پروتز قوزک پا⭐(قیمت ساخت پروتز قوزک پا)

پروتز قوزک پا

پروتز قوزک پا که به آن پروتز مچ پا نیز می گویند، یکی از مهم ترین انواع پروتز است. این نوع پروتز، به کمک فرد آمده است تا راحت تر راه برود و لطمه ای به زندگی شخصی و اجتماعی اش وارد نشود. اگر می خواهید در خصوص این نوع پروتز، اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید و در کنار آن، مقاله علت ورم پا بعد از عمل جراحی پروتز زانو را مطالعه کنید؛ ممکن است در آینده به دردتان بخورد.

پروتز مخصوص قوزک پا چیست؟ برای چه افرادی ساخته می شود؟

همان طوری که در بالاتر نیز توضیح دادیم، یکی از مهم ترین پروتزهایی که ممکن است افراد درگیر با قطع عضو به آن نیاز داشته باشند، پروتز مخصوص قوزک پا است. این پروتز، برای کسانی ساخته می شود که پایشان از ناحیه مچ پا قطع شده است.

از آنجا که نبود مچ پا به افراد اجازه نمی دهد به راحتی راه بروند، کسانی که از این ناحیه دچار قطع عضو شده اند، حتما می بایست برای ساخت یکی از انواع پروتزهای قوزک پا اقدام کنند. به یاد داشته باشید، قیمت پروتز مخصوص قوزک پا با قیمت پروتز مچ پا هیچ تفاوتی نداشته و برای ساخت هر دو، یک هزینه دریافت می شود.

نکته ی مهم دیگری که خوب است آن را به یاد داشته باشید، این است که کسانی که علاوه بر انگشتان پا، پاشنه پای خود را از دست می دهند، باید برای ساخت پروتز مخصوص قوزک پا اقدام کنند. این پروتز، تحمل وزن را برای فرد امکان پذیر می کند و به مانند یک اهرم در زمان راه رفتن عمل می کند.

پروتز مخصوص قوزک پا

مزیت های ساخت پروتز قوزک پا چیست؟ در مورد این موضوع چه می دانید؟

مزیت های ساخت پروتز قوزک پا یا ساخت پروتز مچ پا، یکی از مواردی است که شک و تردید افراد برای ساخت این نوع پروتز را از بین خواهد برد. برخی از مهم ترین و قابل توجه ترین مزیت های این اندام مصنوعی به شرح زیر است:

1- طبیعی راه رفتن

وقتی مچ پا یا همان قوزک پا قطع می شود، یک پا از پای دیگر کوتاه تر شده و همین موضوع باعث می شود که فرد نتواند به درستی راه برود. وقتی این پروتز نصب می شود، مشکل کوتاهی پا حل شده و به واسطه آن، فرد به شکل طبیعی تری راه می رود. به بیان دیگر، یکی از مهم ترین مزیت ها و اهداف اصلی ساخت این پروتز، طبیعی راه رفتن فرد است.

2- بلند کردن اجسام

از دیگر مزیت های مهم و اساسی ساخت پروتز مخصوص قوزک پا، بلند کردن اجسام است. کسانی که این نوع پروتز را نصب می کنند، می توانند به راحتی اجسام را از روی زمین بلند کنند و در حین این عمل، تعادلشان بهم نخورد.

3- انجام فعالیت های ورزشی

وقتی نبود پروتز قوزک پا، به فرد اجازه راه رفتن نمی دهد، قطعا فرصتی برای انجام فعالیت های ورزشی مورد علاقه نیز وجود نخواهد داشت. کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، و یا کسانی که ورزش یک قسمتی از زندگی آنها به شمار می رود، می بایست برای ساخت و تهیه پروتز مخصوص قوزک اقدام کنند. انجام ورزش هایی چون، اسکی، دوی آهسته، پیاده روی و دوچرخه سواری از فعالیت هایی است که انجام آنها به واسطه حضور این پروتز امکان پذیر شده است.

قیمت ساخت پروتز قوزک پا

قیمت ساخت پروتز قوزک پا چقدر است؟

برای دریافت قیمت پروتز قوزک پا، اولین کاری که می بایست انجام دهید، مراجعه به کلینیک هایی است که در حوزه ساخت انواع پروتز اقدام می کنند. در این کلینیک ها با توجه به فعالیت هایی که در طی روز دارید و با توجه به نوع پروتزی که برای شما ساخته می شود، قیمتی را به شما بیان می کنند.

شاید برای برخی افراد این سوال پیش آید که نحوه فعالیت های من به چه شکل روی قیمت پروتز اثر دارد و این دو مقوله چه ارتباطی با هم دارند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، فرص کنیم که شما یک فعالیت خاص در طول روز انجام می دهد، مثلا ورزشکار حرفه ای هستید و مجبورید در طی روز، چندین ساعت تمرین کنید. در این شرایط، شما مجبورید برای ساخت یک نوع پروتز قوزک با قابلیت های خاص اقدام کنید. پروتزهایی که این امتیاز را دارند، با قیمت بالایی ساخته می شوند و این گونه است که فعالیت های شما، روی قیمت انواع پروتز تاثیر می گذارد.

عمر مفصل مصنوعی مچ پا (پروتز قوزک پا) چقدر است

پروتز مچ پا چیست؟ چه تفاوتی با پروتز قوزک پا دارد؟

یکی از انواع پروتزهایی که برای بدن ساخته می شود، پروتز مچ پا است. در مورد اینکه پروتز مچ پا چیست، باید بگوییم که این نوع پروتز، یک اندام مصنوعی است و برای جبران قطع عضو از مچ پا به پایین ساخته می شود. کسانی که پای خود را از ناحیه مچ و یا همان قوزک پا از دست داده اند، می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. با توجه به تعریفی که در مورد این اندام مصنوعی بیان کردیم، به خوبی مشخص شد که پروتز قوزک پا همان پروتز مچ پا است و از نظر عملکرد و شکل ظاهری هیچ تفاوتی با هم ندارند.

خاطر نشان می کنیم، برای ساخت پروتز مچ پا و یا همان پروتز مخصوص قوزک پا، از مواد و متریال های مختلف استفاده می شود. از آنجایی که این پروتز در راحت راه رفتن نقش اساسی دارد، به همین علت، می بایست از مواد اولیه ی با کیفیت در ساخت آن استفاده شود. به کمک مچ مصنوعی یا قوزک مصنوعی پا، کیفیت زندگی افراد افزایش پیدا کرده و افراد، حتی با وجود قطع عضو از ناحیه پا نیز می توانند به زندگی خود ادامه دهند.

مرکز پروتز قوزک پا در کشور کجاست

عمر مفصل مصنوعی مچ پا (پروتز قوزک پا) چقدر است؟

مطالعات زیادی روی عمر مفصل مصنوعی مچ پا انجام شده است، با وجود این، هیچ یک از آنها به صورت مشخص و قطعی اعلام نکرده اند که پروتز قوزک پا چقدر دوام دارد. در این مقاله ها از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز که به شرح زیر است، نام برده شده است:

1- فعالیت بیمار

یکی از عوامل تاثیر گذار بر میزان دوام پروتز، فعالیت بیمار است. هر قدر فعالیت های یک فرد در طی روز، بیشتر باشد، دوام پروتز کمتر خواهد بود. البته، کسی که نمی خواهد بعد از یک فاصله زمانی کوتاه مدت، برای ساخت مجدد پروتز اقدام کند، خوب است کارشناس ساخت پروتز را در جریان گذاشته، و از او بخواهد از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها استفاده کرده و پروتزی بسازد که متناسب با فعالیت های فرد است.

2- وزن بیمار

اندام های تحتانی ما، وزن بدن ما را تحمل می کنند. پروتز مخصوص قوزک پا نیز بعد از آنکه نصب شد، می بایست بتواند وزن فرد را تحمل کند. کسانی که وزن بیشتری دارند، فشار بالاتری به پروتز وارد می کنند و این مورد، باعث کاهش دوام و ماندگاری پروتز خواهد شد. اگر وزنتان از محدوده نرمال، بیشتر است، توصیه می کنیم وزن خود را کاهش دهید تا دوام پروتز نیز افزایش پیدا کند.

کلام آخر

پروتز قوزک پا، نقش بسیار مهمی در زندگی افرادی بازی می کند که پایشان از ناحیه مچ قطع شده است. این افراد برای ساخت این پروتز باید به کلینیک های معتبر و حرفه ای در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنند. پایار، یکی از معتبرترین و با سابقه ترین مجموعه های ساخت انواع پروتز، از جمله پروتز زیر زانو، پروتز بالای زانو، پروتز لگن و کفش و کفی طبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *