پروتز بینی چیست؟⚡و چگونه ساخته می شود؟

معایب پروتز بینی چیست

پروتز بینی چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟ آیا از قیمت این نوع پروتز اطلاع دارید؟ آیا خبر دارید کدام یک از کلینیک های فعال در کشور، در حوزه ساخت این نوع پروتز فعالیت می کنند؟ اگر دوست دارید جواب این سوالات را دریافت کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

خوب است علاوه بر خواندن این مقاله، مقاله ی فروشگاه کفش طبی کودکان در تهران را نیز بخوانید؛ ممکن است در آینده به دردتان بخورد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز بینی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز بینی به چه نوع پروتزی گفته می شود؟ و چه کاربردهایی دارد؟

پروتز بینی از ماده ای نازک و انعطاف پذیر به نام سیلیکون تهیه می شود. این پروتز را می توان روی بینی چسباند و از حضور و وجود آن به نحو احسن بهره برد. پزشکان و سازندگان پروتز، با توجه به شکلی که بینی شما در گذشته داشته است، این پروتز را تهیه می کنند. این پروتز، هم از نظر بافت و هم از نظر رنگ، با پوست شما مطابقت دارد و به همین دلیل، کمتر کسی می تواند متوجه شود که بینی شما یک نوع پروتز است و بینی واقعی تان نیست.

کسانی که پروتز بینی نصب می کنند، می توانند از عینک نیز استفاده کنند و پروتز بینی، هیچ محدودیتی برای فرد ایجاد نخواهد کرد. اگر شما یا یکی از عزیزانتان، در اثر بیماری و یا در اثر هر اتفاق دیگری، بینی خود را از دست داده است، می بایست برای تهیه این نوع پروتز، به کلینیک هایی که در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند ساخت پروتز پا زیر زانو فعالیت می کنند، مراجعه کنید. در این مراکز، از بهترین متریال ها برای ساخت پروتز بینی استفاده می شود. کارشناسان این مراکز، برای ساخت یک پروتز بینی کاملا شبیه به بینی انسان، تجربه و تخصص لازم را دارند.

مزیت ها و عیب های نصب پروتز بینی چیست؟

هر روش درمانی، ممکن است با مزیت ها و معایبی همراه باشد؛ این قضیه در مورد پروتزهای بینی نیز صادق است. مزیت های پروتز بینی چیست، در موارد زیر خلاصه می شود:

 • قیمت این نوع پروتز، از قیمت پروتز پا زیر زانو کمتر است.
 • این نوع پروتز، حفره داخلی بینی را مرطوب نگه می دارد.
 • پروتز بینی به فرد اجازه می دهد، بدون هیچ نگرانی از بابت تغییر در چهره اش، به زندگی روزمره ی خود باز گردد و به فعالیت هایش در اجتماع بپردازد.
 • این پروتز، از نواحی آسیب دیده ی بینی به خوبی حمایت می کند.
 • زیبایی ظاهری، یکی از مهم ترین مزیت های پروتز بینی به شمار می رود.
 • از بافت ظریف اطراف بینی فرد به خوبی حمایت می کند و اجازه نمی دهد که دچار آسیب شود.
 • برای نصب برخی انواع این پروتز، نیازی به انجام عمل جراحی نیست و با روش های مختلف می توان برای نصب آن اقدام کرد.
مزیت های پروتز بینی چیست

حال که فهمیدیم مزیت های پروتز بینی چیست، خوب است در مورد معایب آن نیز نکاتی را بیان کنیم. برخی از عیب های این نوع پروتز به شرح زیر است:

 • این پروتزها به صورت دائمی متصل نمی شوند و کاربر باید به صورت روزانه این پروتز از جای خود جدا کرده و آن را تمیز کند.
 • این پروتزها در طول عمر فرد باید چندین بار تعویض شوند.
 • نیاز به نگهداری دارند و شاید این برای برخی افراد، امکان پذیر نباشد.
 • احتمال پوسیده شدن پروتز بینی با گذشت زمان وجود دارد.

آیا می دانید روش های اتصال پروتز بینی چیست؟

حال که می دانیم مزیت ها و معایب پروتز بینی چیست، خوب است در مورد روش های اتصال آن نیز نکاتی را بیان کنیم. روش های اتصال پروتز بینی به شرح زیر است:

1- استفاده از چسب های پزشکی

یکی از روش هایی که می توان به کمک آن پروتز بینی را در جای خود محکم کرد، چسب های پزشکی هستند. چسب پزشکی، این پروتز را در جای خود ثابت نگه می دارد و اجازه ی حرکت به آن نمی دهد. گاهی اوقات، بالا بودن رطوبت، عرق کردن زیاد و چرب بودن پوست بینی، باعث جدا شدن این پروتز از جای خود می شود.

2- استفاده از ایمپلنت

از دیگر روش هایی که برای اتصال پروتز بینی استفاده می کنند، استفاده از ایمپلنت است. این روش نسبت به روش قبلی با اطمینان بیشتری انجام شده و پروتز به صورت ثابت و محکم در جای خود باقی می ماند. برای نصب پروتز بینی به کمک ایمپلنت، به انجام دو عمل جراحی جزئی و کوچک نیاز است. نگهداری و ثابت شدن پروتز در جای خود، یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از ایمپلنت است.

عفونت پروتز بینی چیست؟ آیا راه درمانی برای آن وجود دارد؟

قیمت پروتز بینی چیست؟

برای آنکه بحثمان را پیرامون پروتز بینی چیست تکمیل کنیم، می بایست در مورد قیمت آن نیز نکاتی گفته شود. خوب است به یاد داشته باشید، همه انواع پروتز بینی با یک قیمت ارائه نمی شوند و عوامل و فاکتورهای زیر روی قیمت این نوع بینی تاثیر مستقیم دارند:

 • نوع ماده ای که در ساخت پروتز بینی به کار برده شده است، به صورت مستقیم روی قیمت آن تاثیر دارد. هر قدر ماده به کار برده شده در ساخت بینی مصنوعی با کیفیت تر باشد، قطعا قیمت بینی مصنوعی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 • دیگر موضوعی که آن نیز تاثیرات خاص خود را دارد، نوع و روش اتصال پروتز بینی به صورت است. فردی که این پروتز را به صورت دائمی روی صورت خود وصل می کند باید هزینه بالایی بپردازد در مقایسه با کسی که پروتز را به کمک مگنت روی صورت خود قرار می دهد.
 • حتی کلینیکی که برای ساخت پروتز به آنجا مراجعه می کنید، روی قیمت پروتز بینی تاثیر می گذارد. توصیه می کنیم، اگر نمی خواهید با مسائل و مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کنید، حتما به مراکز معتبر و با سابقه ساخت پروتز در کشور مراجعه کنید. همه اصول ساخت پروتز در این مراکز رعایت می شود.
مزیت های پروتز بینی چیست

عفونت پروتز بینی چیست؟ آیا راه درمانی برای آن وجود دارد؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است ذهن برخی متقاضیان نصب پروتز بینی را به خود مشغول کند، عفونت پروتز بینی است. برای اطلاع کسانی که نمی دانند عفونت پروتز بینی چیست، باید بگوییم، پروتزهایی که برای قسمت بینی ساخته می شود، سیلیکونی هستند. سیلکون ها از جمله موادی اند که بدن، هیچ گونه حساسیتی به آنها نشان نمی دهد؛ بنابراین، پروتزهایی که در قسمت بینی نصب می شوند، دچار عفونت نخواهند شد. بروز عفونت برای کسانی وجود دارد که تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند؛ این عمل، بسیار حساس است و اگر کوچک ترین بی دقتی، از ناحیه پزشک جراح و یا خود فرد در روزهای بعد از عمل صورت گیرد، بروز عفونت می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

اگر کسی خیلی نگران است و نمی خواهد دچار عفونت پروتز بینی شود، می بایست با توجه به توصیه هایی که سازنده پروتز به او ارائه کرده، عمل نماید و پروتز را تمیز کند. تمیز کردن پروتز، برای آن دسته از پروتزهایی امکان پذیر است که می توان آنها را از جای خود جدا کرد. پروتزهایی که با عمل جراحی روی صورت قرار گرفته اند، جدا شدنی نیستند، و نیازی نیست، کاربر از بابت بروز عفونت در این قسمت نگرانی داشته باشد.

کلام آخر

پروتز بینی چیست؛ روش های نصب آن و مزیت ها و معایبی که دارد، از جمله نکاتی بود که ما در این مقاله در مورد آنها صحبت کردیم. کسانی که در اثر بیماری و یا یک حادثه، قسمتی از بینی خود را از دست داده اند، می بایست برای آنکه اعتماد به نفس لازم برای حضور در اجتماع را داشته باشند، به کلینیک های معتبر، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کرده و برای ساخت پروتز بینی اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *