اندام مصنوعی هوشمند چیست؟⭐اعضای مصنوعی در ایران

مرکز ارتوپدی فنی با مرکز ساخت اندام مصنوعی چه تفاوتی دارد

اعضا مصنوعی، یاریگران خوبی برای کسانی هستند که دست و پای شان قطع شده است. بدون این پروتزها، بازگشت به روند عادی زندگی به هیچ وجه امکان پذیر نیست. پیشرفت های خوبی در حوزه ساخت این اندام ها حاصل شده که یکی از آنها، هوشمند شدن شان است. با ما همراه باشید تا در این رابطه بیشتر حرف بزنیم. توصیه می کنیم مقاله ی مرکز ساخت اندام مصنوعی را مطالعه کنید؛ اطلاعاتتان را کامل می کند.

پروتز های هوشمند چیستند؟ با اندام مصنوعی هوشمند چه تفاوت هایی دارند؟

پروتز های هوشمند، یکی از جدیدترین و مدرن ترین اعضا مصنوعی بدن به شمار می روند. امروزه ساخت پروتزهای هوشمند، با هدف کمک به کاربر برای رفع بزرگ ترین مشکلات او صورت می گیرد. کسانی که به عنوان مثال، برای ساخت پروتز مچ پا هوشمند اقدام می کنند، قادرند طبیعی تر راه بروند و با بسیاری از مشکلات قطع پای خود برای همیشه خداحافظی کنند.

موضوعی که باعث شده پروتز هوشمند، به محبوبیت زیادی دست پیدا کند، قطعات و تجهیزات پیشرفته ای است که در ساخت آن به کار برده می شود. این قطعات و تجهیزات، اطلاعات را از محیط دریافت می کنند و به مغز انتقال می دهند. مغز نیز با توجه به اطلاعات دریافتی، واکنش نشان داده و به پروتز ارسال می کند. این پروتزها، به دلیل عملکرد طبیعی که دارند، با اقبال خوبی از ناحیه افراد درگیر با قطع عضو رو به رو شده اند.

نکته ای که می بایست در خصوص پروتزهای هوشمند ذکر شود، تفاوت آن با اندام مصنوعی هوشمند است. واقعیت این است که پروتزها با اندام های مصنوعی هیچ تفاوتی ندارند و هر دو به یک چیز اشاره می کنند. نکته ای که باید خاطر نشان کنیم، این است که قیمت پروتزهای هوشمند، مانند قیمت پروتز مچ پا هوشمند، از قیمت پروتزهایی که کارایی ساده تری دارند، بالاتر است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت اندام مصنوعی، دست مصنوعی هوشمند و پا مصنوعی هوشمند با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا می دانستید، اعضا مصنوعی با پوشش هوشمند نیز طراحی شده است

در مورد اعضا مصنوعی با پوشش هوشمند چه میدانید؟ آیا آنها نیز اندام مصنوعی هوشمند هستند؟

با آنکه اندام مصنوعی هوشمند، یکی از جدیدترین اعضا مصنوعی به شمار می رود، اما این حوزه، هنوز هم دست از پیشرفت برنداشته است و ما هم چنان شاهد بروز تحولاتی در آن هستیم. یکی از تحولات مثبت و بسیار جالبی که در ساخت این پروتزها روی داده است، اختراع پوشش هایی هوشمند برای کسانی است که اندام مصنوعی استفاده می کنند. این پارچه، موجب تبدیل پروتزهای عادی به پروتزهای هوشمند شده است.

دانشمندان و کسانی که در حوزه های مرتبط با ساخت پروتزهای مصنوعی بدن فعالیت می کنند، توانسته اند یک پارچه و یا پوشش هوشمند اختراع کنند. پوشش های هوشمند ساخته شده توسط پژوهشگران، قادر است حرکت های بعدی کاربر را تشخیص دهد.

در ساخت این نوع پوشش، از یک نخ پلاستیکی خاص استفاده شده است. این نخ پلاستیکی خاص، تحت فرآیندی به نام ترموفرمینگ، قرار گرفته و دقت حسگرهای فشار در آن به شکل قابل توجهی بهبود پیدا کرده اند. در جاهایی که بیمار به توانبخشی نیاز دارد، می توان از این پوشش و پارچه به خوبی استفاده کرد. در یک آزمایش، جوراب  بافته شده با این پارچه توانست تا حدود 99 درصد از حرکت های کاربر را به درستی پیش بینی کند. کاربرانی که پای شان قطع شده است و می خواهند با نصب پروتزهای هوشمند، دو مرتبه راه رفتن را تجربه کنند، می توانند از مزیت های این پارچه به نحو احسن بهره ببرند.

قیمت دست مصنوعی هوشمند، که یک اندام مصنوعی هوشمند به شمار می رود، چقدر است؟

موضوع مهمی که در خصوص قیمت دست مصنوعی هوشمند باید ذکر شود، این است که این پروتز، قیمت مشخصی ندارد و شما در مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی متفاوت، به این مساله پی خواهید برد. یکی از علل تفاوت قیمت اندام مصنوعی هوشمند در کلینیک های متفاوت، قطعاتی است که در ساخت اعضا مصنوعی به کار برده می شود. برندهای متفاوتی این قطعات را تولید می کنند و آنها را با قیمت های گوناگون به فروش می رسانند و به همین علت است که پروتزهای هوشمند از یک قیمت ثابت و مشخص پیروی نمی کنند.

دیگر موضوع اثرگذار بر قیمت اندام های هوشمند مصنوعی، نیازهای کاربر است. بهرحال، کاربری که قصد دارد پروتز را در شرایط خاصی به کار ببرد، مجبور است یک نوع خاص از پروتز را سفارش داده و نصب کند. به این پروتزها اصطلاحا، پروتزهای مخصوص کاربرهای خاص می گویند و قیمت آنها از پروتزهایی که کاربری های ساده تری دارند، گران تر است. برای دریافت قیمت این نوع پروتزها باید به کلینیک های حرفه ای ارتوپدی فنی در کشور که یکی از آنها را در ادامه نام خواهیم برد، مراجعه کنید.

قیمت دست مصنوعی هوشمند، که یک اندام مصنوعی هوشمند به شمار می رود، چقدر است

اندام مصنوعی هوشمند با پروتزهای هوشمند چه تفاوتی دارد؟

از جمله سوالاتی که ممکن است برای برخی افراد پیش آید این است که اندام مصنوعی هوشمند چه تفاوتی با پروتزهای هوشمند دارد. پروتزهای هوشمند، با اندام های مصنوعی هوشمند، هیچ تفاوتی ندارند و هر دو به یک نوع اندام مصنوعی اشاره می کنند. همان کارهایی که یک اندام هوشمند مصنوعی می تواند انجام دهد، پروتز هوشمند نیز می تواند، و از این نظر هیچ تفاوتی بین آنها وجود نخواهد داشت.

در مورد پروسه ساخت قطعات و تجهیزات به کار برده شده در آنها نیز هیچ تفاوتی بین آنها مشاهده نمی شود. در هر کدام از آنها سنسورها و قطعات بسیار پیچیده و پیشرفته ای به کار برده شده است و کاربر این اجازه را پیدا می کند که راحت تر و به شکل طبیعی تری بتواند پروتز یا اندام مصنوعی را کنترل کند.

از دیگر مزیت هایی که می توان برای پروتزهای هوشمند یا اندام های مصنوعی عنوان کرد، انجام کارهایی است که با وجود پروتزهای ساده و غیر هوشمند نمی توان آنها را انجام داد. برخی فعالیت های خاص، نیاز به یک نوع خاص پروتز دارند و تنها با داشتن پروتز هوشمند یا اندام های مصنوعی هوشمند است که می توان آنها را انجام داد.

اندام مصنوعی هوشمند با پروتزهای هوشمند چه تفاوتی دارد

آیا برای ساخت اندام مصنوعی هوشمند می بایست به مرکز ساخت اندام مصنوعی رفت؟

موضوع مهمی که در مورد ساخت اندام مصنوعی هوشمند باید مورد توجه قرار دهید، شناسایی مراکزی هستند که این اندام مصنوعی را برای شما شخصی سازی می کنند. اولین جایی که برای داشتن اندام های مصنوعی پیشرفته باید به آن مراجعه کنید، مرکز ساخت اندام مصنوعی است. در این مراکز، با توجه نوع قطع عضو، اندام مصنوعی هوشمند برای فرد ساخته می شود.

البته، باید خاطر نشان کنیم که ممکن است نتوانید اندام های مصنوعی هوشمند را در کشور بیابید؛ این اندام های مصنوعی تکنولوژی خاص و بسیار پیشرفته ای دارند و کشور ما هنوز نتوانسته به صورت گسترده به این حوزه وارد شود. هر چند که اتفاقات و ابداعات خوبی در طی سال های گذشته در این حوزه رخ داده است و این خبر خوبی برای کسانی است که می خواهند با نصب اندام های مصنوعی هوشمند به بسیاری از مشکلاتی که ناشی از قطع عضو هستند، پایان دهند.

بهر جهت، در صورتی که نیاز به هر نوع اندام مصنوعی، اعم از پیشرفته و یا غیر پیشرفته، دارید بهتر است در اولین قدم به مراکز ساخت اندام های مصنوعی در کشور مراجعه کنید. آنها اطلاعاتی که نیاز دارید به صورت جامع و کامل در اختیار شما قرار می دهند.

آیا برای ساخت اندام مصنوعی هوشمند می بایست به مرکز ساخت اندام مصنوعی رفت؟

آیا متخصص ارتز و پروتز می تواند در ساخت اندام مصنوعی هوشمند کمک کند؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در مورد ساخت اندام مصنوعی هوشمند به وجود آید این است که ما برای ساخت این نوع پروتزها باید به چه کسانی مراجعه کنیم. در جواب این سوال باید بگوییم که بهترین و شایسته ترین افرادی که می توان برای ساخت انواع و اقسام پروتز یا اندام مصنوعی، مانند ساخت پروتز بالای زانو به آنها مراجعه کرد، افرادی هستند که در ساخت ارتز و پروتز مهارت و تخصص دارند.

متخصص ارتز و پروتز، در این رشته تحصیل کرده است و ضمن داشتن سوابق علمی قابل توجه، تجریبات عملی فراوانی نیز در حوزه ساخت انواع اندام های مصنوعی دارد. این متخصصان در کلینیک های  ارتوپدی فنی مشغول به کار بوده و به افراد درگیر با قطع عضو کمک می کنند تا بتوانند با ساخت یک اندام مصنوعی کاربردی، به قسمت عمده ای از مشکلات ناشی از قطع عضو خود پایان دهند.

به کسانی که پا و دست آنها قطع شده است، توصیه می کنیم برای ساخت پروتز مربوطه، کلینیک هایی را شناسایی کنند که در حوزه کاری خود اعتبار بالایی کسب کرده اند. متخصصان حاضر در این مراکز می توانند از ساده ترین تا پیشرفته ترین اندام مصنوعی را ساخته و در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 

انواع پروتز زیبایی چه تفاوتی با اندام مصنوعی هوشمند دارد؟

انواع پروتز زیبایی چه تفاوتی با اندام مصنوعی هوشمند دارد؟

موضوعی که لازم می دانیم در مورد آن نیز توضیحاتی را بیان کنیم، تفاوت هایی است که بین انواع پروتز زیبایی و اندام مصنوعی هوشمند وجود دارد. پروتزهای زیبایی، همانطوری که از نام آنها مشخص است پروتزهایی هستند که به منظور زیبایی ساخته می شوند. از جمله این پروتزها می توانیم به پرتزهای گوش، پروتزهاش چشم و پروتزهای بینی اشاره داشته باشید. در ساخت پروتزهای گوش و بینی از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند که شباهت زیادی به گوش و بینی طبیعی انسان دارند. مشابه نبودن ماده ای که برای ساخت پروتزهای هوشمند و زیبایی استفاده می شود یکی از تفاوت هایی است که بین این دو نوع پروتز وجود دارد.

دیگر موردی که می توان از آن به عنوان مهم ترین تفاوت این پروتزهای زیبایی و هوشمند یاد کرد، عملکرد و هدف از نصب آنهاست. پروتزهای زیبایی نقص به وجود آمده را پوشش داده و اجازه نمی دهند که بقیه متوجه شوند فرد، گوش و بینی اش دچار آسیب شده است؛ اما اندام های مصنوعی هوشمند عملکرد قابل توجهی دارند. شاید این نوع پروتز ظاهر زیبایی نداشته باشد، اما آنها می توانند به فرد کمک کنند تا کارهای خود را انجام دهد. شاید بدون داشتن پروتزهای زیبایی بتوان زندگی کرد اما قطعا بدون نصب اندام های مصنوعی هوشمند زندگی بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

آیا متخصص ارتز و پروتز می تواند در ساخت اندام مصنوعی هوشمند کمک کند؟

آیا انواع پروتز زانو و اندام مصنوعی هوشمند (پا مصنوعی) تفاوتی با هم دارند؟

یکی از سوالاتی که برای برخی ها ممکن است ایجاد شود است تفاوتی است که بین اندام مصنوعی هوشمند (پا مصنوعی) و انواع پروتز زانو چیست. پروتز زانو، در واقع همان مفصل مصنوعی زانو است. افرادی که مفصل زانوی آنها دچار آسیب شده است، مانند سالمندان، برای آنکه بتوانند راحت تر راه بروند می بایست مفصل زانوی خود را با یک مفصل مصنوعی زانو تعویض کنند. نکته ای که باید به آن اشاره داشته باشیم این است که این گروه، دچار قطع عضو نشده و تنها مفصل زانوی آنها دچار آسیب شده است. این افراد با مراجعه به شرکت های فروش پروتز زانو می توانند مشکل زانوی خود را برطرف کرده و به راحتی و بدون هیچ دردی راه بروند.

در مورد بیان تفاوت بین پروتز زانو و پاهای مصنوعی، می بایست بدانید که اندام های مصنوعی را برای کسانی نصب می کنند که دست و پای شان قطع شده است. کسانی که دست و پای آنها در اثر بیماری و یا یک حادثه قطع شده، می بایست برای ساخت و نصب اندام های مصنوعی هوشمند اقدام کنند. پس، باید بگوییم که متقاضیان نصب پروتز زانو، کسانی اند که مفصل زانوی آنها آسیب دیده، اما کسانی که برای نصب پا مصنوعی اقدام می کنند افرادی اند که پای آنها قطع شده است.

آیا انواع پروتز زانو و اندام مصنوعی هوشمند (پا مصنوعی) تفاوتی با هم دارند؟

کلام آخر

معرفی اندام های مصنوعی هوشمند، موضوع صحبت در این مقاله بود. برای ساخت و اطلاع از قیمت پروتزهای هوشمند مصنوعی به کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این مجموعه در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو، پروتز مچ دست، پروتز لگن و ساخت کفی طبی و ساخت کفش طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *