بهترین مرکز ساخت اندام مصنوعی⭐با تضمین کیفیت

مرکز ارتوپدی فنی با مرکز ساخت اندام مصنوعی چه تفاوتی دارد

در مرکز ساخت اندام مصنوعی در تهران، همانطوری که از نام آن مشخص است، اندام های مصنوعی، ساخته شده و در اختیار افراد قرار داده می شود. کسانی که عضوی از بدن خود را از دست داده اند، مجبورند برای ساخت اندام مصنوعی اقدام کنند. در این متن در مورد این مراکز بیشتر صحبت خواهد شد.

توصیه می کنیم، علاوه بر خواندن مقاله حاضر، مقاله ماندگاری پروتز گونه را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله، در انتخاب ماندگارترین روش برای برجسته سازی گونه ها راهگشا خواهد بود.

مرکز ارتوپدی فنی با مرکز ساخت اندام مصنوعی چه تفاوتی دارد؟

در یک مرکز ارتوپدی فنی، کارهای متفاوتی انجام می شود؛ برخی از مهم ترین و قابل توجه ترین این کارها به شرح زیرند:

  • ساخت ارتزهای اختصاصی برای کودکان
  • ساخت اندام های تحتانی و فوقانی
  • ساخت بریس های مخصوص کمر و ستون فقرات
  • ساخت کفش و کفی طبی مخصوص کودکان و بزرگسالان
  • ساخت انواع پروتز، مانند ساخت پروتز مچ پا

به مراکز ارتوپدی فنی، مرکز ساخت اندام مصنوعی نیز گفته می شود؛ زیرا، هم در مراکز ارتوپدی فنی و هم در مرکز ساخت اندام های مصنوعی، پروتز مصنوعی قطع عضو ساخته، و در اختیار افراد قرار داده می شود. پس می توان، به مراکز ارتوپدی فنی، مراکز ساخت اندام مصنوعی نیز اطلاق کرد.

مرکز ساخت اندام مصنوعی در تهران، فقط برای ساخت اندام مصنوعی نیست و در این مراکز، دیگر ابزار و وسایل کمک پزشکی مانند ارتز و بریس نیز ساخته می شود. البته، ساخت این کالاهای درمانی و پزشکی، به شرطی صورت خواهد گرفت که پزشک تشخیص دهد، فرد می بایست از ارتزهای اختصاصی استفاده کند؛ در غیر این صورت، می توان به فروشگاه های لوازم پزشکی مراجعه، و برای تهیه ارتز و بریس اقدام کرد. خاطر نشان می کنیم، برای دریافت قیمت پروتز مچ پا، مراکز ساخت اندام های مصنوعی، بهترین و مناسب ترین مرجع هستند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

شاید خواندن مطالب زیر هم برای شما مفید باشد :

پروتر دست چیست؟

پروتز پا چیست؟

انواع پروتز چشم

انواع پروتز گوش

در مرکز ساخت اندام مصنوعی در تهران، کدام تجهیزات ارتوپدی فنی پیشرفته و مدرن وجود دارد

در مرکز ساخت اندام مصنوعی در تهران، کدام تجهیزات ارتوپدی فنی پیشرفته و مدرن وجود دارد؟

در مرکز ساخت اندام مصنوعی، برای آنکه بتوان خدماتی که در فوق نام بردیم، با بالاترین کیفیت و دقت ارائه شود، باید برخی از بروزترین و مدرن ترین تجهیزات ارتوپدی فنی وجود داشته باشد. یکی از این تجهیزات که برای ساخت کفش و کفی طبی به کار برده می شود،  دستگاه اسکن سه بعدی پا است. 

این دستگاه، یک تصویر سه بعدی بسیار دقیق از پا تهیه می کند و به کارشناسان حاضر در کلینیک های ارتوپدی فنی کمک می کند تا کفی و کفش کاملا متناسب با ساختار پای فرد بسازند و در اختیار او قرار دهند.

دیگر وظیفه کلینیک های ارتوپدی که می توان از آن به عنوان مهم ترین و اصلی ترین وظایف این کلینیک ها یاد کرد، ساخت پروتز مصنوعی برای قسمت های مختلف بدن است. برخی از این پروتزها، مانند پروتزهای هوشمند، نیاز به تجهیزات و قطعات بسیار پیشرفته و مدرن دارند؛ در صورتی که این قطعات وجود نداشته باشد، ساخت پروتزهای هوشمند و کاربردی امکان پذیر نیست. مراکز حرفه ای ساخت اندام مصنوعی، این قطعات را در اختیار دارند و به کمک آنها پروتزهایی هوشمند می سازند و در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

دیگر امتیاز کلینیک های حرفه ای ارتوپدی فنی، همکاری با کارشناسان خبره و ماهر است. تا زمانی که این کارشناسان، حاضر نباشند، وجود و حضور دستگاه های مدرن و پیشرفته نمی تواند دردی از کسانی درمان کند که قطع عضو شده اند و نیاز به ساخت پروتز مصنوعی دارند.

آیا در مرکز ساخت اندام مصنوعی، بهترین پروتز پا در ایران نیز ساخته می شود؟

یکی از چالش های کشور که به دست متخصصان داخلی حل شده، ساخت بهترین پروتز پا در ایران است. ما در کشورمان، مهارت، تجربه و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این پروتزها را داریم و به این شکل، بسیاری از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه پا برطرف شده است. به خاطر داشته باشید، بهترین پروتز مخصوص پا، پروتزی است که بتواند نیازهای کاربر خویش را به خوبی برآورده کند و او را به روند عادی و نرمال زندگی خویش بازگرداند. داشتن چنین پروتزی، جز با مراجعه به مراکز ساخت اندام مصنوعی امکان پذیر نیست.

پس، بهترین و عاقلانه ترین کار در مواقع قطع عضو، مانند قطع عضو از ناحیه پا، مراجعه به مرکز ساخت اندام مصنوعی است. در این مراکز از اندام باقی مانده، اسکن های سه بعدی و دقیقی تهیه کرده و سپس با توجه به آن، بهترین نوع پروتز را برای فرد می سازند. این پروتزها می توانند نیازهای کاربر را به خوبی برآورده کنند.

آیا در مرکز ساخت اندام مصنوعی، بهترین پروتز پا در ایران نیز ساخته می شود

آیا در مرکز ساخت اندام مصنوعی، کفش ارتوپدی فنی نیز ساخته می شود؟

یکی از سوال هایی که ممکن است در مورد مرکز ساخت اندام مصنوعی مطرح شود، این است که آیا در این مراکز، ساخت کفش ارتوپدی نیز انجام می شود یا خیر. ساخت کفش های طبی، به مانند ساخت اندام های مصنوعی، یک کار تخصصی است و کفشی که ساخته می شود باید با ساختار پای فرد تناسب و هماهنگی داشته باشد. کفش های طبی که این مزیت و خصوصیت را دارند، با کمک برخی دستگاه های پیشرفته و مدرن، به نام دستگاه های اسکن سه بعدی انجام می گیرد.

مراکز ساخت اندام های مصنوعی در کشور که این دستگاه پیشرفته را دارند، می توانند کفش طبی و کفی طبی بسازند و در اختیار متقاضی قرار دهند. معمولا پزشکان، این نوع کفش ها را به کسانی توصیه می کنند که از یک ناهنجاری در پای خود رنج می برند. افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، برای آنکه از ناحیه پا دچار صدمه و آسیب نشوند، دیگر گروهی هستند که می بایست برای ساخت کفش های طبی اقدام کنند. یکی از معتبرترین جاهایی که می توان برای ساخت کفش های طبی ارتوپدی مخصوص دیابتی ها مراجعه کرد، کلینیک های ارتوپدی فنی است.

آیا ساخت ارتز و پروتز از دیگر فعالیت های یک مرکز ساخت اندام مصنوعی است؟

آیا ساخت ارتز و پروتز از دیگر فعالیت های یک مرکز ساخت اندام مصنوعی است؟

مراکزی که تحت نام مرکز ساخت اندام مصنوعی فعالیت می کنند، از تجربه و سابقه بالایی برای ساخت انواع اندام های مصنوعی، همچون ساخت پروتز مچ دست و پای مصنوعی برخوردارند، اما حوزه کاری آنها تنها به همین، محدود نشده وآنها کارهای دیگری از جمله، ساخت ارتز و پروتز نیز انجام می دهند. ارتزها از جمله وسایل کمک درمانی هستند و با وارد کردن فشار یا برداشتن فشار، به فرد کمک می کنند تا عارضه جسمانی که در او ایجاد شده است درمان شود.

درست است که ارتزها به صورت آماده در بازار و در فروشگاه های لوازم پزشکی یافت می شوند، اما گاهی اوقات، بنا به دلایلی که خود پزشک بهتر می داند، لازم است تا یک ارتز اختصاصی برای فرد ساخته شده و در اختیار او قرار داده شود. به این شکل، کسی که نیاز به این ارتز اختصاصی دارد به مراکز ساخت اندام های مصنوعی مراجعه می کند. در آنجا کارشناسان با توجه به شرایط جسمانی فرد، ارتز مناسب را ساخته و به او کمک می کنند تا فرآیند درمان را در مدت زمان کوتاه تری طی کند. از جمله این مراکز درمانی می توان به پایار اشاره کرد؛ اگر نیاز به ارتز سفارشی داشتید این مجموعه می تواند به شما کمک کند.

آیا در مرکز ساخت اندام مصنوعی، کفش ارتوپدی فنی نیز ساخته می شود

در مرکز ساخت اندام مصنوعی کدام یک از انواع پروتز ساخته می شود؟

از دیگر موضوعاتی که خوب است در مورد آن نیز صحبت کنیم، انواع پروتزهایی است که در مرکز ساخت اندام مصنوعی ساخته می شود. پروتزهایی که در این مراکز ساخته می شود به شرح زیر است:

1-پروتزهای مخصوص اندام تحتانی

کسانی که دچار قطع عضو از ناحیه پایین تنه شده اند می بایست برای ساخت اندام های مصنوعی تحتانی اقدام کنند. اندام های تحتانی به ما کمک می کنند تا بتوانیم حرکاتی همچون دویدن، ایستادن، راه رفتن و غیره را انجام دهیم که این کارها را به کمک اندام های مصنوعی نیز می توان انجام داد. از جمله اندام های مصنوعی می توان به پای مصنوعی زیر زانو، پای مصنوعی بالای زانو، مچ پای مصنوعی و انگشت مصنوعی پا اشاره کنیم.

2-اندام های مصنوعی فوقانی

از دیگر اندام های مصنوعی می توان به پروتز اندام فوقانی اشاره کرد. کسانی که از ناحیه دست دچار قطع عضو شده اند می بایست برای ساخت این نوع اقدام کنند. از جمله پروتزهای اندام فوقانی می توان به پروتز مخصوص بالای آرنج، پروتز مخصوص انگشت دست و مچ مصنوعی دست اشاره کنیم. با کمک این نوع دست های مصنوعی می توان کارهای متفاوتی از جمله جا به جا کردن اشیاء را انجام داد. دست های مصنوعی هوشمند و دست های مصنوعی که برای قابلیت های خاص ساخته می شوند به فرد این امکان را می دهند که بتواند کارهای متفاوتی انجام دهد.

 

اندام های مصنوعی ساخته شده در مرکز ساخت اندام مصنوعی

چرا پایار را بهترین مرکز ساخت اندام مصنوعی می دانند؟

به کسانی که می خواهند برای ساخت اندام مصنوعی اقدام کنند، پایار را به عنوان بهترین مرکز ساخت اندام مصنوعی در کشور پیشنهاد می دهیم. مراجعه به این مرکز با مزیت ها و امتیازاتی به شرح زیر همراه است:

1- ارائه انواع و اقسام اندام مصنوعی

یکی از مزیت هایی که مراجعه به کلینیک ارتوپد فنی پایار برای شما به همراه دارد، ساخت انواع پروتز است. اگر نمی دانید برای ساخت اندام مصنوعی به کجا باید مراجعه کنید، توصیه می کنیم این مرکز را انتخاب کرده و به آنجا بروید.

2- استفاده از بهترین متریال در ساخت پروتز

یکی از موارد بسیار مهمی که در ساخت پروتز باید لحاظ شود، استفاده از متریال اولیه با کیفیت در ساخت اندام مصنوعی است. کلینیک پایار یکی از مجموعه های مطرح در کشور بوده و در ساخت انواع پروتز، با در نظر گرفتن بودجه ای که متقاضی دارد، از مواد با کیفیت استفاده می کند.

3- وجود تجهیزات مدرن و پیشرفته

مورد دیگری که باعث شده پایار به مجموعه ای برتر در حوزه ساخت اندام های مصنوعی تبدیل شود، استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته است. بهره گیری از این تجهیزات، امکان ساخت پروتزهای مدرن را به این مجموعه داده است.

کلام آخر

مرکز ساخت اندام مصنوعی و تجهیزاتی که در آن وجود دارد، در این متن معرفی شد. همان طوری که در بالا نیز تاکید و توصیه فراوانی روی آن کردیم، برای ساخت اندام های مصنوعی، می بایست به کلینیک های حرفه ای ساخت پروتز در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کرد. این کلینیک در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند پروتز مچ دست، پروتز لگن، پروتز انگشت پا، پروتز بالای آرنج، پروتز زیر زانو و پروتز بالای زانو فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *