ساخت پروتز لگن با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

برخی از افراد به علت داشتن تومور های استخوانی بدخیم مجبور می شوند که اندام پا را به صورت کامل قطع کنند. برخی دیگر نیز به علت مبتلا شدن به بیماری های عروقی شدید، عفونت استخوان ها و صدمه دیدن پا مجبور به قطع کامل پا می شوند. پا جزو اندام های تحتانی بدن به حساب می آید. پروتز اندام تحتانی به پروتز هایی نسبت داده می شود که عملکرد اندام های تحتانی بدن را بازیابی می کنند. پروتز اندام تحتانی مزیت های دیگری هم دارد. یکی از مزایای پروتز اندام تحتانی ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی است. پروتز اندام های تحتانی انواع مختلفی دارد مانند پروتز پا، پروتز لگن، پروتز ساق پا، پروتز مچ پا، پروتز زانو و … . در فرآیند ساخت پروتز اندام های تحتانی پزشک متخصص اندام های مورد نیازی که در لگن، ران پا، زانو و مچ پا به کار رفته اند به صورت مصنوعی طراحی می کند. میزان قطع عضو مشخص می کند که فرد به چه نوع پروتزی در اندام های تحتانی خود نیاز دارد.  پروتز اندام های تحتانی به ویژه لگن مصنوعی پا از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که عبارتند از: سوکت، تجهیزات تعلیق پروتز، پایلون، قطعات زانو، انگشت پا، مچ پا و مفاصل لگن. توجه داشته باشید همانطور که در بالا گفته شد (پروتز مچ پا ، پروتز پا بالای زانو ، پروتز انگشت پا ) در این مقاله ما توضیحات جامعی را در خصوص لگن مصنوعی، مراقبت های مورد نیاز از پروتز لگن پا و  مقدار هزینه مورد نیاز لگن (قیمت پروتز لگن) به شما ارائه می دهیم. لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

پروتز لگن چیست

قطع عضو ناحیه ی لگن به چه صورت اتفاق می افتد؟ 

روش همی پلوکتومی که تحت عنوان قطع عضو از ناحیه ی مفصل ران – لگن هم شناخته می شود روشی است که در آن به علت قطع پا مفاصل لگن، زانو و مچ پای فرد قطع می شوند. در این روش پا کاملا از قسمت لگن جدا شده و فرد کاملا پای خود را از دست می دهد. عواملی مانند ابتلا به بیماری های عروقی، عوارض ناشی از دیابت و ابتلا به تومور های بدخیم از عواملی هستند که باعث می شوند قطع مفصل ران- لگن صورت گیرد. عوامل دیگری هم موجب  به کار گرفتن همی پلوکتومی می شوند مانند آسیب دیدن ناحیه ی نخاع بدن، عفونت  و ایجاد زخم های شدید روی بدن. این عوامل باعث می شوند که فرد برای ساخت پروتز لگن که یک نوع پای مصنوعی به شمار می رود، اقدام کند.

ساخت پروتز لگن مایو الکتریک در پایار

هنگامی که فرد مجبور می شود پای خود را تحت عمل جراحی قطع اندام از دست دهد دچار آسیب های شدید روحی و جسمی می شود. قطع پا همچنین بر میزان اعتماد به نفس فرد، عملکرد روده، عملکرد مثانه و مسائل و عملکرد جنسی بیمار تاثیر می گذارد. برای کاهش این عوارض است که افراد برای نصب پروتز لگن اقدام می کنند.

در اکثر موارد هنگام قطع اندام پا، جراح می تواند عمل قطع را از ناحیه ی بالاتر از قسمت آسیب دیده انجام بدهد. اما در روش هموپلوکتومی امکان انجام چنین چیزی وجود ندارد. در این روش به علت عدم وجود بافت در ناحیه ی لگن جراحت و زخم ایجاد می شود و پزشک معالج پیوند پوست را روی بیمار انجام می دهد. مقدار و میزان قطع عضو در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است به همین جهت عمل جراحی قطع عضو دشواری های متفاوتی را برای بیمار در پی دارد.  فرآیند بهبودی اشخاص با هم فرق داشته و از مراحل مختلفی تشکیل می شود. فرد بیمار در تمامی مراحل بایستی با چالش های متفاوتی روبرو شود و همچنین مجبور می شود روش های متفاوتی را برای مقابله با این چالش ها امتحان کند.

برخی از بیماران فکر می کنند که حرف زدن با اعضای خانواده و یا دوستانشان باعث می شود که مشکلات و فشارهای روحی آنان رفع شود. برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند به منظور بهبود شرایط و آسیب های روحی خود به پزشک مشاور مراجعه کرده و از او راهنمایی های مورد نیازشان را برای ساخت پروتز لگن دریافت کنند.

ساخت پروتز لگن مصنوعی - کلینیک پایار

پروتز لگن مصنوعی کاردین - کلینیک پایار

مراحل اولیه ساخت پروتز لگن - کلینیک پایار

ساخت پروتز لگن در کلینیک پایار با بهترین کیفیت

ساخت پروتز لگن با عالی ترین کیفیت در کلینیک پایار

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز لگن – ساخت پروتز لگن)

اجزا پروتز لگن کدامند؟

پروتز لگن پا از اجزای مختلفی ساخته می شود. سوکت، تجهیزات تعلیق پروتز، قطعات مچ و قطعات انگشت پا، قطعات زانو و مفاصل لگن برخی از اجزای لگن مصنوعی به شمار می آیند.

سوکت چیست؟

پیش از ساخت سوکت پزشکان یک قالب گچی را از روی لگن بیمار ساخته اند. پس از آن پزشکان سوکت پروتز لگن پا را با کمک یک قالب ساخته شده از گچ می سازند. برای ساخت سوکت از مواد مختلفی می شود استفاده کرد. سوکت به منظور ساخت پروتز های ربع پشتی بدن یعنی بخشی از شکم و لگن مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر اندام های ربع پشتی بدن تحت عمل جراحی قطع عضو قرار بگیرند و بخواهند سوکت پروتزی برای آن ها تهیه کنند وزن وارد شده بر سوکت را به باسن و برجستگی ایسکیال منتقل می کنند. در خصوص قطع مفاصل ران-لگن  وزنی که بر باسن و ایسکیوم وارد می شود را بر عضو قطع شده منتقل می کنند. قطعات یکی از عوامل تغییر دهنده قیمت پروتز لگن به شمار می روند.

قیمت ساخت پروتز لگن در کلینیک پایار

برای آنکه به اهمیت سوکت پی ببرید، خوب است در مورد این قطعه از قطعات پروتز لگن توضیحات بیشتری بدهیم. سوکت یکی از مهم ترین قطعات پروتز ها به شمار می رود. در بالاترین قسمت از پروتز، سوکت قرار گرفته است. این قطعه باعث می شود که پروتز و اندام باقیمانده به هم وصل شوند. قبلا که تکنولوژی تا این حد پیشرفته و مدرن نشده بود، به صورت دستی این قسمت را می ساختند، اما از زمانی که پرینترهای سه بعدی به بازار آمدند، وظیفه ساخت سوکت به عهده این دستگاه گذاشته شده است. برای آنکه فرد از نصب سوکت احساس بدی نداشته باشد، از یک ماده اولیه مناسب و ضد حساسیت در ساخت و تولید این قطعه استفاده می کنند.

اگر در ساخت پروتز لگن، نسبت به ساخت و نصب سوکت بی توجهی و بی دقتی شود، این پروتز نمی تواند شرایط نرمال و ایده آلی برای راه رفتن فرد به وجود آورد. به همین جهت توصیه می کنیم برای آنکه در ساخت همه اجزای پروتز، بیشترین دقت به کار برده شود، فقط و فقط به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در کشور مراجعه کنید. به یاد داشته باشید، قیمت سوکت از قیمت پروتز لگن جدا نبوده و به خاطر این قطعه هزینه جدایی از شما دریافت نمی شود.

قیمت پروتز لگن با استفاده از بهترین متد های دنیا

تجهیزات تعلیق پروتز لگن پا چه وظیفه ای بر عهده دارند؟

در پروتز لگن پا پزشکان از شیوه ی تماس کامل بافت به منظور به کارگیری تعلیق استفاده می کنند. تعلیق فرآیند قفل شدن لبه ی بالایی سوکت روی ستیغ خاصره ای می باشد. پزشکان همچنین می توانند از نوار و یا بند شانه به منظور اضافه کردن تعلیق و ساخت پروتز لگن استفاده کنند.

قطعات مچ و انگشت پا در پروتز لگن چه کاربردی دارند؟

از آن جا که لگن مصنوعی وزن و ثبات را به مفاصل زانو اضافه می نماید پزشکان از پروتز های مختلف و متنوعی در قسمت مچ و انگشت یا پنجه پا استفاده می کنند. در این چنین حالتی متخصصان معمولا به کارگیری مچ و انگشت دینامیک را ترجیح می دهند. قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز، باعث تغییر قیمت پروتز لگن می شود.

در مورد مهم ترین نکات مراقبتی از پروتز چه می دانید؟

وقتی فردی، پروتز لگن را نصب می کند، باید خیلی مراقب پروتز خود باشد. هر گونه کوتاهی و بی توجهی در این رابطه ممکن است فرد را مجبور کند که در آینده ای نه چندان دور، برای پرداخت قیمت پروتز لگن اقدام کند و هزینه ای به هزینه هایش اضافه شود. از شما درخواست داریم، در صورتی که برای ساخت پروتز لگن و نصب آن اقدام کرده اید، همه نکاتی که در ادامه بیان می کنیم رعایت کنید و به این شکل عمر و دوام لگن مصنوعی تان را افزایش دهید. این نکات به این شرحند:

 • بهتر است هر چند وقت یک بار، پروتز خود را بشویید. برای شستشوی پروتز می توانید از آب و صابون بهره ببرید. فقط یادتان باشد، بعد از شستن و تمیز کردن پروتز از وجود هر گونه آلودگی، گرد و غبار و عرق، آن را خیلی خوب خشک کنید.
 • اگر پروتز اذیتتان می کند، حتما برای تهیه برخی لوازم جانبی اقدام موثری انجام دهید. برخی کاورهای محافظ و یا لباس ها هستند که بین پوست بدن و پروتز قرار گرفته و اجازه نمی دهند که پروتز در تماس مستقیم با پوست قرار گیرد.
 • هر زمان که پروتز را از جای خود خارج می کنید، آن را در یک جای امن قرار دهید. این جای امن که می گوییم باید یک جای خشک باشد، و پروتز در معرض نور خورشید و حرارت بالا نیز قرار نداشته باشد.
 • گاهی اوقات برای آنکه دوام و عمر پروتز افزایش پیدا کند، مجبورید برخی قطعات را تعویض یا تعمیر کنید. این امر به دست کارشناسانی که پروتز را برای شما ساخته اند، محقق خواهد شد.
اجزای پروتز لگن

قطعات زانو در پروتز لگن به چه منظوری به کار گرفته می شوند؟

پروتز زانو به کارگرفته شده در پروتز لگن همانند هرگونه شیوه ی درمانی دیگری مزایا و معایب مختلفی دارد. برخی از مزایا و معایب این پروتزعبارتند از:

 • زانوی تک محوری: این پروتز را به صورت ویژه برای افرادی طراحی می کنند که سرعت قدم برداشتنشان کم است. زانوی تک محوری از تجهیزاتی برخوردار است که برای کنترل اصطکاک مناسب واقع می شود. پروتز لگن با این زانو وزن بسیار کمی خواهد داشت.
 • زانو دارای کنترل ایستایی
 • زانو چند محوری یا پلی سنتریک: پزشکان این نوع زانو را برای افرادی طراحی می کنند که از مقدار فعالیت بالایی برخوردار هستند و می توانند افزایش وزن خود را تحمل کنند. پس از قطع عضو و انجام پروتز لگن (ساخت پروتز لگن) بهره گیری از این نوع پروتز به انجام حرکاتی همچون خم کردن زانو حین راه رفتن کمک می کند.
 • زانو هیدرولیک: از این زانو به دلیل افزایش وزن استفاده نمی شود. با این وجود امکان دارد پزشکان از زانو هیدرلیک برای حرکت دادن مفصل ران در هنگام قدم برداشتن استفاده کنند.
 • زانو هوشمند: اسم دیگر زانو هوشمند میکروپروسسور می باشد. استفاده از زانو هوشمند در لگن مصنوعی موجب می شود تا فرد انرژی کمتری را هنگام راه رفتن صرف کند؛ قیمت پروتز لگن هوشمند بالاست. 
پروسه ساخت و استفاده از پروتز لگن پا به چه صورت می باشد

سندروم پیریفورمیس چیست؟ آیا تنها راه درمان آن، ساخت پروتز لگن است؟

یکی از عوارضی که ممکن است برای هر یک از ما به وجود آید، سندروم پیریفورمیس است. پیریفورمیس، یک عضله بزرگ و هرمی شکل است و از ستون فقرات شروع شده و تا تروکانتر قرار گرفته در استخوان ران ادامه پیدا می کند. یکی از مهم ترین وظایفی که به عهده این عضله قرار داده شده است، تثبیت کرن لگن و حرکت ران به سمت بیرون از بدن است. اگر افراد به هر علتی از این عضله به شکل نادرستی استفاده کنند، سندروم پیریفورمیس ظاهر خواهد شد. برخی از روش های درمان این سندروم را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • استراحت کردن و استراحت دادن به عضله ها؛
 • مصرف کردن داروهای تسکین دهنده درد (مسکن ها)؛
 • درمان نقشه ای ماشه ای؛
 • تزریق دارو؛

با توجه به نکاتی که در بالاتر اشاره کردیم، به خوبی مشخص است که یکی از روش های درمانی برای این عارضه، اقدام برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز لگن نخواهد بود. با برخی روش های درمانی غیر جراحی می توان این مشکل را خیلی راحت برطرف کرد. به همین سبب، تاکید می کنیم اگر سندروم پیریفورمیس دارید اصلا نگران نباشید که ممکن است شما قطع عضو شده و نیاز به نصب پروتز لگن پیدا کنید. با مراجعه به پزشکانی که در مورد لگن تخصص بیشتری دارند، می توانید خیلی راحت و در کوتاه ترین زمان، این سندروم را درمان کنید.

سندروم پیریفورمیس چیست؟ آیا تنها راه درمان آن، ساخت پروتز لگن است؟

در مورد لوازم پروتز پا (لوازم پروتز لگن) چه میدانید؟

پروتز ها برای آنکه بتوانند به کاربر خود کمک کنند، از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده اند. در زمان ساخت اندام های مصنوعی انتخاب بهترین نوع قطعه می تواند باعث افزایش کاربرد این پروتز شود. برخی از مهم ترین قطعات در ساخت پروتز لگن به این شرح است:

1-سیستم تعلیق یکپارچه

یکی از مهم ترین لوازم پروتز پا، سیستم تعلیق یکپارچه است. از این سیستم به عنوان یک واسطه یاد می کنند. سیستم تعلیق یکپارچه را برای افزایش ایمنی در پروتزها استفاده می کنند. انواع و اقسام این پروتز شامل این موارد است: سیستم خلا، تسمه بندی، ساکشن و پین های قفل کننده.

2- سوکت

از دیگر لوازم پروتزها که به شدت روی قیمت پروتز لگن تاثیر می گذارد، سوکت است. سوکت ها از جمله مهم ترین قطعاتی هستند که در هر پروتز باید حضور داشته باشند. این قطعه به مانند یک ظرف یا نگهدارنده عمل کرده و در واقع سایر قطعات پروتز را در خود نگه می دارد. به همین دلیل است که این قطعه اهمیت فوق العاده بالایی دارد. وقتی عضوی قطع می شود، فشارهایی به آن وارد می شود؛ ین سوکت، وظیفه دارد این فشارها را کاهش دهد و باعث شود که کاربر در زمان نصب پروتز درد کمتری را احساس کند. کاربردی ترین نوع سوکت توسط کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور ساخته می شود.

اجزا و مفصل های پروتز لگن

اجزا و مفصل های لگن چه کاربردی دارند؟

مفاصل و اجزا لگن  به شیوه های متفاوتی طراحی می شوند. این امر به این جهت است که طراحی پروتز (ساخت پروتز لگن) هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط او صورت می گیرد.

مکانیزم محدود کننده ی پروتز لگن

پزشکان مکانیزم محدود کننده ی لگن مصنوعی را به بخش جلو سوکت وصل می کنند. این کار باعث می شود که فرد هنگام راه رفتن بتواند مفاصل ران و لگن خود را حرکت دهد. مکانیزم محدود کننده حرکات فرد را کنترل می کند. این مکانیزم همچنین در شرایطی که فرد فعالیتش افزایش یا کاهش می یابد طول گام هایش را در حین راه رفتن تنظیم می کند. پزشکان در صورت لزوم از مکانیزم  قفل شونده هم در مکانیزم محدود کننده پروتز لگن پا استفاده می کنند.

اسکلت داخلی

 نام دیگر اسکلت داخلی طراحی اندو اسکلتون می باشد. در طراحی اندو اسکلتون  پزشکان از لولاهای قدامی و خلفی استفاده می کنند. سپس آن ها با استفاده از نوار لاستیکی و قفل دستی موجب حرکت مفاصل ران پا می شوند. طراحی اندو اسکلتون وزن نسبتا کمی دارد. در این نوع طراحی نشستن برای فرد بیمار سخت است. این نیز از دیگر قطعات پروتز لگن اس.

قیمت پروتز لگن مصنوعی در کلینیک پایار

ذخیره انرژی میان مفصلی در پروتز لگن

فرد بیمار می تواند ضمن تغییر میزان فشار لگن هنگام بلند کردن پا از روی زمین انرژی مفاصل لگن را آزاد نماید. این کار موجب می شود که کنترل حرکات زانو تسهیل شود. به کمک این مکانیزم نیازی نیست که پزشکان اندازه پروتز لگن را به منظور ایجاد فاصله میان پنجه و سطح زمین تغییر دهند. همچنین این مکانیزم باعث می شود که فرد در هنگام گام برداشتن دچار اختلال نشود.

پادکست شماره 3 پروتز لگن (در خصوص قطعات زانو در پروتز لگن)

مفصل پلی سنتریک پروتز لگن

اسم دیگر مفصل پلی سنتریک، مفصل چهار محوره می باشد. مفصل پلی سنتریک ضمین ایجاد تغییر در طول پروتز و ایجاد کردن فاصله میان پا و سطح زمین موجب ساده تر شدن الگوی گام برداشتن می شود. پزشکان مفصل چهار محوره را به بخش جلو سوکت وصل می کنند به همین جهت فرد هنگام نشستن دچار مشکل نمی شود.

از نمونه های جدید مفصل لگن پلی سنتریک می توان پروتز لگن Helix 3D  را نام برد. این نوع پروتز میان زمین و پا فاصله ایجاد می کند و باعث می شود فرآیند قدم برداشتن طبیعی تر به نظر برسد. پزشکان از این نوع پروتز به همراه زانوهای هوشمند استفاده می کنند. برای دریافت قیمت پروتز لگن با مفصل پلی سنتریک به کلینیک های ارتوپدی فعال در کشور مراجعه کنید.

برای دریافت لیست قیمت پروتز لگن چه کنیم؟

یکی از مواردی که به افراد کمک می کند تا بتوانند در مورد اقدام برای ساخت پروتز لگن، تصمیم بهتر و قاطعانه تری بگیرند، داشتن لیست قیمت است. برای افرادی که از نظر مالی در شرایط خاصی به سر می برند، داشتن این لیست، بسیار کمک کننده است.

بهترین راهی که می توان برای دریافت لیست قیمت پروتز لگن عنوان کرد، مراجعه به کلینیک هایی است که در رابطه با ساخت پروتز مخصوص لگن اقدام می کنند. کارشناسان این کلینیک ها با توجه به شرایطی که فرد در آن قرار دارد، انواع مختلف پروتز لگن را می سازند. این لیست قیمت با در نظر گرفتن برخی شرایط زیر تهیه شده و در اختیار افراد قرار داده می شود:

 • نوع ماده ای که در ساخت پروتز به کار برده شده است؛
 • قطعاتی که در ساخت پروتز به کار برده شده است؛
 • قابلیت هایی که در پروتز لحاظ شده است؛

تمامی مواردی که در بالا نام بردیم روی اختلاف در لیست قیمت تاثیر دارد. بهتر است برای ساخت پروتز مخصوص لگن کلینیک های ارتوپدی فنی را انتخاب کنید که کارشناسان آنها تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین نوع پروتز برای شما ساخته شود.

هزینه ی پروتز لگن پا چقدر می باشد

پروسه ساخت  پروتز لگن پا به چه صورت می باشد؟

پزشکان پروتز لگن را به صورت جداگانه و منحصر به فرد برای هر شخص طراحی می کنند. پروسه ی تهیه و طراحی و همچنین چگونگی استفاده کردن از پروتز شامل مراحل متفاوتی می باشد. بعضی از پروتز ها برای اینکه فعال شوند و کار کنند به  سیگنال عضلانی فرد بیمار احتیاج دارند.

پزشک متخصصی که وظیفه ی ساختن پروتز (ساخت پروتز لگن) بیمار را بر عهده دارد به منظور کسب اطمینان از کنترل فرد بر پروتز ساخته شده با یک متخصص کاردرمان همکاری و مشورت می کند. پزشک معالج و متخصص کاردرمانی در خصوص میزان عضلاتی که در قسمت مورد نیاز وجود دارند ارزیابی هایی را انجام داده و به بررسی شیوه ی مناسب کنترل پروتز می پردازند. پس از آن تیم درمان  به آموزش نحوه ی استفاده از پروتز لگن می پردازد.

 • در مرحله ی اول پزشک نیاز ها و شرایط جسمانی بیمار را مورد بررسی قرار می دهد. سپس در خصوص نوع پروتز و بخش های مختلف آن تصمیم گرفته می شود.
 • پزشک متخصص عضلات و اندام باقیمانده را به منظور کنترل پروتز بررسی می نماید. به همین جهت پزشک الکترود هایی را مستقیما روی پوست بدن بیمار قرار می دهد.
 • به منظور قرار گیری اندام فرد در پروتز سوکت شکل داده می شود. پزشک با استفاده از فرآیند قالب گیری از عضو باقیمانده بیمار می تواند از نحوه ی صحیح قرار گرفتن پروتز بر روی اندام شخص اطمینان حاصل نماید. این مورد یکی از موارد تغییر دهنده قیمت پروتز لگن به شمار می رود.
 • پس از آن پزشک متخصص به ارزیابی نحوه ی قرار گرفتن سوکت بر اندام شخص و عملکرد الکترود ها می پردازد.
 • پزشک پروتز را بر روی اندام شخص قرار می دهد و اقدامات لازم را برای تنظیم پروتز انجام می دهد.
 • فرد به کمک پزشک متخصص کاردرمان طریقه ی استفاده ی صحیح از پروتز را می آموزد. فرد می تواند با کمک پروتز لگن امور روزانه ی خود را به درستی انجام دهد. برگشتن از محل کار، توانایی پوشیدن لباس بدون دریافت کمک از اطرافیان، از سرگیری فعالیت های ورزشی و برقرار کردن تعاملات اجتماعی از سری کار هایی هستند که فرد می تواند با استفاده و ساخت پروتز لگن انجام دهد.
 • پروسه ی آموزش طریقه ی استفاده از پروتز، زمانی به اتمام می رسد که فرد بتواند به تنهایی پروتز خود را نصب کرده و از آن استفاده کند.

قیمت پروتز لگن آمریکایی 1402 بیشتر است یا قیمت پروتز لگن ایرانی؟

قبل از آنکه به بررسی تفاوت قیمت پروتز لگن آمریکایی 1402 و قیمت لگن مصنوعی ایرانی بپردازیم، لازم است یک موضوع را روشن و واضح توضیح دهیم. پروتزهایی که امروزه از آن به عنوان پروتزهای لگن آمریکایی و غیره یاد می کنند، نوعی مفصل مصنوعی هستند و برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرند که دچار شکستگی پا از ناحیه لگن شده اند. هدف از نصب این نوع پروتز تفاوت مشهودی با هدف ساخت و نصب پروتز لگن یا لگن مصنوعی دارد.

کسانی که برای ساخت و تهیه پروتز لگن یا همان لگن مصنوعی اقدام می کنند، افرادی اند که بنا به هر دلیلی، پایشان از ناحیه لگن قطع شده است. این حجم وسیع از قطع شدگی، اجازه راه رفتن و رسیدگی به کارها را از فرد می گیرد و او دیگر نمی تواند به مانند گذشته به کارهای خود رسیدگی کند.

با توجه به اینکه اساس و هدف از نصب و ساخت پروتز لگن (لگن مصنوعی) با مفصل لگن تفاوت زیادی دارد، به همین جهت ترجیح می دهیم در مورد تفاوت قیمتی که بین این دو وجود دارد، صحبت نکنیم. به خاطر داشته باشید برای تهیه مفصل مصنوعی لگن باید به مراکز فروش این مفاصل، و برای تهیه و ساخت لگن مصنوعی، باید به کلینیک های ارتوپدی در کشور مراجعه کنید.

 

استفاده از خدمات پروتز لگن کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

متریال و تاثیر آن بر قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰

آیا می دانید چه عواملی روی قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ و 1402 تاثیر دارد؟

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ به عوامل متفاوتی وابسته است. تا زمانی که فردِ دچار قطع عضو، اطلاع درستی از قیمت پروتز لگن نداشته باشد، نمی تواند تصمیم درستی بگیرد. اطلاع از عواملی که روی قیمت تاثیر می گذارند، بر تصمیم شما تاثیر زیادی دارد. اگر می خواهید پروتز لگنی با قیمتی مناسب تهیه کنید و اگر می خواهید یک پروتز با کیفیت در اختیار داشته باشید، با ما در ادامه همراه باشید. ما قصد داریم به بررسی فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت پروتز لگن در سال 1401 صحبت کرده و کمکتان کنیم با کیفیت ترین و مناسب ترین پروتز از نظر قیمت را تهیه کنید. مقاله “سندروم پیریفورمیس“ را نیز مطالعه کنید؛ در این مقاله به بررسی علت و درمان درد پشت لگن و باسن پرداخته ایم.

5 عامل اصلی و تعیین کننده قیمت پروتز مخصوص لگن چیست؟

قیمت ساخت پروتز لگن به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

1- ماده اولیه در ساخت پروتز

یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی که بر قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 تاثیر دارد، ماده ای است که برای ساخت پروتز به کار برده می شود. هر چه ماده اولیه به کار رفته در ساخت پروتز، سبک تر و با دوام تر باشد، قیمت پروتز لگن نیز افزایش پیدا می کند. امروزه از مواد متفاوت همچون فایبرگلاس، فیبر کربن و پلاستیک برای ساخت انواع پروتز، مانند پروتز بالای زانو، پروتز پایین زانو، پروتز مچ پا و غیره استفاده می کنند که این نیز باعث تغییر قیمت ها در لیست قیمت پروتز لگن می شود.

از بین مواد نامبرده، فایبرگلاس و فیبر کربن از جمله جدیدترین و بروزترین موادی هستند که کلینیک های ارتوپدی بروز و معتبر برای ساخت انواع پروتز مانند پروتز انگشت پا به کار برده می شود. قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ که با بهترین مواد ساخته می شود، از بقیه پروتزها بیشتر است.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ و پایار

2- وسعت اندام قطع شده

دیگر موضوع تعیین کننده در قیمت پروتز لگن در سال 1401 وسعت اندام قطع شده است. هر قدر وسعت اندام قطع شده بیشتر باشد، قیمت سفارش و ساخت پروتز لگن نیز بالاتر است. برای مثال، کسی که پای خود را از ناحیه مچ پا و یا انگشتان پا از دست داده است، باید هزینه کمتری بپردازد، در مقایسه با کسی که پای خود را از ناحیه زانو، بالای زانو یا لگن از دست داده است.

از آنجایی که برای تولید پروتز لگن مواد اولیه بیشتری به کار برده می شود، قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ از سایر انواع پروتز بالاتر است و شما باید هزینه بیشتری برای آن پرداخت کنید.

3- هوشمند بودن یا هوشمند نبودن

امروزه، پروتزها وارد مسیر جدیدی شده اند و قادرند زندگی ایده آل تری برای افراد به وجود آورند. پروتزهای هوشمند (گران ترین پروتز در لیست قیمت پروتز لگن) به بازار آمده اند تا فرد بتواند زندگی با کیفیتی را تجربه کند.

هر قدر فاکتورهای هوش مصنوعی در یک پروتز بیشتر رعایت شده باشد، پروتز مذکور توانمندتر ظاهر شده و فرد احساس رضایت بیشتری را با آن تجربه خواهد کرد. این پروتزها بهترین گزینه برای پر کردن جای خالی اندام قطع شده هستند؛ هر چند که قیمت شان(قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401) بالا است.

قیمت پروتز لگن در سال 1400 در ارتوپد فنی پایار

4- قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰، قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز لگن است. هر قدر قطعاتی که در ساخت این پروتز به کار برده می شود، با متد بروزتری ساخته شده باشد، قیمت پروتز لگن نیز افزایش پیدا می کند. توصیه می کنیم تمام ذهنتان به سمت قیمت لگن مصنوعی نرود؛ زیرا هر قدر قطعات و اجزای این پروتز کاربردی تر باشند، پروتزی که در نهایت نصب می کنید، کاربرد بیشتری دارد و شما از داشتن چنین اندام مصنوعی راضی تر خواهید بود. به خاطر داشته باشید، قیمت پروتز لگن در سال 1401 که پیشرفته هم باشد، بالاست.

5- قابلیت های جانبی پروتز

موضوع دیگری که آن نیز بر قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ تاثیرگذار خواهد بود، قابلیت های جانبی است که در ساخت پروتز لحاظ شده است. افرادی که می خواهند با کمک پروتز خود، کارهای خاصی انجام دهند، باید پروتزی با قابلیت خاص سفارش دهند. برای مثال، کسی که یک شناگر حرفه ای است، اگر بخواهد بعد از قطع پا، دو مرتبه شنا کند می بایست پروتزی بسازد که ضد آب باشد. پروتزهایی که با در نظر گرفتن فعالیت های خاص فرد ساخته می شوند، قیمت بالاتری دارند و این نیز یک موضوع کاملا طبیعی و بدیهی است که در مورد پروتز لگن باید به آن توجه و دقت داشت. این عامل، یکی از عوامل مهم در تغییر قیمت پروتز لگن در سال 1400 است.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰(قیمت پروتز لگن در سال 1401) را چقدر تعیین کرده اند؟

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ ثابت نیست و شما در مراجعه به کلینیک های ارتوپدی متفاوت، با قیمت های متفاوت ساخت پروتز لگن رو به رو خواهید شد. ما در فوق در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز لگن نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. علاوه بر تمامی مواردی که اشاره کردیم، کلینیکی که پروتز را برای شما می سازد نیز بر تغییر قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 تاثیر دارد.

برخی کلینیک های فعال در کشور، قادرند انواع پروتز را در بهترین و بالاترین کیفیت، ساخته و در اختیار متقاضیان قرار دهند (انواع پروتز ها را می توان در لیست قیمت پروتز لگن مشاهده کرد). این کلینیک ها به دلیل تجربه و تخصص بالایی که در این حوزه کسب کرده اند، گزینه های شایسته و مناسبی برای سفارش اندام مصنوعی به شمار می روند.

در هنگام مراجعه به مراکز ارتوپدی فنی و با سابقه نباید توقع داشته باشید، قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰، یک عدد 6 رقمی، مثلا ششصد هزار تومان و یا هفتصد هزار تومان باشد. در این کلینیک ها از آخرین متدهای روز دنیا در ساخت پروتز استفاده می شود و خود این عامل نیز باعث شده که شما نتوانید یک پروتز ارزان قیمت تهیه کرده و نصب کنید. دوستانه توصیه می کنیم، اگر می خواهید با پروتز خود روزهای طولانی را زندگی کنید، به مراکزی مراجعه کنید که با کیفیت ترین و بروزترین نوع پروتز را ساخته و در اختیار شما قرار می دهند. این مجموعه ها بهترین منبع برای ساخت پروتز لگن و دریافت تعرفه قیمت پروتز لگن در سال 1400 به شمار می روند.

عوارض پروتز لگن چیست؟

عوارض پروتز لگن چیست؟

عوارض پروتز لگن یکی از مسائل نگران کننده برای کسانی است که با مشکل قطع عضو از ناحیه لگن، دست و پنجه نرم می کنند. در کسانی که پزشک مجبور است پا را از قسمت لگن قطع کند، فرد برای آنکه زندگی خود را بدون مشکل ادامه دهد، می بایست از پروتز لگن استفاده کند. این پروتزها به فرد اجازه راه رفتن و رسیدگی به فعالیت های روزانه را می دهند. شاید اندام مصنوعی که از ناحیه لگن به پا متصل می شود کارایی پای خود فرد را نداشته باشد، اما توجه کنید که این اندام مصنوعی تا حد زیادی قادر است مشکلات ناشی از قطع عضو را حل کند و آنها را تحت پوشش قرار دهد.

پروتز لگن مخصوص قطع عضو، عوارض خاصی ندارد و شاید تنها نیاز به تنظیم کردن داشته باشد. تنظیمات مربوط به این نوع پروتز، که به صورت کامل به جای لگن، ران و زانو و اندام های پایین تر قرار داده می شود، توسط متخصصان آموزش داده می شود. موضوعی که باید مورد توجه قرار دهید، قیمت پروتز پا (قیمت پروتز لگن) است؛ قیمت پروتز را با توجه به ماده اولیه ای که در تولید آن به کار می برند، تعیین می کنند که در انواع متفاوت پروتز، فرق می کند. 

در ساخت انواع پروتز لگن از چه موادی استفاده می کنند؟

یکی از مسائل و پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت پروتز لگن، ماده ای است که در ساخت این نوع پروتز استفاده می شود. با توجه به پیشرفت هایی که در ساخت اندام های مصنوعی اتفاق افتاده است، نمی توان انتظار داشت از همان متریال های قدیمی برای ساخت این نوع پروتز استفاده کنند. برخی مواد اولیه به کار برده شده در ساخت انواع پروتز لگن به شرحی است که در ادامه بیان می کنیم:

 • فلز
 • سرامیک
 • پلاستیک

در ساخت ساقه فمورال و همین طور اجزای استیم، از موادی همچون، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم، و همینطور آلیاژ کبالت و کروم استفاده می کنند. برای ساختن لاینرها، سر و قطعات استابولار، هم می توان از فلز، سرامیک و پلاستیک استفاده کرد و هم می توان ترکیب این مواد را در ساخت پروتز لگن به کار برد.

موضوع بسیار مهمی که در انتخاب نوع ماده برای ساخت پروتز باید مورد توجه قرار داد، استحکام آن است. پروتزها باید به اندازه کافی مستحکم بوده و دوام بالایی داشته باشند. علاوه بر این مورد، زیست سازگار بودن و عدم ایجاد حساسیت در فرد، دیگر موضوعی است که در زمان استفاده از یک ماده برای ساخت لگن مصنوعی باید مورد توجه و دقت قرار داد.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ و عملکرد آن

عفونت مفصل مصنوعی لگن چیست؟ چه ارتباطی بین آن و ساخت پروتز لگن وجود دارد؟

یکی از عوارضی که در زمان تعویض مفصل مصنوعی لگن ممکن است ایجاد شود، عفونت است. مفصل مصنوعی لگن، یک قطعه مصنوعی است که به جای مفصل لگن نصب می شود. تعویض و نصب این مفصل در طی یک عمل جراحی انجام می گیرد. برخی از شرایط زیر باعث می شوند که در روزهای بعد از عمل، فرد دچار عفونت شود:

 • اگر فردی اضافه وزن داشته باشد، بیش از بقیه افراد در معرض ابتلا به عفونت قرار دارد.
 • کسانی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است نیز در معرض ابتلا به عفونت مفصل مصنوعی در ناحیه لگن هستند.
 • دیگر افرادی که می بایست نگران عفونت تعویض این مفصل در بدن خود باشند، افرادی هستند که به برخی بیماری ها از جمله دیابت مبتلا شده اند.

با در نظر گرفتن توضیحاتی که در بالا اشاره کردیم باید بگوییم، افرادی که پروتز لگن نصب می کنند، کسانی هستند که پای آنها از ناحیه لگن قطع شده است و این نوع پروتز معمولا با عفونت همراه نیست؛ زیرا هیچ یک از قطعات آن وارد بدن نمی شود که در ادامه، فرد را به عفونت مبتلا کند. پس، نتیجه می گیریم بین عفونت ناشی از تعویض مفصل لگن و ساخت، پرداخت قیمت پروتز لگن و نصب آن ارتباطی وجود ندارد، و اگر فردی عمل جراحی تعویض مفصل لگن انجام دهد در معرض ابتلا عفونت قرار می گیرد.

عفونت مفصل مصنوعی لگن چیست؟ چه ارتباطی بین آن و ساخت پروتز لگن وجود دارد؟

آیا بیمه های دولتی قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ را پرداخت می کنند؟

مهم ترین سوالی که در مورد قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ مطرح می شود، این است که آیا بیمه های دولتی کشورمان قادرند هزینه و قیمت پروتز لگن را پرداخت کنند یا خیر. ما در کشورمان از نظر پرداخت هزینه های درمان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم. متاسفانه بیمه های دولتی هزینه های مربوط به قطع عضو، ساخت و قیمت پروتز لگن در سال 1401 را پرداخت نمی کنند و این مشکل بزرگی، به خصوص برای کسانی است که توان مالی لازم برای پرداخت قیمت پروتز ها را ندارند.

عاقلانه ترین کاری که می توان برای جلوگیری از تحمیل هزینه های بالای قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 پیشنهاد داد، استفاده از خدماتی است که بیمه های خصوصی کشور ارائه می کنند. شما برای آنکه بتوانید خود را زیر پوشش یکی از این بیمه ها ببرید، باید به شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کرده و یک قرارداد بیمه با شرکت مذکور ببندید. اگر می خواهید بیمه خصوصی تعرفه قیمت پروتز لگن در سال 1400 را پرداخت کند، باید حق بیمه ای را به شرکت بیمه بدهید. اعتماد به این شرکت های بیمه هزینه های درمان و قیمت ساخت پروتز لگن را جبران می کند و نگرانی افراد از بالا بودن هزینه ها و وجود تفاوت در لیست قیمت پروتز لگن را کاهش می دهد.

بهترین مارک پروتز لگن چیست؟ در لیست تعرفه قیمت پروتز لگن در سال 1400، چه عددی برای آنها در نظر گرفته شده است؟

در مورد بهترین مارک پروتز لگن با مناسب ترین قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰، نمی توان به صورت قطعی اظهار نظر کرد. پروتزها، از جمله اندام هایی هستند که به صورت اختصاصی و با توجه به شرایط متفاوت ساخته می شود. در واقع، همه این شرایط، هم روی قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 تاثیر می گذارد، و هم روی کیفیت ساخت پروتز لگن. به همین دلیل است که در مورد قیمت پروتز لگن نیز نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص بیان کرد.

برای آنکه بتوانید بهترین نوع و کاربردی ترین نوع پروتز لگن را در اختیار داشته باشید، می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور مراجعه کنید. این کلینیک ها بهترین منابع برای دریافت قیمت پروتز لگن در سال 1401 به شمار می روند. در این کلینیک ها، تجربه و تخصص لازم برای ساخت پروتزهای کاربردی نیز وجود دارد.

اگر به لیست قیمت پروتز لگن نگاهی کرده باشید، می توانید تفاوت در قیمت ساخت پروتز لگن را به راحتی مشاهده کنید. این تفاوت در قیمت ها به دلیل شرایطی است که در طی ساخت پروتز رعایت می شود.

قیمت پروتز لگن در سال 1402 چقدر تعیین شده است

آیا نصب پروتز لگن خطرناک است؟

در ادامه صحبت در خصوص قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰، باید به یک نگرانی شایع در مورد ساخت پروتز لگن بپردازیم و در مورد آن نکاتی را با شما در میان بگذاریم. برخی افرادی که با سازوکار و عملکرد پروتزهای لگن آشنایی ندارند، تصور می کنند که این پروتز خطرساز است و ممکن است زندگی آنها را به خطر اندازد.

نکته ای که باید در مورد ساخت و پرداخت قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 مورد توجه قرار دهید، این است که این پروتز به دست متخصصان ارتوپد فنی ابداع شده، رویکرد آن سلامت محور است و حجم زیادی از مشکلات قطع عضو را کاهش می دهد. این پروتز به افراد کمک می کند تا بتوانند راحت تر راه بروند و به کارهای روزانه خود رسیدگی کنند. این پروتز هیچ عارضه ای نداشته و به هیچ وجه برای افراد خطرناک نیست.

 

درست است که قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ ممکن است گران باشد، اما مزیت ها و خواصی که به زندگی افراد وارد می کند، ارزش صرف هزینه از بابت قیمت پروتز لگن را دارد و باعث می شود کاربران و کسانی که پایشان از ناحیه لگن قطع شده است، در سال های باقیمانده عمر، بدون نیاز به کمک دیگران زندگی راحتی و مستقلی را تجربه کنند. این پروتز یک ابزار کاربردی برای رفع مشکلات ناشی از قطع عضو است. پس، توصیه می کنیم با خیالی راحت، تعرفه قیمت پروتز لگن در سال 1400 را بپردازید.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ در اتوپدی فنی پایار

لیست قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ را از کجا به دست آوریم؟

یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به قطع پا از ناحیه لگن می شود، حوادث هستند. کسانی که در اثر یک حادثه رانندگی، درگیر مساله ناخوشایند و تلخ قطع عضو شده اند، قبل از آنکه تصمیم قطعی خود را گرفته و یک اقدام جدی انجام دهند، می بایست بدانند که قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 به چه صورت است.

این افراد برای آنکه مجبور نشوند قیمت بالایی برای ساخت پروتز لگن مصنوعی پرداخت کنند، باید به چند کلینیک ارتوپد فنی مراجعه کرده و در مورد قیمت پروتز لگن با کارشناسان و پزشکان مشغول در آنجا صحبت کنند.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ که توسط این مراکز ارائه می شود، کاملا منصفانه است. این مراکز، نه تنها سعی می کنند پروتزی با بهترین قیمت به شما ارائه کنند، بلکه سعی می کنند از نظر کیفی نیز، چیزی کم نگذارند و با توجه به نیازها و خواسته هایی که کاربر دارد، پروتزی با بالاترین کارایی و کیفیت در اختیار او قرار دهند. تمامی این امتیازات را باید تنها از جایی خواست که در ساخت پروتز لگن، حرفه ای است و اعتبار بالایی دارد. برای دریافت لیست قیمت پروتز لگن، کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر را انتخاب کنید.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰، در مرکز فروش پروتز لگن چقدر است؟

قیمت پروتز لگن 1402 چقدر است؟

در مورد همه عواملی که روی قیمت پروتز لگن تاثیر دارند، نکاتی را بیان کردیم. موضوعی که ممکن است افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه لگن بخواهند در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند، قیمت پروتز لگن 1402 است. یکی از پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت اندام های مصنوعی، قیمت دلار است. متاسفانه یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد، نوسانات قیمت دلار است. چنانچه در ساخت پروتز لگن مخصوص قطع عضو از متریال ها و قطعات وارداتی استفاده شود، تغییر قیمت این پروتز اصلا مساله غیر منتظره و عجیبی نخواهد بود و نمی توان انتظار داشت که قیمت و هزینه ساخت پروتز لگن در کشورمان با تغییر قیمت دلار تغییر نکند.

به هر صورت، توصیه می کنیم برای دریافت قیمت دقیق اندام های مصنوعی به مراکزی که این پروتزها  را می سازند مراجعه کنید. آنها با در نظر گرفتن قیمت دلار و سایر پارامترهایی که روی هزینه پروتز لگن تاثیر دارد، قیمت دقیقی را به شما اعلام می کنند. توصیه می کنیم چنانچه پزشکان مجبور شده اند پای شما را از ناحیه لگن قطع کنند، تنها و تنها به مراکز ساخت اندام های مصنوعی مراجعه کنید و از کارشناسان فعال در این مراکز، سوالات خود را بپرسید.

قیمت پروتز لگن 1402 چقدر است؟

قیمت پروتز لگن مصنوعی در سال ۱۴۰1 افزایش پیدا می کند؛ آیا این خبر صحت دارد؟

ما در این مقاله در مورد قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ نکاتی را بیان، و در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز لگن صحبت کردیم. موضوع دیگری که لازم می دانیم در مورد آن نیز حرف بزنیم، قیمت پروتز لگن مصنوعی در سال 1401 است. با توجه به اینکه اقلام مختلف در کشورمان، هر روز در حال افزایش و یا تغییر قیمت هستند، نباید انتظار داشت که قیمت پروتز در لیست قیمت پروتز از یک سال تا سال دیگر بدون تغییر باقی بماند.

اگر پروتزی که قرار است در داخل بدن بیمار قرار داده شود، وارداتی باشد، به دلیل ثابت نبودن قیمت دلار، قیمت پروتز لگن مصنوعی در سال 1401 بیشتر خواهد بود. به دلیل افزایش قیمت هزینه جراحی نیز، نمی توان انتظار داشت، عمل تعویض پروتزهای مخصوص لگن با همان قیمت سال های گذشته انجام شود. متاسفانه خدمات نیز موردی است که با قیمت ثابتی در کشور ما ارائه نمی شود.

پس هر زمان که می خواهید برای تعویض مفصل لگن و ساخت پروتز لگن اقدام کنید، بودجه مورد نیاز را با توجه به قیمت پروتز لگن در سال 1400 نبندید و سعی کنید ابتدا، از قیمت روز پروتز مخصوص لگن مطلع شوید.

توصیه می کنیم، قبل از هر اقدام جدی، با کلینیک های ارتوپدی فنی تماس گرفته و در مورد تعرفه قیمت پروتز لگن در سال 1400 اطلاعات کامل را از آنها دریافت کنید.

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰، در مرکز فروش پروتز لگن چقدر است؟

موضوعی که خوب است در مورد قیمت پروتز لگن در سال 1400 بدانید این است که پروتزهایی که در مواقع قطعی لگن ساخته می شوند، به صورت آماده در بازار وجود نداشته و فردی که پای خود را از ناحیه لگن از دست داده است، می بایست به یک مرکز ساخت پروتز لگن در کشور مراجعه کند و قیمت پروتز لگن را از آنجا دریافت کند. در این مراکز با توجه به وضعیتی که فرد در آن قرار دارد و با توجه به برخی مسائل مهم دیگر، یک پروتز لگن ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شود. با رعایت این شرایط قیمت پروتز لگن آمریکایی 1401 در همان زمان ساخت مشخص می شود.

پروتزهایی که در مواقع قطع عضو ساخته می شوند، به صورت اختصاصی طراحی شده و هیچ کس نمی تواند پروتز فرد دیگری را استفاده کند. متفاوت بودن قیمت پروتز لگن در سال 1401 در افراد مختلف، به همین دلیل، یعنی اختصاصی ساخته شدن اندام مصنوعی با توجه به شکل و ساختار اندام افراد است. یادتان باشد، این نوع اندام مصنوعی، ساخته و طراحی می شود تا شما بخش عمده ای از مشکلاتتان را به کمک آن حل کنید. یک پروتز، باید کاربردی باشد تا بتواند جای خالی اندام قطع شده فرد را به خوبی پر کند. برای دریافت لیست قیمت پروتز لگن به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور مراجعه کنید.

ارزان ترین نوع پروتز لگن را از کجا تهیه کنم؟

قیمت پروتز لگن در سال ۱۴۰۰ را در این متن مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم عواملی مانند نوع پروتز، هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن، ماده به کار برده در تولید آن و همین طور، متد رعایت شده در ساخت پروتز لگن باعث تغییر قیمت می شوند.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار، این مقاله را برای شما تهیه کرده و سعی کردیم اطلاعات شفافی را در خصوص تعرفه قیمت پروتز لگن در سال 1400 در اختیارتان قرار دهیم. پایار یکی از برترین و مطرح ترین کلینیک های ارتوپدی در سطح کشور است و در ساخت انواع پروتز و رعایت آخرین متدهای روز دنیا تجربه و مهارت زیادی دارد.

اگر خدای نکرده شما یا یکی از عزیزانتان در پی یک حادثه، پای خود را از قسمت لگن از دست داده اید، با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیریدو در مورد قیمت پروتز لگن در سال 1401 اطلاعات کافی به دست آورید. ما تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست تا زندگی، روی خوشش را دوباره به شما نشان دهد.

ساخت پروتز لگن با بهترین متریال

3 تا از مهم ترین کارهایی که برای مراقبت بعد از عمل پروتز لگن و نصب آن باید انجام داد!!!

افرادی که به هر علتی پایشان از ناحیه لگن قطع شده است، باید بعد از نصب پروتز لگن، اقدامات مراقبتی خاصی را انجام دهند. شاید کنار آمدن با این اندام مصنوعی جدید اندکی سخت باشد، اما می توان با انجام اعمال مراقبتی و با گذشت زمان این سختی را کاهش داد. سه مورد از مهم ترین کارهایی که بعد از ساخت پروتز لگن و نصب آن باید انجام دهید به شرح زیر است:

 • وقتی پروتز مخصوص لگن را نصب می کنید، باید تا مدتی تمرین کنید. انجام تمرینات به شما کمک می کند تا بتوانید با این پروتز اخت بگیرید و کم کم به آن عادت کنید.
 • از دیگر کارهایی که برای مراقبت از پروتز لگن باید انجام دهید، مراقبت از خود پروتز است. این شیء نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارد. برای مراقبت اصولی از پروتزتان نکاتی را که پروتزیست به شما گوشزد کرده است، مو به مو اجرا کنید.
 • وقتی می خواهید برای ساخت پروتز لگن و پرداخت قیمت پروتز لگن اقدام کنید، حتما به نیازهایی که دارید توجه کرده و از پروتز خود برای هر فعالیتی استفاده نکنید.

قیمت پروتز لگن در سال1400 بیشتر است یا 1402؟

نکته ای که شاید دانستن آن برای شما جالب باشد، مقایسه بین قیمت پروتز لگن در سال 1402 با قیمت پروتز لگن در سال1400 است. با توجه به نوسان هایی که ما در کشورمان در مورد قیمت کالاهای مختلف داریم، نباید انتظار داشته باشید قیمت لگن مصنوعی در سال های گذشته، با قیمت لگن در سالی که در حال سپری کردن آن هستیم، یکسان بوده و تفاوتی نداشته باشد.

برخی قطعاتی که برای ساخت پروتز لگن به کار برده می شود، وارداتی هستند، و از آنجایی که برای خرید یک کالای وارداتی می بایست هزینه آن به صورت دلار پرداخت شود، با در نظر گرفتن نوسان ها و افزایش قیمتی که در حوزه دلار و ارزهای خارجی در سال های گذشته داشتیم، افزایش قیمت خرید پروتز لگن در سال جاری موضوعی عجیب و باورنکردنی نیست. پس در یک کلام این گونه بیان می کنیم، قیمت لگن مصنوعی در سال 1402 چندین برابر قیمت لگن در سال 1400 است.

نکته ای که به شما کمک خواهد کرد تا پروتزی با قیمت مناسب داشته باشید، مراجعه کردن به مراکزی است که سعی می کنند با توجه به شرایط مالی شما، نوعی از پروتز لگن که بیشترین عملکرد را دارد، بسازند و در اختیارتان قرار دهند.

بهترین مارک پروتز لگن چیست

مرکز فروش پروتز لگن (ساخت پروتز لگن) در کشور کجاست؟

مرکز فروش پروتز لگن و ابهاماتی که در مورد مجموعه های تولیدکننده وجود دارد، برخی از کسانی که پای خود را از ناحیه لگن به پایین از دست داده اند، نگران کرده است. بدون شک، کسی که مجبور است از پروتز لگن استفاده کند، باید بتواند زندگی نرمالی را به کمک آن تجربه کند و این امر تا زمانی که یک پروتز با کیفیت توسط یک مجموعه با سابقه ساخته نشود، محقق نخواهد شد.

قیمت پروتز لگن پایین نیست و این موضوع نباید باعث شود شما برای ساخت پروتز پا به کسانی مراجعه کنید که این اندام مصنوعی را با قیمتی پایین به شما ارائه می کنند. اگر نمی خواهید برای ساخت مجدد این نوع پروتز، متحمل هزینه شوید و اگر می خواهید زندگی تان به زمان قبل از قطع عضو باز گردد، توصیه می کنیم برای داشتن بهترین پروتز به مجموعه های حرفه ای و خوش سابقه مراجعه کنید.

بهترین مارک پروتز لگن چیست؟

بهترین مارک پروتز لگن را نمی توانید در بازار پیدا کنید؛ زیرا پروتز لگن چیزی نیست که از قبل تولید شده و در اختیار مشتری قرار داده شود. مراکزی که در حوزه تولید اندام های مصنوعی فعالیت می کنند، با توجه به نوع اندام قطع شده و میزان وسعت آن و همین طور، وضعیت جسمانی فرد عملیات طراحی و ساخت را انجام می دهند.  

کسانی که دچار قطعی پا از لگن شده اند، مجبورند برای ساخت و نصب پروتز لگن اقدام کنند.. پاهای ما نقش عمده ای در فعالیت های روزانه ما دارند و به ما کمک می کنند به کارهایمان رسیدگی کنیم. حال که فرد، بنا به هر دلیلی از لگن به پایین خود را از دست داده، بایستی از کاراترین ابزار برای جبران این نقص و کمبود استفاده کند؛ یکی از بهترین ابزارهایی که می تواند به فرد کمک کند، پروتزهای مصنوعی هستند.

مرکز فروش پروتز لگن در کشور کجاست

آیا خرید پروتز لگن آمریکایی به ساخت پروتز لگن ایرانی برتری دارد؟

نکته ای که خوب است در همین ابتدا در مورد آن صحبت کنیم، این است که در زمان اقدام برای ساخت لگن های مصنوعی، ما چیزی تحت عنوان پروتزهای لگن آمریکایی نداریم. پروتز های لگن آمریکایی همان مفاصل مصنوعی لگن هستند و برای کسانی خریداری می شوند که مفصل لگن آنها در اثر اتفاقاتی همچون تصادف و یا غیره، آسیب دیده و هیچ راهی برای درمان و ترمیم آن وجود ندارد.

پس به جرات می گوییم که خرید پروتز لگن آمریکایی و اقدام برای ساخت و نصب پروتز لگن، دو مقوله کاملا متفاوت از هم هستند و به هیچ عنوان نمی توان یکی از آنها را بر دیگری برتری داد.

برای نصب مفاصل مصنوعی لگن، می بایست به پزشک مراجعه کنید. پزشکان جراح با توجه به شرایطی که در آن هستید و با توجه به بودجه ای که می توانید برای خرید لگن مصنوعی آمریکایی پرداخت کنید، آن را در داخل بدن شما نصب می کنند. اما در مورد لگن های مصنوعی، روال کار به این صورت نیست و فردی که پای او از ناحیه لگن قطع شده است می بایست به کلینیک های ساخت پروتز مراجعه کرده و با پرداخت قیمت پروتز لگن، برای ساخت لگن مصنوعی درخواست بدهد.

قیمت انواع پروتز لگن چقدر است؟

پروتز لگن نیز به مانند سایر اندام های مصنوعی تحتانی، انواع و اقسام مختلف دارد. عملکردی که این پروتزها دارند یکی از مهم ترین مسائلی است که روی قیمت آنها تاثیر می گذارد. واقعیتی که در مورد ساخت این نوع پروتز وجود دارد آن است که هر قدر یک پروتز، پیشرفته تر بوده و در برآورده کردن نیازهای کاربر با توانمندی بیشتری ظاهر شود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. پس در یک کلمه می توانیم این گونه بیان کنیم که علت تفاوت قیمت انواع پروتز لگن، اختلاف در عملکرد آنهاست.

با توجه به نکته ای که بیان کردیم، اگر بخواهیم حداقل و حداکثر قیمت پروتز لگن که در کشور موجود است را بیان کنیم، می توانیم بگوییم که حداقل قیمت این پروتز حدود 60 میلیون و حداکثر قیمت آن 600 میلیون تومان است.

اعدادی که ما برای این نوع پروتز بیان کردیم، اعداد ثابتی نیستند و شما برای آنکه در جریان قیمت دقیق این نوع پروتز قرار گیرید، بهتر است به مراکز ساخت پروتز لگن در کشور مراجعه کنید. کارشناسان این مراکز با توجه به عواملی که روی ساخت پروتزها تاثیر دارد، و با توجه به اطلاعاتی که متقاضی از نیازهای خود در اختیار کارشناس قرار می دهد، قیمت دقیق این نوع پروتز را بیان می کنند. این مراکز بهترین روش برای دریافت قیمت سایر اندام های مصنوعی نیز به شمار می روند.

بهترین مراکز فروش پروتز لگن در کشور چه ویژگی هایی دارند؟

فردی که پای خود را از ناحیه لگن از دست داده است، با مخاطرات و مشکلاتی زیادی در زندگی در حال دست و پنجه نرم کردن است. افرادی که می خواهد به قسمت عمده ای از این مشکلات خود پایان دهد، هیچ چاره ای جز اقدام برای پرداخت قیمت پروتز لگن و ساخت آن ندارد. در این مواقع اولین کاری که می بایست انجام داد، مراجعه کردن به مراکز فروش پروتز لگن در کشور است. بهتر است مرکزی که برای این امر انتخاب می کنید، شرایط و ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • مراکزی که از آنها صحبت می کنیم، باید در حوزه ساخت انواع پروتز تجربه و مهارت بالایی داشته باشند. ساخت پروتز موضوعی کاملا تخصصی و پیچیده است و نمی توان وظیفه ی ساخت آن را به عهده هر مرکزی گذاشت.
 • در مراکز حرفه ای ساخت پروتزهای اندام تحتانی در کشور، کارشناسان و متخصصانی زبده و ماهر حضور دارند. این افراد سال های سال به صورت تجربی در حوزه ساخت پروتز فعالیت کرده اند و به خوبی می دانند که چگونه باید یک پروتز کاربردی برای فرد بسازند.
 • تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای ساخت لگن مصنوعی در مراکز مطرح ساخت پروتز در کشور به چشم می خورد. تجهیزات بروز و مدرن بخشی از الزامات ساخت اندام های مصنوعی کاربردی به شمار می رود.
 • در این مراکز با توجه به نیازهایی که کاربر دارد و با توجه به فعالیت هایی که قرار است در طی روز انجام دهد، یک پروتز کاربردی برای او ساخته می شود.
 • به کارگیری مواد اولیه با کیفیت از دیگر مشخصه های مراکزی است که در حوزه ساخت پروتز لگن فعالیت می کنند.

با شرکت های فروش پروتز لگن در کشور آشنا شوید!؟

بارها و بارها گفته ایم، پروتزها از جمله اندام های مصنوعی هستند که باید مطابق با شرایطی که فرد در آن قرار دارد ساخته شوند. به عبارت دیگر، اندام های مصنوعی و همین طور لگن مصنوعی که به آن پروتز مخصوص لگن نیز می گویند، به صورت اختصاصی برای هر فرد ساخته شده و در اختیار او قرار داده می شود. پس، اگر تحت عمل جراحی قطع پا از ناحیه لگن قرار گرفته اید، برای ساخت پروتز لگن نباید به شرکت های فروش پروتز لگن در کشور مراجعه کنید؛ زیرا آنها نمی توانند هیچ کمکی در این رابطه به شما کنند.

بهترین و معتبرترین جایی که می توانید برای ساخت لگن مصنوعی به آنجا مراجعه کنید، کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور هستند. در این مراکز، کارشناسان و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این نوع پروتز وجود دارد. کارشناسان کلینیک های معتبری چون ارتوپد فنی پایار، از تجربه و مهارت لازم برای آنکه بتوانند یک لگن مصنوعی کاربردی را در اختیار شما قرار دهند، برخوردارند. این کلینیک، مرجع خوبی برای دریافت قیمت پروتز لگن نیز به شمار می رود. انواع پروتزهای مخصوص لگن در این کلینیک ساخته شده و در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

قیمت پروتز لگن در تهران

طول درمان پروتز لگن چقدر است؟

طول درمان پروتز لگن چقدر است، یکی از سوالاتی است که برای افراد متقاضی ساخت پروتز لگن ممکن است ایجاد شود. افرادی که پای آنها از ناحیه لگن قطع می شود یکی از کسانی اند که بیشترین قطع شدگی پا در آنها اتفاق افتاده است. این اتفاق، تغییر کوچکی نیست و چالش های زیادی را در زندگی افراد به وجود می آورد. برای کاهش این چالش ها، ساخت پروتز لگن راهکار خوبی است، اما نگرانی که در مورد آن وجود دارد طول درمان پروتز لگن است. انس گرفتن با چنین پروتزی کار راحتی نیست و نیاز به گذشت زمان دارد.

تمرین کردن و رعایت کردن همه نکاتی که کارشناسان ساخت لگن مصنوعی عنوان می کنند، به افراد کمک می کند تا مدت زمان عادت کردن به پروتز کاهش پیدا کند. در کنار این مساله، خوب است برای ساخت این پروتز به کلینیک هایی مراجعه کنید که کاربردی ترین نوع پروتز را برای شما می سازند. این گونه پروتزها، کمک خوبی برای افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه لگن هستند.

اگر ناچارا، لگن مصنوعی نصب کرده و برای پرداخت قیمت پروتز لگن اقدام کرده اید، بهتر است اراده کنید و از راه رفتن با این اندام مصنوعی نترسید. تنها چیزی که در این شرایط به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر بتوانید با این اندام مصنوعی راه بروید، پشتکار شما در انجام تمرینات است.

آیا بعد از ساخت و نصب پروتز لگن، تقویت عضلات و درمان درد لگن لزومی دارد؟

درست است که لگن های مصنوعی می توانند قسمت عمده ای از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو را برطرف کنند، اما نباید این نکته را فراموش کرد که این گروه برای آنکه بتوانند راحت تر با پروتز خود راه بروند می بایست برخی حرکات و تمرینات را انجام دهند. این حرکات برای تقویت عضلات و درمان درد لگن مناسب بوده و از جمله کارهایی هستند که بعد از نصب و ساخت پروتز لگن حتما می بایست انجام شوند.

در مورد اینکه این حرکات چه هستند و چگونه می بایست انجام شوند، اصلا خود را ناراحت و نگران نکنید؛ زیرا کسانی که پروتز لگن را برای شما می سازند در مورد اینکه کدام حرکت را، به چه شکل و یا چندین بار تکرار می بایست انجام دهید، توضیحات کامل و مفصلی را به شما می دهند.

سعی کنید به همه توصیه هایی که به شما می شود، به خوبی گوش داده و همه آنها را به دقت انجام دهید. تقویت عضلات به شما کمک خواهد کرد تا به نحو موثرتری از پروتز خود استفاده کنید. اگر می خواهید از پرداخت قیمت پروتز لگن، به نتیجه ای مثبت و دلخواه دست پیدا کنید، در انجام حرکات آموزش داده شده کوتاهی نکنید.

ساخت و نصب پروتز لگن و تقویت عضلات و درمان درد لگن

در اینجا برای آنکه بدانید چه حرکاتی به شما کمک می کند تا عضلات لگن خود را تقویت کنید، برخی تمرین ها را معرفی خواهیم کرد. این تمرین ها به شرح زیرند:

1- پل زدن؛

یکی از بهترین حرکت ها برای تقویت عضلات لگن، پل زدن است. در این حرکت، فرد به پشت خوابیده و خیلی آرام و آهسته عضلات لگن و کمر خود را تا سرشانه بالا می آورد. این حرکت، لگن را درگیر کرده و تاثیر خوبی از خود نشان می دهد. بهتر است فردی که قصد دارد پل بزند، 2 تا 3 بار در روز این کار را انجام دهد. به یاد داشته باشید، چسباندن گودی کمر روی زمین در این حرکت از جمله کارهایی است که قبل از رفتن به پل باید انجام شود.

2- چرخاندن لگن؛

از دیگر حرکت های مناسب برای تقویت لگن و عضلات آن، چرخش لگن است. این حرکت تنش ها را در ناحیه لگن از بین می برد و باعث می شود عضلات آن تقویت شوند. انعطاف پذیری و پایداری نیز در این حرکت افزایش پیدا می کند. در این حالت، فرد روی پای راست خود ایستاده، پای چپ را بلند کرده و آن را دایره وار می چرخاند. برای گرفتن بیشترین نتایج از انجام این تمرین، بهتر است فرد پای خود را در هر دو جهت چرخش دهد. بعد از پای چپ نوبت به چرخاندن پای راست می شود.

قیمت پروتز لگن در سال 1402 در تهران چقدر است

قیمت پروتز لگن زیمر چقدر است؟

اگر نیاز به ساخت پروتز لگن داشته باشید، حتما برایتان این سوال پیش خواهد آمد که قیمت پروتز لگن زیمر چقدر است و برای تهیه آن چه هزینه ای باید پرداخت کنیم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زیمر، یکی از شرکت های تولید کننده مفصل های مصنوعی بدن است. در واقع این شرکت، پروتز لگنی که مخصوص قطع عضو است را تولید نمی کند و همان مفصل مصنوعی لگن یا پلاتین لگن را تولید می کند که اصلا بحث ما در اینجا نیست و کلینیک ارتوپدی فنی پایار نیز در این حوزه هیچ فعالیتی ندارد. با توجه به این توضیحات باید بگوییم که پروتز لگن زیمر با ساخت پروتز لگن تفاوت زیادی داشته و نباید این دو، با هم یکی گرفته شوند.

برای دریافت و ساخت لگن های مصنوعی مخصوص قطع عضو باید به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کرده و قیمت این نوع پروتز را از آنها بخواهید، اما برای دریافت قیمت پروتز لگنی که توسط شرکت زیمر تولید می شود باید به منابع و فروشندگانی مراجعه کنید که این مفاصل مصنوعی را می فروشند. به یاد داشته باشید، اگر تفاوت قیمتی بین پروتز لگن و مفصل مصنوعی لگن مشاهده می شود به دلیل عملکرد متفاوتی است که دارند.

 

قیمت پروتز لگن نی نی سایت چقدر است؟

قیمت پروتز لگن نی نی سایت چقدر است؟

برخی کسانی که به هر دلیلی دچار قطع پا از ناحیه لگن شده اند تصور می کنند که با رفتن به سایت هایی مانند نی نی سایت می توانند در جریان قیمت دقیق این پروتز قرار گیرند. درست است که بسیاری از خانم ها و یا شاید آقایان بتوانند برای برخی سوالات عمومی و غیر تخصصی خود، جواب های خوبی را از پرسش و پاسخ در این سایت دریافت کنند، اما ساخت پروتز لگن یک مقوله کاملا تخصصی است و نمی توان برای آنکه در مورد جزئیات آن اطلاعات کافی به دست آورد، به هر شخصی مراجعه کرد و با او مشورت کرد. قطعا، قیمت پروتز لگن نی نی سایت، تخصصی و دقیق نبوده و بهتر است راه دیگری را برای دریافت قیمت پروتز لگن امتحان کنید.

روشی که می تواند اطلاعاتی دقیق و کاملا درست در اختیار متقاضیان ساخت پروتز قرار دهد، مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار است. این مجموعه در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتز، و همین طور ساخت و تهیه پروتز لگن فعالیت می کند. کارشناسانی که در این مرکز فعالیت می کنند می توانند به شما بگویند که قیمت دقیق این پروتز چند است. پس، به جرات بیان می کنیم که بهتر است هر گونه سوال در مورد اندام های مصنوعی برایتان پیش می آید با مراکز ارتوپدی فنی صحبت کنید و به شخص دیگری اعتماد نکنید.

قیمت پروتز لگن زیمر چقدر است؟

هزینه ی پروتز لگن (قیمت پروتز لگن) پا چقدر می باشد؟

در فرآیند ساخت پروتز (ساخت پروتز لگن) پزشکان می توانند از انواع مختلفی مواد استفاده کنند. از آن جا که هزینه ی مواد مصرفی با هم متفاوت می باشد قطعا قیمت پروتز ها هم باهم فرق خواهد داشت. همچنین برخی از پروتز ها قابلیت های خاصی دارند به عنوان مثال برخی از پروتز ها سبک هستند و جابه جایی آن ها آسان می باشد به همین جهت هزینه ی آن ها نسبت به پروتز های سنگین تر بیشتر است. از طرفی برخی از پروتز ها قابلیت خم شدن دارند و نشستن را برای بیمار آسان تر می کنند. به همین جهت نمی توان هزینه ی مشخصی را برای پروتز لگن پا در نظر گرفت اما فرد می تواند با یک پزشک ماهر در این حوزه مشورت کرده و خصوص هزینه های مختص هر نوع پروتز (قیمت پروتز لگن )از او راهنمایی بگیرد.

آیا برای ساخت پروتز لگن میتوان به کلینیک تخصصی پا در غرب تهران مراجعه کرد؟

یکی از سوالات و ابهاماتی که برای فرد قطع عضو شده از ناحیه لگن ممکن است ایجاد شود، این است که آیا برای ساخت این نوع پروتز می توان به کلینیک تخصصی پا در غرب تهران مراجعه کرد یا خیر. لگن یکی از قسمت های اصلی پا به شمار می رود و کسی که پای او از این ناحیه قطع می شود، توانایی راه رفتن را از دست می دهد. این افراد برای جبران این نقص عضو می بایست برای ساخت لگن مصنوعی اقدام کرده و به جاهایی مراجعه کنند که این نوع پروتز را می سازند.

کلینیک هایی که پاهای مصنوعی می سازند، می توانند پروتز لگن را نیز بسازند. البته بهتر است قبل از آنکه به مرکز منتخب خود مراجعه کنید، با کارشناسان آنها صحبت کرده و از اینکه می توانند لگن مصنوعی برای شما بسازند، اطمینان حاصل کنید.

این کلینیک ها قادرند شما را در جریان قیمت پروتز لگن نیز قرار دهند. توصیه می کنیم، اگر نگران هزینه ها هستید طی یک تماس تلفنی با کلینیک های سازنده پروتز پا در تهران، هر سوالی که دارید بپرسید. کارشناسان برخی کلینیک ها همچون پایار، به تمامی سوالات شما جواب داده و سعی می کنند نگرانی های شما را از بابت قیمت کاهش دهند.

منبع : 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6738983/

https://www.hindawi.com/journals/bmri/2020/8513070/

پاسخ به سوالات متداول شما

یکی از مهم ترین اجزای پروتز لگن، مکانیزم محدود کننده است. مهم ترین وظیفه ای که به عهده این مکانیزم گذاشته شده، تنظیم حرکات فرد در هنگام راه رفتن است. وقتی فرد در حین راه رفتن، میزان فعالیت خود را کاهش و یا افزایش می دهد، این مکانیزم وارد عمل شده و به فرد کمک می کند طول قدم هایش را در زمان راه رفتن مدیریت کند. به تشخیص پزشک، ممکن است علاوه بر مکانیزم محدود کننده، مکانیزم قفل شونده نیز در پروتز لگن در نظر گرفته شود که این مورد، مشخصا باعث افزایش قیمت پروتز لگن خواهد شد.

انواع مختلفی از پروتز لگن مصنوعی در بازار موجود است و هر یک از آنها نیز با هزینه های متفاوتی در اختیار متقاضی قرار می گیرند. یکی از کاربردی ترین انواع پروتز لگن مصنوعی که کاربرد زیادی داشته و به فرد کمک می کند تا الگوی راه رفتنش ساده تر شود، پروتز مفصل پلی سنتریک است. نام دیگر این پروتز، پروتز چهار محوره است و برای تغییر طول در پروتز و ایجاد فاصله مناسب بین دو پا در هنگام راه رفتن مناسب به نظر می رسد. قیمت پروتز لگن از نوع پلی سنتریک از برخی انواع پروتز بالاتر است.

قیمت پروتز لگن، تحت تاثیر انواع آن قرار دارد. اگر به یک کلینیک ارتوپد فنی معتبر در کشور مراجعه کنید، با قیمت های متفاوتی رو به رو خواهید شد. سازندگان پروتز، برای آنکه به طیف وسیعی از نیازهای افراد درگیر با قطع عضو پاسخ دهند، در انواع متفاوتی پروتز را می سازند. با توجه به شرایطی که در آن هستید و با توجه به انتظاراتی که دارید، می بایست برای ساخت پروتز لگن اقدام کنید. برخی از پروتزهای لگن، هوشمند هستند و برخی از آنها با قابلیت های خاص ساخته می شوند. هر دو اینها می توانند به شما کمک کنند تا نیازهایتان را به خوبی برآورده کنید.

ما وقتی به یک بیماری ساده، مانند سرماخوردگی مبتلا می شویم، اعصابمان به بهم می ریزد و مشکلاتی برایمان ایجاد می شود؛ حال چطور ممکن است فردی که پای خود را از ناحیه لگن از دست داده است و دیگر نمی تواند به مانند گذشته، راه برود و به فعالیت های روزانه اش بپردازد، دچار تضعیف روحیه و افسردگی نشود؟ این سوال مهمی است که باید به آن پاسخ داد.

درست است که قیمت پروتز لگن از نوع هوشمند، پایین نیست، اما این اندام مصنوعی، با حضورش می تواند بخشی از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو را کاهش دهد و به او کمک کند تا از افتادن در دام افسردگی رهایی پیدا کند.

(06) دیدگاه

 1. ناصر
  9 شهریور 1401

  ممنون میشم بگید که قیمت پروتز لگن چقد میشه؟

  پاسخ
  • aref
   10 شهریور 1401

   سلام ناصر عزیز
   برای اطلاع از قیمت پروتز لگن باید حضوری مراجعه کرده تا پزشک شما را معاینه کند.

   پاسخ
 2. محمد
  4 مهر 1401

  میخوام بدونم ساخت پروتز لگن ایا عوارضی هم برای فرد داره یانه؟

  پاسخ
  • aref
   8 مهر 1401

   پروتز لگن در بعضی موارد دارای عوارض هایی می باشد. ولی برای اینکه جوابتان را به طور کامل و جامع دریافت کنید پیشنهاد میکنیم مقاله عوارض پروتز لگن را مطالعه کنید :
   https://payarcenter.com/complications-of-hip-prosthesis/

   پاسخ
 3. حنانه
  14 آبان 1401

  چطوری میشه از پروتز لگن مراقب کرد که عمر بیشتری داشته باشه؟

  پاسخ
  • aref
   15 آبان 1401

   سلام
   لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *