اسکن کف پا در مشهد یا در تهران؟⭐ به کجا مراجعه کنم؟

سی تی اسکن کف پا در مشهد چیست؟ چه تفاوتی با اسکن کف پا در مشهد دارد

اسکن پا، یکی از کارهایی است که پزشک باید تشخیص دهد آیا انجام آن لزومی دارد یا خیر. ما در این مقاله قصد داریم در مورد اسکن کف و اینکه چه کسانی می بایست آن را انجام دهند، نکاتی را بیان کنیم.

توصیه می کنیم مقاله ی پروتز انگشت پا در مشهد را نیز مطالعه کنید؛ ممکن است به دردتان بخورد.

سی تی اسکن کف پا در مشهد چیست؟ چه تفاوتی با اسکن کف پا در مشهد دارد؟

اولین نکته ای که باید در مورد آن صحبت کنیم این است که سی تی اسکن کف پا با اسکن کف پا هیچ تفاوتی نداشته و هر دو به یک منظور و با یک دستگاه انجام می شوند. دستگاهی که به کمک آن از کف پای فرد اسکن می گیرند، یکی از دقیق ترین و پیشرفته ترین دستگاه های آنالیز و تشخیص بیماری هایی است که کف پا را به خود درگیر می کند. برای مثال، کسانی که می خواهند برای ساخت کفی طبی اقدام کنند، نیاز به گرفتن این اسکن دارند. با کمک اسکن، شرایط فیزیکی پا به شکلی کاملا دقیق و جزئی بررسی می شود.

دستگاه هایی که برای اسکن به کار برده می شود، انواع و اقسام مختلف دارند. برخی از آنها نوری بوده و برخی دیگر نیز به صورت فشاری هستند. به خاطر داشته باشید، نحوه بررسی و ارزیابی اطلاعات، در این دستگاه ها با هم متفاوت است و داده هایی که در اختیار قرار می دهند، از نظر جزئیات، تفاوت های زیادی با هم دارند. اسکن های نوری با کمک نور، تمرکز فشار روی هر قسمت از پا را مشخص می کنند و در اسکنرهای فشاری، با کمک فشاری که به صفحه وارد می آید، الگوی کف پا ترسیم می شود. مراکزی که این دو دستگاه را دارند، مناسب ترین منبع و مرجع برای دریافت قیمت کفی طبی به شمار می روند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا، پروتز پا بالای زانو وپروتز زیر زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

در بهترین کلینیک ارتوپدی مشهد، اسکن کف پا انجام می شود؟ این اسکن چه اطلاعاتی را در اختیار قرار می دهد

چرا در بهترین کلینیک ارتوپدی مشهد، اسکن کف پا انجام می شود؟ 

اسکن کف پا در مشهد اطلاعات مهمی را در اختیار پزشکان و متخصصان بهترین کلینیک ارتوپدی مشهد قرار می دهد. برخی از این اطلاعات مهم به شرح زیرند:

 • میزان فشاری که به نقاط مختلف در کف پا وارد می شود
 • تعیین الگوی راه رفتن، شکل عملکرد پا و همین طور اندازه گیری دینامیکی در پا
 • اندازه گیری سرعت بارگیری در اندام تحتانی و پا
 • بررسی اثربخشی ارتز مخصوص اندام تحتانی
 • بررسی اثربخشی پوشیدن کفش های طبی و مقایسه آن با زمانی که فرد، پابرهنه است
 • بررسی زاویه ی راه رفتن به سمت جلو و عقب
 • بررسی زاویه ی پا در زمان حرکت پا به سمت داخل و خارج از مچ پا
 • بررسی میزان قوس و صافی در کف پا
 • بررسی و ارزیابی قسمت های پا به صورت جداگانه
 • اندازه گیری پا و مشخص کردن سایز دقیق پای او
 • مشخص کردن میزان قوس پا
 • ارزیابی کردن وضعیت کلی بدن
 • بررسی تعادل در پاها، زانوها و لگن

از نظر متخصص پا در مشهد،  چه کسی باید برای گرفتن اسکن کف پا در مشهد اقدام کند؟

وقتی به یک متخصص پا در مشهد مراجعه می کنید، اگر جزء یکی از افراد زیر باشید، باید نسبت به انجام اسکن کف پا در مشهد اقدام کنید:

1- کودکان معلول و بیمار

یکی از کسانی که می بایست برای اسکن کف پا اقدام کنند، کودکانی هستند که معلول بوده و یا بیمار هستند. از جمله این کودکان بیمار می توانیم به کودکان اوتیسمی اشاره کنیم. برخی از این کودکان، در زمان راه رفتن نمی توانند تعادل خود را به خوبی حفظ کنند و به  همین دلیل می بایست کفش هایی به پا کنند که به صورت اختصاصی برای آنها تهیه شده است. تهیه و تولید این کفش ها تنها با کمک اسکن پا امکان پذیر است.

2- بزرگسالان بیمار

بزرگسالانی که مبتلا به برخی بیماری ها از جمله پارکینسون و یا ام اس هستند، می بایست برای داشتن یک جفت کفش طبی اختصاصی اقدام کنند. ساخت این نوع کفش ها تنها با اسکن پا امکان پذیر است. بزرگسالانی که در اثر سکته مغزی، دچار عدم تعادل در راه رفتن هستند نیز می بایست برای تهیه ی کفش های طبی اختصاصی اقدام کنند.

3- افراد دیابتی

افراد دیابتی یکی دیگر از کسانی هستند که می بایست کفش اختصاصی به پا کنند. این افراد باید دائما مراقب پای خود باشند تا این قسمت دچار زخم نشود. بهبود زخم پا در آنها زمان می برد و مشکلاتی را برایشان ایجاد می کند. به همین دلیل است که این افراد باید کفشی به پا کنند که در برابر هر گونه ضربه یا آسیب از پای آنها حمایت کند.

از نظر یک متخصص پا در مشهد، چه کسانی گزینه های مناسبی برای گرفتن اسکن کف پا در مشهد به شمار می روند

هزینه اسکن کف پا در مشهد چقدر است؟

هزینه اسکن کف پا، در شهرهای مختلف کشو، یکسان نیست. این تفاوت در قیمت اسکن، حتی در کلینیک های فعال در شهر نیز به چشم می خورد و شما اگر برای گرفتن اسکن کف پا در مشهد به کلینیک های مختلف مراجعه کنید، با قیمت های متفاوتی رو به رو خواهید شد. اینکه هزینه اسکن کف پا از یک عدد مشخص پیروی نمی کند، دلایل متفاوتی دارد که یکی از آنها دستگاهی است که از پای فرد اسکن می گیرد.

هر چه یک دستگاه اسکن، پیشرفته تر و بروزتر باشد، آن دستگاه با توجه به دقیق ترین جزئیات، از کف پای فرد اسکن می گیرد و هزینه ی اسکن کف پا این دستگاه ها بالاتر است. تصاویر و اسکن هایی که به این شکل تهیه می شوند، به پزشکان کمک می کنند تا راحت تر و با قطعیت بیشتری بتوانند بیماری را تشخص دهند و درمان کنند. به یاد داشته باشید، اسکن کف پا برای ساخت کفش ها و کفی های طبی به کار برده می شود و برای ساخت پروتز زیر زانو هیچ نیازی به گرفتن اسکن نیست.

همان طوری که در بالا نیز به صورت غیر مستقیم اشاره کردیم، هزینه اسکن پا در کلینیک های مختلف، یکسان نیست. پس کلینیکی که برای تهیه اسکن به آنجا مراجعه می کنید نیز روی قیمت تاثیر دارد. بهتر است برای گرفتن اسکن، کلینیک های معتبر و مطرح در کشور را انتخاب کنید.

هزینه اسکن کف پا در مشهد بیشتر است یا هزینه اسکن کف پا در تهران؟

هزینه اسکن کف پا در مشهد بیشتر است یا هزینه اسکن کف پا در تهران؟

یکی از پارامترهایی که روی هزینه اسکن کف پا تاثیر زیادی دارد، شهری است که برای گرفتن اسکن پا به آنجا مراجعه می شود. در شهرهای متفاوت، هزینه های متفاوتی از بابت اسکن کف پا دریافت می کنند و این ممکن است برخی ها را به اشتباه بیندازد که چه کنند و کدام شهر را برای گرفتن اسکن انتخاب کنند. درست است که هزینه اسکن باید برای ما مهم باشد اما اینکه کیفیت اسکن چگونه است و چه جزئیاتی در آن به نمایش گذاشته می شود از بقیه مسائل، مهم تر است.

نکته ای برخی ها ممکن است به اشتباه به آن رسیده باشند این است که آنها فکر می کنند در شهرهای دور از پایتخت هزینه اسکن پا زیاد نیست و قیمت، مناسب تر است. گاهی اوقات، این مساله درست است و گاهی اوقات نیز نه. اگر که در مشهد ساکن هستید و می خواهید برای گرفتن اسکن کف پا در مشهد اقدام کنید و مشکلی برای رفت و آمد به تهران ندارید برخی مراکز اسکن کف پا که در این شهر قرار دارند می توانند با کمک اسکنرهای پیشرفته ای که دارند دقیق ترین اسکن را با قیمتی مناسب تهیه کرده و در اختیارتان قرار دهند. از جمله کلینیک های تهران می توان به پایار اشاره کرد که هم اسکنرهای قوی و پیشرفته ای دارد و هم برای اسکن هزینه ای مناسب از شما دریافت می کند.

هزینه اسکن کف پا در مشهد چقدر است؟

آیا تنها راه گرفتن اسکن کف پا در مشهد، مراجعه به ارتوپد فنی مشهد است؟

اگر در مشهد ساکن بوده و به اسکن کف پا نیاز دارید، ممکن است فکر کنید تنها راه گرفتن اسکن کف پا در مشهد مراجعه به کلینیک هایی است که در این شهر فعالیت می کنند. درست است که در مراکز ارتوپد فنی مشهد، دستگاه های اسکن وجود دارد و این روش از نظر زمانی، برای فرد به صرفه تر است، اما آیا موضوع دقیق بودن اسکن، هیچ اهمیتی ندارد؟

توصیه ای که ما به افراد متقاضی دریافت اسکن پا در شهر مشهد داریم، این است که اگر این ها یک مرکز معتبر با دستگاه های پیشرفته و حرفه ای اسکن در شهر مشهد پیدا نکردند، می توانند شانس خود را در شهرهای بزرگ کشور، همچون تهران امتحان کنند. برخی کلینیک های معتبر در شهر تهران، همچون پایار، به واسطه مجهز بودن به دستگاه های اسکن پیشرفته و دقیق می توانند یک تصویر بسیار جزئی از کف پا آماده کرده و در اختیار متقاضی قرار دهند.

اسکن تهیه شده توسط این دستگاه های اسکن، تمام مشکلات و اختلالاتی را که در کف پا وجود دارد نشان می دهد و به پزشکان کمک می کند تا بتوانند خیلی دقیق تر بیماری را تشخیص دهند و راه درمانی مناسبی برای آن تجویز کنند.

هزینه ساخت کفی طبی و هزینه اسکن کف پا در مشهد چه ارتباطی با هم دارند؟

هزینه ساخت کفی طبی و هزینه اسکن کف پا در مشهد چه ارتباطی با هم دارند؟

یکی از موضوعاتی که خوب است به آن توجه و دقت داشته باشید این است که برای ساخت کفی های طبی می بایست از کف پای شما اسکن گرفته شود. به همین جهت، یکی از مواردی که در هزینه ساخت کفی طبی در نظر گرفته می شود، هزینه ای است که می بایست برای اسکن کف پا پرداخت شود. در واقع، وقتی به یکی از مراکز اسکن کف پا در مشهد مراجعه می کنید و برای ساخت کفی های طبی درخواست خود را اعلام می کنید، اولین کاری که انجام می شود، گرفتن یک اسکن از کف پا است.

اسکن ها، همان طوری که بیان کردیم حاوی اطلاعات بسیار مهمی در خصوص کف پا هستند و به پزشکان کمک می کنند تا با بررسی و ارزیابی وضعیتی که کف پا دارد یک نوع کفی مناسب برای شخص بسازند.

با توجه به توضیحی که در بالا اشاره کردیم، به قطعیت می توانیم بیان کنیم که یکی از مهم ترین کارها برای آنکه یک کفی مناسب برای پای ما ساخته شود، پرداخت هزینه اسکن کف پا است. با کمک اسکن انجام شده یک کفی طبی و ایده آل برای فرد ساخه می شود.

کلام آخر

این مقاله، به تلاش و همت کارشناسان کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. در این کلینیک، دستگاه های پیشرفته ای برای گرفتن اسکن وجود دارد. این مجموعه، در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتزهای اندام تحتانی، اندام فوقانی و همین ساخت کفش طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *