اندام مصنوعی هوشمند چیست؟⭐اعضای مصنوعی در ایران

مرکز ارتوپدی فنی با مرکز ساخت اندام مصنوعی چه تفاوتی دارد

اعضا مصنوعی، یاریگران خوبی برای کسانی هستند که دست و پای شان قطع شده است. بدون این پروتزها، بازگشت به روند عادی زندگی به هیچ وجه امکان پذیر نیست. پیشرفت های خوبی در حوزه ساخت این اندام ها حاصل شده که یکی از آنها، هوشمند شدن شان است. با ما همراه باشید تا در این رابطه بیشتر حرف بزنیم. توصیه می کنیم مقاله ی مرکز ساخت اندام مصنوعی را مطالعه کنید؛ اطلاعاتتان را کامل می کند.

پروتز های هوشمند چیستند؟ با اندام مصنوعی هوشمند چه تفاوت هایی دارند؟

پروتز های هوشمند، یکی از جدیدترین و مدرن ترین اعضا مصنوعی بدن به شمار می روند. امروزه ساخت پروتزهای هوشمند، با هدف کمک به کاربر برای رفع بزرگ ترین مشکلات او صورت می گیرد. کسانی که به عنوان مثال، برای ساخت پروتز مچ پا هوشمند اقدام می کنند، قادرند طبیعی تر راه بروند و با بسیاری از مشکلات قطع پای خود برای همیشه خداحافظی کنند.

موضوعی که باعث شده پروتز هوشمند، به محبوبیت زیادی دست پیدا کند، قطعات و تجهیزات پیشرفته ای است که در ساخت آن به کار برده می شود. این قطعات و تجهیزات، اطلاعات را از محیط دریافت می کنند و به مغز انتقال می دهند. مغز نیز با توجه به اطلاعات دریافتی، واکنش نشان داده و به پروتز ارسال می کند. این پروتزها، به دلیل عملکرد طبیعی که دارند، با اقبال خوبی از ناحیه افراد درگیر با قطع عضو رو به رو شده اند.

نکته ای که می بایست در خصوص پروتزهای هوشمند ذکر شود، تفاوت آن با اندام مصنوعی هوشمند است. واقعیت این است که پروتزها با اندام های مصنوعی هیچ تفاوتی ندارند و هر دو به یک چیز اشاره می کنند. نکته ای که باید خاطر نشان کنیم، این است که قیمت پروتزهای هوشمند، مانند قیمت پروتز مچ پا هوشمند، از قیمت پروتزهایی که کارایی ساده تری دارند، بالاتر است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت اندام مصنوعی، دست مصنوعی هوشمند و پا مصنوعی هوشمند با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا می دانستید، اعضا مصنوعی با پوشش هوشمند نیز طراحی شده است

آیا می دانستید، اعضا مصنوعی با پوشش هوشمند نیز طراحی شده است؟ آیا می توان از آنها نیز به عنوان یک اندام مصنوعی هوشمند یاد کرد؟

با آنکه اندام مصنوعی هوشمند، یکی از جدیدترین اعضا مصنوعی به شمار می رود، اما این حوزه، هنوز هم دست از پیشرفت برنداشته است و ما هم چنان شاهد بروز تحولاتی در آن هستیم. یکی از تحولات مثبت و بسیار جالبی که در ساخت این پروتزها روی داده است، اختراع پوشش هایی هوشمند برای کسانی است که اندام مصنوعی استفاده می کنند. این پارچه، موجب تبدیل پروتزهای عادی به پروتزهای هوشمند شده است.

دانشمندان و کسانی که در حوزه های مرتبط با ساخت پروتزهای مصنوعی بدن فعالیت می کنند، توانسته اند یک پارچه و یا پوشش هوشمند اختراع کنند. پوشش های هوشمند ساخته شده توسط پژوهشگران، قادر است حرکت های بعدی کاربر را تشخیص دهد.

در ساخت این نوع پوشش، از یک نخ پلاستیکی خاص استفاده شده است. این نخ پلاستیکی خاص، تحت فرآیندی به نام ترموفرمینگ، قرار گرفته و دقت حسگرهای فشار در آن به شکل قابل توجهی بهبود پیدا کرده اند. در جاهایی که بیمار به توانبخشی نیاز دارد، می توان از این پوشش و پارچه به خوبی استفاده کرد. در یک آزمایش، جوراب  بافته شده با این پارچه توانست تا حدود 99 درصد از حرکت های کاربر را به درستی پیش بینی کند. کاربرانی که پای شان قطع شده است و می خواهند با نصب پروتزهای هوشمند، دو مرتبه راه رفتن را تجربه کنند، می توانند از مزیت های این پارچه به نحو احسن بهره ببرند.

قیمت دست مصنوعی هوشمند، که یک اندام مصنوعی هوشمند به شمار می رود، چقدر است؟

موضوع مهمی که در خصوص قیمت دست مصنوعی هوشمند باید ذکر شود، این است که این پروتز، قیمت مشخصی ندارد و شما در مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی متفاوت، به این مساله پی خواهید برد. یکی از علل تفاوت قیمت اندام مصنوعی هوشمند در کلینیک های متفاوت، قطعاتی است که در ساخت اعضا مصنوعی به کار برده می شود. برندهای متفاوتی این قطعات را تولید می کنند و آنها را با قیمت های گوناگون به فروش می رسانند و به همین علت است که پروتزهای هوشمند از یک قیمت ثابت و مشخص پیروی نمی کنند.

دیگر موضوع اثرگذار بر قیمت اندام های هوشمند مصنوعی، نیازهای کاربر است. بهرحال، کاربری که قصد دارد پروتز را در شرایط خاصی به کار ببرد، مجبور است یک نوع خاص از پروتز را سفارش داده و نصب کند. به این پروتزها اصطلاحا، پروتزهای مخصوص کاربرهای خاص می گویند و قیمت آنها از پروتزهایی که کاربری های ساده تری دارند، گران تر است. برای دریافت قیمت این نوع پروتزها باید به کلینیک های حرفه ای ارتوپدی فنی در کشور که یکی از آنها را در ادامه نام خواهیم برد، مراجعه کنید.

قیمت دست مصنوعی هوشمند، که یک اندام مصنوعی هوشمند به شمار می رود، چقدر است

اندام مصنوعی هوشمند با پروتزهای هوشمند چه تفاوتی دارد؟

از جمله سوالاتی که ممکن است برای برخی افراد پیش آید این است که اندام مصنوعی هوشمند چه تفاوتی با پروتزهای هوشمند دارد. پروتزهای هوشمند، با اندام های مصنوعی هوشمند، هیچ تفاوتی ندارند و هر دو به یک نوع اندام مصنوعی اشاره می کنند. همان کارهایی که یک اندام هوشمند مصنوعی می تواند انجام دهد، پروتز هوشمند نیز می تواند، و از این نظر هیچ تفاوتی بین آنها وجود نخواهد داشت.

در مورد پروسه ساخت قطعات و تجهیزات به کار برده شده در آنها نیز هیچ تفاوتی بین آنها مشاهده نمی شود. در هر کدام از آنها سنسورها و قطعات بسیار پیچیده و پیشرفته ای به کار برده شده است و کاربر این اجازه را پیدا می کند که راحت تر و به شکل طبیعی تری بتواند پروتز یا اندام مصنوعی را کنترل کند.

از دیگر مزیت هایی که می توان برای پروتزهای هوشمند یا اندام های مصنوعی عنوان کرد، انجام کارهایی است که با وجود پروتزهای ساده و غیر هوشمند نمی توان آنها را انجام داد. برخی فعالیت های خاص، نیاز به یک نوع خاص پروتز دارند و تنها با داشتن پروتز هوشمند یا اندام های مصنوعی هوشمند است که می توان آنها را انجام داد.

اندام مصنوعی هوشمند با پروتزهای هوشمند چه تفاوتی دارد

کلام آخر

معرفی اندام های مصنوعی هوشمند، موضوع صحبت در این مقاله بود. برای ساخت و اطلاع از قیمت پروتزهای هوشمند مصنوعی به کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این مجموعه در حوزه ساخت انواع پروتز، مانند پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو، پروتز مچ دست، پروتز لگن و ساخت کفی طبی و ساخت کفش طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *