مناسب ترین کفش طبی برای مچ پا چیست؟⭐چه ویژگی هایی دارد؟

   
کفش طبی برای مچ پا چیست؟ با مشخصات آن آشنا شوید؟

کفش هایی که اندازه و سایز آنها درست به اندازه و سایز پای مان است خیلی خوب می توانند به ما کمک کنند تا راه برویم. کفش طبی مخصوص مچ پا از جمله کفش هایی است که می توانیم با پوشیدن آنها به کارهایمان رسیدگی کنیم و فعالیت های مختلفی را انجام دهیم. اگر در مورد این کفش اطلاعات زیادی ندارید و به دنبال یک راه درمان سوزش کف پا هستید، در ادامه این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

کفش طبی برای مچ پا چیست؟ با مشخصات آن آشنا شوید؟

اولین موضوعی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، معرفی کفش های طبی و مشخصاتی است که آنها دارند. کفش های طبی مخصوص مچ پا، کفش هایی هستند که مطابق با ساختار آناتومیک پا طراحی و ساخته می شوند. این کفش ها خاصیت اصلاح کنندگی و تثبیت کنندگی داشته و در درمان ناهنجاری ها به افراد کمک می کنند.

این کفش ها را، هم می توانند کودکان بپوشند و از فواید آن بی نهایت استفاده کنند، و هم بزرگسالان می توانند برای ساخت کفش و کفی طبی مخصوص مچ پا اقدام کرده، مناسب ترین و ایده آل ترین کفش را پوشیده و به کارهای خود در طی روز رسیدگی کنند. از جمله مشخصات و ویژگی هایی که در این کفش به چشم می خورد، می توان به این موارد اشاره داشت:

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفش طبی برای مچ پا چه تفاوتی با کفش طبی برای درد کف پا دارد؟

1- متنوع از نظر رنگ؛

این کفش ها نیز به مانند کفش های معمولی، تنوع رنگ خوبی دارند. شما در زمان مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و حرفه ای، همچون پایار، می توانید رنگی که دوست دارید کفشتان داشته باشد انتخاب کنید و هم، کفشی با رنگ مناسب و زیبا به پا کنید و هم، راحتی را به معنای واقعی تجربه کنید.

2- سبک و کم وزن؛

موضوع دیگری که خوب است در مورد کفش طبی برای مچ پا بدانید، سبک بودن و کم وزن این کفش هاست. در ساخت کفش های طبی مخصوص مچ پا، از متریال و مواد اولیه با کیفیت و سبک استفاده می کنند. با این کفش ها، احساس خستگی نخواهید کرد و می توانید هر قدر که دوست دارید پیاده روی کنید و از زندگی لذت ببرید.

3- پاشنه استاندارد؛

دیگر موضوعی که در مورد این کفش ها، بسیار مهم و ارزشمند به شمار می رود، داشتن پاشنه استاندارد است. کفش مخصوص مچ پا برای آنکه نگذارد مچ پا دچار چرخش شود، استانداردترین ارتفاع پاشنه را دارد. استانداردترین نوع کفش برای هر فرد متفاوت است و این در زمان ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی مشخص می شود.

4- انعطاف پذیری بالا؛

از دیگر کفش هایی که می توان آن را بهترین کفش طبی برای مچ پا نامید کفش هایی هستند که انعطاف پذیری بالایی دارند. چنین کفش هایی شرایط بسیار خوبی برای راه رفتن فرد فراهم کرده و باعث ایجاد خستگی و ناراحتی در پا نمی شوند. کفش های انعطاف پذیر، کفش هایی هستند که می توان آنها را از قسمت سینه کفش خم کرد. بهتر است از خرید کفش های سخت و انعطاف ناپذیر اجتناب کنید؛ چرا که این کفش ها، ساختارشان متناسب با پای فرد نیست و نمی توانند آنگونه که باید و شاید از پا محافظت به عمل آورند. برای تست این پارامتر، یک لنگه از کفش را در هر دو دست بگیرید و سعی کنید آن را خم کنید. کفش هایی که خم می شوند از جمله کفش های مناسب برای راه رفتن هستند.

5-داشتن عمق مناسب؛

بهترین کفش طبی برای مچ پا باید به اندازه کافی عمق داشته باشد. این کفش ها آنقدر عمیق هستند که افراد بتوانند کفی هایی که پزشک به آنها توصیه کرده است در داخل کفش قرار دهند و علاوه بر راحت تر راه رفتن، به درمان مشکلات جسمانی که در پا ایجاد شده است نیز بپردازند. با داشتن این  کفش ها می توان برای درمان خار پاشنه و صافی کف پا نیز اقدام کرد.

کفش طبی برای مچ پا چه تفاوتی با کفش طبی برای درد کف پا دارد؟

یکی از موضوعاتی که شاید دانستن آنها به درد برخی افراد بخورد، تفاوت های است که بین کفش طبی برای مچ پا و کفش طبی برای درد کف پا وجود دارد. برخی کسانی که حس می کنند کف پای آنها درد می کند، برای آنکه خود را از شر این درد خلاص کنند می بایست در اولین قدم با پزشکان و متخصصان صحبت کنند. اگر درد کف پای آنها به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب باشد، این گروه می بایست برای ساخت کفش ها و کفی های طبی مخصوص درد در ناحیه پاشنه اقدام کنند.

نکته بسیار مهمی که در کفش های مخصوص درد کف پا به چشم می خورد، نوع خاص کفی است که در آنها به کار برده شده است. فردی که درد کف پا دارد، می بایست کفی خاص تر و اختصاصی تری سفارش داده و آن را در کفش خود قرار دهد؛ در حالی که شاید کفش های طبی مخصوص مچ پا نیاز به کفی های فوق اختصاصی نداشته باشند.

کفی های طبی نه تنها می توانند مشکلات موجود را درمان و برطرف کنند، بلکه در پیشگیری از بروز عوارض جسمانی نیز کمک کننده هستند. این کفی ها، از ایجاد مشکلات و ناهنجاری های جسمانی و آزاردهنده در پا، ستون فقرات و کمر نیز جلوگیری به عمل می آورند. هم کفش های طبی مخصوص مچ پا و هم کفی های طبی مخصوص می توانند خواصی و مزیت هایی که اشاره کردیم از خود نشان دهند.

آشنایی با کفش طبی برای مچ پا

 کفش طبی برای مچ پای خانم ها بهتر است یا کفش مچ دار زنانه؟

کفش مچ دار زنانه یکی از انواع کفش های موجود در بازار است و برخی خانم ها نیز به پوشیدن آن علاقه زیادی از خود نشان می دهند. واقعیتی که در مورد برخی از این کفش های مچ دار زنانه وجود دارد این است که اگر آنها طبی نباشند، به هیچ دردی نمی خورند و فقط باعث بهبود زیبایی استایل یک خانم می شوند.

زمانی می توان به این کفش ها، کفش طبی مخصوص مچ پا گفت که توسط مراکز ارتوپدی فنی مطرح در کشور ساخته شوند. در این مراکز، همه اصول و استانداردهای ساخت کفش های طبی رعایت می شود و افراد با پوشیدن آنها از بروز بسیار مشکلات و ناهنجاری های جسمانی در امان هستند. پس، توصیه می کنیم به همان اندازه که به زیبایی کفش خود اهمیت می دهید به ویژگی ها و مشخصات کیفی آن نیز توجه کنید و کفش به معنای واقعی استاندارد و راحت به پا کنید.

آشنایی با کفش طبی برای مچ پا

چند نکته بسیار مهم در خصوص خرید بهترین کفش برای پا!؟

برای آنکه بتوانید بهترین کفش طبی برای مچ پا را تهیه کنید، می بایست در زمان خرید، خیلی حرفه ای تر رفتار کرده و بدانید چه که باید بکنید. برای خرید بهترین کفش برای پا به نکاتی که در ادامه می گوییم توجه و دقت داشته باشید:

  • وقتی می خواهید کفش بخرید، هر دو لنگه کفش را پوشیده و با آنها راه بروید. به این شکل مطمئن خواهید شد که کفش انتخابی شما، بهترین کفش برای راه رفتن است. کفش هایی جزء کفش های راحت و مناسب به شمار می روند که روی هر سطحی بتوان به راحتی با آنها راه رفت.
  • وقتی کفش را می پوشید به نحوه قرارگیری انگشتان در پای خود توجه و دقت داشته باشید. بهترین کفش طبی برای مچ پا کفشی است که همه انگشتان در آن به حالت آزاد قرار دارند و هیچ فشاری روی آنها وارد نمی شود.
  • بهتر است از خرید کفش های تنگ اجتناب کنید. کفش ها هیچ وقت جا باز نمی کنند و این تنها شمایید که از پوشیدن آنها احساس اذیت و آزار خواهید کرد.
  • برای خرید کفش ها بهتر است در ساعات بعد از ظهر اقدام کنید؛ زیرا معمولا در اثر راه رفتن و فعالیت کردن، سایز پاها افزایش پیدا می کند. با رعایت این نکته، کفشی که خواهید خرید با سایز پای شما تناسب بیشتری خواهد داشت.
کفش مچ دار زنانه بهتر است یا کفش طبی برای مچ پا مخصوص خانم ها؟

برای ساخت کفش طبی برای مچ پا چه کنیم؟

کسانی که نگران اندام خود بوده و می خواهند زندگی با کیفیتی را تجربه کنند، بهتر است همواره به دنبال پوشیدن کفش های مناسب باشند. کفش هایی را کفش های مناسب و استاندارد می خوانند که متناسب با ساختار پا باشند. برای رسیدن به چنین هدفی می بایست به مراکزی مراجعه کرد که خودشان کفش طبی برای مچ پا را می سازند و در اختیار فرد قرار می دهند. کلینیک هایی که در حوزه ساخت کفش های متناسب با پا فعالیت می کنند به کلینیک های ارتوپد فنی معروف هستند.

با مراجعه به این کلینیک ها، اولین کاری که انجام می شود قالب گیری از روی پای فرد است. با قالب گرفته شده از پا، یک کفش مناسب ساخته می شود. حتی کسانی که از یک ناهنجاری در کف پای خود رنج می برند نیز می توانند علاوه بر پوشیدن این کفش ها، درخواست ساخت کفی طبی را نیز داشته باشند.

این کفش ها و کفش ها بهترین ابزار و وسیله برای راه رفتنی بدون اذیت و آزار هستند. چنانچه شما نیز به کفشی که می پوشید و شرایطی که برای پای خود به وجود می آورید اهمیت می دهید؛ به پایار که یکی از کلینیک های مطرح در حوزه ساخت کفش های ارتوتیک و طبی است مراجعه کنید.

برای ساخت کفش طبی برای مچ پا چه کنیم؟

برای دریافت قیمت کفش طبی ارتوپدی (قیمت کفش طبی برای مچ پا) چه کنیم؟

حال که می دانید کفش طبی برای مچ پا چیست، خوب است در مورد قیمت آن نیز نکاتی را بیان کنیم. اول از همه، خوب است بدانید که این کفش ها برای همه افراد با قیمت یکسانی ساخته نمی شود.

در قدم بعدی و برای آنکه در جریان قیمت کفش طبی ارتوپدی قرار بگیرید، بهتر است با مراکزی و کلینیک هایی صحبت کنید که در حوزه ساخت این کفش ها فعالیت می کنند. پایار یکی از همان مجموعه هایی است که می تواند در داشتن یک کفش استاندارد و فوق العاده به شما کمک کند.

کلام آخر

موضوع صحبت ما در این مقاله، کفش های طبی مخصوص مچ پا بود. امیدواریم به همان اندازه که به سایر قسمت های زندگی تان توجه می کنید، به داشتن یک جفت کفش طبی نیز اهمیت دهید و دغدغه و نگرانی اصلی تان ایجاد شرایطی ایده آل برای پاهایتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *