7روش عالی برای درمان خانگی آبریزش چشم

درمان خانگی آبریزش چشم

درمان خانگی آبریزش چشم، در کنار روش های مدرن پزشکی می تواند به درمان آبریزش چشم کمک کند. اگر می خواهید در خصوص درمان های خانگی این مشکل اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

علت آبریزش چشم در بزرگسالان چیست؟

قبلا از آنکه در مورد روش های درمان خانگی آبریزش از چشم ها نکاتی را بیان کنیم، لازم می دانیم در خصوص علت آبریزش چشم بزرگسالان نکاتی را بگوییم. این دلایل به شرح زیرند:

1- وارد شدن یک جسم خارجی به چشم

یک علت آبریزش از چشم بزرگسالان، وارد شدن یک جسم خارجی به چشم است. زمانی که اجسام خارجی وارد چشم می شوند، از آنجایی که ما به صورت ناگهانی شروع به پلک زدن می کنیم، آبریزش از چشم اتفاق می افتد.

2-آلرژی یا حساسیت

از دیگر علل آبریزش چشم در افراد، حساسیت است. بدن برخی افراد به موادی مانند گردوغبار، گرده و یا موی حیوانات خانگی حساسیت دارد که بدن ما این حساسیت را با علائمی چون، تورم، قرمزی و آبریزش از چشم ها نشان می دهد.

3- برخی بیماری ها

ابتلای چشم ها به برخی از بیماری ها نیز ممکن است باعث آبریزش شود. درست است که برخی از این بیماری ها باعث نابینایی فرد نمی شوند، اما به هر صورت، بهتر است برای آنکه از شر این عارضه ناراحت کننده راحت شد به پزشکان مراجعه و در صورت نیاز، برای درمان خانگی آبریزش چشم اقدام کرد.

موضوعی که خوب است در مورد چشم ها مورد توجه قرار داده شود این است که برخی از بیماری ها، عوارض بدی در چشم از خود به جای خواهند گذاشت و برای مثال، باعث نابینایی و تخلیه چشم در افراد می شوند. شاید این گروه برای کنار آمدن با این اتفاق نیاز داشته باشند که چشم مصنوعی نصب کنند. ما در صفحه قیمت ساخت پروتز چشم اطلاعات زیادی در این خصوص بیان کرده ایم. در ضمن، در تماس با کارشناسان کلینیک پایار می توانید هر سوالی که دارید مطرح کنید.

3- تغییر شکل در پلک ها

مواردی که باعث می شود پلک چشم از نظر ساختار و عملکرد تغییر کند باعث آبریزش می شود. برای مثال، چروکیده شدن و یا نازک شدن پلک در افراد مسن یکی از دلایلی است که باعث می شود که فرد دچار آبزیزش از چشم ها شود. حرکت پلک ها به سمت خارج نیز باعث می شود که چشم ها دچار آبریزش شوند. علت آبریزش از چشم ها تنها به مواردی که در بالا اشاره کردیم محدود نمی شود و این موضوع دلایل دیگری نیز دارد. برای آنکه به سایر علل این اتفاق پی ببرید مقاله علت آبریزش چشم در بزرگسالان را مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آشنایی با درمان خانگی آبریزش چشم

4-ایجاد انسداد در مجرای اشکی

در ادامه بحث پیرامون درمان خانگی آبریزش چشم، لازم می دانیم در خصوص دیگر دلیل آبریزش از چشم ها صحبت کنیم. مسدود شدن مجرای اشکی باعث می شود که بزرگسالان، دچار آبریزش از چشم های شان شوند. ایجاد تورم و یا التهاب باعث مسدود شدن مجرای اشکی شده و موجب می شود که از چشم ها آب بیاید. موضوعی که باید به آن دقت داشت این است که اگر اشک ها در کیسه اشکی باقی بمانند خطر ابتلا به عفونت افزایش پیدا می کند و به دنبال آن یک مایع چسبناک تولید می شود. این ماده چسبناک، آبریزش از چشم ها را شدت می دهد.

5- تولید شدن بیش از حد اشک

وقتی که چشم های ما بیش از مقداری که باید اشک تولید می کنند، ما به آبریزش از چشم هایمان مبتلا می شویم. ضربه به چشم، برخی مواد شیمیایی مانند دود پیاز و یا دود حاصل از سوختن آتش، برگشتن لبه پلک به سمت بیرون و همین طور رشد کردن مژه ها به سمت داخل چشم باعث می شوند که چشم ما بیش از حد اشک تولید کند و به دنبال آن آبریزش از چشم اتفاق افتد. برای درمان آبریزش از چشم ها می توان از روش هایی که در ادامه در خصوص درمان خانگی آبریزش چشم بیان کرده ایم کمک بگیرید.

در مورد درمان خانگی آبریزش چشم چه میدانید؟

درمان آبریزش چشم در طب سنتی و طب مدرن چیست؟

در مورد درمان خانگی آبریزش چشم، در ادامه صحبت می کنیم اما در اینجا می خواهیم به بیان روش های درمان آبریزش چشم در طب سنتی و طب مدرن بپردازیم. روش های درمانی آبریزش در این دو طب به شرح زیر است:

1- استفاده از گل خوش یا گل عینک

یکی از روش های درمان آبریزش چشم در طب سنتی، استفاده از گل عینک یا گل خوش است. بهتر است یک قاشق چایخوری از این گیاه را داخل یک فنجان آب جوش بریزید و بعد از گذشت 10 دقیقه اجازه دهید که این ترکیب خنک شود. بعد از خنک شدن می توانید آن را در داخل چشم ها بریزید. از آنجایی که چشم ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن ما هستند بهتر است در زمان ریختن هر گونه مایع در چشم، حتما با متخصصان طب سنتی مشورت کنید. این روش می تواند به عنوان درمان خانگی آبریزش چشم نیز مطرح باشد.

2- ریختن گلاب

گلاب نیز از جمله موادی است که خواص آنتی سپتیک دارد. محصولاتی که این خاصیت را دارند به عنوان یک محصول ضد عفونی کننده شناخته می شوند. علاوه بر این خاصیت، گلاب باعث کاهش علائم درد نیز می شود. بهتر است گلاب خالص تهیه کرده و 2 قطره از آنها را در داخل چشم ها بچکانید. این کار دو بار در روز توصیه می شود. البته می توانید گلاب را با آب مقطر نیز مخلوط کرده و این ترکیب را در داخل چشم بریزید.

3- مصرف داروهای حاوی امگا 3

تنها چکاندن برخی داروها در چشم نیست که باعث می شود آبریزش چشم های ما متوقف شود، بلکه مصرف برخی داروها نیز می تواند به درمان این عارضه کمک کند. برای مثال، کسانی که آبریزش چشم دارند می توانند قرص های حاوی امگا 3 مصرف کرده و یا مواد خوراکی را میل کنند که در آنها امگا 3 به وفور دیده می شود. از جمله این مواد می توانیم به ماهی قزل آلا، ساردین ها و ماهی خال مخالی اشاره کنیم. مصرف این داروها در کنار درمان خانگی آبریزش چشم، اثربخشی بیشتری دارد.

4- استفاده از داروهای شیمیایی

زمانی که آبریزش چشم از عفونت ناشی می شود فرد برای درمان نیاز به دریافت دارو دارد. در این موارد، پزشکان اشک مصنوعی یا قطره های مناسب برای آبریزش استفاده می کنند. این داروها باید توسط پزشکان تجویز شده باشند. 

بهترین درمان خانگی آبریزش چشم

5-استفاده از کمپرس گرم

دیگر درمان خانگی آبریزش چشم، استفاده از کمپرس گرم است. یک پارچه نخی تمیز را برداشته، داخل آب گرم فرو ببرید، آب اضافی آن را بگیرید و سپس پارچه را به مدت یک دقیقه روی چشم ها قرار دهید. وقتی که پارچه، خنک شد همین کار را مجددا انجام دهید. بهتر است برای آنکه از این روش درمانی نتیجه خوبی بگیرید به مدت 10 دقیقه این کار را ادامه دهید. بعد از تمام شدن این مدت زمان، چشم های تان را با آب شستشو دهید. توصیه می شود دو بار در روز این روش را به کار بگیرید تا آبریزش چشم ها هر چه سریع تر برطرف شود. در زمان استفاده از این روش دقت داشته باشید که آب نباید خیلی داغ باشد.

6-دم کرده بابونه

یک قاشق چایخوری از گل بابونه را داخل یک فنجان آب گرم ریخته و منتظر باشید تا دم بکشد. بعد از آنکه دم کشید صبر کنید تا خنک شود و سپس دم کرده آن را در چشم ها بریزید. از کیسه های چای بابونه نیز می توان برای درمان خانگی آبریزش چشم استفاده کرد که در اینجا باید چای کیسه ای را در داخل یخچال قرار دهید. بهتر است این کار را 3 تا 4 بار در روز انجام دهید تا سریعا نتیجه درمانی آن را مشاهده کنید.

درمان خانگی آبریزش چشم چیست؟

درمان خانگی آبریزش چشم چیست؟

مواردی که در ادامه نام می بریم در حوزه درمان خانگی آبریزش چشم قرار دارند و می توانند برای درمان این مشکل به افراد کمک کنند:

  • یکی از راه ها برای درمان آبریزش از چشم ها، استفاده از چای کیسه ای است. بهتر است دو عدد ای کیسه ای را در آب جوش قرار دهید و سپس آنها را در داخل یخچال بگذارید تا خنک شوند. سپس، این کیسه ها را روی چشم ها بگذارید تا آبریزش از چشم ها متوقف شود.
  • استفاده از روغن کرچک نیز می تواند در درمان آبریزش از چشم ها مفید باشد. به این منظور، بهتر است یک قطره از این روغن را در داخل چشم ها بچکانید و این کار را 2 بار در روز انجام دهید.
  • کمپرس سرد نیز می تواند یک روش خانگی درمان آبریزش از چشم ها باشد. یک پارچه تمیز را در آب سرد فرو ببرید و آن را روی پلک ها بگذارید و دوباره این کار را تکرار کنید. خوب است این پارچه به مدت 1 دقیقه روی پلک ها قرار داده شود.

کلام آخر

درمان خانگی آبریزش چشم، درمان این عارضه در طب سنتی و مدرن موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله اطلاعات شما را در این باره افزایش داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *