قیمت ساخت پروتز لگن در کلینیک پایار

ساخت پروتز لگن با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

برخی از افراد به علت داشتن تومور های استخوانی بدخیم مجبور می شوند که اندام پا را به صورت کامل قطع کنند. برخی دیگر نیز به علت مبتلا شدن به بیماری های عروقی شدید، عفونت استخوان ها و صدمه دیدن پا مجبور به قطع کامل پا می شوند. پا جزو اندام های تحتانی بدن به حساب می آید. پروتز اندام تحتانی به پروتز هایی نسبت داده می شود که عملکرد اندام های تحتانی بدن را بازیابی می کنند. پروتز اندام تحتانی مزیت های دیگری هم دارد. یکی از مزایای پروتز اندام تحتانی ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی است. پروتز اندام های تحتانی انواع مختلفی دارد مانند پروتز پا، پروتز لگن، پروتز ساق پا، پروتز مچ پا، پروتز زانو و … . در فرآیند ساخت پروتز اندام های تحتانی پزشک متخصص اندام های مورد نیازی که در لگن، ران پا، زانو و مچ پا به کار رفته اند به صورت مصنوعی طراحی می کند. میزان قطع عضو مشخص می کند که فرد به چه نوع پروتزی در اندام های تحتانی خود نیاز دارد.  پروتز اندام های تحتانی به ویژه لگن مصنوعی پا از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که عبارتند از: سوکت، تجهیزات تعلیق پروتز، پایلون، قطعات زانو، انگشت پا، مچ پا و مفاصل لگن. توجه داشته باشید همانطور که در بالا گفته شد (پروتز مچ پا ، پروتز پا بالای زانو ، پروتز انگشت پا ) در این مقاله ما توضیحات جامعی را در خصوص لگن مصنوعی، مراقبت های مورد نیاز از پروتز لگن پا و  مقدار هزینه مورد نیاز لگن (قیمت پروتز لگن) به شما ارائه می دهیم. لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از خدمات پروتز لگن کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

پروتز لگن چیست

قطع عضو ناحیه ی لگن به چه صورت اتفاق می افتد؟ 

روش همی پلوکتومی که تحت عنوان قطع عضو از ناحیه ی مفصل ران – لگن هم شناخته می شود روشی است که در آن به علت قطع پا مفاصل لگن، زانو و مچ پای فرد قطع می شوند. در این روش پا کاملا از قسمت لگن جدا شده و فرد کاملا پای خود را از دست می دهد. عواملی مانند ابتلا به بیماری های عروقی، عوارض ناشی از دیابت و ابتلا به تومور های بدخیم از عواملی هستند که باعث می شوند قطع مفصل ران- لگن صورت گیرد. عوامل دیگری هم موجب  به کار گرفتن همی پلوکتومی می شوند مانند آسیب دیدن ناحیه ی نخاع بدن، عفونت  و ایجاد زخم های شدید روی بدن. این عوامل باعث می شوند که فرد برای ساخت پروتز لگن اقدام کند.

ساخت پروتز لگن مایو الکتریک در پایار

هنگامی که فرد مجبور می شود پای خود را تحت عمل جراحی قطع اندام از دست دهد دچار آسیب های شدید روحی و جسمی می شود. قطع پا همچنین بر میزان اعتماد به نفس فرد، عملکرد روده، عملکرد مثانه و مسائل و عملکرد جنسی بیمار تاثیر می گذارد. برای کاهش این عوارض است که افراد برای نصب پروتز لگن اقدام می کنند.

در اکثر موارد هنگام قطع اندام پا، جراح می تواند عمل قطع را از ناحیه ی بالاتر از قسمت آسیب دیده انجام بدهد. اما در روش هموپلوکتومی امکان انجام چنین چیزی وجود ندارد. در این روش به علت عدم وجود بافت در ناحیه ی لگن جراحت و زخم ایجاد می شود و پزشک معالج پیوند پوست را روی بیمار انجام می دهد. مقدار و میزان قطع عضو در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است به همین جهت عمل جراحی قطع عضو دشواری های متفاوتی را برای بیمار در پی دارد.  فرآیند بهبودی اشخاص با هم فرق داشته و از مراحل مختلفی تشکیل می شود. فرد بیمار در تمامی مراحل بایستی با چالش های متفاوتی روبرو شود و همچنین مجبور می شود روش های متفاوتی را برای مقابله با این چالش ها امتحان کند.

برخی از بیماران فکر می کنند که حرف زدن با اعضای خانواده و یا دوستانشان باعث می شود که مشکلات و فشارهای روحی آنان رفع شود. برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند به منظور بهبود شرایط و آسیب های روحی خود به پزشک مشاور مراجعه کرده و از او راهنمایی های مورد نیازشان را برای ساخت پروتز لگن دریافت کنند.

ساخت پروتز لگن مصنوعی - کلینیک پایار

پروتز لگن مصنوعی کاردیکن - کلینیک پایار

ساخت پروتز لگن با عالی ترین کیفیت در کلینیک پایار

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز لگن – ساخت پروتز لگن)

اجزا پروتز لگن کدامند؟

پروتز لگن پا از اجزای مختلفی ساخته می شود. سوکت، تجهیزات تعلیق پروتز، قطعات مچ و قطعات انگشت پا، قطعات زانو و مفاصل لگن برخی از اجزای لگن مصنوعی به شمار می آیند.

سوکت چیست؟

پیش از ساخت سوکت پزشکان یک قالب گچی را از روی لگن بیمار ساخته اند. پس از آن پزشکان سوکت پروتز لگن پا را با کمک یک قالب ساخته شده از گچ می سازند. برای ساخت سوکت از مواد مختلفی می شود استفاده کرد. سوکت به منظور ساخت پروتز های ربع پشتی بدن یعنی بخشی از شکم و لگن مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر اندام های ربع پشتی بدن تحت عمل جراحی قطع عضو قرار بگیرند و بخواهند سوکت پروتزی برای آن ها تهیه کنند وزن وارد شده بر سوکت را به باسن و برجستگی ایسکیال منتقل می کنند. در خصوص قطع مفاصل ران-لگن  وزنی که بر باسن و ایسکیوم وارد می شود را بر عضو قطع شده منتقل می کنند. قطعات یکی از عوامل تغییر دهنده قیمت پروتز لگن به شمار می روند.

قیمت پروتز لگن با استفاده از بهترین متد های دنیا

تجهیزات تعلیق پروتز لگن پا چه وظیفه ای بر عهده دارند؟

در پروتز لگن پا پزشکان از شیوه ی تماس کامل بافت به منظور به کارگیری تعلیق استفاده می کنند. تعلیق فرآیند قفل شدن لبه ی بالایی سوکت روی ستیغ خاصره ای می باشد. پزشکان همچنین می توانند از نوار و یا بند شانه به منظور اضافه کردن تعلیق و ساخت پروتز لگن استفاده کنند.

قطعات مچ و انگشت پا در پروتز لگن چه کاربردی دارند؟

از آن جا که لگن مصنوعی وزن و ثبات را به مفاصل زانو اضافه می نماید پزشکان از پروتز های مختلف و متنوعی در قسمت مچ و انگشت یا پنجه پا استفاده می کنند. در این چنین حالتی متخصصان معمولا به کارگیری مچ و انگشت دینامیک را ترجیح می دهند. قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز، باعث تغییر قیمت پروتز لگن می شود.

در مورد مهم ترین نکات مراقبتی از پروتز چه می دانید؟

وقتی فردی، پروتز لگن را نصب می کند، باید خیلی مراقب پروتز خود باشد. هر گونه کوتاهی و بی توجهی در این رابطه ممکن است فرد را مجبور کند که در آینده ای نه چندان دور، برای پرداخت قیمت پروتز لگن اقدام کند و هزینه ای به هزینه هایش اضافه شود. از شما درخواست داریم، در صورتی که برای ساخت پروتز لگن و نصب آن اقدام کرده اید، همه نکاتی که در ادامه بیان می کنیم رعایت کنید و به این شکل عمر و دوام لگن مصنوعی تان را افزایش دهید. این نکات به این شرحند:

 • بهتر است هر چند وقت یک بار، پروتز خود را بشویید. برای شستشوی پروتز می توانید از آب و صابون بهره ببرید. فقط یادتان باشد، بعد از شستن و تمیز کردن پروتز از وجود هر گونه آلودگی، گرد و غبار و عرق، آن را خیلی خوب خشک کنید.
 • اگر پروتز اذیتتان می کند، حتما برای تهیه برخی لوازم جانبی اقدام موثری انجام دهید. برخی کاورهای محافظ و یا لباس ها هستند که بین پوست بدن و پروتز قرار گرفته و اجازه نمی دهند که پروتز در تماس مستقیم با پوست قرار گیرد.
 • هر زمان که پروتز را از جای خود خارج می کنید، آن را در یک جای امن قرار دهید. این جای امن که می گوییم باید یک جای خشک باشد، و پروتز در معرض نور خورشید و حرارت بالا نیز قرار نداشته باشد.
 • گاهی اوقات برای آنکه دوام و عمر پروتز افزایش پیدا کند، مجبورید برخی قطعات را تعویض یا تعمیر کنید. این امر به دست کارشناسانی که پروتز را برای شما ساخته اند، محقق خواهد شد.
اجزای پروتز لگن

قطعات زانو در پروتز لگن به چه منظوری به کار گرفته می شوند؟

پروتز زانو به کارگرفته شده در پروتز لگن همانند هرگونه شیوه ی درمانی دیگری مزایا و معایب مختلفی دارد. برخی از مزایا و معایب این پروتزعبارتند از:

 • زانوی تک محوری: این پروتز را به صورت ویژه برای افرادی طراحی می کنند که سرعت قدم برداشتنشان کم است. زانوی تک محوری از تجهیزاتی برخوردار است که برای کنترل اصطکاک مناسب واقع می شود. پروتز لگن با این زانو وزن بسیار کمی خواهد داشت.
 • زانو دارای کنترل ایستایی
 • زانو چند محوری یا پلی سنتریک: پزشکان این نوع زانو را برای افرادی طراحی می کنند که از مقدار فعالیت بالایی برخوردار هستند و می توانند افزایش وزن خود را تحمل کنند. پس از قطع عضو و انجام پروتز لگن (ساخت پروتز لگن) بهره گیری از این نوع پروتز به انجام حرکاتی همچون خم کردن زانو حین راه رفتن کمک می کند.
 • زانو هیدرولیک: از این زانو به دلیل افزایش وزن استفاده نمی شود. با این وجود امکان دارد پزشکان از زانو هیدرلیک برای حرکت دادن مفصل ران در هنگام قدم برداشتن استفاده کنند.
 • زانو هوشمند: اسم دیگر زانو هوشمند میکروپروسسور می باشد. استفاده از زانو هوشمند در لگن مصنوعی موجب می شود تا فرد انرژی کمتری را هنگام راه رفتن صرف کند؛ قیمت پروتز لگن هوشمند بالاست. 

برای ساخت پروتز لگن با ما تماس بگیرید

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروسه ساخت و استفاده از پروتز لگن پا به چه صورت می باشد

اجزا و مفصل های لگن چه کاربردی دارند؟

مفاصل و اجزا لگن  به شیوه های متفاوتی طراحی می شوند. این امر به این جهت است که طراحی پروتز (ساخت پروتز لگن) هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط او صورت می گیرد.

مکانیزم محدود کننده ی پروتز لگن

پزشکان مکانیزم محدود کننده ی لگن مصنوعی را به بخش جلو سوکت وصل می کنند. این کار باعث می شود که فرد هنگام راه رفتن بتواند مفاصل ران و لگن خود را حرکت دهد. مکانیزم محدود کننده حرکات فرد را کنترل می کند. این مکانیزم همچنین در شرایطی که فرد فعالیتش افزایش یا کاهش می یابد طول گام هایش را در حین راه رفتن تنظیم می کند. پزشکان در صورت لزوم از مکانیزم  قفل شونده هم در مکانیزم محدود کننده پروتز لگن پا استفاده می کنند.

اسکلت داخلی

 نام دیگر اسکلت داخلی طراحی اندو اسکلتون می باشد. در طراحی اندو اسکلتون  پزشکان از لولاهای قدامی و خلفی استفاده می کنند. سپس آن ها با استفاده از نوار لاستیکی و قفل دستی موجب حرکت مفاصل ران پا می شوند. طراحی اندو اسکلتون وزن نسبتا کمی دارد. در این نوع طراحی نشستن برای فرد بیمار سخت است. این نیز از دیگر قطعات پروتز لگن اس.

قیمت پروتز لگن مصنوعی در کلینیک پایار

ذخیره انرژی میان مفصلی در پروتز لگن

فرد بیمار می تواند ضمن تغییر میزان فشار لگن هنگام بلند کردن پا از روی زمین انرژی مفاصل لگن را آزاد نماید. این کار موجب می شود که کنترل حرکات زانو تسهیل شود. به کمک این مکانیزم نیازی نیست که پزشکان اندازه پروتز لگن را به منظور ایجاد فاصله میان پنجه و سطح زمین تغییر دهند. همچنین این مکانیزم باعث می شود که فرد در هنگام گام برداشتن دچار اختلال نشود.

مفصل پلی سنتریک پروتز لگن

اسم دیگر مفصل پلی سنتریک، مفصل چهار محوره می باشد. مفصل پلی سنتریک ضمین ایجاد تغییر در طول پروتز و ایجاد کردن فاصله میان پا و سطح زمین موجب ساده تر شدن الگوی گام برداشتن می شود. پزشکان مفصل چهار محوره را به بخش جلو سوکت وصل می کنند به همین جهت فرد هنگام نشستن دچار مشکل نمی شود.

از نمونه های جدید مفصل لگن پلی سنتریک می توان پروتز لگن Helix 3D  را نام برد. این نوع پروتز میان زمین و پا فاصله ایجاد می کند و باعث می شود فرآیند قدم برداشتن طبیعی تر به نظر برسد. پزشکان از این نوع پروتز به همراه زانوهای هوشمند استفاده می کنند. برای دریافت قیمت پروتز لگن با مفصل پلی سنتریک به کلینیک های ارتوپدی فعال در کشور مراجعه کنید.

هزینه ی پروتز لگن پا چقدر می باشد

پروسه ساخت  پروتز لگن پا به چه صورت می باشد؟

پزشکان پروتز لگن را به صورت جداگانه و منحصر به فرد برای هر شخص طراحی می کنند. پروسه ی تهیه و طراحی و همچنین چگونگی استفاده کردن از پروتز شامل مراحل متفاوتی می باشد. بعضی از پروتز ها برای اینکه فعال شوند و کار کنند به  سیگنال عضلانی فرد بیمار احتیاج دارند.

پزشک متخصصی که وظیفه ی ساختن پروتز (ساخت پروتز لگن) بیمار را بر عهده دارد به منظور کسب اطمینان از کنترل فرد بر پروتز ساخته شده با یک متخصص کاردرمان همکاری و مشورت می کند. پزشک معالج و متخصص کاردرمانی در خصوص میزان عضلاتی که در قسمت مورد نیاز وجود دارند ارزیابی هایی را انجام داده و به بررسی شیوه ی مناسب کنترل پروتز می پردازند. پس از آن تیم درمان  به آموزش نحوه ی استفاده از پروتز لگن می پردازد.

 • در مرحله ی اول پزشک نیاز ها و شرایط جسمانی بیمار را مورد بررسی قرار می دهد. سپس در خصوص نوع پروتز و بخش های مختلف آن تصمیم گرفته می شود.
 • پزشک متخصص عضلات و اندام باقیمانده را به منظور کنترل پروتز بررسی می نماید. به همین جهت پزشک الکترود هایی را مستقیما روی پوست بدن بیمار قرار می دهد.
 • به منظور قرار گیری اندام فرد در پروتز سوکت شکل داده می شود. پزشک با استفاده از فرآیند قالب گیری از عضو باقیمانده بیمار می تواند از نحوه ی صحیح قرار گرفتن پروتز بر روی اندام شخص اطمینان حاصل نماید. این مورد یکی از موارد تغییر دهنده قیمت پروتز لگن به شمار می رود.
 • پس از آن پزشک متخصص به ارزیابی نحوه ی قرار گرفتن سوکت بر اندام شخص و عملکرد الکترود ها می پردازد.
 • پزشک پروتز را بر روی اندام شخص قرار می دهد و اقدامات لازم را برای تنظیم پروتز انجام می دهد.
 • فرد به کمک پزشک متخصص کاردرمان طریقه ی استفاده ی صحیح از پروتز را می آموزد. فرد می تواند با کمک پروتز لگن امور روزانه ی خود را به درستی انجام دهد. برگشتن از محل کار، توانایی پوشیدن لباس بدون دریافت کمک از اطرافیان، از سرگیری فعالیت های ورزشی و برقرار کردن تعاملات اجتماعی از سری کار هایی هستند که فرد می تواند با استفاده و ساخت پروتز لگن انجام دهد.
 • پروسه ی آموزش طریقه ی استفاده از پروتز، زمانی به اتمام می رسد که فرد بتواند به تنهایی پروتز خود را نصب کرده و از آن استفاده کند.

بهترین متریال و بروزترین متد دنیا و مقرون به صرفه ترین قیمت پروتز لگن در ایران

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عوارض پروتز لگن چیست؟

عوارض پروتز لگن چیست؟

عوارض پروتز لگن یکی از مسائل نگران کننده برای کسانی است که با مشکل قطع عضو از ناحیه لگن، دست و پنجه نرم می کنند. در کسانی که پزشک مجبور است پا را از قسمت لگن قطع کند، فرد برای آنکه زندگی خود را بدون مشکل ادامه دهد، می بایست از پروتز لگن استفاده کند. این پروتزها به فرد اجازه راه رفتن و رسیدگی به فعالیت های روزانه را می دهند. شاید اندام مصنوعی که از ناحیه لگن به پا متصل می شود کارایی پای خود فرد را نداشته باشد، اما توجه کنید که این اندام مصنوعی تا حد زیادی قادر است مشکلات ناشی از قطع عضو را حل کند و آنها را تحت پوشش قرار دهد.

پروتز لگن مخصوص قطع عضو، عوارض خاصی ندارد و شاید تنها نیاز به تنظیم کردن داشته باشد. تنظیمات مربوط به این نوع پروتز، که به صورت کامل به جای لگن، ران و زانو و اندام های پایین تر قرار داده می شود، توسط متخصصان آموزش داده می شود. موضوعی که باید مورد توجه قرار دهید، قیمت پروتز پا (قیمت پروتز لگن) است؛ قیمت پروتز را با توجه به ماده اولیه ای که در تولید آن به کار می برند، تعیین می کنند که در انواع متفاوت پروتز، فرق می کند. 

ساخت پروتز لگن با بهترین متریال

3 تا از مهم ترین کارهایی که برای مراقبت بعد از عمل پروتز لگن و نصب آن باید انجام داد!!!

افرادی که به هر علتی پایشان از ناحیه لگن قطع شده است، باید بعد از نصب پروتز لگن، اقدامات مراقبتی خاصی را انجام دهند. شاید کنار آمدن با این اندام مصنوعی جدید اندکی سخت باشد، اما می توان با انجام اعمال مراقبتی و با گذشت زمان این سختی را کاهش داد. سه مورد از مهم ترین کارهایی که بعد از ساخت پروتز لگن و نصب آن باید انجام دهید به شرح زیر است:

 • وقتی پروتز مخصوص لگن را نصب می کنید، باید تا مدتی تمرین کنید. انجام تمرینات به شما کمک می کند تا بتوانید با این پروتز اخت بگیرید و کم کم به آن عادت کنید.
 • از دیگر کارهایی که برای مراقبت از پروتز لگن باید انجام دهید، مراقبت از خود پروتز است. این شیء نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارد. برای مراقبت اصولی از پروتزتان نکاتی را که پروتزیست به شما گوشزد کرده است، مو به مو اجرا کنید.
 • وقتی می خواهید برای ساخت پروتز لگن و پرداخت قیمت پروتز لگن اقدام کنید، حتما به نیازهایی که دارید توجه کرده و از پروتز خود برای هر فعالیتی استفاده نکنید.
بهترین مارک پروتز لگن چیست

مرکز فروش پروتز لگن (ساخت پروتز لگن) در کشور کجاست؟

مرکز فروش پروتز لگن و ابهاماتی که در مورد مجموعه های تولیدکننده وجود دارد، برخی از کسانی که پای خود را از ناحیه لگن به پایین از دست داده اند، نگران کرده است. بدون شک، کسی که مجبور است از پروتز لگن استفاده کند، باید بتواند زندگی نرمالی را به کمک آن تجربه کند و این امر تا زمانی که یک پروتز با کیفیت توسط یک مجموعه با سابقه ساخته نشود، محقق نخواهد شد.

قیمت پروتز لگن پایین نیست و این موضوع نباید باعث شود شما برای ساخت پروتز پا به کسانی مراجعه کنید که این اندام مصنوعی را با قیمتی پایین به شما ارائه می کنند. اگر نمی خواهید برای ساخت مجدد این نوع پروتز، متحمل هزینه شوید و اگر می خواهید زندگی تان به زمان قبل از قطع عضو باز گردد، توصیه می کنیم برای داشتن بهترین پروتز به مجموعه های حرفه ای و خوش سابقه مراجعه کنید.

بهترین مارک پروتز لگن چیست؟

بهترین مارک پروتز لگن را نمی توانید در بازار پیدا کنید؛ زیرا پروتز لگن چیزی نیست که از قبل تولید شده و در اختیار مشتری قرار داده شود. مراکزی که در حوزه تولید اندام های مصنوعی فعالیت می کنند، با توجه به نوع اندام قطع شده و میزان وسعت آن و همین طور، وضعیت جسمانی فرد عملیات طراحی و ساخت را انجام می دهند.  

کسانی که دچار قطعی پا از لگن شده اند، مجبورند برای ساخت و نصب پروتز لگن اقدام کنند.. پاهای ما نقش عمده ای در فعالیت های روزانه ما دارند و به ما کمک می کنند به کارهایمان رسیدگی کنیم. حال که فرد، بنا به هر دلیلی از لگن به پایین خود را از دست داده، بایستی از کاراترین ابزار برای جبران این نقص و کمبود استفاده کند؛ یکی از بهترین ابزارهایی که می تواند به فرد کمک کند، پروتزهای مصنوعی هستند.

مرکز فروش پروتز لگن در کشور کجاست

بهترین مراکز فروش پروتز لگن در کشور چه ویژگی هایی دارند؟

فردی که پای خود را از ناحیه لگن از دست داده است، با مخاطرات و مشکلاتی زیادی در زندگی در حال دست و پنجه نرم کردن است. افرادی که می خواهد به قسمت عمده ای از این مشکلات خود پایان دهد، هیچ چاره ای جز اقدام برای پرداخت قیمت پروتز لگن و ساخت آن ندارد. در این مواقع اولین کاری که می بایست انجام داد، مراجعه کردن به مراکز فروش پروتز لگن در کشور است. بهتر است مرکزی که برای این امر انتخاب می کنید، شرایط و ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • مراکزی که از آنها صحبت می کنیم، باید در حوزه ساخت انواع پروتز تجربه و مهارت بالایی داشته باشند. ساخت پروتز موضوعی کاملا تخصصی و پیچیده است و نمی توان وظیفه ی ساخت آن را به عهده هر مرکزی گذاشت.
 • در مراکز حرفه ای ساخت پروتزهای اندام تحتانی در کشور، کارشناسان و متخصصانی زبده و ماهر حضور دارند. این افراد سال های سال به صورت تجربی در حوزه ساخت پروتز فعالیت کرده اند و به خوبی می دانند که چگونه باید یک پروتز کاربردی برای فرد بسازند.
 • تجهیزات و ابزار مورد نیاز برای ساخت لگن مصنوعی در مراکز مطرح ساخت پروتز در کشور به چشم می خورد. تجهیزات بروز و مدرن بخشی از الزامات ساخت اندام های مصنوعی کاربردی به شمار می رود.
 • در این مراکز با توجه به نیازهایی که کاربر دارد و با توجه به فعالیت هایی که قرار است در طی روز انجام دهد، یک پروتز کاربردی برای او ساخته می شود.
 • به کارگیری مواد اولیه با کیفیت از دیگر مشخصه های مراکزی است که در حوزه ساخت پروتز لگن فعالیت می کنند.

 

 

قیمت پروتز لگن در تهران

هزینه ی پروتز لگن (قیمت پروتز لگن) پا چقدر می باشد؟

در فرآیند ساخت پروتز (ساخت پروتز لگن) پزشکان می توانند از انواع مختلفی مواد استفاده کنند. از آن جا که هزینه ی مواد مصرفی با هم متفاوت می باشد قطعا قیمت پروتز ها هم باهم فرق خواهد داشت. همچنین برخی از پروتز ها قابلیت های خاصی دارند به عنوان مثال برخی از پروتز ها سبک هستند و جابه جایی آن ها آسان می باشد به همین جهت هزینه ی آن ها نسبت به پروتز های سنگین تر بیشتر است. از طرفی برخی از پروتز ها قابلیت خم شدن دارند و نشستن را برای بیمار آسان تر می کنند. به همین جهت نمی توان هزینه ی مشخصی را برای پروتز لگن پا در نظر گرفت اما فرد می تواند با یک پزشک ماهر در این حوزه مشورت کرده و خصوص هزینه های مختص هر نوع پروتز (قیمت پروتز لگن )از او راهنمایی بگیرد.

منبع : 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6738983/

https://www.hindawi.com/journals/bmri/2020/8513070/

پاسخ به سوالات متداول شما

یکی از مهم ترین اجزای پروتز لگن، مکانیزم محدود کننده است. مهم ترین وظیفه ای که به عهده این مکانیزم گذاشته شده، تنظیم حرکات فرد در هنگام راه رفتن است. وقتی فرد در حین راه رفتن، میزان فعالیت خود را کاهش و یا افزایش می دهد، این مکانیزم وارد عمل شده و به فرد کمک می کند طول قدم هایش را در زمان راه رفتن مدیریت کند. به تشخیص پزشک، ممکن است علاوه بر مکانیزم محدود کننده، مکانیزم قفل شونده نیز در پروتز لگن در نظر گرفته شود که این مورد، مشخصا باعث افزایش قیمت پروتز لگن خواهد شد.

انواع مختلفی از پروتز لگن مصنوعی در بازار موجود است و هر یک از آنها نیز با هزینه های متفاوتی در اختیار متقاضی قرار می گیرند. یکی از کاربردی ترین انواع پروتز لگن مصنوعی که کاربرد زیادی داشته و به فرد کمک می کند تا الگوی راه رفتنش ساده تر شود، پروتز مفصل پلی سنتریک است. نام دیگر این پروتز، پروتز چهار محوره است و برای تغییر طول در پروتز و ایجاد فاصله مناسب بین دو پا در هنگام راه رفتن مناسب به نظر می رسد. قیمت پروتز لگن از نوع پلی سنتریک از برخی انواع پروتز بالاتر است.

قیمت پروتز لگن، تحت تاثیر انواع آن قرار دارد. اگر به یک کلینیک ارتوپد فنی معتبر در کشور مراجعه کنید، با قیمت های متفاوتی رو به رو خواهید شد. سازندگان پروتز، برای آنکه به طیف وسیعی از نیازهای افراد درگیر با قطع عضو پاسخ دهند، در انواع متفاوتی پروتز را می سازند. با توجه به شرایطی که در آن هستید و با توجه به انتظاراتی که دارید، می بایست برای ساخت پروتز لگن اقدام کنید. برخی از پروتزهای لگن، هوشمند هستند و برخی از آنها با قابلیت های خاص ساخته می شوند. هر دو اینها می توانند به شما کمک کنند تا نیازهایتان را به خوبی برآورده کنید.

ما وقتی به یک بیماری ساده، مانند سرماخوردگی مبتلا می شویم، اعصابمان به بهم می ریزد و مشکلاتی برایمان ایجاد می شود؛ حال چطور ممکن است فردی که پای خود را از ناحیه لگن از دست داده است و دیگر نمی تواند به مانند گذشته، راه برود و به فعالیت های روزانه اش بپردازد، دچار تضعیف روحیه و افسردگی نشود؟ این سوال مهمی است که باید به آن پاسخ داد.

درست است که قیمت پروتز لگن از نوع هوشمند، پایین نیست، اما این اندام مصنوعی، با حضورش می تواند بخشی از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو را کاهش دهد و به او کمک کند تا از افتادن در دام افسردگی رهایی پیدا کند.

(06) دیدگاه

 1. ناصر
  9 شهریور 1401

  ممنون میشم بگید که قیمت پروتز لگن چقد میشه؟

  پاسخ
  • aref
   10 شهریور 1401

   سلام ناصر عزیز
   برای اطلاع از قیمت پروتز لگن باید حضوری مراجعه کرده تا پزشک شما را معاینه کند.

   پاسخ
 2. محمد
  4 مهر 1401

  میخوام بدونم ساخت پروتز لگن ایا عوارضی هم برای فرد داره یانه؟

  پاسخ
  • aref
   8 مهر 1401

   پروتز لگن در بعضی موارد دارای عوارض هایی می باشد. ولی برای اینکه جوابتان را به طور کامل و جامع دریافت کنید پیشنهاد میکنیم مقاله عوارض پروتز لگن را مطالعه کنید :
   https://payarcenter.com/complications-of-hip-prosthesis/

   پاسخ
 3. حنانه
  14 آبان 1401

  چطوری میشه از پروتز لگن مراقب کرد که عمر بیشتری داشته باشه؟

  پاسخ
  • aref
   15 آبان 1401

   سلام
   لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *