کفی طبی دیابتی چیست؟⚡مزایای کفی طبی دیابتی برای بیماران

کفی طبی دیابتی چیست

کفی طبی دیابتی چیست؟ مزایای کفی طبی دیابتی برای بیماران دیابتی

آیا نگران این هستید که چگونه دیابت می تواند بر سلامت پای شما تأثیر بگذارد؟ لازم است بگوییم که نیاز نیست نگران باشید چرا که پزشکان جهت کمک به جلوگیری از آسیب بافت پا و حمایت از گردش خون سالم پا، ارتزهای دیابتی، و همچنین کفی طبی دیابتی را تولید می کنند. اگر شما یا کسی که دوستش دارید با عارضه دیابت دست و پنجه نرم می کند، پس به خوب آگاه هستید که مراقبت صحیح از پا چقدر برای سلامت کلی شما یا عزیزتان ضروری است. متأسفانه، تعداد زیادی از بیماران دیابتی ممکن است به مشکلات پا مربوط به این عارضه مبتلا شوند که برخی از این عوارض ممکن است بسیار دردناک باشند. بیماری های پای دیابتی می تواند به دلایل مختلفی از جمله گردش خون ضعیف، اصطکاک، کفش های نامناسب و نوروپاتی ایجاد شود. خوشبختانه، کفی های طبی دیابتی قابل سفارشی وجود دارند که بسیار نرم هستند و به خوبی از پای بیماران دیابتی پشتیبانی کرده و حمایت های مورد نیاز را ارائه می دهند.

کفی پا دیابتی چیست؟

کفی طبی دیابتی که به آن کفی پا دیابتی هم گفته می شود، واقعاً می تواند به بهبود دیابت و کاهش درد پای نوروپاتی کمک کند. کفی های دیابتی به گونه ای طراحی شده اند که وزن را به طور مساوی روی پای بیمار مبتلا به دیابت توزیع کنند. علاوه بر این، آن ها پاشنه فرد را ثابت نگه می دارند تا حرکت پای بیمار را در داخل کفش به حداقل برسانند، در نتیجه این امر موجب کاهش دادن اصطکاک  موجود شده و  وخیم شدن علائم بیماری جلوگیری می شود. کفی های دیابتی می توانند به کاهش فشار در هر نقطه ای از پا که ممکن است باعث ایجاد پینه شود کمک کنند. متأسفانه، پینه می تواند منجر به شکستگی پوست، زخم یا حتی مواردی بدتر از آن همچون قطع عضو شود. به همین دلیل، یک کفی دیابتی مناسب بسیار مهم است.

دریافت مشاوره رایگان و ساخت کفی طبی و کفش طبی دیابتی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفی طبی دیابتی

چرا افرادی که به دیابت مبتلا هستند باید از کفی پا دیابتی در کفش های خود استفاده کنند؟

قرار دادن کفی طبی دیابتی در کفش برای کسانی که به دیابت نوع یک و نوع دو مبتلا هستند بسیار مفید واقع شده و بر بهبود عملکرد پا آن ها تاثیر فوق العاده ای می گذارد. همچنین کفی پا دیابتی به جلوگیری از ایجاد عوارض ناشی از دیابت در پای بیماران کمک می کند. برخی از عوارضی که ممکن است در بیمار مبتلا به دیابت مشاهده شوند عبارتند از:

 • ایجاد پینه
 • تجزیه پوست
 • به وجود آمدن زخم
 • از دست دادن گردش خون در پاها

احتمال نیاز به قطع عضو خوشبختانه امروزه کاهش یافته است. در طول دو دهه اخیر بیش از 50 درصد موارد مبتلا به دیابت مجبور به از دست دادن پاهای خود نشده اند. این امر به لطف روش های  مراقبت بهبود یافته از پا مانند استفاده از کفی طبی دیابتی و کفش طبی دیابتی می باشد.

کفی طبی دیابتی سفارشی به نوعی کفی پا دیابتی گفته می شوند که توسط پزشک تجویز می ‌شوند. متخصصان به ‌طور ویژه برای بیمار و بر اساس معاینه پزشکی پاها و همچنین مچ پا و ساق پا اقدام به طراحی کفی پا دیابتی می نمایند. کفی طبی دیابتی ساختار پای بیمارو راه رفتن فردی  او را پشتیبانی کرده و بهبود می بخشند.

یک کفی طبی دیابتی با کیفیت برای ثابت نگه داشتن پا هنگام راه رفتن و محافظت از پاها عالی هستند و از وخیم شدن بیماری های بالقوه غیر قابل التیام جلوگیری می کنند. همچنین کفی پا دیابتی شوک را جذب کرده و فشار موجود را کاهش می دهند. این بدان معنی است که آن ها برای کمک به جلوگیری از خستگی و تورم در پاها و ساق پا ساخته شده اند.

برخی از مزایای کفی طبی دیابتی سفارشی

 • کفی سفارشی از پاهایی که نوروپاتی آن ها تشخیص داده شده است، محافظت می کند و به بهبود راحتی فرد کمک می کند. این کفی متناسب با پاها و راه رفتن فرد پوشنده طراحی می شود.
 • کفی‌ های سفارشی که به دلیل عملکرد عالی توسط پزشکان و متخصصان توصیه می ‌شوند، برای کسانی که به دنبال کیفیت و پشتیبانی از ارتزهای سفارشی ساخته شده هستند، کفی طبی دیابتی سفارشی بهترین گزینه است.
 • کفی پا دیابتی سفارشی برای انواع کفش های روزانه، اسپورت و همچنین برای کفش ‌های درمانی قابل استفاده می باشند.

چرا باید افراد مبتلا به دیابت از کفی های دیابتی پا استفاده کنند؟

برخی از بیماران دیابتی ممکن است برای حمایت از پای خود به کفش دیابتی سفارشی نیاز نداشته باشند، در عوض، یک کفی دیابتی برای جلوگیری از ایجاد عارضه پا تعبیه شده است. آن ها می توانند به کنترل اصطکاک در کفش فرد کمک کنند، بنابراین، زخم های ناشی از ایجاد فشار را به حداقل می رساند. اصطکاک معمولاً به دلیل فشار روی پا ناشی از پروناسیون بیش از حد ایجاد می شود. پروناسیون عبارت است از غلتیدن پا و صاف شدن قوس های موجود در پا. در نتیجه، کفی های طبی دیابتی می توانند به جلوگیری از ایجاد این عارضه کمک کنند. مطالعات پزشکی حاکی از آن است که بهره گیری از کفش دیابتی و کفی های طبی دیابتی می تواند در موارد زیر موثر واقع شود:

 • فشار کف پا را کاهش می دهند
 • از ایجاد زخم جلوگیری می کنند
کفی طبی دیابتی (کفی پا دیابتی) برای بیماران دیابتی

آیا استفاده از کفی های طبی دیابتی واقعا به بهبود علائم افراد مبتلا به دیابت کمک می کند؟

با توجه به تحقیقات صورت گرفته می توان گفت که ادعاهای مربوط به قطع عضو و درمان زخم در مقایسه با سال های گذشته، 50 درصد کاهش یافته است. به همین ترتیب کاهش قابل توجهی در قطع اندام تحتانی برای بیماران دیابتی مشاهده شده است. البته بایستی خاطر نشان کرد که عوامل زیادی در این امر دخیل هستند. برخی از عواملی که به کاهش قطع عضو ناشی از ابتلا به دیابت کمک کرده اند عبارتند از:

 • بهبود پروسه ی آموزش به بیماران مبتلا به دیابت
 • کنترل دیابت
 • اجرا کردن اقدامات پیشگیرانه
 • بهره گیری از کفش های دیابتی
 • استفاده از کفی های طبی دیابتی پا در بیمارانی که به دیابت دچار شده اند
کفی طبی دیابتی و مزیت های آن

3 نکته حیاتی و بسیار مهم برای خرید کفی طبی دیابتی که باید بدانید

اگر بیماری دیابت دارید، با علم و آگاهی برای خرید کفی طبی اقدام کنید؛ هر نوع کفی نمی تواند کفی مناسب برای شما باشد. در ادامه، 3 نکته بسیار مهم در خصوص خرید کفی طبی مناسب را به شما آموزش خواهیم داد:

1- نوع کفی
سه نوع کفی در بازار وجود دارد: سفت، لایه گذاری شده و نیمه سفت. برای انتخاب هر یک از این کفی ها اختیار کامل دارید، اما به خاطر داشته باشید کفی لایه گذاری شده بهتر است.

2- اندازه کفی

هنگام خرید کفی طبی دیابتی به سایز و اندازه و آن توجه داشته باشید. به یاد داشته باشید، مهم نیست که کفی تا چه اندازه خوب و عالی است، اگر اندازه آن مناسب پای شما نباشد، هیچ گاه نمی توانید در هنگام راه رفتن با آن احساس راحتی داشته باشید.

کفی ها با اندازه ها و سایزهای متفاوت ساخته می شوند. به یاد داشته باشید، برخی انواع کفی، بلند هستند و کسی که می خواهد آن را داخل کفش خود قرار دهد، ابتدا باید لبه های اضافه کفی را از جدا کند.

3- متریال به کار برده شده در ساخت آن

موضوع بسیار مهم دیگری که در موقع خرید کفی های طبی مخصوص بیماران دیابتی باید مورد توجه قرار گیرد، موادی است که در تولید آنها به کار برده شده است. کفی های ساخته شده از gel قابلیت شستشو دارند و ضد میکروب هستند. کفی های فوم نیز در بازار موجودند؛ در موقع خرید این نوع کفی، کیفیت آن را مورد بررسی قرار دهید.

4- جایگذاری کفی در داخل کفش

مورد دیگری که در هنگام خرید کفی دیابتی طبی باید مورد توجه قرار داده شود، قرار دادن آن داخل کفش است. وقتی یک کفی جدید می خرید، کفی قبلی را از داخل کفش خارج کرده و سپس کفی جدید را قرار دهید. برخی انواع کفی های طبی نازک هستند و شما می توانید بدون آنکه کفی قبلی را از کفش در بیاورید، این کفی را مورد استفاده قرار دهید. برای استفاده همزمان از این کفی و سایر وسایل کمکی، به دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک توجه کنید.

5- نوع قوس پا

در زمان خرید کفی طبی دیابتی باید به نوع قوس پا نیز دقت کرد. معمولا سه نوع قوس مختلف پا در افراد مشاهده می شود: قوس عمیق؛ قوس عادی و قوس افتاده یا صاف. کفی های طبی موجود در بازار به گونه ای ساخته شده اند که برای یکی از انواع قوس مناسب باشند و فرد با آن احساس راحتی کند. قبل از آنکه برای خرید این کفی مخصوص بیماران دیابتی اقدام کنید، ابتدا نوع قوس پا را مشخص کنید و سپس هزینه ای برای خرید این کفی بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.