ساخت پروتز پا در مشهد یا در تهران؟⭐به کجا مراجعه کنم؟

ساخت پروتز پا در مشهد یا در تهران؟به کجا مراجعه کنم

ساخت پروتز پا در مشهد، موضوعی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. اگر در خصوص این موضوع اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید و علاوه بر آن، مقاله ی کلینیک تخصصی پا در غرب تهران را نیز مطالعه کنید.

در مراکز ساخت پروتز پا چه فعالیت هایی انجام می شود؟

یکی از مهم دلایل مراجعه به مراکز ساخت پروتز پا در کشور، وجود ناهنجاری در پا و یا قطع عضو از این ناحیه است. برای مثال، فردی که پای خود را از ناحیه بالای زانو از دست داده است، می بایست برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کرده و به کلینیک های فعال در حوزه ساخت پروتز پا مراجعه کند. وقتی فردی به این کلینیک ها مراجعه می کند، در مرحله اول، وضعیت جسمانی و اندام قطع شده ی او ارزیابی و بررسی می شود. طی بررسی های انجام شده، مشخص می شود که آیا فرد می تواند در حال حاضر برای ساخت پروتز اقدام کند یا باید آن را به وقت دیگری موکول نماید. متقاضیان نصب پای مصنوعی نباید برای ساخت پروتز عجله کنند و باید به زخم ها و تورم های ایجاد شده روی محل قطع عضو، اجازه بهبودی دهند.

بعد از مراجعه به این کلینیک ها کارشناسان، در مورد اهداف بیمار، فعالیت های او در طی روز و همین طور نیازها و توقعاتش از ساخت پروتز، سوالاتی می پرسند. این کارشناسان با توجه به پاسخ هایی که دریافت می کنند، نوعی از پروتز که می دانند بیشترین کمک را به بیمار خواهد کرد، ساخته و در اختیار او قرار می دهند. همه کارهایی که گفتیم، در کلینیک ساخت پروتز پا در مشهد نیز انجام می شود. پس اگر در مشهد ساکن هستید، در صورتی که دچار قطع عضو از ناحیه پا شده اید، باید به مراکز ساخت پروتزهای مخصوص پا در این شهر مراجعه کنید. این مراکز منبع خوبی برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو هستند.

آیا ساخت پروتز پا در مشهد یکی از وظایف مراکز ارتوپدی فنی مشهد است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد ساخت پروتز پا در مشهد ممکن است پیش آید، این است که آیا برای ساخت این پروتز باید به ارتوپدی فنی مشهد مراجعه کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم، بله. مراکز ارتوپدی فنی در کشور، یکی از مراکزی هستند که در حوزه ساخت انواع و اقسام پروتز فعالیت می کنند و از جمله شایسته ترین ارگان ها برای رفع نیاز بیماران قطع عضوی به شمار می روند.

علت اینکه می گوییم، مراکز ساخت پروتز پا در شهر مشهد، یکی از بهترین مراکز برای ساخت پروتز به شمار می روند، به تجهیزات و کارشناسانی ارتباط دارد که در این مراکز مشغول به کار هستند. ساخت پروتز، یک عمل ساده نیست و پیچیدگی های زیادی دارد. همین پیچیدگی ها و ساده نبودن است که باعث شده برای ساخت آن به تجهیزات و تجربه زیادی نیاز باشد. در مراکز ارتوپدی فنی در مشهد، اغلب تجهیزات مورد نیاز برای ساخت پروتزهای پا وجود دارد و معمولا کسانی که نمی توانند تا تهران بروند، چاره ای به جز رفتن به ارتوپدی های مشهد ندارند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا، پروتز پا بالای زانو وپروتز زیر زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا ساخت پروتز پا در مشهد یکی از وظایف مراکز ارتوپدی فنی مشهد است

آیا تنها راه ساخت پروتز پا در مشهد، مراجعه به بهترین کلینیک ارتوپدی مشهد است؟ راه دیگری برای ساخت پروتز پا وجود ندارد؟

اگر در شهر مشهد ساکن بوده و در اثر حادثه، پای خود را از دست داده اید، ممکن است تصور کنید که تنها راه ساخت پروتز پا در مشهد مراجعه کردن به بهترین کلینیک ارتوپدی مشهد است. درست است که کلینیک های خوبی برای ساخت پروتز های اندام تحتانی در این شهر کار می کنند، اما اینکه متقاضی ساخت پروتز، خود را محدود به کلینیک های موجود در این شهر کند، کار درستی نیست.

برخی مراکز ساخت پروتز پا در تهران هستند که از اغلب جهات نسبت به کلینیک های مشهد برتری دارند. از جمله برتری های مراکز ساخت پروتز پا در تهران می توان به این موارد زیر اشاره داشت:

 • از آنجایی که میزان مراجعات به کلینیک های تهران بیشتر از حجم مراجعات در مشهد است، به همین دلیل، کارشناسان این مراکز از تجربه بیشتری برای ساخت پروتزهای اندام تحتانی برخوردار هستند. این بالا بودن تجربه، یک عامل به شدت تاثیرگذار بر افزایش کارایی پروتز است.
 • قیمت مناسب، دیگر برتری کلینیک های ساخت پروتز پا در تهران به شمار می رود. مراکز ساخت پروتز پا در تهران می توانند مواد اولیه مورد نیاز خود برای ساخت اندام های مصنوعی را با مناسب ترین قیمت بیابند. این مورد، باعث کاهش قیمت ساخت پروتزها خواهد شد.
 • مدرن بودن و بروز بودن تجهیزات نیز از دیگر برتری ها و امتیازات کلینیک های فعال در تهران است.
آیا تنها راه ساخت پروتز پا در مشهد، مراجعه به بهترین کلینیک ارتوپدی مشهد است

آیا اسکن کف پا در مشهد برای ساخت پروتز پا نیاز است؟

اگر در شهر مشهد ساکن هستید و می خواهید برای ساخت پروتز پا در مشهد اقدام کنید خوب است در مورد مراحل ساخت این نوع پروتز اطلاعاتی داشته باشید. برای ساخت پروتز پا هم در مشهد و هم در سایر شهرهای ایران، اول از همه با بیمار صحبت می کنند، نیازها و میزان فعالیت های او را در طی روز مشخص می کنند. بعد از این مرحله، از قسمت باقیمانده عضو قالب گیری کرده و با توجه به قالب، یک نوع پروتز برای فرد می سازند.

با توجه به توضیحی که در مورد نحوه ساخت پروتز پا در مشهد اشاره کردیم، فکر می کنیم حتما متوجه شدید که برای ساخت اندام های مصنوعی نیازی به اسکن کف پا نیست. مراکز اسکن کف پا در مشهد، به کسانی خدمات رسانی می کنند که قصد دارند برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنند. این افراد برای آنکه کفشی مناسب و هماهنگ با کف پای خود داشته باشند می بایست به مراکز اسکن کف پا مراجعه کرده و با گرفتن یک اسکن از کف پا، قدمی موثر برای ساخت کفش های طبی بردارند. به خاطر داشته باشید برای ساخت و اطلاع از قیمت پروتز مچ پا هم، نیازی به گرفتن اسکن نیست.

آیا اسکن کف پا در مشهد برای ساخت پروتز پا نیاز است؟

بهترین کلینیک پا در تهران (کلینیک تخصصی پا) کجاست؟

اگر با جست و جوهایی که در شهر مشهد انجام داده اید، نتوانستید یک کلینیک تخصصی پا بیابید و ساخت پروتزهای مخصوص پا را به عهده آن قرار دهید، به جستجوی خود در شهر تهران ادامه دهید. در این شهر، تعداد کلینیک هایی که می توانند به شما کمک کنند تا مشکل نقص عضو یا ناهنجاری های موجود در پای خود را درمان کنید، کم نیستند. برای آنکه بهترین کلینیک پا در تهران را شناسایی کنید، باید به فاکتورهای متفاوتی توجه و دقت کنید؛ برخی از این پارامترهای مهم به شرح زیرند:

 • وجود کامل ترین و بروزترین تجهیزات
 • همکاری و بهره گیری از کارشناسان مجرب
 • تعیین قیمت مناسب برای ساخت پروتز
 • استفاده از متریال های با کیفیت و با دوام

با توجه به معیارهایی که در بالا نام بردیم، توصیه می کنیم در انتخاب مرکزی که قرار است پروتز اندام تحتانی برای شما بسازد، دقت زیادی به خرج دهید. فردی که پایش قطع شده است، برای آنکه زندگی اش از جریان عادی و طبیعی خود خارج نشود، چاره ای به جز ساخت پاهای مصنوعی ندارد و به همین دلیل باید به بهترین مراکز تخصصی پا در کشور مراجعه کند.

در مرکز ساخت پروتز پا در مشهد کدام یک از انواع پای مصنوعی ساخته می شود؟

در مرکز ساخت پروتز پا در مشهد کدام یک از انواع پای مصنوعی ساخته می شود؟

در مراجعه به مرکز ساخت پروتز پا در مشهد باید بدانید که کدام یک از انواع مصنوعی برای شما ساخته می شود. با توجه به شرایطی که فرد در آن قرار دارد انواع و اقسام پاهای مصنوعی ساخته می شود که نام آنها به شرح زیر است:

1- پای مصنوعی زیر زانو

یکی از انواع پاهای مصنوعی، پای مصنوعی مخصوص زیر زانو است کسانی که دچار قطعی عضو از ناحیه زیر هستند می توانند برای ساخت آن اقدام کنند. این نوع پروتز نیز خود در انواع متفاوتی ارائه می شود. کارشناسانی که در کلینیک های ارتوپدی فنی کار می کنند بهترین کسانی اند که می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نوع پای مصنوعی را نصب کنید.

2- پروتز بالای زانو

از دیگر انواع پروتز می توان به پاهای مصنوعی مخصوص بالای زانو اشاره کرد. کسانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است بیشترین مشکل را در زمان راه رفتن دارند و این هم به دلیل از دست رفتن زانو اتفاق  افتاده است. به همین جهت توصیه می کنیم برای ساخت پاهای مصنوعی بالای زانو به مراکز معتبر مراجعه کنید که کارشناسان آن می توانند یک پای مصنوعی کاربردی و عملکردی در اختیار شما قرار دهند تا به این وسیله، مشکلات ناشی از قطع عضوتان نیز حل شود.

برای ساخت پروتز پا در مشهد یا در تهران چه کنیم؟

3- پروتز مخصوص مچ پا

از دیگر انواع پروتز که شاید در مرکز ساخت پروتز پا در مشهد ساخته شود می توان به پروتزهایی اشاره کرد که برای قطع پا از ناحیه مچ پا ساخته می شوند. کسانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند و یا کسانی که در اثر حادثه دچار قطع عضو از این قسمت می شوند برای آنکه بتوانند راه بروند و به کارهای روزانه خویش رسیدگی کنند، نیاز دارند برای ساخت پا مصنوعی مخصوص مچ پا اقدام کنند. اگر نتوانستید کلینیک هایی را در مشهد بیابید که این پروتز را برای شما بسازند به ارتوپدی فنی های معتبر و مطرح در تهران، همچون پایار مراجعه کنید.

4-پروتز مخصوص لگن

از دیگر انواع پروتز که آن نیز به ندرت در مرکز ساخت پروتز پا در مشهد ساخته می شود، پروتز مخصوص لگن است. کسانی که پای شان از ناحیه لگن قطع شده است مجبورند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند. این نوع پروتز به فرد کمک می کند تا راحت تر راه برود و برای انجام کارها به شخص دیگری وابسته نباشد. برای ساخت انواع پاهای مصنوعی، بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کرد و از کارشناسان این مجموعه خواست تا یک لگن مصنوعی برای فرد متقاضی بسازد.

بهترین کلینیک پا در تهران (کلینیک تخصصی پا) کجاست

هزینه ساخت پروتز پا در مراکز ساخت پروتز پا در مشهد چقدر است؟

هزینه ساخت پروتز پا در مشهد تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

 • در مراکز ساخت پروتز پا در مشهد، هزینه را با توجه به وسعت قطع پا بیان می کنند. بدون در نظر گرفتن دیگر عوامل، هر قدر وسعت قطعی عضو بیشتر باشد، هزینه ساخت آن نیز بیشتر است.
 • نوع ماده به کار برده شده در ساخت نیز روی قیمت ساخت پروتز پا در مشهد تاثیر دارد. برخی متریال هایی که برای ساخت پروتز به کار برده می شوند، وارداتی بوده و استفاده از این مواد باعث افزایش قیمت خواهد شد.
 • نوع عملکرد نیز روی قیمت تاثیر دارد. برای مثال، پروتزهایی که برای اهداف خاص ساخته می شوند، گران تر از پروتزهایی هستند که فرد فقط به جهت زیبایی آنها را نصب می کند.
 • میزان فعالیت ها نیز روی هزینه ساخت پاهای مصنوعی تاثیر می گذارد. اگر یک فرد فعالیت های شدیدی در طی روز دارد، می بایست برای ساخت اندام های مصنوعی اقدام کند که دوام و استحکام بالایی داشته و می توانند در رفع نیازهای کاربر مفید و موثر واقع شوند.
 • کلینیکی که برای ساخت پای مصنوعی به آن مراجعه می شود نیز روی قیمت تاثیر دارد.

کلام آخر

با توجه به همه آنچه که در بالا اشاره کردیم، اگر می خواهید پروتز پایی که ساخته اید، جایگزین خوب و شایسته ای برای اندام از دست رفته باشد، به ارتوپدی فنی های فعال در تهران، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. برخورداری از کارشناسان مجرب و وجود تجهیزات مدرن، از جمله مشخصه های بارز این کلینیک به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *