آیا اسکولیوز قابل درمان است؟

آیا اسکولیوز قابل درمان است؟ در این رابطه چه می دانید؟

آیا اسکولیوز قابل درمان است، شایع ترین سوال بین کسانی است که به این عارضه مبتلا شده اند. اگر این ابهام برای شما نیز به وجود آمده است، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

بیماری اسکولیوز چیست؟ آیا بیماری اسکولیوز خطرناک است؟

اسکولیوز، بیماری است که در آن، ستون فقرات فرد دچار انحراف و کجی می شود. در بزرگسالان، نوزادان و نوجوانان این عارضه به چشم می خورد و مشکلات و عوارضی را برای فرد به وجود می آورد. علائم زیر به شما می گویند که آیا به اسکولیوز مبتلا شده اید یا خیر:

 • متفاوت بودن طول پاها
 • خم شدن فرد به یک سمت
 • از بین رفتن تراز بین شانه ها
 • برجسته شدن لگن در یک سمت
 • کمر درد
 • متفاوت بودن ارتفاع دنده ها

به دلیل عوارضی که اسکولیوز برای افراد دارد، می بایست هر چه سریع تر برای درمان آن اقدام کرد. درمان به موقع، از بروز عوارضی که شاید یکی از بدترین آنها فلج شدن باشد، جلوگیری می کند. اینکه چرا اسکولیوز به وجود می آید موضوعی است که در مقاله علت اسکولیوز چیست به صحبت در مورد آن پرداخته ایم.

ساخت ارتز ستون فقرات، از جمله روش های درمان این عارضه به شمار می رود که در ادامه توضیح داده و به شما خواهیم گفت که آیا اسکولیوز قابل درمان است یا خیر. اگر نمی خواهید به عوارض زیر مبتلا شوید هر چه سریع تر برای درمان آن اقدام کنید:

 • کاهش پیدا کردن دامنه حرکتی
 • ایجاد مشکل در زمان راه رفتن
 • تغییر کردن ظاهر فرد
 • مشکلات قلبی و عروق
 • کمر درد
 • مشکلات تنفسی

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت ارتز ستون فقرات با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آشنایی کامل با آیا اسکولیوز قابل درمان است

آیا اسکولیوز قابل درمان است؟ با چند روش برای درمان آن آشنا شوید!؟

حال که به سوال آیا اسکولیوز قابل درمان است رسیده ایم، باید بگوییم که این بیماری، قابل درمان است و موضوعی که به پزشک کمک می کند تا بتواند یکی از بهترین روش های درمان را انتخاب کند میزان و شدت اسکولیوز است. برخی ها از اینکه مجبورند روش های درمانی پیچیده و هزینه بَرداری، برای درمان این عارضه انتخاب کنند، اندکی نگران هستند و می ترسند. برای رفع نگرانی این گروه باید بگوییم، اگر که میزان انحراف ستون فقرات در کودک و نوجوان زیاد نباشد، نیازی به اقدام برای درمان از طریق خرید و پرداخت قیمت ارتز ستون فقرات نخواهد بود. اگر میزان انحراف، 10 تا 25 درجه باشد پزشک، در بازه زمانی 6 تا 12 ماه فرد را تحت نظر دارد و در صورت تغییر وضعیت، اقدامی برای درمان صورت می دهد. در مواقعی که میزان انحراف ستون فقرات، 25 تا 40 درصد است، نصب ارتز ستون فقرات و سایر روش های درمان توصیه می شود. در زیر به معرفی و توضیح روش های درمان اسکولیوز پرداخته ایم:

1- بستن بریس یا ارتز مخصوص ستون فقرات

برای کسانی که در سن رشد بوده و استخوان هایشان در حال رشد است، پزشکان نصب بریس یا ارتز را تجویز می کنند. میزان تاثیر بریس ها به تعداد ساعت هایی که فرد آن را نصب می کند بستگی دارد. گاهی اوقات که وضعیت اسکولیوز، خوب نیست پزشکان توصیه می کنند که فرد حتی در هنگام شب نیز بریس را نصب کند.

2- جراحی

یکی از بهترین روش های درمان برای اسکولیوز، جراحی است. اگر بستن بریس، تاثیر گذار نبوده و پیشرفت آن زیاد باشد پزشکان بیمار را تحت عمل جراحی قرار می دهند. این روش، سختی ها و مشکلات زیادی دارد اما می تواند اسکولیوز را درمان کند.

درمان اسکولیوز با ورزش چگونه است؟

به دنبال بررسی پاسخ سوال آیا اسکولیوز قابل درمان است، می خواهیم در خصوص درمان اسکولیوز با ورزش نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. برخی ورزش های مناسب برای اسکولیوز به شرح زیر است:

ورزش شماره یک:

فردی که اسکولیوز دارد برای آنکه بتواند این عارضه را درمان کند می بایست روی تخت به شکم دراز بکشد و دو طرف تخت را با دست های خود محکم نگه دارد. سپس، فرد دیگری می بایست به کمک آمده و پاهای او را از سمت ران بگیرد، بلند کند و به سمتی که ستون فقرات در آنجا برجسته به نظر می رسد، نزدیک کند.

ورزش شماره دو:

در دیگر ورزش مناسب برای اسکولیوز، فرد می بایست در حالتی مثل حالت سجده قرار گیرد، پاها را زیر شکم قرار داده و سپس، دست ها را به سمت جلو دراز کند. کف دست ها باید روی زمین باشد.

آیا اسکولیوز قابل درمان است

چند روش درمان خانگی انحراف ستون فقرات یا اسکولیوز!؟

روش درمانی خاصی را نمی توان به عنوان روش درمان خانگی انحراف ستون فقرات معرفی کرد. اگر نگران پاسخ سوال “آیا اسکولیوز قابل درمان است”هستید، می بایست در خانه نیز اقداماتی انجام دهد تا وضعیت اسکولیوز او بدتر نشود. اگر اسکولیوز دارید بهتر است نکات زیر را در خانه رعایت کنید تا وضعیت بیماری تان وخیم تر نشود:

 • افرادی که به اسکولیوز مبتلا شده اند می بایست مبلمان مناسبی برای خانه خود انتخاب کنند. مبلمانی که ما به آن مناسب می گوییم، مبلمانی است که می تواند کمر و ستون فقرات را پشتیبانی و حمایت کرده و درد را کاهش دهد و در یک کلمه، مطابق با اصول ارگونومی بدن ساخته شده باشد.
 • ماساژ دادن در خانه نیز روش خوبی برای اسکولیوز به شمار می رود. اگر یکی از اطرافیان شما در مورد ماساژ اطلاعات خوبی دارد و می تواند به صورت حرفه ای بدن را ماساژ دهد، از او بخواهید تا شما را ماساژ دهد. با ماساژ دادن، کمر درد ناشی از اسکولیوز کاهش پیدا خواهد کرد.
 • بستن ارتز و بریس و انجام برخی ورزش ها نیز از دیگر روش های درمان اسکولیوز در خانه به شمار می روند.

کلام آخر

آیا اسکولیوز قابل درمان است، بیان عوارض، علائم و معرفی روش های درمان از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. توصیه می کنیم اگر پزشک از شما می خواهید که برای ساخت ارتز های اختصاصی اقدام کنید به کلینیک های ارتوپد فنی معتبر و مطرح در کشور همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت کرده و می تواند شما را در جریان قیمت ساخت پروتز مچ دست نیز قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *