مرکز پروتز تهران ⭐ کلینیک پایار بهترین مرکز پروتز تهران

در مرکز پروتز تهران چه پروتزهایی ساخته می شود؟

ما در این مقاله قصد داریم در مورد مراکز ساخت پروتز در کشور صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این رابطه به شما بدهیم. اگر می خواهید با نحوه فعالیت این مراکز که یکی از آنها کلینیک ارتوپدی فنی پایار است، آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید. توصیه می کنیم، مقاله ی پیوند دست مصنوعی را نیز مطالعه کنید.

پروتز چیست؟ آیا با انواع پروتز آشنایی دارید؟

پروتزها در کشور ما انواع و اقسام مختلف دارند. از پروتزهایی که به آنها پروتز دندان گفته می شود تا پروتزهای مخصوص قطع عضو و یا پروتزهایی که برای زیبایی به کار برده می شوند، از جمله ابزارهایی هستند که در کشور ما به آنها پروتز گفته می شود.

یکی از انواع پروتزهایی که در کشور وجود دارد، پروتز مو است. در مرکز پروتز مو تهران برای آنکه مشکل طاسی و یا کم مویی افراد را برطرف کنند، از پروتزهای مو استفاده می کنند. این پروتزها از جنس نانو هستند و به کمک چسب هایی مخصوص به پوست سر فرد چسبانده می شوند. یکی از مزیت های این نوع پروتز، نازک بودن و ظریف بودن آن است. با وجود این مزیت، به سختی می توان متوجه شد که فرد، موی طبیعی کمی داشته و از پروتز مو استفاده کرده است. به این پروتزها، پروتزهای زیبایی گفته می شود و عملکرد آنها با سایر انواع پروتز تفاوت می کند.

از دیگر انواع پروتزها در کشور پروتزهایی هستند که برای مواقع قطع عضو ساخته می شوند. برای مثال، کسی که دستش از ناحیه آرنج قطع شده است، می بایست برای ساخت پروتز آرنج به مرکز پروتز تهران مراجعه کند. در این مراکز، از اندام باقی مانده فرد قالب گیری شده و سپس با توجه به خواسته ها و نیازهایی که او دارد، یک نوع پروتز برای او ساخته می شود. نه تنها عملکرد پروتزهای قطع عضو، با پروتز زیبایی فرق دارد، بلکه قیمتشان نیز متفاوت است. ممکن است قیمت پروتز بالای آرنج از قیمت پروتزهای مو و یا سایر انواع پروتز بیشتر باشد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا، قیمت پروتز دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کدام مرکز تهران، بهترین مرکز پروتز تهران است؟

در مرکز پروتز تهران چه پروتزهایی ساخته می شود؟

مرکز پروتز تهران همانطوری که در بالا معرفی کردیم، یکی از جمله مراکزی است که در آن انواع پروتزها یا اندام های مصنوعی ساخته می شود. کسانی که در یکی از قسمت های بدن خود، مانند اندام های فوقانی و یا تحتانی دچار قطع عضو شده اند، می بایست به مراکز ساخت پروتزهای اندام تحتانی و فوقانی در کشور مراجعه کرده و اندام مصنوعی متناسب را دریافت کنند. در این مراکز، تجهیزات، دانش و علم کافی برای ساخت انواع پروتزهای بالا تنه و پایین تنه وجود دارد و افراد به کمک آنها می توانند به مشکلاتی که قطع عضو برایشان ایجاد کرده است، پایان دهند.

نه تنها انواع پروتز اندام های فوقانی و تحتانی در مراکز پروتز در تهران ساخته می شود، بلکه در این مراکز کفش ها و کفی های طبی نیز ساخته می شود. برای ساخت کفش و کفی طبی اختصاصی می بایست از کف پا اسکن گرفته شود. در مراکزی که در آنها پروتز ساخته می شود، دستگاه های اسکن فوق پیشرفته و دقیقی وجود دارد. این دستگاه ها از کف پا یک اسکن دقیق و جزئی تهیه می کنند. کارشناسان با کمک تصویر تهیه شده به کمک اسکن، کفی و کفش طبی می سازند و در اختیار افراد قرار می دهند.

پروتزهای هوشمند و غیر هوشمند و دیگر پروتزها مانند پروتز انگشت دست و انگشت پای سیلیکونی از دیگر پروتزهایی است که در این مراکز ساخته می شود.

کدام مرکز تهران، بهترین مرکز پروتز تهران است؟

حال که می دانید در مرکز پروتز تهران، کدام یک از انواع پروتز ساخته می شود، خوب است در مورد بهترین مراکز ساخت پروتزها (اندام های مصنوعی) نکاتی را بیان کنیم. یکی از بهترین مراکز و کلینیک های ساخت پروتز در کشور، ارتوپدی فنی پایار نام دارد. این مجموعه را بنا به دلایل زیر، از جمله مجموعه های مطرح و برتر در حوزه ساخت پروتز مصنوعی اندام قطع شده می نامند:

  • کلیه اندام های مصنوعی، از جمله پروتز مچ پا، پروتز بالای زانو و زیر زانو، پروتز انگشت پا و پروتز چشم در این مرکز ساخته می شود.
  • پایار، تجهیزات و دانش تخصصی مورد نیاز برای ساخت اندام های مصنوعی را دارد. به همین دلیل می تواند کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار متقاضیان قرار دهد.
  • در نظر گرفتن نیازها و اهداف فرد در ساخت پروتز از دیگر مزیت ها و برتری های این کلینیک به شمار می رود.
کلینیک پایار بهترین مرکز پروتز تهران

کلام آخر

در این مقاله، در مورد مراکز ساخت پروتز در تهران صحبت کردیم و گفتیم که کدام یک از انواع پروتز در این مراکز ساخته می شود. اگر دچار قطع عضو در یکی از اندام های فوقانی و یا تحتانی خود شده اید، توصیه می کنیم برای ساخت پروتز به مرکزی که در بالاتر اشاره کردیم، مراجعه کنید. این کلینیک، کاربردی ترین نوع پروتز را با توجه به شرایط شما ساخته و در اختیارتان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *