ساخت پروتز دست مصنوعی ⭐ با متد روز دنیا و ارزان ترین قیمت

ساخت پروتز دست مصنوعی در پایار

ساخت پروتز دست مصنوعی باید توسط حرفه ای ها صورت گیرد. ما با دست هایمان بسیاری از کارهایمان در طول روز را سروسامان می دهیم و به همین جهت، وقتی یک یا هر دو دست فرد قطع می شود، خلاء جبران ناپذیری در زندگی او پدید می آید. البته این خلاء و فقدان، برای گذشته بود؛ زیرا هیچ جایگزین مناسبی برای اندام قطع شده وجود نداشت.

امروزه، با توجه به پیشرفت های قابل توجهی که در حوزه ساخت پروتز صورت گرفته است، انواع پروتز در کشور با متد روز دنیا ساخته شده و با ارزان ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار داده می شود. پیشنهاد می کنیم تا این انتهای این مقاله را مطالعه کنید و مقاله دیگر ما که در مورد “جدیدترین پروتز دست در ایران” است، از دست ندهید؛ قطعا اطلاعات خوبی از این دو به دست خواهید آورد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

ساخت پروتز دست مصنوعی و عملکرد آن

دست مصنوعی چیست؟ آنچه که باید در این رابطه بدانید

قطع عضو ممکن است در اثر تصادف و یا هر اتفاق دیگری رخ دهد. اگر هیچ راه دیگری برای جبران این فقدان وجود نداشته باشد، باید برای ساخت پروتز اقدام کرد. انواع پروتز دست ساخته می شود تا مشکلاتی که فرد در اثر قطع دست برایش پیش آمده است، کاهش پیدا کند و زندگی به روال عادی و طبیعی خود برگردد. اگر پروتز توسط یک ارتوپد فنی معتبر و مطرح در کشور ساخته شود، عملکردی که از آن انتظار می رود، تحقق یافته و فرد می تواند به بسیاری از مشکلات قطع عضوش پایان دهد.

موضوعی که می بایست در مورد ساخت پروتز دست مصنوعی مورد توجه قرار داد، این است که پروتز دست باید بتواند جایگزین خوبی برای اندام قطع شده باشد. فردی که پروتز را نصب می کند، انتظارات و اهدافی دارد و می خواهد به کمک آن بخشی از مشکلاتش را حل کند. اگر دچار قطع عضو هستید، باید توقعات خود را با پروتوزیست در میان بگذارید تا پروتزی که برای شما ساخته می شود، عملکرد خوبی داشته باشد و سبک زندگی تان را به روزهای قبل از قطع از عضو بازگرداند.

اگر به یک کلینیک ارتوپدی فنی مطرح در کشور مراجعه کرده باشید، ساخت پروتز دست مصنوعی توسط افراد حرفه ای صورت می گیرد. در این کلینیک ها، ساخت پروتز با توجه به آخرین متدها صورت می گیرد و به همین دلیل است که این پروتزها کارایی بالایی دارند و در رفع مشکلات، کمک کننده ظاهر خواهند شد. برای دریافت قیمت پروتز مچ دست، فقط با مجموعه های مرتبط در تماس باشید.

آیا می دانستید، پروسه ساخت پروتز دست مصنوعی به این شکل است؟

مراحلی که برای ساخت پروتز دست مصنوعی طی می شود، اهمیت زیادی در کارایی پروتز دارد. امروزه، پروتزها را با توجه به آخرین متدهای روز دنیا می سازند و به همین جهت است که افراد نیازمند به پروتز ترجیح می دهند پروتزهایی را نصب کنند که پیشرفته تر هستند و عملکردشان شباهت زیادی به عملکرد دست طبیعی دارد. در کلینیک های ارتوپد فنی فوق پیشرفته و معتبر، از جدیدترین متریال ها برای ساخت پروتز استفاده می کنند و همین موضوع در افزایش کاربرد اندام مصنوعی تاثیر زیادی داشته است.

در مراکز ساخت پروتز دست مصنوعی، از اندام باقیمانده فرد، قالب تهیه شده و با توجه به آن یک پروتز برای فرد می سازند. این پروتز باید شباهت زیادی به بدن داشته باشد تا فرد از داشتن آن احساس خجالت نکرده و بتواند به مانند روزهای گذشته به انجام کارهای شخصی خود بپردازد. فرایندی که به این شکل طی می شود و پروتزی که به این صورت ساخته می شود، از نظر جزئیات، بسیار شبیه به دست طبیعی و واقعی است.

معمولا کسانی که برای ساخت یکی از انواع پروتز دست، مانند ساخت پروتز مچ دست اقدام می کنند، ممکن است به پروتزهای سیلیکونی هم نیاز پیدا کنند. این پروتزها شباهت زیادی به اندام طبیعی دارند و فرد از نصب آنها اصلا احساس خجالت نمی کند. انعطاف پذیری بالای این ماده باعث افزایش دامنه حرکتی آن می شود. سیلیکون ها از جمله متریال هایی هستند که در برابر لک شدن مقاومت زیادی دارند و توسط جوهر و یا سایر مواد رنگی، رنگ به خود نمی گیرند.

ساخت پروتز دست مصنوعی و پایار

قیمت ساخت پروتز دست مصنوعی هوشمند چقدر است؟

ساخت پروتز دست مصنوعی هوشمند در ایران، چند سالی است که رواج پیدا کرده و برخی کسانی که دستشان قطع شده است برای ساخت این نوع پروتز اقدام می کنند. خوب است بدانید، به دلیل مزیت های بی شماری که در این پروتزها یافت می شود، قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران، بالاست. برخی از ویژگی های دست مصنوعی هوشمند به شرح زیر است:

 • حرکات آنها طبیعی تر به نظر می رسد
 • کاربر طیف وسیعی از فعالیت ها را می تواند به کمک آنها انجام دهد
 • به کمک این پروتزها، هیچ محدودیتی در انجام کارهای روزانه وجود نخواهد داشت

برای ساخت پروتز دست مصنوعی هوشمند، می بایست کلینیک های ارتوپدی فنی را انتخاب کنید که در آنها تجهیزات و تجربه لازم برای ساخت این نوع پروتز وجود دارد. دقیقا، همین تجهیزات و ابزار مورد نیاز است که باعث شده این دست مصنوعی با قیمت بالایی در کشور ساخته شود. البته برخی مراکز ارتوپدی فنی در کشور هستند که به کاربران خود کمک می کنند تا با قیمتی مناسب و معقول، صاحب این پروتز کاربردی شوند. نام یکی از این مراکز حرفه ای را در ادامه آورده و آن را به شما معرفی کرده ایم.

ساخت پروتز دست مصنوعی بهتر است یا پیوند دست مصنوعی؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند. برخی آنها به صورت خارجی نصب می شوند و همه قسمت های پروتز در خارج از بدن فرد قرار می گیرد؛ اما هستند پروتزهایی که طی یک عمل جراحی، به بدن پیوند زده شده و قسمتی از پروتز به داخل بدن فرد وارد می شود. از این پروتزهای پیوندی به عنوان ایمپلنت یاد می کنند و مزیت ها و معایب خاص خود را دارند.

در دست مصنوعی ایمپلنت شده، پروتز در داخل بدن بیمار قرار داده می شود. خوب است بدانید، هم برای قطع عضو از ناحیه پا و هم برای قطع عضو از ناحیه دست، می توان از این روش استفاده کرد. در این روش، یک پایه از جنس فلز تیتانیوم در داخل بدن قرار داده شده و سپس پروتز را به آن وصل می کنند. با کمک دست های مصنوعی پیوندی، تحرک دست افزایش پیدا خواهد کرد.

برای ساخت پروتز دست مصنوعی و برای پیوند دست مصنوعی، تنها کسی که می تواند به شما کمک کند، پزشکان هستند. این افراد می توانند با توجه به شرایطی که در آن هستید، بهترین نوع پروتز را به شما معرفی کنند.

قیمت ساخت پروتز دست مصنوعی هوشمند در پایار

آیا بعد از ساخت پروتز، توجه به نکات مراقبتی اهمیت دارد؟

بعد از ساخت پروتز دست مصنوعی توجه به نکات مراقبتی، در اولویت قرار دارد. رعایت نکات زیر باعث می شود، شما در مدت زمان طولانی تری از پروتز و اندام مصنوعی خود استفاده کنید:

 • سعی کنید در زمان خواب، پروتز را برداشته و بدون آن به رختخواب بروید.
 • وقتی پروتز را بر می دارید، اندام خود را خوب وارسی کنید تا تاول یا زخم روی آن ایجاد نشده باشد.
 • پروتز را در یک محل امن قرار دهید؛ به این شکل از آن به خوبی محافظت خواهید کرد.
 • در روزهای اول نصب پروتز، باید در جلسات آموزشی شرکت کرده و نحوه کار کردن با آن را آموزش ببینید.
 • سعی کنید برای آنکه در ادامه با پروتزتان مشکلی پیدا نکنید، اضافه وزن و یا کاهش وزن پیدا نکنید.
 • در فواصل زمانی معین، پروتز خود را به کمک آب و صابون تمیز کنید. وقتی تمیز کاری تان تمام شد، پروتز را خوب خشک کنید و سپس در جای خود قرار دهید.
 • هر زمانی که پروتز را از خود خارج می کنید، با لوسیون های مرطوب کننده، اندامتان را مرطوب کنید تا هیچ مشکلی برای پوست دست ایجاد نشود.
 • هیچگاه خودتان برای تنظیم کردن پروتز اقدام نکنید و انجام این کار را به دست افراد خبره بسپارید.

برای سفارش و ساخت پروتز دست مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

مراکزی که به صورت حرفه ای در حوزه ساخت پروتز دست مصنوعی فعالیت می کنند، بهترین و قابل اعتماد ترین گزینه ها برای ساخت انواع پروتز به شمار می روند. نمونه ای از این کلینیک ها، کلینیک ارتوپدی فنی پایار است.

این مجموعه به دلیل همکاری با کارشناسان با تجربه و ماهر، قادر است جدیدترین و با کیفیت ترین نوع پروتز را ساخته و در اختیار کاربران و متقاضیان قرار دهد. اگر شما نیز به دلیل حادثه ای که برایتان پیش آمده است، مجبورید برای ساخت پروتز اقدام کنید، پایار انتخاب خوبی است و در کاهش مشکلات شما بسیار کمک کننده است.

 

ساخت پروتز دست مصنوعی یا خرید دست مصنوعی؛ کدام بهتر است

برای ساخت پروتز دست مصنوعی به کدام مرکز فروش دست مصنوعی مراجعه کنیم؟

یکی از نکاتی در زمان ساخت پروتز دست مصنوعی باید به آن توجه و دقت داشت، مرکزی است که برای این امر انتخاب می شود. بهترین مرکز فروش دست مصنوعی در کشور، فقط به فروش اندام های مصنوعی مشغول نیست و در واقع وظیفه ی اصلی و مهم آنها، ساخت اندام های مصنوعی است. پس برای ساخت پروتزهای مخصوص اندام فوقانی و تحتانی اولین کاری که انجام می دهید، مراجعه به مراکز ساخت و فروش اندام های مصنوعی باشد. همه چیز در این مراکز فراهم است تا دست مصنوعی کاربردی برای فرد ساخته شود.

از تجهیزات مورد نیاز برای قالب گیری از اندام باقیمانده گرفته تا کارشناسانی که در این مراکز مشغول به فعالیت هستند، همه و همه آماده اند تا شما بتوانید با داشتن دست مصنوعی، به مشکلاتی که قطع عضو برایتان ایجاد کرده است، پایان دهید. نکته مهمی که می بایست آن را به خاطر داشته باشید این است که اندام های مصنوعی، محصولاتی از پیش تولید شده نیستند و به صورت آماده در اختیار افراد قرار داده نمی شوند. این موضوع فقط مختص کشور ما نیست و در تمام دنیا کسانی که قطع عضو شده اند به مراکز ساخت پروتز مراجعه می کنند و برای ساخت یک پروتز اختصاصی و متناسب با شرایط بدن خود اقدام می کنند.

برای ساخت پروتز دست مصنوعی به کدام مرکز فروش دست مصنوعی مراجعه کنیم؟

ساخت دست مصنوعی به چه منظوری انجام می شود؟

برخی کسانی که به دلیل بیماری، در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزادی دست ندارند، برای آنکه بتوانند بدون وابستگی به دیگران به کارهای خود رسیدگی کنند چاره ای به جز ساخت پروتز ندارند. ساخت پروتز دست مصنوعی با توجه به تنوعی که دارند به افراد کمک می کند تا بتوانند خیلی بهتر و راحت تر با مشکلات ناشی از قطع عضو خود کنار آیند.

تحولات خوبی در حوزه ساخت دست مصنوعی به وقوع پیوسته و افراد با توجه به نوع نیازهایی که دارند می توانند برای ساخت یکی از آنها اقدام کنند. برای مثال، یکی از جدیدترین انواع دست های مصنوعی در کشور، دست مصنوعی هوشمند است. این دست مصنوعی امکان انجام طیف گسترده ای از کارها را به فرد می دهد. افراد با کمک این نوع پروتز، به معنای جدیدی در زندگی بعد از قطع عضو خواهند رسید و می توانند استقلالی را که قطع عضو از آنها گرفته بود دو مرتبه به دست آورند.

برای ساخت پروتز دست مصنوعی و سایر انواع پروتز، مانند ساخت پروتز پا بالای زانو به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. در این مرکز با در نظر گرفتن نیازهایی که دارید بهترین و کاربردی ترین نوع پروتز برای شما ساخته می شود.

ساخت دست مصنوعی به چه منظوری انجام می شود؟

ساخت پروتز دست مصنوعی یا خرید دست مصنوعی؛ کدام بهتر است؟

پروتزها می بایست با ساختار بدن انسان، و به خصوص اندام باقی مانده، تناسب و هماهنگی داشته باشند. این، یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که این اندام های مصنوعی باید از آن برخوردار باشند. به همین دلیل است که اغلب متخصصان به کسانی که دستشان قطع شده است، توصیه می کنند برای ساخت پروتز دست مصنوعی، فقط و فقط به کلینیک های ساخت پروتز در کشور مراجعه کنند. در این کلینیک ها، ابزار و تجهیزات پیشرفته برای اسکن گرفتن از دست بیمار وجود دارد و به این ترتیب می توان یک پروتز کاملا دقیق و کاربردی برای بیمار ساخت.

با توجه به نکته ای که در فوق اشاره شد، کاملا واضح و روشن شده است که نمی توان برای تهیه و خرید دست مصنوعی به فروشگاه های وسایل پزشکی مراجعه کرد و از آنها یک عدد پروتز دست درخواست کرد. پروتزها به صورت کاملا اختصاصی برای افراد ساخته می شوند و به همین واسطه، نمی توان بین خرید و ساخت دست های مصنوعی، هیچ گونه مقایسه ای انجام داد و بیان کرد که کدام یک این دو روش، بهتر و یا کدام بدتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *