علت سوار شدن انگشتان پا روی هم چیست؟⭐درمان آن

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم چیست؟

یکی از اتفاقاتی که برای هر شخصی ممکن است بیفتد، سوار شدن انگشتان پا روی هم است. اگر در مورد علت این اتفاق و روش های درمان آن اطلاعاتی ندارید در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم چیست؟

انگشتان ما در حالت عادی، صاف و کشیده هستند، اما گاهی پیش می آید که انگشتان، حالت صاف و کشیده ندارند و به صورت خمیده روی هم قرار می گیرند. وقتی که یک انگشت از روی انگشت دیگر عبور می کند در آن صورت است که می گویند انگشتان پا روی هم سوار شده اند. خاطر نشان می کنیم این اتفاق برای هر فردی و در هر رده سنی ممکن است اتفاق افتد و دلایل متفاوتی به شرح زیر دارد:

1- ژنتیک

برخی نوزادان وقتی که به دنیا می آیند انگشتان آنها روی هم سوار شده است. معمولا این بدشکلی را در روز های اولی که کودک به دنیا آمده است می توان به راحتی تشخیص داد. در آن گروهی که به صورت ژنتیکی، انگشت دوم روی انگشت اول قرار دارد، انگشتان پا روی هم سوار می شوند.

2- سایر شرایط پا

برخی عوارض در بدن، مانند انگشت چکشی نیز می تواند می تواند دیگر علت سوار شدن انگشتان پا روی هم باشد. در این بیماری، به جای آنکه انگشتان حال صاف و مستقیم داشته باشند به سمت پایین خم می شوند. این عارضه نیز می تواند منجر به آن شود که انگشتان پا روی هم سوار شوند. بالا رفتن سن و چاقی، باعث تشدید این عارضه در کسانی می شود که به ساخت کفش و کفی طبی اعتقادی ندارند.

3- روماتیسم مفصلی

روی هم سوار شدن انگشت های پا می تواند در اثر برخی عوارض و بیماری ها مانند روماتسیم مفصلی نیز باشد. در این بیماری، ساختار پای فرد دچار تغییر می شود و گاهی اوقات برای آنکه فرد درمان شود می بایست عمل جراحی صورت گیرد. این گروه شاید در ادامه نیاز داشته باشند هزینه و قیمت کفش و کفی طبی را بپردازند و شرایطی ایده آل و مناسب در پای خود به وجود آورند.

4- پوشیدن کفش های تنگ

بسیاری کسانی که دوست دارند کفش های تنگ بپوشند فضای کافی برای قرارگیری انگشت های شان به وجود نمی آورند و همین تنگ بودن کفش باعث می شود که انگشت های پا روی هم سوار شوند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفش و کفی طبی و قیمت ارتز انگشت پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا-میدانید-علت-سوار-شدن-انگشتان-پا-روی-هم-چیست؟

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم در کودکان چیست؟

سوار شدن انگشتان روی هم، تنها در بزرگسالان به چشم  نمی خورد و کودکان نیز ممکن است با این عارضه درگیر باشند و با آن دست و پنجه نرم کنند. از آنجایی که این عارضه، باعث به دردسر افتادن و ایجاد مشکلاتی در آنها می شود بهتر است به محض آنکه والدین مشاهده کردند کودک شان به این عارضه مبتلا شده است حتما برای درمان آن اقدامی انجام دهند.

یکی از مواردی که در مورد علت سوار شدن انگشتان پا روی هم در کودکان بیان کنیم، مادرزادی بودن آن است. یعنی وقتی که کودک به دنیا می آید انگشتان او روی هم سوار شده اند. برخی از متخصصان اظهار می کنند که به دلیل تنگ بودن فضای رحم این اتفاق افتاده می افتد و کودک با انگشتانی که روی هم سوار شده اند به دنیا می آیند.

البته، برخی از کودکان نیز بعد از آنکه راه رفتن را آموختند ممکن است این عارضه را نشان دهند که برای درمان آن می بایست به پزشکان و متخصصان مراجعه کرد. با مراجعه به این گروه از پزشکان متخصص می توان یک درمان قطعی برای سوار شدن انگشت های پا روی هم یافت و با آن به نتیجه رسید.

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم در کودکان چیست؟

درمان نکردن علت سوار شدن انگشتان پا روی هم چه عوارضی دارد؟

در مورد علت سوار شدن انگشتان پا روی هم، نکاتی را بیان کردیم و حال می خواهیم در مورد عوارض ناشی از این اتفاق نیز صحبت کنیم. کسانی که برای درمان سوار شدن انگشت های پا روی هم، کاری نمی کنند با عوارض و مشکلات زیر دست و پنجه نرم خواهند کرد:

  • درد پا
  • میخچه
  • پینه
  • متاتارسالژی
  • ملتهب شدن و حساس شدن پاها
  • کاهش کیفیت زندگی
  • پیدا نشدن کفش مناسب
  • سخت راه رفتن

اگر نمی خواهید مشکلات و عوارض بالا برای شما پیش آید سعی کنید یا از سوار شدن انگشتان پا روی هم پیشگیری کنید و یا زمانی که این اتفاق برای شما می افتد، برای درمان آن اقدام کنید. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای جلوگیری از سوار شدن انگشت های پا روی هم انجام داد، پوشیدن کفش ها و کفی های طبی است. این کفش ها فضای مناسب و کافی برای قرارگیری انگشت ها در کنار هم دارند و باعث نمی شوند که انگشتان روی هم سوار شوند.

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ بهترین روش درمان علت سوار شدن انگشتان پا روی هم چیست؟

بعد از بیان دلایل و علت سوار شدن انگشتان پا روی هم، لازم است در خصوص روش هایی که می توان به کمک آنها انگشتان پا را صاف کرد صحبت کنیم. روش هایی که در ادامه بیان می کنیم از نظر بسیاری پزشکان و متخصصان، بهترین راه ها برای درمان سوار شدن انگشت های پا روی هم به شمار می روند:

1- ارتز

ارتزها یکی از بهترین روش های درمان سوار شدن انگشتان پا روی هم به شمار می روند. ارتزها ابزارهای کمک درمانی هستند و پزشکان قبل از هر کاری به بیمار خود توصیه می کنند تا برای درمان از آنها استفاده کنند. اگر علت سوار شدن انگشت های پا به دلیل مشکلات بیومکانیکی پا، مانند صافی کف پا و یا زیاد بودن قوس کف پا باشد، کفی های مخصوص این دو عارضه می تواند به درمان کمک قابل توجهی کند. این کفی ها موقعیت پا را اصلاح کرده و کاری می کنند که فرد به شکل موثرتری راه برود. پایار می تواند در تهیه ارتزهای آماده و اختصاصی به شما کمک کند.

2- کفش های طبی

کفش هایی که پنجه آنها پهن است یکی دیگر از بهترین ابزارها برای درمان علت سوار شدن انگشت های پا روی هم هستند. این کفش ها فضای کافی برای تحرک و فعالیت انگشت های پا دارند و انگشت ها به جای آنکه به صورت ضربدری روی هم قرار گیرند، وضعیتی کاملا صاف و کشیده به خود خواهند گرفت. این کفش ها در جلوگیری از هر گونه درد، ناراحتی و فشار، کمک کننده هستند و کسانی که این کفش ها را می پوشند با عوارضی همچون میخچه و پینه دست و پنجه نرم نخواهند کرد.

3- بستن آتل

برای درمان علت سوار شدن انگشت ها روی هم می توان از آتل نیز استفاده کرد. انگشتان، انعطاف پذیری بالایی دارند و آتل ها می توانند کمک کنند تا انگشتان خم شده به صورت صاف در کنار هم قرار گیرند.

کلام آخر

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم را گفتیم و در مورد عوارضی این اتفاق به دنبال دارد و همین طور روش های درمان آن نیز نکاتی را بیان کردیم. همان طوری که در این مقاله اشاره کردیم بهتر است به جای درمان، به سراغ روش های پیشگیری از این اتفاق بروید و کفش ها و کفی های طبی بپوشید. یکی از بهترین کلینیک هایی که برای ساخت کفش ها و کفی های طبی می توانید به آنجا مراجعه کنید، پایار است. این کلینیک در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت می کند و شما برای دریافت قیمت ساخت پای مصنوعی نیز می توانید با کارشناسان آن تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *