وسیعی از مشکلات کاربر را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *