معرفی پیشرفته ترین اندام مصنوعی در دنیا ⭐ (2022)

آیا در مورد پیشرفته ترین اندام مصنوعی چشم (پروتز مخصوص چشم) چیزی شنیده اید

امروزه، پیشرفت های قابل توجه و شگفت آوری در حوزه ساخت پروتزها به وجود آمده است. هم پروتزهای مخصوص چشم و هم پروتزهای مخصوص اندام تحتانی و فوقانی به حدی درگیر پیشرفت و توسعه شده اند که شاید باورپذیر نباشد. برخی از این پیشرفت های معجزه گونه را در ادامه معرفی خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم، علاوه بر خواندن این مقاله، مقاله اندام مصنوعی هوشمند را نیز مطالعه کنید.

آیا در مورد پیشرفته ترین اندام مصنوعی چشم (پروتز مخصوص چشم) چیزی شنیده اید؟

فردی که برای ساخت پروتز چشم اقدام می کند، همان کسی است که چشم خود را در اثر یک حادثه، بیماری و یا به صورت مادرزادی از دست داده است. این افراد برای آنکه چهره شان، شکل عادی خود را از دست ندهد، مجبورند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. یکی از بهترین جاهایی که می توان برای ساخت و دریافت قیمت پروتز چشم انتخاب کرد، کلینیک های حرفه ای ارتوپدی فنی در کشور هستند.

یکی از پیشرفته ترین پروتزهای مخصوص چشم یا همان چشم مصنوعی، در کشور هنک کنگ ساخته شده است. دانشمندان و محققان دانشگاه علم و صنعت این کشور توانستند یک چشم مصنوعی سه بعدی اختراع کنند. این پروتز، هم قابل استفاده در ربات هاست، و هم می تواند به کسانی که بینایی خود را از دست داده اند، کمک کند.

پروتز فوق هوشمند چشم، از یک شبکیه مصنوعی با حسگرهای نانوسیم ساخته شده است. این حسگرها، از نحوه کار و عملکرد شبکیه چشم تقلید می کنند و حتی فرد می تواند به کمک آن، اشعه های مادون قرمز را در تاریکی تشخیص دهد. این نوع پروتز، در حال آزمایش است؛ اما می تواند امید بازگشت بینایی را به افراد نابینا هدیه کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت اندام مصنوعی، دست مصنوعی هوشمند و پا مصنوعی هوشمند با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا می دانستید پیشرفته ترین اندام مصنوعی یا دست مصنوعی در دنیا، می تواند حساس ترین کارها را انجام دهد

آیا می دانستید پیشرفته ترین اندام مصنوعی یا دست مصنوعی در دنیا، می تواند حساس ترین کارها را انجام دهد؟

پیشرفته ترین اندام مصنوعی یا پیشرفته ترین دست مصنوعی در دنیا، توسط شرکتی به نام بیونیک طراحی شده است. این شرکت در حوزه ساخت پروتزهای مصنوعی فعالیت دارد و توانسته یکی از پیشرفته ترین دست های مصنوعی در دنیا را بسازد. موضوعی که باعث شده این پروتز را یکی از پیشرفته ترین پروتزهای دست در دنیا بنامند، کنترل و هدایت مفاصل این پروتز توسط موتورهای جداگانه است. این موتورها به صورت مستقل فعالیت می کنند و به کاربر اجاره می دهند که دست را طبیعی تر حرکت دهد.

دقت عمل این نوع دست مصنوعی، به حدی بالاست که فرد می تواند بدون آنکه تخم مرغ، دچار کوچک ترین شکست و یا ترکی شود، آن را جا به جا کند. موتورهای این دست مصنوعی هوشمند، بسیار حساس هستند و می توانند سرعت حرکت مفاصل را به خوبی کنترل کنند. این دست مصنوعی پیشرفته می تواند اجسامی تا وزن 45 کیلوگرم را نیز جا به جا کرده و آنها را بلند کند.

البته، پیشرفت هایی که در این نوع پروتز حاصل شده است، تنها به مواردی که در بالا گفتیم محدود نمی شود. این شرکت، در حال بروز کردن دست هوشمند بوده و افزایش قدرت باتری برای نگه داشتن شارژ و شارژدهی بالاتر، و افزایش انعطاف پذیری از جمله ویژگی هایی است که به این دست مصنوعی اضافه شده است.

با ویژگی های پیشرفته ترین اندام مصنوعی یا پای مصنوعی در دنیا آشنا شوید؟

پیشرفته ترین اندام مصنوعی تحتانی، پای مصنوعی است که می توان آن را به کمک مغز کنترل کرد. این ایده، برای اولین بار توسط یک مهندس نرم افزار به نام زک واوتر در شهر سیاتل مطرح شد. او در سال 2009 پای خود را از قسمت بالای زانو  از دست داد و تصمیم گرفت برای آنکه محدودیت های پیش روی خود را از بین ببرد، یک ربات مخصوص، طراحی کند. در این پای مصنوعی، سیگنال هایی که مغز آنها را برای پا صادر می کرد، توسط این ربات یا پای مصنوعی فوق پیشرفته به حرکات فیزیکی تبدیل می شد. این فناوری به صورت اختصاری TRM خوانده می شود و قبلا، برای ساخت دست های مصنوعی نیز از آن استفاده کرده بودند.

البته، این پروتز فقط به صورت اسمی، فوق پیشرفته نبود و در عمل نیز توانایی های خود را در معرض نمایش قرار داد. واوتر در سال 2012 توانست 2100 پله ی برج ویلیس در شهر شیکاگوی امریکا را در مدت زمانی حدود 54 دقیقه طی کند و به بالا برود. این کار واوتر نشان می دهد که پروتزها در صورتی که از قطعات پیشرفته در ساخت آنها استفاده شده باشد، می توانند شگفتی بیافرینند و بسیاری از محدودیت های قطع عضو را از بین ببرند.

با ویژگی های پیشرفته ترین اندام مصنوعی یا پای مصنوعی در دنیا آشنا شوید

نکات مراقبتی بعد از نصب پیشرفته ترین اندام مصنوعی چیست؟

کسانی که پیشرفته ترین اندام مصنوعی را نصب می کنند می بایست در مورد مراقبت بعد از نصب آن نیز نکاتی را بدانند و به آنها عمل کنند. این نکات مهم به این شرح اند:

  • فردی که اندام مصنوعی نصب می کند می بایست به صورت مرتب، وضعیت اندام باقیمانده اش را بررسی کرده و از پوست آن به خوبی مراقبت و محافظت کند.
  • از دیگر کارهایی که این گروه می بایست انجام دهند تمیز کردن سوکت پروتز است. این تمیزکاری برای محافظت از اندام باقیمانده، ضروری به نظر می رسد.
  • کسانی که می توانند، بهتر است پروتز را در زمان خواب از بدن خود جدا کنند.
  • فردی که یک پای مصنوعی نصب می کند می بایست نسبت به پوشیدن کفش های مناسب، توجه و دقت داشته باشد.
  • افرادی که اندام مصنوعی نصب می کنند می بایست به صورت دوره ای و مرتب به پزشک مراجعه کنند. این مراجعه به پزشکان برای بررسی وضعیت پروتز صورت می گیرد.
  • قرار دادن یک محافظ مناسب بین پوست و پروتز نیز از دیگر کارهای مهم بعد از نصب اندام های مصنوعی است.
  • هر گونه تغییرات در پروتز باید توسط کارشناسی صورت گیرد که پروتز را ساخته شده است.
نکات مراقبتی از پیشرفته ترین اندام مصنوعی

آیا برای ساخت پیشرفته ترین اندام مصنوعی می بایست به مرکز ساخت اندام مصنوعی مراجعه کرد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای متقاضیان نصب پیشرفته ترین اندام مصنوعی به وجود می آید، این است که برای ساخت این پروتزها باید به چه مرکزی مراجعه کرد. فرقی نمی کند که یک اندام مصنوعی از نوع پیشرفته می خواهید و یا غیر پیشرفته، در هر صورت برای ساخت اندام های مصنوعی تحتانی و یا فوقانی می بایست به مرکز ساخت اندام مصنوعی مراجعه کنید.

ساخت پروتزها که به آنها اندام های مصنوعی نیز گفته می شود، یکی از حساس ترین و پیچیده ترین کارهاست و تنها مراکزی که می توانند به خوبی از عهده این پیچیدگی ها برآیند، مراکزی اند که به صورت حرفه ای در حوزه ساخت پروتزهای مصنوعی فعالیت می کنند.

از مراکز ساخت اندام مصنوعی در کشور به عنوان مراکز ارتوپدی فنی نیز یاد می کنند. در این مراکز، تجهیزات، تخصص، مهارت، تجربه و علم لازم و کافی برای ساخت اندام های مصنوعی هوشمند و پیشرفته وجود دارد و به همین دلیل است که به افراد نیازمند به دریافت و نصب اندام های مصنوعی توصیه می کنیم، حتما به این مراکز مراجعه کنند.

آیا برای ساخت پیشرفته ترین اندام مصنوعی می بایست به مرکز ساخت اندام مصنوعی مراجعه کرد؟

تاریخ در مورد پیشرفته ترین اندام مصنوعی چه می گوید؟

موضوعی که شاید دانستن آن برای برخی افراد، جالب و شنیدنی باشد این است که ما در برهه های مختلف زمانی نیز شاهد ساخت اندام های مصنوعی پیشرفته ای بوده ایم. برخی از اندام های مصنوعی که در زمان خودشان پیشرفته به شمار می رفتند به این شرحند:

1- چشم طلایی؛

قدیمی ترین چشم مصنوعی در دنیا، در سال 1988 کشف شد. این چشم مصنوعی حدود 5 هزار سال قدمت دارد و توسط باستان شناسان در شهر سوخته پیدا شده است. نکته بسیار جالبی که در مورد ساخت این چشم مصنوعی به وجود دارد استفاده از فلز طلا در ساخت آن است.

2- انگشت قاهره؛

از دیگر پیشرفته ترین اندام های مصنوعی، انگشت قاهره است. در ساخت این نوع نیز از موادی چون، نخ، چرم و چوب استفاده کرده اند. این نوع اندام مصنوعی، قابلیت عملکردی داشته و راه رفتن با صندل های سبک مصری را به کار راحتی تبدیل می کرده است.

3-دست آهنین؛

از دیگر پیشرفت های بشرِ گذشته در ساخت اندام های مصنوعی، ساخت دست آهنین بود. یک شوالیه آلمانی که گوتفرید نام داشت، در اثر یک اتفاق، دستش قطع می شود و او برای از پس این حادثه برآید دستور می دهد تا یک زره دست مصنوعی برایش بسازند. این دست مصنوعی آهنین، به قدری ظریف بوده که گوتفرید می توانسته با آن یک ملحفه را بگیرد، و به قدری نیز قدرتمند بوده است که به او کمک می کرده تا بتواند یک شمشیر را کنترل کند.

آشنایی با پیشرفته ترین اندام مصنوعی

قیمت پیشرفته ترین اندام مصنوعی چند است؟

نکته ای که در لازم می دانیم در همین ابتدا بیان کنیم این است که اندام های هوشمند، چه اندام های فوقانی و چه اندام های تحتانی، ارزان نیستند و با قیمت های بالایی ساخته می شود. گران بودن این پروتزها به دلیل ساختارهای داخلی و قطعاتی است که در داخل آنها به کار برده شده است. قطعاتی که در ساخت این اندام های مصنوعی به کار برده می شود، قابلیت های ویژه و خاصی داشته و به همین دلیل، افراد می توانند طیف وسیعی از کارها را به کمک آن انجام دهند.

بنابراین، فردی که می خواهد برای ساخت پیشرفته ترین اندام مصنوعی اقدام کند، باید به اینکه آیا می تواند از پس هزینه ساخت آن برآید یا خیر توجه و دقت داشته باشد. توصیه می کنیم جهت اطلاع از قیمت دقیق اندام های مصنوعی هوشمند، مانند ساخت پروتز پا زیر زانو هوشمند به کلینیک های مطرح و معتبر در کشور همچون پایار مراجعه کنید. در این کلینیک شرایط جسمانی شما به صورت کامل بررسی شده و هر کاری که لازم باشد تا یک پای مصنوعی هوشمند و کاربردی داشته باشید، انجام می شود. در ضمن به یاد داشته باشید به دلیل وجود پارامترهای تغییر دهنده قیمت امکان آنکه قیمت مشخصی برای ساخت این پروتز ارائه کرد، وجود ندارد.

تاریخ در مورد پیشرفته ترین اندام مصنوعی چه می گوید؟

کلام آخر

معرفی و بیان چند تا از پیشرفته ترین اندام مصنوعی، موضوع صحبت این مقاله بود. این مقاله به دست کارشناسان کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این مجموعه انواع و اقسام اندام های مصنوعی، مانند پروتز لگن، پروتز بالای زانو، پروتز مچ دست و کفی طبی و کفش طبی را می سازد و در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *