اسکرال شل چشم چیست؟⭐هر آنچه که باید بدانید

اسکرال شل چشم

کسانی که درگیر آسیب های چشمی هستند به دلیل تاثیری که این آسیب روی چهره و ظاهر فرد دارد، مجبورند برای ساخت چشم های مصنوعی اقدام کنند. ما در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهید در مورد یکی از انواع پروتزهای چشم صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

 اسکرال شل چشم چیست؟ چه مزیت هایی دارد؟

اسکرال شل که به آن پروتز یک لایه نیز گفته می شود یک نوع چشم مصنوعی است که از جمله مشخصات آن می توان به نازک بودن و غیر منعطف بودن آن اشاره کرد. کسانی که ظاهر چشم آنها دچار آسیب شده، اما پزشک چشم شان را تخلیه نکرده و یا به صورت نیمه تخلیه کرده است، می توانند برای ساخت پروتز چشم اسکرال شل اقدام کنند. این نوع پروتز، ظاهر چشم را بهبود می دهد و اگر توسط کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور همچون پایار ساخته شده باشد، دیگران به سختی می توانند متوجه شوند که فرد چشم مصنوعی نصب کرده است. اگر اطلاعات تان در مورد چشم های مصنوعی زیادی نیست مطالعه صفحه قیمت پروتز چشم می تواند به شما کمک کند.

چشم های مصنوعی در گذشته از شیشه ساخته می شدند اما به دلیل پیشرفت هایی که در این حوزه اتفاق افتاد، امروزه از آکریل با گرید پزشکی برای تولید چشم های مصنوعی و از جمله چشم مصنوعی اسکرال چشم استفاده می کنند. مزیت های زیر از جمله مزیت های اسکرال شل هستند:

  • این نوع پروتز یک نوع پرتز بدون تخلیه است و کسانی که چشم شان را تخلیه نکرده اند می توانند برای ساخت آن اقدام کنند.
  • حرکت این نوع به مانند حرکت چشم طبیعی انسان است؛ زیرا اتصال کره چشم و ماهیچه ها هنوز برقرار است.
  • اسکرال شل چشم از آن جمله چشم های مصنوعی است که شباهت زیادی با چشم طبیعی فرد دارد.
  • از دیگر مزیت هایی که می توان در مورد این نوع پروتز بیان کرد، سبک بودن آن است.
  • میزان ترشحات چشمی کسانی که این نوع پروتز را نصب می کنند خیلی کمتر از کسانی است که سایر انواع چشم مصنوعی را نصب و مورد استفاده قرار می دهند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اسکرال شل چشم چیست

طریقه گذاشتن پروتز چشم یا اسکرال شل چشم چگونه است؟

طریقه گذاشتن پروتز چشم یا اسکرال شل چشم، موضوعی است که می بایست به آن نیز پرداخته شود. نکته مهمی که باید به آن توجه و دقت داشت این است که معمولا برای نصب این نوع پروتز نیازی به انجام عمل جراحی نیست و می توان خیلی راحت آن را در چشم قرار داد. البته، گاهی اوقات که قرنیه چشم بیمار، حساس است این کار به راحتی انجام نخواهد شد. در این مواقع، قرار دادن چشم مصنوعی با مشکلات و عوارضی چون آبریزش از چشم، قرمزی و درد همراه خواهد بود و بیمار باید عمل فلپ ملتحمه را انجام دهد. در طی این عمل، فرد برای نصب پروتز کاملا آماده خواهد بود.

خاطر نشان می کنیم تنها کسی که می تواند تشخیص دهد انجام این عمل لزوم دارد یا خیر، پزشکان متخصص هستند. فوق تخصص چشم با بررسی شرایط چشم بیمار متوجه لزوم انجام عمل خواهد شد. اگر که اسکرال شل با چشم بیمار سازگاری داشته و بعد از نصب و قرارگیری چشم مصنوعی، عوارضی در چشم او مشاهده نشود، به این معناست که نیازی به انجام عمل جراحی نیست و فرد می تواند چشم مصنوعی را در جای خود قرار دهد.

طریقه گذاشتن اسکرال شل چشم

از عوارض اسکرال شل چشم استفاده چه می دانید؟

گرچه اسکرال شل چشم، مزیت های زیادی دارد، اما این نوع پروتز، بدون عارضه و عیب نیست. از جمله عوارض پروتز چشم اسکرال شل می توان به این ها اشاره داشت:

1- درد و آبریزش چشم؛

برخی کسانی که این نوع پروتز را نصب می کنند ممکن است از وجود علائمی همچون، درد و آبریزش چشم نیز شکایت کنند. این عارضه، یک عارضه متداول بین اغلب کسانی است که اسکرال شل را نصب می کنند. معمولا بعد از چند روز و یا بعد چند ساعت، وقتی که بدن فرد به این پروتز عادت کرد، علائم یاد شده نیز از بین خواهد رفت. اگر با گذشت چند روز از شدت علائم کاسته نشد، افراد نباید بی تفاوت باشند و می بایست هر چه سریع تر به پروتوزیست و فردی که چشم مصنوعی را ساخته است مراجعه کنند.

2- کوچک تر شدن چشم معیوب؛

از دیگر عوارض و مشکلاتی که متقاضیان نصب چشم مصنوعی اسکرال شل با آن درگیر می شوند کاهش اندازه چشمی است که دچار آسیب و نقص شده است. این عارضه جای نگرانی ندارد و نیازی نیست که افراد از این بابت به خود استرس بدهند. اگر این پروتز را نصب کرده و حس می کنید که اندازه چشم شما کوچکتر شده به کلینیکی که پروتز را برای شما ساخته شده است مراجعه کنید. کارشناسان این مراکز در حل مشکل به وجود آمده به شما کمک خواهند کرد و استرس و نگرانی را از وجود شما دور می کنند.

قیمت پروتز چشم اسکرال شل چند است؟

موضوعی دیگری که می بایست در خصوص اسکرال شل چشم بدانید، قیمت است. نه تنها این نوع پروتز، بلکه سایر انواع چشم های مصنوعی نیز قیمت ثابت و مشخصی ندارند و شما برای آنکه در جریان قیمت این پروتزها قرار بگیرید اولین و بهترین کاری که می بایست انجام دهید تماس و یا مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی است که در حوزه ساخت چشم های مصنوعی فعالیت می کنند. ناگفته نماند که مرکز انتخابی برای ساخت چشم مصنوعی، یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز چشم است. از دیگر عواملی که روی هزینه ساخت این نوع پروتز تاثیر مستقیم دارد می توان به این موارد اشاره داشت:

  • کیفیت ماده ای که در ساخت این نوع پروتز به کار برده شده است؛
  • میزان شباهت چشم مصنوعی به چشم واقعی انسان؛
  • میزان مهارت و تجربه ی پروتوزیستی که این نوع چشم مصنوعی را می سازد؛

تاثیر این عوامل روی قیمت چشم های مصنوعی اجتناب ناپذیر است. پس، از شما می خواهیم برای ساخت این نوع پروتز که حساسیت بالایی هم دارد به کلینیک هایی مراجعه کنید که هم از مواد و متریال های با کیفیت در ساخت استفاده می کنند و هم می توانند آن را با قیمتی مناسب ( قیمتی که نه خیلی بالا باشد و نه خیلی پایین) در اختیار متقاضیان قرار دهند. ما در ادامه یکی از این کلینیک های که در حوزه کاری خود بسیار مطرح و معتبر ظاهر شده به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم ( اسکرال شل چشم) کجاست؟

برای ساخت اسکرال شل چشم به کجا باید مراجعه کنیم؟

یکی از سوالاتی که متقاضیان اسکرال شل چشم، ممکن است مطرح کنند این است که برای ساخت آن باید به کجا مراجعه کنند. پاسخی که می توانیم به این سوال بدهیم این است که این افراد می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور بروند. کلینیک های ارتوپدی فنی، کلینیک هایی هستند که در حوزه های متفاوتی، همچون ساخت دست های مصنوعی، ساخت پاهای مصنوعی، ساخت ارتزهای اختصاصی و ساخت کفش ها و کفی های طبی فعالیت می کنند. این کلینیک ها، تجهیزات، تخصص و دانش لازم برای ساخت آن را داشته و می توانند برای داشتن یک اسکرال طبیعی و شبیه به چشم ها اقدام کنند.

در صورتی که به هر یک از خدمات بالا نیاز داشتید توصیه می کنیم بهترین ها را انتخاب کنید و به سراغ آن دسته از کلینیک هایی بروید که در کار خود حرفه ای هستند. به همین جهت، از شما می خواهیم در انتخاب کلینیک هایی که قرار است این خدمات را ارائه دهند تمام دقت و کوشش خود را به کار ببرید. یکی از کلینیک هایی که در کار خود بسیار حرفه ای ظاهر شده است در ادامه معرفی کرده ایم.

برای ساخت اسکرال شل چشم به کجا باید مراجعه کنیم؟

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم ( اسکرال شل چشم) کجاست؟

برای آنکه اسکرال شل چشم بیشترین شباهت را به چشم انسان داشته باشد می بایست به مراکزی مراجعه کنیم که سابقه و مهارت بالایی برای ساخت چشم های مصنوعی دارند. از جمله کلینیک های ساخت اندام های مصنوعی در کشور که توانسته رضایت بسیاری از افراد را به دست آورد می توانیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کنیم.

این مجموعه، نه تنها در حوزه ساخت اندام های مصنوعی زیبایی، همچون چشم های مصنوعی، پروتز گوش و پروتز بینی فعالیت می کند بلکه می تواند اندام های مصنوعی کاربردی نیز بسازد که از آن جمله می توانیم به دست مصنوعی، پای مصنوعی، پروتز زیر زانو و غیره اشاره کنیم. برای مثال، اگر خواستید برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کنید با این مجموعه و کارشناسان آن در تماس باشید.

کلام آخر

معرفی اسکرال شل، بیان مزیت ها و عوارض و همین طور معرفی پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم توانسته باشد اطلاعات شما را در خصوص این پروتز چشم افزایش داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *