علت آبریزش چشم در طب سنتی و طب اسلامی

علت آبریزش چشم در طب سنتی

علت آبریزش چشم در طب اسلامی و سنتی، موضوعی است که در این مقاله از مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. توصیه می کنیم جهت افزایش اطلاعاتتان این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

علت آبریزش چشم در طب سنتی چیست؟

علت آبریزش چشم، در علم پزشکی و در طب سنتی و اسلامی با هم تفاوتی ندارد و شاید درمان ها با هم متفاوت باشد. دلایلی که باعث می شود چشم ما دچار آبریزش شود به این شرح است:

1- گل مژه؛

گل مژه، توده های دردناکی هستند که در امتداد پلک ها ایجاد می شوند. این عارضه توسط فعالیت باکتری ها به وجود می آید و بدون آنکه نیاز به درمان خاصی داشته باشد در طی مدت یک یا دو روز به خودی خود از بین می رود. برای از بین بردن گل مژه، این علت آبریزش چشم در بزرگسالان، بهتر است یک کمپرس گرم روی چشم قرار داده شود. اگر بعد از گذشت این مدت زمان، گل مژه بهبود پیدا نکرد حتما به پزشک مراجعه کنید.

2- آلرژی یا حساسیت؛

از دیگر مواردی که باعث آبریزش می شود، آلرژی و حساسیت است. انسان های زیادی در سراسر دنیا حضور دارند که به برخی مواد حساسند. از جمله این مواد حساسیت زا می توانیم به مواد شیمیایی، گرد و غبار و یا برخی داروها اشاره داشته باشیم. گرچه این مورد باعث کوری چشم نمی شود اما توصیه می کنیم چنانچه در اثر بیماری و یا یک حادثه، چشم یکی از عزیزان شما تخلیه شده است، صفحه قیمت ساخت پروتز چشم را حتما مطالعه کنید تا اطلاعات و دانش کاملی در خصوص این پروتز به دست آورید. در صورتی که ابهام داشتید می توانید با کارشناسان پایار صحبت کرده و سوالات خود را از آنها بپرسید. 

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

علت آبریزش چشم در طب سنتی و طب اسلامی

3- چشم صورتی؛

چشم صورتی، یک علت آبریزش چشم در طب سنتی است که بسیار هم رواج دارد. این بیماری، زمانی که فرد سرما می خورد ایجاد شده و علائمی چون قرمزی پلک، تار شدن دید و تولید مخاط در چشم نیز دارد. در این حالت، آبریزش یا از چشم چپ اتفاق می افتد و یا از چشم راست.

4- خشکی در چشم؛

دیگر علت آبریزش چشم در طب اسلامی که آن نیز از جمله دلایل شایع به شمار می رود، خشکی چشم است. وقتی که چشم ها دچار خشکی می شوند، بدن ما شروع به تولید اشک اضافه می کند و به این سبب که غده های چربی در چشم نمی توانند روغن کافی برای اشک تولید کنند، آبریزش اتفاق می افتد. از جمله مشکلاتی که خشکی چشم ایجاد می کند می توان به سوزش، قرمزی در چشم ها، مشکلات بینایی و التهاب اشاره کرد.

5- مصرف برخی داروها؛

گاهی اوقات نیز، مصرف یک دارو باعث آبریزش از چشم می شود. از جمله این داروها می توانیم به اکوتیوفات یدید، داروهای مخصوص بیماران شیمی درمانی شده، پیلوکارپین و اپی نفرین اشاره کرد. آبریزش، از جمله عوارض جانبی مصرف این داروها به شمار می رود.

6- سرماخوردگی

دیگر علت آبریزش چشم در طب سنتی می تواند سرماخوردگی باشد. یکی از علائمی که نشان می دهد فرد، سرما خورده و یا به آنفولانزا مبتلا شده، آبریزش از چشم ها است. دلیلی که باعث می شود ما در این دوران به آبریزش از چشم ها مبتلا شویم، عفونی و ویروسی شدن مجاری اشکی و مسدود شدن آنهاست. وقتی که مجاری اشکی ما مسدود می شود آبریزش یکی از اولین اتفاقاتی است که به دنبال آن می افتد.

7- عمل چشم

آنهایی که ناچارند به دلیل ضعیف بودن چشم خود، عینک استفاده کنند برای آنکه دیگر مجبورند نباشند عینک بزنند، عمل های جراحی انجام می دهند. از جمله این عمل های جراحی می توانیم به لازیک و لیزیک اشاره کنیم که با روند خاصی که در عمل جراحی طی می شود، بعدها فرد مجبور نیست از عینک استفاده کند.

شاید برای آبریزش ناشی از عمل نتوان به سراغ روش های درمان علت آبریزش چشم در طب سنتی استفاده کرد، اما کسانی که یکی از این دو عمل جراحی را انجام می دهند در صورت بروز مشکل باید به پزشک مراجعه کرده و با او مشورت کنند. احتمالا پزشکان قطره چشم معرفی کرده و از بیمار می خواهند تا آن را در داخل چشم خود بریزید.

آیا میدانید علت آبریزش چشم در طب سنتی چیست

بهترین زمان برای درمان علت آبریزش چشم در طب سنتی چیست؟

حال که متوجه شده اید علت آبریزش چشم در طب سنتی چیست، خوب است در مورد یک مساله بسیار مهم و سرنوشت ساز صحبت کرده که آن، بهترین زمان برای مراجعه و درمان آبریزش چشم است. چنانچه آبریزش از چشم ها با علائمی به شرح زیر همراه شد حتما برای درمان به پزشکان مراجعه کنید:

 • به وجود آمدن یک خراش یا خراشیدگی در چشم ها
 • وجود ترشح در چشم ها
 • خونریزی کردن چشم
 • ورود مواد شیمیایی به چشم و آلوده شدن آن
 • به وجود آمدن کبودهای غیر قابل توضیح در اطراف چشم ها
 • تحریک شدن، متورم شدن و دردناک شدن چشم ها
 • قرمز شدن چشم ها
 • افزایش حساسیت در اطراف بینی و سینوس ها
 • اذیت شدن چشم که همراه با سردرد شدید باشد

اگر آبریزش چشم با یکی از علامت های بالا همراه بود، علت آبریزش چشم در طب اسلامی را جدی بگیرید و حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشکان، بهترین کسانی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا این مشکل درمان شود.

علت آبریزش چشم در طب سنتی چیست؟

علت اشک امدن از چشم هنگام خواب چیست؟

در خصوص علت آبریزش چشم در طب سنتی، نکاتی را گفتیم و حال می خواهیم در مورد مساله دیگری صحبت کنیم که آن نیز علت اشک امدن از چشم هنگام خواب است. برخی ها وقتی که به خواب می روند شکایت می کنند که از چشم ها، درست مثل آنکه فرد در حال در حال گریه کردن است، آب می آید. علت این اتفاق، اصلا نگران کننده نیست و در واقع جاذبه زمین است که باعث می شود ما دچار آبریزش از چشم ها در خواب شویم.

کسانی که از این پدیده رنج می برند خوب است به پزشکان مراجعه کنند و از آنها بخواهند تا یک راه حل منطقی برای درمان معرفی کنند. پزشکان قطعا می توانند به این گروه کمک کنند تا آبریزش چشم های شان تمام شود.

موضوع دیگری که خوب است به آن دقت داشته باشید این است که اگر لنز استفاده می کنید، سعی کنید آنها را در زمان خواب از چشم های تان خارج کنید. گاهی اوقات، لنزها نیز می توانند دیگر علت آبریزش از چشم ها در خواب باشند که ممکن است با علت آبریزش چشم در طب سنتی متفاوت باشد. به هر صورت، پزشکان در خصوص این مساله می توانند بیشترین کمک را به شما کنند.

آیا در مورد علت آبریزش چشم در طب سنتی، چیزی می دانید؟

درمان خانگی آبریزش چشم در طب اسلامی چیست؟

ما در این مقاله در مورد علت آبریزش چشم در طب سنتی نکاتی را بیان کردیم؛ حال نوبت به آن است که در مورد روش های درمان این عارضه نیز توضیحاتی بدهیم. ما برای کامل تر شدن بحث، علاوه بر معرفی روش های درمان خانگی آبریزش چشم در طب اسلامی، به بیان روش های پزشکی نیز خواهیم پرداخت. این روش ها به این شرح هستند:

1- استفاده از قطره؛

زمانی که آبریزش چشم به دلیل یکی از بیماری های عفونی است، پزشکان قطره آنتی بیوتیک تجویز می کنند. این قطره ها بیماری را درمان کرده و سپس، آبریزش چشم نیز به خودی خود قطع می شود. قطره هایی که آنتی بیوتیک هستند باید در ساعت های مشخص استفاده شوند.

2- استفاده از کمپرس سرد؛

زمانی که علت آبریزش چشم در طب اسلامی، ورود یک جسم خارجی، مانند گردوغبار به داخل چشم است استفاده از کمپرس آب سرد می تواند کمک کننده باشد. به این منظور، یک دستمال تمیز برداشته و آن را داخل آب سرد ببرید و روی پلک قرار دهید. بگذارید این دستمال به مدت یک دقیقه روی پلک ها باقی بماند. بعد از آن، دو مرتبه دستمال را برداشته و در داخل آب سرد ببرید و باز هم روی چشم بگذارید. این کار را 5 تا 10 بار در روز انجام دهید تا آبریزش چشم شما قطع شود.

3- درمان آلرژی چشم؛

زمانی که آبریزش چشم به دلیل آلرژی و حساسیت است، پزشکان داروهای خاصی را تجویز می کنند تا آلرژی از بین برده شود. معمولا وقتی که آلرژی درمان می شود آبریزش چشم نیز متوقف خواهد شد. از جمله این داروها می توان به اینها اشاره کرد:

 • داروهای ضد احتقان
 • قطره های چشمی
 • داروهای آنتی هیستامین

کلام آخر

علت آبریزش چشم در طب سنتی، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم توانسته باشد اطلاعات و دانش شما را در خصوص دلایل آبریزش چشم و روش های درمانی این عارضه بالا برده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *