فرق زگیل و میخچه در چیست؟⭐(علت و درمان زگیل و میخچه)

فرق زگیل و میخچه

زگیل و میخچه هر دو از ضایعات پوستی محسوب می‌شوند که شباهت ‌های زیادی به یکدیگر دارند. فرق زگیل و میخچه در این است که میخچه بر اثر فشار مکانیکی ایجاد می‌شود و مسری نیست. در حالی که زگیل ناشی از عفونت می باشد و در اثر فعالیت برخی از ویروس‌ها به وجود می‌آید. زگیل و میخچه در ناحیه پا (زگیل در پا و دیگر بخش‌های پوست) ایجاد می‌شوند و مشکل ساز هستند.

زگیل و میخچه در عین داشتن شباهت‌های بسیار، فرق زیادی با یکدیگر دارند. آگاهی از این تفاوت‌ها اهمیت زیادی دارد و باعث می‌شود بیماران روش‌های درمانی متناسبی بیابند. ما این مقاله را با هدف توضیح فرق زگیل و میخچه و ارائه راهکارهایی برای درمان زگیل و میخچه آماده کرده ایم. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید باشد؛ لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

درباره زگیل‌های کف پا چه می‌دانید؟

در علم پزشکی از زگیل‌های کف پا تحت عنوان زگیل پلانتار یاد می‌شود. تحقیقاتی که در این باره صورت گرفته نشان می‌دهد که عامل زگیل کف پا، ویروس پاپیلومای انسانی است. (همان ویروس HPV). این ویروس مسری است و وقتی بروز میکند، به سرعت به بخش‌های دیگر از پا، به ویژه زیر ناخن‌ها سرایت می‌کند. از دیگر عواملی که موجب ایجاد زگیل‌های کف پا می‌شود، اصطکاک و فشارهای پوستی است.

زگیل در هر گروه سنی اتفاق می‌افتد و بروز آن در کف پا با درد همراه است. کسی که از زگیل کف پا رنج می‌برد، در راه رفتن و دویدن دچار مشکل می‌شود و لذا باید در اسرع وقت برای درمان به پزشک مراجعه کند؛ گرچه بسیاری از زگیل‌هایی که در کف پا می‌بینیم، به مرور زمان از بین می‌روند اما برخی از آن‌ها تا ماه‌ها و حتی سال‌ها بر سطح پوست باقی می‌مانند و تنها راه حل برای درمان آن مراجعه به پزشک خواهد بود. تعداد زگیل‌ های پا، گاهی بیش از یکی بوده و اندازه آن‌ها چندان بزرگ نیست. با این حال گاهی یک زگیل بزرگ به عنوان یک توده دردناک در کف پا ایجاد می‌شود. تا اینجا، تا حدودی متوجه شدید که فرق زگیل و میخچه چیست؛ در ادامه کامل تر به این موضوع خواهیم پرداخت. 

دریافت مشاوره رایگان و ساخت کفی طبی و کفش طبی بای درمان میخچه و زگیل با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

فرق زگیل با میخچه

میخچه چیست و انواع میخچه چگونه بوجود می آید؟

برای آنکه بدانید فرق زگیل و میخچه چیست، اول باید هر کدام از آنها را تعریف کنیم. میخچه عامل مسری ندارد و بیشتر به دلیل پوشیدن کفش‌های بسیار تنگ و یا حتی کفش‌های بسیار گشاد ایجاد می‌شود. وقتی شما کفش‌های تنگ میپوشید، فشار زیادی به انگشتان پا وارد می‌شود و این فشار و اصطکاک، زمینه ساز بروز میخچه پا است.

میخچه در کنار انگشتان پا ایجاد شده و رنگ آن‌ها سفید و یا زرد است. اگر به ظاهر میخچه‌ها دقت کرده باشید، یک شاخه شفاف در مرکز آن می‌بینید. البته میخچه دو نوع است؛ نوع اول همان میخچه‌های سختی هستند که به اندازه یک نخود ‌اند و در قسمت‌ های استخوانی روی پا ایجاد می‌شوند. این مدل از میخچه را غالباً در کنار انگشت کوچک پا مشاهده می‌کنید.

و اما میخچه نرم؛ این میخچه در بین انگشتان چهارم و پنجم پا که همیشه به یکدیگر برخورد می‌کنند ایجاد میشود. این نوع از میخچه سفید و لاستیکی است و وقتی پا عرق می‌کند، بسیار نرم می‌شود. احتمال می دهیم با این تعریف متوجه شده باشید که تفاوت زگیل و میخچه چیست.

فرق زگیل و میخچه 

بسیاری از افراد که نمی دانند فرق زگیل و میخچه چیست،  میخچه و زگیل را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. شباهت بسیار زیادی که این دو عارضه پوستی به یکدیگر دارند گاه تشخیص این دو را برای افراد سخت می‌کند. با این حال بد نیست تفاوت زگیل و میخچه را بدانید تا بهتر بتوانید آن را درمان کنید.

بگذارید در ابتدا به ظاهر زگیل و میخچه اشاره نماییم. فرق زگیل و میخچه در این است که زگیل با برجستگی‌های توپر تکی و خوشه‌ای خود را نشان می‌دهد، در حالی که نشانه میخچه ، پوسته پوسته شدن و برجستگی در سطحی از پوست است. دیگر تفاوت زگیل و میخچه، سفتی میخچه و نرمی زگیل است.

فرق زگیل و میخچه (تفاوت زگیل و میخچه) را با لمس کردن می‌توان تشخیص داد. زگیل نرم است و لمس آن باعث درد نمی‌شود. در مقابل میخچه بسیار سفت و حساس است و فرد احساس ناراحتی بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد.

دیگر فرق زگیل با میخچه در محل پیدایش این دو است. زگیل روی هر قسمتی از بدن ظاهر می‌شود. در حالی که میخچه را غالباً روی پاها می‌بینید و به ندرت در بخش‌های دیگر از بدن میتوان آن را دید. بدون شک با دانستن تفاوت ها می توان بهترین روش را برای درمان زگیل و میخچه انتخاب کرد.

فرق زگیل و میخچه در علل بروز این دو

فرق زگیل و میخچه در علل بروز این دو

فرق زگیل و میخچه را از زاویه دیگری نیز می‌توان مورد بررسی قرار داد و آن منشاء و ریشه بروز این دو عارضه است. حتماً شما نیز بارها و بارها با توصیه پزشکان مبنی بر عدم استفاده از کفش نامناسب رو به رو شده اید؛ دلیل این تاکید جلوگیری از بروز میخچه است. اگر دائماً کفش‌های تنگ و پاشنه بلند میپوشید و یا از کفش‌هایی استفاده می‌کنید که جعبه انگشت باریکی دارند، باید منتظر بروز میخچه باشید.

ایستادن طولانی مدت روی پاها، همچنین دویدن و راه رفتن به صورت پا برهنه، امکان ایجاد میخچه در پای شما را افزایش می‌دهد. ضمناً تغییر شکل پا که در قالب انحراف انگشت شست و یا انگشت چکشی خود را نشان می‌دهد، از مواردی است که موجب ایجاد میخچه در پا می‌شود.

حال فرق زگیل با میخچه چیست؟ ویروس اچ پی وی عامل بروز زگیل است. این ویروس از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و به عبارت دیگر مسری است. البته فکر نکنید که یک فرد بلافاصله با قرار گرفتن در معرض چنین ویروسی، با زگیل مواجه می‌شود. بلکه گاه ۶ ماه طول می‌کشد تا این ویروس فعالیت خود را گسترش دهد و زگیل را پدید آورد. بنابراین می‌توان گفت که فرق دیگر زگیل با میخچه در این است که اگر سیستم ایمنی قدرت کافی برای مبارزه با ویروس را داشته باشد، می‌توان از بروز زگیل جلوگیری کرد. در حالی که بروز میخچه ارتباط چندانی با قوی بودن یا نبودن سیستم ایمنی ندارد. امیدواریم حالا فهمیده باشید فرق زگیل و میخچه چیست.

روش‌های درمان زگیل

یکی مورد تفاوت زگیل و میخچه، روش درمان است. برای درمان زگیل می‌توان از داروی اسید سالیسیلیک استفاده کرد. این دارو در قالب پد، قطره و ژل در دسترس است و معمولاً بدون نسخه نیز می‌توان آن را از داروخانه‌ ها تهیه نمود. اسید سالیسیلیک در از بین بردن زگیل‌ های بزرگ و کوچک تاثیرات زیادی دارد. این دارو پروتئین‌ های به وجود آورنده زگیل را از بین می‌برند.

روش دیگری که برای از بین بردن زگیل‌ها (درمان زگیل و میخچه) وجود دارد، انجماد درمانی است. به این منظور از اسپری‌ های مخصوص یخ زدگی استفاده می‌شود. چنانچه از مشکل زگیل رنج می ‌برید، می‌توانید از نوار چسب‌ های قوی برای درمان آن استفاده کنید. این نوار چسب‌ ها به گونه ‌ای طراحی شده‌اند که اگر مدت طولانی بر روی زگیل بمانند، آن را به آسانی از بین می‌برند.

از دیگر روش هایی که در ادامه بحث در مورد فرق زگیل و میخچه از نظر درمان می توانیم به آن اشاره داشته باشیم، استفاده از روش الکتروجراحی به همراه کورتاژ است. این روش برای برخی انواع خاص زگیل انجام می شود و اینکه فرد کاندیدای مناسبی برای انجام آن هست یا خیر را تنها کسی که می تواند تشخیص دهد پزشکان هستند. در این روش درمانی، زگیل به کمک یک ابزار مخصوص که شبیه به قاشق است، برداشته می شود و بعد به همراه آن، از الکترو جراحی استفاده می کنند. برای آنکه در حین عمل جراحی، بیماری کمترین درد را حس کند از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند.

از جمله عوارض تشکیل زگیل، گسترش آن است. (یک مورد از فرق زگیل و میخچه) همچنین بعید نیست که زخم آن پس از بهبودی عود کند و مشکلاتی را برای فرد ایجاد نماید. در این شرایط مراجعه به پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید اقدام خودسرانه‌ای در درمان صورت گیرد.

حال که فهمیدید فرق زگیل و میخچه چیست، به یاد داشته باشید، اگر درمان زگیل پا را به تعویق بیندازید، این ضایعه در مقابل روش هایی که در فوق اشاره کردیم مقاوم رفتار می کند، شما مجبورید روش های دیگری که توسط پزشک توصیه می شود، برای درمان انتخاب کنید. یکی از این روش های درمانی تخصصی، لایه برداری شیمیایی است؛ در این روش شما مجبورید به صورت روزانه از مواد لایه بردار استفاده کنید.
از دیگر روش هایی که برای از بین بردن زگیل پیشنهاد می شود، ایمونوتراپی است. در این روش، ماده ای به نام دیفن سیپرون روی زگیل می مالند. در پی تماس این ماده با بدن، یک واکنش آلرژیک در اطراف زگیل ایجاد می شود. این واکنش آلرژیک باعث از بین بردن زگیل خواهد شد.

فرق زگیل و میخچه چیست

میخچه را چگونه درمان کنیم؟

گفتیم که میخچه ضایعه ‌ای دردناک است و مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می ‌آورد. اگر شما نیز از میخچه رنج می ‌برید، می‌توانید روش‌ های مختلفی را برای درمان آن امتحان کنید. در ادامه به برخی از روش‌های درمان میخچه اشاره خواهیم کرد.

شیوه درمان میخچه:

 • لیزر درمانی: در لیزر درمانی، ریشه زائده سوزانده و از بین می‌رود.
 • فریز میخچه: سرما درمانی با استفاده از نیتروژن مایع از بهترین روش‌های درمان میخچه است. در این روش میخچه پس از یخ زدن از پوست جدا می‌شود.
 • چسب میخچه: ترکیب اصلی چسب میخچه سالیسیلیک اسید است. میخچه‌هایی که بر سطح پوست تشکیل شده باشند، به راحتی با یک یا دو چسب درمان می‌شوند. با این حال برای زگیل ‌هایی که عمق بیشتری از پوست را درگیر کرده اند، استفاده از محلول سایلیسیلیک اسید به مدت دو هفته توصیه می‌شود.
 • استفاده از سنگ پا: یکی دیگر از مواردی که می توان در خصوص فرق زگیل و میخچه، و بیان روش های درمان میخچه بیان کرد استفاده از سنگ پا است. قسمتی که به میخچه مبتلا شده است را می بایست ابتدا با آب گرم خیس کرد و سپس، با یک سنگ پا خیلی آرام و آهسته روی آن را ماساژ داد.
 • کفش های مناسب: شاید نتوان از کفش ها به عنوان یک راه درمانی یاد کرد اما آنها برای آنکه میخچه در پا ایجاد نشود گزینه های خوبی هستند. اگر پای شما حساس است، می بایست کفش های طبی تهیه کرده و بپوشید. این کفش ها به دلیل رعایت استانداردها باعث بروز میخچه در پا نمی شوند.

درمان خانگی میخچه

یکی از موضوعاتی که باعث فرق زگیل و میخچه شده است، روش های درمانی است. به غیر از روش‌های درمانی که ذکر شد، می‌توان از چند روش خانگی برای درمان میخچه استفاده کرد. در بیان فرق زگیل و میخچه گفتیم که میخچه مانند زگیل گسترش پیدا نمی‌کند و لذا درمان زگیل و میخچه با روش‌های خانگی ساده‌ تر خواهد کرد. قدم اول درمان میخچه در پا این است که از کفش‌های مناسب استفاده کنید. کفش‌هایی که کفه نرمی داشته باشند، بهترین انتخاب اند. همچنین خیساندن پاها در آب ولرم، پا را نرم می‌کند. پس از آنکه پاهای خود را به خوبی خشک کردید، استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب کننده را از یاد نبرید.

دیگر روشی که می توانیم برای درمان میخچه پیشنهاد بدهیم، کفی کفش است. کفی های کفش است. این کفی ها شرایط خوبی برای تحرک پا به وجود می آورند و اجازه نمی دهند که این عارضه در پا ایجاد شود. در ضمن اگر میخچه به دلیل چسبیدن بین انگشت پا به هم، به وجود می آید فرد می تواند یک جداکننده انگشت تهیه کرده و از آن استفاده کند.

چنانچه با این روش‌هایی که ذکر کردیم، میخچه درمان نشد، حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. او با روش‌های مختلفی از جمله لیزر درمانی، میخچه را در چند جلسه درمان می‌کند. با توجه به نکاتی که بیان کردیم، الان می توانیم بگوییم، روش درمان نیز می تواند یکی از پاسخ های فرق زگیل و میخچه چیست باشد.

درمان و فرق زگیل و میخچه

سریع ترین داروی میخچه و زگیل (درمان زگیل و میخچه) چیست؟

ما در اینجا، در مورد فرق زگیل و میخچه نکاتی را با شما در میان گذاشتیم و کامل و واضح فهمیدیم فرق زگیل و میخچه چیست. یکی از داروهایی که می تواند کمک کند تا میخچه و زگیل از بین برده شود، قطره هایی هستند که در داروخانه ها نیز یافت می شوند. برخی قطره های مخصوص درمان میخچه و زگیل، اسید سالیسیلیک دارند و می توانند در از بین بردن این دو عارضه، موثر واقع شوند.

موضوعی که می تواند به شما کمک کند تا درمان میخچه و زگیل را به صورت موثر انجام دهید، دانستن فرق زگیل و میخچه است. اگر با توجه به چیزهایی که در اینجا گفتیم، بتوانید تشخیص دهید که ضایعه سفتِ ایجاد شده روی پوست شما از چه نوعی است، به راحتی می توانید یک روش درمانی موثر برای آن بیابید.

برای درمان این دو عارضه، بهتر است از داروهای با کیفیت استفاده شود. در صورتی که این دو نکته رعایت گردد، درمان میخچه و زگیل سریع تر اتفاق خواهد افتاد. یادتان باشد اگر برای خرید بهترین کفی طبی اقدام کنید، دیگر به مشکلات این چنینی مبتلا نخواهید شد؛ زیرا یکی از دلایل ایجاد این مشکل، قرار گرفتن پا در شرایط غیر استاندارد است.

از نظر پیشگیری، فرق زگیل و میخچه چیست؟

برای آنکه از بروز بیماری ها و عوارض مختلف در بدن جلوگیری کرد، می بایست اقدامات پیشگیرانه ای انجام داد. برخی کارهایی که در ادامه بازگو می کنیم، به شما کمک می کند تا به میخچه و زگیل مبتلا نشوید. نکته ای که قبل از بیان این اقدامات باید بگوییم، این است که از نظر اقدامات پیشگیرانه نیز می توان تفاوت هایی را در خصوص فرق زگیل و میخچه مشاهده کرد.

 اگر نمی خواهید زگیل پا را مشاهده کنید، کارهای زیر را انجام دهید:

 • در جاهای عمومی کفش به پا کنید و پابرهنه نباشید.
 • هیچ گاه جوراب و کفش دیگران را نپوشید و حتی کفش ها و جوراب های خود را به فرد دیگری ندهید.
 • سعی کنید به صورت مستقیم با فردی که زگیل دارد، تماس برقرار نکنید.

برای آنکه بهتر متوجه شوید از نظر پیشگیری، فرق زگیل و میخچه چیست، می بایست در مورد پیشگیری میخچه نیز نکاتی را بیان کنیم. کسی که نمی خواهد میخچه در پایش مشاهده کند، بهتر است کارهای زیر را انجام دهد:

 • همیشه کفش مناسب به پا کند.
 • از ایستادن زیاد پرهیز کند.
 • وزن خود را کاهش دهد.
 • جوراب تمیز بپوشد.

با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم، الان به خوبی می دانید که تفاوت زگیل و میخچه چیست. با توجه به تفاوت هایی که این دو با هم دارند، قطعا روش های درمان زگیل و میخچه نیز با هم متفاوت است که در بالاتر به آنها اشاره کردیم.

 

فرق زگیل و میخچه و روش درمان آن

زگیل و میخچه بیشتر برای چه کسانی اتفاق می‌افتد؟

وقتی از فرق زگیل و میخچه (تفاوت زگیل و میخچه) می‌گفتیم به این اشاره کردیم که عامل ویروس به وجود آورنده زگیل است و تنها راه برای مقابله با آن بالا بردن ایمنی بدن است. کسانی که سیستم ایمنی قدرتمندی داشته باشند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به زگیل هستند. ضعف سیستم ایمنی در مبتلایان به اچ آی وی یک مشکل جدی است.

و اما اگر از کفش‌های نامناسب استفاده می‌کنید، باید منتظر میخچه باشید. البته به غیر از پوشیدن کفش نا مناسب، ایستادن طولانی روی پاها و یا افزایش سن، ریسک ابتلا به میخچه پا را افزایش می‌دهد. پژوهش ‌ها نشان می‌دهد که میخچه در زنان شایع تر از مردان است.

به صورت کلی کودکان و نوجوانان، سالمندان و کسانی که از ضعف سیستم ایمنی رنج می‌برند، بیش از سایرین در خطر ابتلا به میخچه پا هستند.

اگر می‌خواهید از این عارضه پوستی در امان بمانید، حتماً سیستم ایمنی خود را تقویت کنید و کفش‌هایی متناسب با سایز خود انتخاب کنید. یادتان باشد که پیشگیری از بروز میخچه آسان ‌تر از درمان آن است و این یعنی شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده از بروز این مسئله پیشگیری نمایید و نیازی به روش های پیچیده درمان زگیل و میخچه نداشته باشید.

برای درمان زگیل و درمان میخچه دست چه باید کرد؟

فرق زگیل و میخچه از نظر هزینه درمان چقدر است؟

روش های متفاوتی برای درمان زگیل و میخچه پیشنهاد می شود که آن نیز جزء موارد فرق زگیل و میخچه است. اگر می خواهید در جریان هزینه درمان این دو عارضه قرار گیرید باید بدانید که هزینه های درمانی شما به چند عامل وابسته است که به شرح زیرند:

1- نوع روشی که برای درمان انتخاب می شود؛

اگر برای درمان میخچه و زگیل یکی از روش های درمانی خانگی را انتخاب کنید، هزینه زیادی نیاز نیست از بابت آن پرداخت کنید؛ اما، چنانچه برای از بین بردن آن به نزد پزشک رفته و پزشک به شما گفته است که باید عمل جراحی و یا لیزر را برای از بین این دو عارضه انجام دهید، مجبورید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

2- مهارت پزشک چقدر است؛

پزشکانی که سابقه و مهارت بیشتری دارند و از اینکه می توانند درمان را به نحو احسن انجام دهند اطمینان کامل دارند، هزینه بیشتری برای درمان میخچه و زگیل دریافت می کنند.

3- تعداد جلسه هایی که برای درمان نیاز است؛

هر قدر میخچه و زگیل، شکل حادتری پیدا کرده باشد و درمان آن نیز سخت تر باشد، قطعا به تعداد جلسه های درمانی بیشتری نیاز است تا درمان شوند. بنابراین، هر قدر تعداد جلسات درمان، طولانی تر شود هزینه بیشتری نیز می بایست پرداخت شود.

فرق زگیل و میخچه از نظر هزینه درمان چقدر است؟

برای درمان زگیل و درمان میخچه دست چه باید کرد؟

در مورد سوال فرق زگیل و میخچه چیست، تفاوت های بین این دو و روش های درمان، نکاتی را بیان کردیم. برخی افراد فکر می کنند که میخچه فقط در پا ایجاد می شود؛ این تصور درست نیست و دست های ما نیز از این عارضه در امان نیستند. اگر میخچه دست دارید، بهتر است تا بزرگ تر نشده است برای درمان آن اقدام کنید. روش های درمان میخچه دست به شرح زیر است:

 • برداشتن میخچه دست، یکی از روش های درمان آن است. برداشتن میخچه باید تحت نظر پزشک انجام شود و افراد نباید به صورت سرخود برای برداشتن آن اقدامی کنند.
 • استفاده از داروهای مخصوص میخچه دست نیز می تواند به درمان این عارضه کمک کند.
 • قرار دادن میخچه در داخل آب گرم نیز می تواند برای درمان آن مفید باشد. بعد از نرم شدن، می توانید یک سنگ پا را روی میخچه ماساژ دهید. این کار را به صورت روزانه تا وقتی که میخچه از بین برود، ادامه دهید.

با وجود تفاوت زگیل و میخچه (فرق زگیل و میخچه) می توان برای درمان، از راه هایی که در بالا یاد کردیم، استفاده کرد. البته سعی کنید حتما در این رابطه با پزشک صحبت کرده و از او در رابطه با روش های درمان زگیل و میخچه سوال کنید.

فرق زگیل و میخچه بدن چیست

فرق زگیل و میخچه با خار پاشنه چیست؟

در مورد فرق زگیل و میخچه، نکاتی را بیان کردیم، حال لازم می دانیم در مورد یکی دیگر از ناهنجاری ها و مشکلاتی که برای افراد پیش می آید و خار پاشنه نام دارد، صحبت کنیم. از آنجایی که خار پاشنه شباهت کمی به زگیل و میخچه دارد ممکن است برخی افراد این سه را با هم اشتباه گرفته و به دلیل انتخاب روش درمانی نادرست، نتوانند آن را درمان کنند. خار پاشنه به دلیل رشد غیر طبیعی در پاشنه پا ایجاد می شود و به همین دلیل است که با زگیل و میخچه تفاوت اساسی دارد.

خار پاشنه فقط روی ناحیه پاشنه پا ایجاد می شود، در حالی که میخچه فقط بر قسمت رویی پا به وجود آمده و زگیل نیز از جمله عوارضی است که در هر قسمت از بدن ممکن است بروز پیدا کند. دیگر تفاوتی که می توان بین زگیل، خار پاشنه و میخچه بیان کرد این است که میخچه به برجسته و پوسته پوسته است، زگیل به صورت یک زائده برجسته تکی و یا به صورت دسته ای و تیره رنگ است و خار پاشنه نیز یا ممکن است تظاهر بیرونی داشته باشد و یا نداشته باشد. روش های درمانی این سه عارضه نیز تفاوت های اساسی با هم دارد که پزشکان می توانند بهترین راه را برای درمان آن پیشنهاد کنند.

کلینیک ارتوپد فنی پایار توسط دکتر محمد کفیلی لاریمی با شماره نظام پزشکی ا-پ-۹۷۲ با تخصص ارتوزیست و پروتزیست تاسیس گردیده است. مرکز ارتوپد فنی پایار با بیش از ۲۰ سال سابقه و همکاری با ارگان های خصوصی و دولتی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران در عرصه ساخت و طراحی انواع پروتز و ارتز با بیش از ۲۵۰۰ مراجعه کننده راضی در کشور عزیزمان ایران و کشور های حاشیه خلیج همیشه فارس مشغول فعالیت است. از جمله خدمات ارتز و پروتز کلینیک پایار که ارائه می دهد، عبارتند از : پروتز انگشت پا ، پروتز زیر زانو و روی زانو ، پروتز بالای زانو ، پروتز لگن ، پروتز مچ پا ، پروتز مچ دست ، پروتز شانه ، پروتز آرنج (زیر آرنج و روی آرنج و بالای آرنج) ، پروتز انگشت دست ، پروتز چشم ، ارتز مچ پا ، ارتز زانو ، ارتز لگن ، ارتز دست ، ارتز شانه ، ارتز آرنج ، ارتز ستون فقرات ، ارتز  گردن (سر و گردن) و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *