عمل پروتز گونه چگونه است؟⭐عوارض پروتز گونه چیست؟

     
آیا در مورد عمل پروتز گونه چیزی می دانید

یکی از شاخص های زیبایی، افزایش برجستگی گونه هاست که برای به دست آوردن آن، کارهای متفاوتی از جمله عمل جراحی گونه انجام می شود. اگر می خواهید در خصوص این عمل، اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه با ما باشید و مقاله پروتز گونه چیست را نیز مطالعه کنید.

آیا در مورد عمل پروتز گونه چیزی می دانید؟

عمل پروتز گونه، یکی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود. این عمل، برای افزایش برجستگی گونه ها انجام شده و جراحان متخصص می بایست این عمل را انجام دهند. در این نوع عمل، پروتزی مخصوص، در محل گونه ها قرار داده می شود و به این شکل، گونه های فرد به صورت دائمی و ماندگار برجسته خواهند شد. به یاد داشته باشید، هدف از ساخت پروتز گونه با هدف از ساخت پروتزهای مخصوص قطع عضو، مانند ساخت پروتز انگشت دست تفاوت دارد.

در عملِ برجسته سازی گونه ها با پروتز، بیمار می بایست به صورت عمومی و یا موضعی بیهوش شود. اینکه کدام یک از این دو روش بیهوشی انتخاب شود، به نظر پزشک ارتباط دارد. بعد از آن، نوبت به تعیین محل برش ها می رسد؛ برش، یا در زیر چشم ها ایجاد می شود و یا در داخل دهان که این نیز وابسته به تشخیص پزشک است. از محل برش ها، پروتز در داخل گونه ها قرار داده می شود. بعد از تمام شدن جایگذاری پروتزها، ناحیه ای که برش داده شده است، بخیه، و عمل جراحی به پایان می رسد.

این عمل جراحی، حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و افراد بعد از آنکه به هوش آمدند، می توانند با توجه به نکاتی مراقبتی که پزشک به آنها گفته است، روزهای نقاهت را در منزل پشت سر گذارند. به خاطر داشته باشید، قیمت این نوع پروتز با قیمت پروتزهایی مانند قیمت پروتز انگشت دست، اصلا نباید مقایسه شود؛ زیرا این دو نوع پروتز، عملکرد یکسان و مشابهی ندارند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز بینی، پروتز گوش با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عوارض پروتز گونه یا عوارض عمل پروتز گونه چیست؟

هر عملی ممکن است عوارضی با خود داشته باشد و عمل پروتز گونه نیز از این قانون و قاعده مستثنی نخواهد بود. کسانی که می خواهند این نوع عمل را انجام دهند، قبل از آنکه به افزایش زیبایی صورت خود به کمک این نوع پروتز فکر کنند، باید عوارض آن را نیز در نظر داشته باشند و بدون داشتن آگاهی و دانش در مورد عوارض پروتز گونه، برای این کار اقدام نکنند. برخی از عوارضی که این عمل جراحی می تواند با خود به همراه داشته باشد، به شرح زیر است:

  • اگر پروتز به خوبی در جای خود قرار داده نشود، ممکن است حرکت کرده و مشکلاتی را در بدن ایجاد کند.
  • برخی افراد، نسبت به این ماده حساسیت دارند و این موضوع نیز می تواند مشکلاتی را برای فرد به همراه داشته باشد.
  • پزشکانی که برای انجام این نوع عمل جراحی، تجربه و مهارت کافی ندارند، به رگ ها و اعصابی که در این ناحیه وجود دارند، آسیب می زنند.
  • به وجود آمدن تورم و یا کبودی در اطراف ناحیه ای که پروتز قرار داده شده است، دیگر عارضه ای است که ممکن است در این قسمت ایجاد شود.
  • در برخی موارد، به دلیل رعایت نشدن شرایط بهداشتی و استریل نبودن وسایل، در ناحیه گونه و همین طور اطراف برش ها، عفونت ایجاد می شود.

کسانی که به پزشکان متخصص مراجعه می کنند و از پروتز گونه با کیفیت برای برجسته سازی گونه استفاده می کنند، کمتر شاهد این عوارض و مشکلات خواهند بود.

شاید خواندن مطالب زیر هم برای شما مفید باشد :

پروتز اعضای بدن

پروتز مصنوعی چیست؟

پروتز گونه چیست؟

پروتز صورت

 
عوارض پروتز گونه در خانه چیست

عوارض پروتز گونه در خانه چیست؟ آیا در این خصوص اطلاعاتی دارید؟

عمل پروتز گونه، یک روش بسیار سریع برای برجسته سازی گونه هاست. برخی افرادی که به پزشکی مدرن اعتقادی ندارند، به جای آنکه این عمل جراحی را انجام دهند، سعی می کنند از روش های خانگی برای برجسته سازی گونه های خود بهره ببرند. برای مثال، برخی ها با مالش گلاب و گلیسیرین و یا عسل، روی قسمت گونه ها سعی می کنند آنها را برجسته تر از حالت طبیعی نشان دهند.

موضوعی که می بایست در خصوص این روش بیان کرد این است که اصولا، روش های خانگی برجستگی گونه ها، مدت زمان زیادی به طول می انجامند و مشخص نیست که در نهایت، آیا نتیجه ی مورد نظر از آنها به دست می آید یا خیر. اگر، گونه های کسی افتادگی شدیدی داشته و زیبایی او تحت تاثیر قرار گرفته، بهتر است برای برجسته سازی گونه ها با کمک پروتز اقدام کند. این روش، در مدت زمانی کوتاه، فرد را به نتیجه ای که می خواهد می رساند و در مقایسه با روش های خانگی، راندمان بهتری دارد.

کاشت گونه دائمی (عمل پروتز گونه) برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت گونه دائمی (عمل پروتز گونه) برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت گونه دائمی، برای کسانی مناسب است که شرایط لازم برای نصب این پروتز در آنها وجود دارد. کسانی که می توانند شاهد نتایج حیرت انگیز انجام عمل پروتز گونه باشند، به شرح زیرند:

  • کسانی که می خواهند تغییرات دائمی روی صورت خود ایجاد کنند، بهتر است برای برجسته سازی گونه های خود از این روش استفاده کنند.
  • دیگر گروهی که می تواند گزینه ی خوبی برای انجام این عمل باشد، گروهی است که نمی خواهد مرتبا برای ترمیم برجسته سازی خود به کلینیک های زیبایی برود.
  • دیگر افرادی که خوب است برای برجسته کردن گونه های خود از این روش استفاده کنند، آن عده ای هستند که گونه هایی صاف دارند. این گروه نیز برای آنکه تعادل و زیبایی را به صورت خود برگردانند، می توانند از مزیت های استفاده از پروتز گونه به نحو احسن بهره ببرند.
  • افرادی که با بیشتر شدن سن شان، گونه هایشان کاهش حجم پیدا می کند، دیگر گروه مناسب برای انجام عمل پروتز مخصوص گونه به شمار می روند.
  • کسی که نمی خواهد برای برجسته سازی گونه های خود تحت عمل جراحی قرار گیرد، می تواند روی مزایای نصب این پروتزها حساب کند.

کلام آخر

این مقاله که در آن، در خصوص عمل جراحی برجسته سازی گونه ها صحبت شد، به همت و تلاش کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این کلینیک، در حوزه ساخت پروتزهای قطع عضو، مانند پروتز لگن، پروتز مچ پا، پروتز مچ دست و ساخت کفی و کفش طبی فعالیت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *