قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی ⭐ قیمت پروتز پا زیر زانو مصنوعی

ساخت و قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی

قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی یک عدد ثابت و مشخص نیست؛ زیرا عوامل زیادی در ساخت پروتز، و در برآورد قیمت آن دخیل هستند. وقتی برای ساخت و سفارش پروتز مخصوص زیر زانو اقدام می کنید، کلینیک سازنده بر اساس توقعات و نیازهایی که دارید، جهت ساخت اندام مصنوعی اقدام کرده و در نهایت نیز قیمتی را به شما اعلام می کند.

نکته ای که واضح و مبرهن به نظر می رسد این است که هر قدر میزان قطعی عضو بیشتر باشد، قیمت پروتز نیز بیشتر است. برای مثال قیمت پروتز لگن، گران تر از قیمت پروتز انگشت پا و یا قیمت پروتز مچ پا است. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص قیمت یکی از شایع ترین انواع پروتز که پروتز مخصوص زیر زانو نام دارد، صحبت کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله “قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو” را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله کمکتان می کند اطلاعات جامعی در مورد انواع پروتز پا به دست آورید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیر زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پایار و قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی چیست؟

قیمت پروتز پا زیر زانو تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که یکی از آنها نوع پروتز است. امروزه، علم پزشکی برای آنکه مبتلایان به قطع عضو با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم کنند، دست به تولید انواع و اقسام پروتزها زده است. هر یک از پروتزهایی که توسط مجموعه های فعال در این حوزه ساخته می شود، مشخصات فنی خاصی داشته و از نظر قیمت نیز کاملا با هم متفاوت هستند.

موضوع دیگری که روی قیمت پروتز مخصوص زیر زانو اثر دارد، وسعت قطعی عضو است. هر چه فرد، میزان بیشتری از عضو خود را از دست داده باشد، هزینه ای که برای ساخت پروتز پا زیر زانو باید پرداخت کند، افزایش پیدا می کند. معمولا پزشکان متخصص به هنگام جراحی قطع عضو تا جایی که امکان دارد، سعی می کنند اندام فرد را نگه دارند، اما گاهی اوقات، حفظ جان بیمار از نگهداری یک عضو، مهم تر جلوه می کند.

قابلیت های جانبی، چگونه روی قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی اثر می گذارند؟

یکی از مسائلی که تاثیر انکارپذیری بر قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی دارد، قابلیت های جانبی آن است. پروتز مخصوص زیر زانو فقط این ساخته نشده است که فرد بتواند به کمک آن راه برود. این پروتز باید بتواند به بهترین شکل ممکن، تعادل را در بدن ایجاد کند و فرد توانایی راه رفتن روی سطوح مختلف را نیز داشته باشد.

وقتی یک پروتز با توجه به شرایط و موقعیت فرد و با توجه به نوع خاص فعالیت های او ساخته می شود، برخی ویژگی ها و قابلیت های خاص دارد. برای مثال، فردی که به صورت حرفه ای شنا می کند، اگر ناحیه زیرزانوی خود را از دست بدهد، برای آنکه بتواند به مانند روزهای قبل شنا کند، باید برای ساخت پروتز زیر زانو ضد آب عمل کند.

البته پروتز ضد آب، تنها یک نمونه از قابلیت هایی است که در پروتز مشاهده می شود. افراد با توجه به نوع خاص فعالیتی که دارند می توانند برای داشتن یک پروتز زیر زانوی حرفه ای و منحصر به فرد اقدام کنند.

عملکرد و قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی

قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی با بیمه چقدر است؟

یکی از نگرانی هایی که در مورد ساخت پا مصنوعی زیر زانو وجود دارد، قیمت آن است. گاهی اوقات، فردی که در اثر یک حادثه، پای خود را از ناحیه زیر زانو از دست داده است، نه تنها باید با درد و رنج ناشی از قطع عضو مواجه شده و کنار آید، بلکه باید با مشکلات مالی که این مساله برای او به وجود آورده است نیز، کنار آمده و فکری برای آن کند. موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که پروتزها، با توجه به نیازهای کاربر و توقعات او ساخته می شوند و به همین دلیل است که قیمت پروتز متعلق به یک فرد با قیمت پروتز فرد دیگر، یکسان نیست.

از تمامی این مسائل که بگذریم، پرداخت هزینه پروتز مخصوص زیر زانو با بیمه، سوال مهمی است که برای افراد درگیر با قطع عضو ایجاد می شود. کسانی که فقط از بیمه های دولتی استفاده می کنند نباید امید داشته باشند که این بیمه ها بتوانند قسمت عمده ای از هزینه های ساخت پروتز و سایر مسائل جانبی مرتبط با آن را پرداخت کنند. متاسفانه، این نقص در پوشش بیمه ای، یکی از مشکلاتی است که برای بیمه شوندگان بیمه های دولتی وجود دارد.

 

قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی در بهترین کلینیک ارتوپدی فنی

اجزا و قطعات داخلی پروتز تا چه میزان روی قیمت پروتز پا زیر زانو مصنوعی اثر دارد؟

قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی تحت تاثیر اجزا و قطعات داخلی آن نیز قرار دارد. اجزاء داخلی یک پروتز را با توجه به قابلیت هایی که دارد، در نظر می گیرند. هر چه پروتز، پیشرفته تر بوده و قابلیت بیشتری برای انجام کار داشته باشد، قیمت آن نیز طبیعتا بالاتر خواهد رفت.

برای مثال، پاهای هوشمند را در نظر بگیرید. این پاهای مصنوعی از جمله مدرن ترین و جدیدترین انواع پروتز زیر زانو مصنوعی در کشور بوده و از بقیه پروتز ها گرانتر هستند. بالا بودن قیمت این نوع به علت قرار دادن سنسورها و میکروپروسسورهایی است که در این اندام های مصنوعی هوشمند قرار داده شده است.

قیمت پروتز پا بالای زانو بیشتر است یا قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی

قیمت پروتز پا بالای زانو بیشتر است یا  قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی؟

پروتزهایی که برای اندام تحتانی ساخته می شوند، انواع و اقسام متفاوت دارند که به صورت مستقیم روی قیمت تاثیر می گذارد. از انواع پروتز مخصوص اندام تحتانی می توان به پروتز لگن، پروتز مچ پا، پروتز پنجه پا، پروتز مخصوص زیر زانو و پروتز بالای زانو اشاره کرد.

یک قانون کلی در مورد قیمت پروتز وجود دارد و آن هم این است که هر قدر، میزان قطعی عضو بیشتر باشد، هزینه ساخت آن نیز افزایش پیدا می کند. پس چون، در پروتز مخصوص بالای زانو، قسمت بیشتری از عضو قطع شده است، فرد باید هزینه بیشتری پرداخت کند، در مقایسه با کسی که پای او از ناحیه زیر زانو قطع شده است. این تفاوت قیمت به دلیل میزان متریال به کار برده شده و نوع پروتز اتفاق افتاده است.

البته، در مورد تفاوت قیمت بین پروتز مخصوص بالای زانو، و پروتز مخصوص زیر زانو، تنها وسعت قطعی عضو نیست که روی قیمت تاثیر می گذارد. هوشمند بودن و مدرن بودن پروتز نیز دیگر عامل تاثیر گذار بر قیمت است. گاهی اوقات، اگر فرد به دلیل فعالیت های ویژه و خاصی که دارد، برای ساخت پروتزهای زیر زانو هوشمند عمل کند، می بایست هزینه بیشتری نسبت به پروتزهای بالای زانو غیر هوشمند بپردازد.

جمع بندی

قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد. میزان گستردگی اندام قطع شده، نوع پروتز، هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن پروتز، قابلیت های خاص و غیره از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز های مخصوص زیر زانو است.

موضوعی که علاوه بر قیمت باید به آن توجه داشت، انتخاب کلینیک های حرفه ای ساخت پروتز است. اگر خدای ناکرده پایتان از زیر زانو قطع شده است، برای سفارش و ساخت پروتز به یکی کلینیک های ارتوپدی فنی و با سابقه در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. کارشناسان این مجموعه از تمام توان خود استفاده می کنند تا بتوانند زندگی شما را به شرایط ایده آل قبل قطع عضو نزدیک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *