حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل⭐(4حرکت اصلاحی)

در مورد حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل چه میدانید

انجام حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل برای کسانی که به این عارضه مبتلا هستند، کمک های قابل توجهی می کند تا بتوانند درمان شوند. اگر به عارضه چرخش مچ پا به داخل مبتلا هستید و در مورد حرکت های اصلاحی این عارضه چیزی نیم دانید در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

انحراف مچ پا به داخل در کودکان و بزرگسالان به چه علت است؟

قبل از آنکه در مورد حرکت های اصلاح کننده چرخش مچ پا به داخل اطلاعاتی بدهیم، می خواهیم به این موضوع بپردازیم که، چرا مچ پا به سمت داخل می چرخد. به حالتی که در آن، افراد در زمان راه رفتن، پای خود را به سمت داخل چرخانده و روی زمین قرار می دهند چرخش مچ پا به سمت داخل گفته می شود. عوامل مختلفی به شرح زیر باعث می شود که این اتفاق بیفتد:

  • پایدار نبودن استخوان قوزک روی استخوان پاشنه
  • مادرزادی
  • پایین بودن قوس کف پا
  • صافی کف پا

زمانی که چرخش مچ به سمت داخل بیش از حد طبیعی باشد مشکلات و عوارض زیادی برای افراد به وجود می آید که یکی از آنها، به هم خوردن راستای مفاصل است. وقتی که راستای مفاصل بدن به هم می خورد درد، آسیب به زانو و آسیب به قوزک پا از جمله عوارض و مشکلاتی است که باعث بیشتر شدن دردسرهای فرد می شود. این افراد می توانند به صورت همزمان، هم حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل را انجام دهند و هم برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کرده و خود را از شر مشکلاتی که این عارضه برای شان به وجود آمده است، رهایی بخشند. در ادامه در خصوص این دو روش، اطلاعات بیشتری را به شما خواهیم داد.

از آنجایی که تنها مشکل و عارضه ایجاد شده در پا چرخش مچ به سمت داخل نیست، توصیه می کنیم مقاله پا چنبری چیست را نیز حتما مطالعه کنید. این عارضه نیز شیوع زیادی داشته و برخی نوزادان و کودکان با وجود این عارضه به دنیا می آیند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از  قیمت ارتز مچ پا و کفش طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

با حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل اشنا شوید

با حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل اشنا شوید؟

حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل به درمان این عارضه کمک قابل توجهی می کند. ما در اینجا برخی از بهترین حرکت ها برای اصلاح چرخش پا به داخل را بیان کرده ایم:

1- قرار دادن کناره خارجی پا روی زمین

برای انجام این تمرین می بایست بایستید و پاها را از هم باز کنید. کناره خارجی پا را به سمت زمین نزدیک کنید تا جایی که کنار داخلی پا از زمین دور شود. برای آنکه از انجام این تمرین بهترین نتیجه را به دست آورید می توانید این تمرین را در 3 ست 12 تایی انجام دهید. اگر در کنار انجام این تمرین، قیمت کفش و کفی طبی را بپردازید و این کفش ها را بپوشید، درمان شما زودتر اتفاق خواهد افتاد.

2- عقب عقب راه رفتن

از دیگر حرکت هایی که می توان برای اصلاح کردن چرخش مچ پا به داخل انجام داد، عقب عقب راه رفتن است. به جایی که می دانید هیچ جسمی پشت سرتان قرار ندارد، بروید و سپس، در حالی که سعی می کنید تعادل خود را حفظ کنید به سمت عقب حرکت کنید. می توانید برای مدت چندین دقیقه این تمرین را انجام داده و شاهد نتایج آن باشید.

3- منقبض و منبسط کردن ساق پا

از دیگر حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل می توان به باز و بسته کردن یا منقبض و منبسط کردن ساق پاها اشاره کرد. روی یک تشک دراز بکشید و پاهای خود را کاملا صاف کنید. در این حالت، سعی کنید ساق پای خود را باز و بسته کنید. اگر می خواهید با کمک این تمرین، چرخش مچ پا به مت داخل را درمان کنید 10 بار در روز آن را انجام دهید.

4- راه رفتن با کناره های خارجی پا

راه رفتن با کناره خارجی پا نیز می تواند در درمان این عارضه، مفید و موثر باشد. برای انجام این تمرین، بهتر است بایستید، پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید و سپس، با کناره های خارجی پا راه بروید. انجام این تمرین به مدت 15 دقیقه در روز، توصیه می شود.

حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل

به غیر از حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل، روش های درمان انحراف مچ پا در بزرگسالان چیست؟

حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل، تنها راه درمان چرخش مچ به داخل نیست و افراد و به خصوص بزرگسالان می توانند از دیگر روش های درمانی بهره ببرند. این روش ها به این شرح هستند:

1-استفاده از  بریس یا ارتز زانو

یکی از بهترین روش هایی که می توان برای درمان انحراف مچ پا در بزرگسالان پیشنهاد کرد، بریس یا ارتزها هستند. بریس ها وسایل کمک درمانی هستند و می توانند به درمان این عارضه کمک قابل توجهی کنند. شما برای خرید و تهیه ارتزها می توانید به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. پزشکان و متخصصانی که در این مجموعه حضور دارند در صورت صلاحدید، ارتزهای اختصاصی می سازند و در اختیار فرد قرار می دهند.

2- جراحی

عمل جراحی، در صورتی که سایر روش ها برای درمان جواب ندهد توسط پزشک توصیه می شود. معمولا این روش، در بزرگسالانی که استخوان های آنها محکم شده است انجام می شود. از آنجایی که عمل های جراحی با ریسک های خاص خود همراه است، توصیه می کنیم قبل از اقدام برای این کار، سایر روش های درمان چرخش مچ به داخل را امتحان کنید.

درست است که چرخش مچ پا به سمت داخل، موجب قطع عضو نشده و افراد را به سمت ساخت و پرداخت قیمت ساخت پروتز مچ پا سوق نمی دهد، اما برای آنکه کاهش کیفیت زندگی اتفاق نیفتد و عوارضی همچون زانو درد و مچ درد برای فرد به وجود نیاید، انجام حرکت های اصلاحی، استفاده از ارتز و پوشیدن کفش های طبی در اولویت قرار دارند.

بستن بریس و حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل برای درمان چرخش مچ پا

3- پوشیدن کفش ها و کفی طبی

به غیر از انجام حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل، پوشیدن کفش ها و کفی های طبی نیز می تواند در درمان چرخش مچ پا به سمت داخل، مفید و موثر واقع شود. این کفش ها، با حمایت و پشتیبانی که از پا به عمل می آورند اجازه نمی دهند که پا به سمت داخل چرخش داشته باشد. دیگر مزیتی که برای این کفش ها می توان بیان کرد، مطابق بودن آنها با ساختار کف پا است. با این مزیت، ایده ال ترین و مطلوب ترین شرایط برای پا به وجود خواهد آمد و فرد علاوه بر درمان چرخش پای خود به سمت داخل می تواند دیگر ناهنجاری ها را نیز درمان کند.

4- گچ گرفتن استخوان منحرف شده

برای آن دسته افرادی که قادر نیستند حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل را انجام دهند، گچ گرفتن استخوان منحرف شده روش دیگری است که می توان برای درمان این عارضه توصیه و پیشنهاد کرد. از جمله کسانی که ممکن است نتوانند تمرین های اصلاحی را انجام دهند کودکان هستند. گچ گرفتن پای کودکان می تواند درمان این عارضه مفید و موثر واقع شود. مشکلی که در این روش درمانی وجود دارد این است که کودکان به این دلیل که دائما در حال رشد هستند شاید نیاز باشد که هر چند وقت یک بار برای تعویض گچ پا اقدام کنند.

کلام آخر

حرکات اصلاحی چرخش مچ پا به داخل، معرفی روش های درمان و علت چرخش مچ به سمت داخل از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. در این مقاله، توصیه کردیم که برای ساخت کفش و کفی طبی و همین طور تهیه ارتز به پایار مراجعه کنید. این کلینیک در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت کرده و کارشناسان می توانند در صورتی که نیاز داشتید، شما را در جریان قیمت ساخت پروتز پا زیر زانو نیز قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *