آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود؟

آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود

اسکولیوز، یکی از بیماری هایی است که برخی ها ممکن است به آن مبتلا شوند. اگر اطلاعات دقیقی در مورد عوارض این بیماری ندارید و چیزی در مورد روش های درمان آن نمی دانید در ادامه این مقاله از کلینیک ارتوپدی فنی پایار، با ما همراه باشید.

اسکولیوز چیست؟ آیا بیماری اسکولیوز خطرناک است؟

به بیماری که در آن، ستون فقرات دچار انحراف می شود، اسکولیوز گفته می شود. هنوز علت مشخصی برای ابتلا به این بیماری بیان نکرده اند، اما شواهد نشان می دهد که این عارضه در پسرها بیشتر از دخترها تظاهر پیدا می کند. ضمن آنکه، اسکولیوز از جمله بیماری هایی است که ممکن است در نوزادان تازه به دنیا آمده نیز دیده شود. گرچه روش های درمانی متفاوتی، از جمله نصب ارتز ستون فقرات می تواند به درمان این بیماری کمک کند، اما هر چه شناخت علائم این بیماری زودتر صورت گیرد، درمان نیز با سرعت بالاتری انجام می شود.

 برخی از نشانه ها و علائم اسکولیوز به این شرح است:

  • شانه های فرد یک راستا قرار ندارند
  • سر و لگن، در یک راستا نیستند
  • کمر، نامتوازن به نظر می رسد
  • خم شدن بدن به یک سمت
  • تغییر بافت و یا تغییر ظاهر در قسمت ستون فقرات
  • نامتوازن شدن باسن

خوب است بدانید که سابقه خانوادگی فرد، جنسیت و سن او روی ابتلا به این عارضه تاثیر زیادی دارد. اینکه قبلا در یک خانواده، سابقه ابتلا به اسکولیوز وجود داشته باشد احتمال ابتلای نوزاد جدید به آن را افزایش می دهد. ما در مقاله علت اسکولیوز چیست، در مورد دلایل این بیماری، مفصلا صحبت کرده ایم؛ مطالعه آن را به شما توصیه می کنیم.

با توجه به اینکه اسکولیوز روی ستون فقرات تاثیر می گذارد، سوال آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود، برای خیلی ها به وجود می آید. ما در ادامه، در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد، اما همین قدر بدانید که با شناخت علائم و تشخیص زودهنگام بیماری، احتمال آنکه درمان به وسیله ساخت و پرداخت قیمت ارتز ستون فقرات، در مدت کوتاه تری صورت گیرد به چندین برابر افزایش پیدا می کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت ارتز ستون فقرات با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

در مورد آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود، چه می دانید؟

آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود؟

حال که اطلاعاتی را در خصوص اسکولیوز به دست آوردید، خوب است به سوال آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود، نیز بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم. واقعیتی که وجود دارد این است که در برخی موارد بسیار نادر، ممکن است فرد به علت مبتلا به اسکولیوز، فلج شود.

موضوع دیگری که باید به آن اشاره شود این است که اسکولیوز یا همان انحراف ستون فقرات فرد، باعث می شود که عملکرد فرد بسیار کاهش پیدا کند. ناتوانی در انجام برخی کارها خصوصا در کسانی که از ویلچر استفاده می کنند بیش از سایر افراد دیده می شود.

فرد به دلیل وجود ضعف و ناهماهنگی در عضلات اطراف ستون فقرات نمی تواند کارهایی ساده و پیش پا افتاده از جمله غذا خوردن، راه رفتن و یا حتی لباس پوشیدن انجام دهد و حتما باید شخص دیگری باشد تا در انجام این کارها به او کمک کند. البته، اینکه می گوییم فرد دچار عملکرد می شود به این معنا نیست که او فلج شده است.

کسانی که اسکولیوز دارند و نگران هستند که نکند این بیماری باعث کاهش کیفیت زندگی شان شود می بایست به روش هایی که برای درمان توصیه می کنند بی توجه نباشند. اگر برای درمان این عارضه، پزشک توصیه کرده است که برای ساخت ارتز ستون فقرات اختصاصی اقدام کنید، به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید.

عوارض اسکولیوز در بزرگسالی چیست؟

حال که مشخص شده است آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود یا خیر، خوب است در مورد عوارض اسکولیوز در بزرگسالی نیز نکاتی را بیان کنیم. امیدواریم که آگاهی و اطلاع از این عوارض، همچون یک نیروی محرکه عمل کرده و باعث شود که شما هر چه سریع تر برای درمان اسکولیوزِ خودتان یا عزیزانتان اقدام کنید. عوارض اسکولیوز در بزرگسالان به این شرح است:

1- بروز مشکلات در ناحیه کمر

مشکلات کمر در کودکانی که در سنین پایین اسکولیوز داشته اند بیشتر از کسانی است که در این سنین، با این مشکل دست و پنجه نرم نکرده اند. اسکولیوز خطر ابتلا به کمر درد را در بزرگسالان افزایش می دهد.

2- مشکلات ظاهری

در بالاتر، اشاره کردیم که اسکولیوز باعث تغییر ظاهر در بدن فرد شده و عوارضی همچون از بین رفتن توازن شانه ها و لگن را باعث می شود. این عوارض، باعث خارج شدن ظاهر فرد از حالت عادی و نرمال شده و به همین خاطر است که می گوییم اسکولیوز باعث ایجاد مشکلات ظاهری در افراد مبتلا به آن می شود.

آشنایی کامل با آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود

آیا اسکولیوز قابل درمان است؟

به دنبال پاسخ به سوال آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود، لازم می دانیم در مورد روش های درمان آن نیز نکاتی را بیان کنیم. اگر سوال آیا اسکولیوز قابل درمان است، برای شما نیز پیش آمده، این قسمت را با دقت بیشتری مطالعه کنید:

1- انجام تمرین های فیزیوتراپی

انحراف ستون فقرات یا همان اسکولیوز، باعث ایجاد درد در ناحیه کمر می شود. ورزش و انجام همه تمرین هایی که طی جلسه های فیزیوتراپی به شما آموزش داده می شود در کاهش این درد نقش بسزایی خواهد داشت و به فرد کمک می کند تا فشاری که روی کمر او وارد می شود به شدت کاهش پیدا کند. برای انجام این تمرین ها حتما باید زیر نظر پزشک خود باشید تا هیچ مشکلی برای شما به وجود نیاید و این عارضه شکل بدتر و حادتری پیدا نکند.

2- استعمال داروهای نخاعی

از دیگر روش های درمان اسکولیوز می توانیم به استعمال داروهای نخاعی اشاره کنیم. در برخی ها، اسکولیوز باعث می شود که اعصاب قرار گرفته در داخل ستون فقرات، تحریک شده و به دنبال این تحریک و فشار، بی حسی و گزگز احساس شود. در چنین مواقعی، پزشکان برای این عوارض را کاهش دهند داروهای تزریقی، همچون استروئیدها را تجویز می کنند. این داروها در تسکین درد نقش بسزایی خواهد داشت.

کلام آخر

آیا اسکولیوز باعث فلج شدن میشود، معرفی روش های درمان و بیان عوارضی که این عارضه به دنبال دارد از جمله موضوعات مطرح شده در این مقاله بود. خاطر نشان می کنیم، پایار به غیر از ساخت اختصاصی انواع ارتز و بریس، در حوزه ساخت اندام های مصنوعی نیز فعالیت می کند. شما برای دریافت قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو می توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *