مرکز اسکن کف پا کودکان در تهران ⭐ بهترین اسکن کف پا کودکان

   
اسکن کف پا کودکان در پایار

شاید باور آن کمی ساخت باشد، اما یکی از افرادی که می بایست برای اسکن کف پا اقدام کنند، کودکان هستند. ما در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در خصوص الزام اسکن پا در کودکان نکاتی را بیان کنیم؛ پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اسکن کف پا کودکان به چه منظوری انجام می شود؟

اولین موضوعی که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم، معرفی کسانی است که مجبورند برای تشخیص بیماری به اسکن نیاز دارند. این افراد به این شرح اند:

 • کودکانی که به مدت طولانی به خار پاشنه مبتلا شده اند، می بایست برای کاهش درد در ناحیه ی خار، جهت ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنند. برای ساخت این کفش ها و کفی ها می بایست از پای فرد، اسکن تهیه شود.
 • علاوه بر کسانی که برای ساخت بهترین کفش طبی برای خار پاشنه می بایست اسکن کف پا انجام دهند، کودکانی هستند که بدون هیچ علتی کف پای آنها درد می کند. برای آنکه مشخص شود به چه علت کف پای کودک درد می کند، اسکن کف پا باید انجام شود.
 • کودکانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند نیز از دیگر کسانی اند که می بایست جهت انجام اسکن اقدام کنند.
 • کودکان و یا به صورت کلی، افرادی که دردهای تیرکشنده در کف پا و یا ناحیه انگشتان دارند نیز ناچارند برای گرفتن اسکن کف پا اقدام کنند.
 • دیابتی ها و یا مبتلایان به نوروپاتی دیابتی نیز می بایست به مراکز اسکن در کشور مراجعه کرده و از پای خود اسکن بگیرند.

به جز برخی کودکان که می بایست برای تهیه اسکن به مراکز اسکن کف پا کودکان مراجعه کنند، بزرگسالان نیز نیاز دارند تا از کف پای خود اسکن بگیرند؛ اسکن، بهترین روش برای تشخیص همه مشکلات کف پا است. برای گرفتن اسکن باید به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کرد. این کلینیک، شما را در جریان قیمت کفش و کفی طبی نیز قرار می دهد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اسکن کف پا کودکان در مرکز پایار

آیا اسکن کف پا کودکان بهترین روش تشخیص کف پای صاف در کودکان است؟

یکی از مشکلاتی که هم کودکان و هم بزرگسالان را به خود درگیر می کند، صافی کف پا است. کسی که کف پای صافی دارد، زمانی که می ایستد تمام کف پای او در تماس با سطح زمین قرار دارد. زمانی که کودک به دنیا می آید به صورت طبیعی کف پای او صاف است و وقتی به سن 2 تا 3 سالگی می رسد، رباط ها ایجاد شده، فاشیا به وجود آمده و قوس کف پا تشکیل می شود. با این وجود، وقتی کودک به سن 6 سالگی نزدیک می شود، قوس کف پا بیشتر خود را نشان می دهد.

اگر صافی کف پا هر چه سریع تر تشخیص داده شود، مشکلات کمتری را برای کودکان به وجود می آورد. یکی از بهترین راه ها برای تشخیص کف پای صاف در کودکان، اسکن است. اسکن کف پا کودکان اگر با دستگاه های پیشرفته و مدرن انجام شود، به راحتی می تواند صافی کف پای کودک را تشخیص دهد. پزشکان به محص تشخیص این عارضه، بهترین روش را برای درمان پیشنهاد می کنند.

از اسکن پا، نه تنها برای تشخیص صافی کف پا، بلکه برای ساخت کفش ها و کفی های طبی مخصوص این عارضه نیز استفاده می کنند. گاهی اوقات به جای آنکه برای ساخت کفش های طبی از اسکن استفاده کنند، قالب گیری انجام می دهند. اسکن به قالب گیری برتری های زیادی دارد؛ از جمله: سریع بودن و نشان دادن همه جزئیات. البته، برخی جاها نیز قالب گیری به اسکن برتری دارد که این را باید پزشک تشخیص دهد. بهتر است اگر می خواهید مشکل کودک شما در کوتاه ترین زمان ممکن حل شود، به توصیه های پزشک خود گوش داده و آنها را رعایت کنید.

هزینه اسکن کف پا کودکان چقدر است؟

هزینه اسکن کف پا کودکان، از عدد خاصی پیروی نمی کند؛ زیرا پارامترهایی وجود دارند که باعث تغییر قیمت آن می شوند. این پارامترها به این شرح اند:

 • نوع دستگاهی که اسکن را می گیرند از جمله عوامل تاثیر گذار روی هزینه اسکن است. هر قدر یک دستگاه اسکن، مدرن تر و پیشرفته تر باشد، قطعا قیمت اسکن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 • دیگر موضوع تاثیرگذار روی قیمت اسکن، کلینیکی است که برای تهیه اسکن به آنجا مراجعه می کنید. معمولا، کلینیک هایی که در آنها اسکن کف پا گرفته می شود، قیمت های متفاوتی را این خصوص بیان می کنند.

اگر می خواهید در جریان قیمت دقیق اسکن کف پا قرار بگیرید به کلینیک هایی مراجعه کنید که هم، دستگاه پیشرفته و بروز اسکن دارند و هم برای ارائه این خدمات قیمت مناسبی را در نظر گرفته اند.

آشنایی با اسکن کف پا کودکان

اسکن دینامیک کف پا کودکان چیست؟

دستگاه های اسکن انواع و اقسام متفاوت دارند و به منظورهای متفاوت به کار برده می شوند. یکی از انواع دستگاه های اسکن، اسکن دینامیک کف پا است. اسکنر دینامیک یکی از زیر مجموعه های اسکن فشاری است و سنسورهایی در آن به کار برده شده که به راه رفتن و قدم برداشتن فرد، حساس است. اسکن کف پا کودکان با اسکنرهای دینامیک، اطلاعاتی از جمله، میزان فشار وارد شده به پا و همین طور شکل راه رفتن بیمار را در اختیار متخصصان قرار می دهند. والدینی که نگران شکل راه رفتن فرزند خود هستند بهتر است با توجه به توصیه پزشک برای گرفتن اسکن کف پا از نوع دینامیک اقدام کنند. از دیگر اطلاعاتی که این دستگاه در اختیار پزشک قرار می دهد می توان به این موارد اشاره کرد:

 • مشکلات کف پا
 • فشار وارد شده به پا
 • تشخیص صاف بودن قوس های کف پا
 • شکل کف پای کودک و آناتومی آن

یکی از مهم ترین فواید اسکن کف پا کودکان با اسکنرهای دینامیک، تشخیص ناهنجاری هایی است که در پا وجود دارد. به این شکل می توان روش درمانی موثرترین را برای درمان این مشکلات تجویز کرد. بهتر است برای تفسیر اسکن به پزشکان مجرب مراجعه شود.

اسکن کف پا کودکان در بهترین مرکز ایران

از عکس اسکن کف پا کودکان چه اطلاعاتی به دست می آید؟

موضوعی که لازم می دانیم در اینجا و در خصوص اسکن کف پا کودکان در مورد آن صحبت کنیم، اطلاعاتی است که با تهیه عکس اسکن کف پا به دست می آید. یکی از اطلاعاتی که با اسکن کف پا به دست می آید، بررسی و ارزیابی وضعیت قوس و انحنای کف پا است. همه ما در کف پاهای خود، قوس هایی را داریم که در برخی ها این قوس ها زیاد و در برخی کودکان این قوس ها وجود ندارد. این قوس ها نقش مهمی روی توزیع وزن فرد به عهده دارند و به همین دلیل است که می بایست وضعیت آنها به خوبی بررسی شود.

دیگر داده ای که با اسکن کف پا کودکان به دست می آید، بررسی کردن میزان انحراف هایی است که در پاشنه پا رخ داده است. در برخی انواع بدشکلی هایی که در ناحیه پا به وقوع می پیوندد می توان انحراف پاشنه پا را نیز مشاهده کرد. وقتی که پاشنه پا منحرف می شود، راستای قرارگیری مفصل ها و اندام ها تغییر می کند و فرد دچار آسیب هایی در بدن خود می شود که نیاز به درمان دارند. با وجود این اطلاعات می توان از بروز صدمات جدی تر به کودک جلوگیری کرد.

از عکس اسکن کف پا کودکان چه اطلاعاتی به دست می آید؟

نحوه گرفتن اسکن کف پا کودکان چگونه است؟

نکته مهم دیگری که در مورد اسکن کف پا کودکان باید به آن پرداخته شود نحوه انجام آن است. گرفتن اسکن از کف پای کودکان، به نوع دستگاه اسکن بستگی دارد. برخی از دستگاه های اسکن، دینامیک هستند و برخی دیگر دینامیک. برای گرفتن اسکن از دستگاه های دینامیک، فرد به حالت ایستاده روی آن قرار می گیرد و خیلی آرام و آهسته ری آن راه می رود. در اسکنرهای استاتیک، کودک به صورت ایستاده کف پای خود را روی دستگاه قرار می دهند. البته برخی دستگاه ها نیز هستند که می توانند وقتی که فرد به صورت نشسته و بی حرکت است کف پای فرد را آنالیز کنند.

با تصاویری که از اسکن به دست می آید می توان اطلاعات کاملی در خصوص عملکرد، ساختار و نقاط فشاری پا به دست آورد. پزشکان و متخصصان با اطلاعاتی که به این شکل به دست می آورند بهترین توصیه و تجویز را انتخاب می کنند. قطعا، تجویزی که با علم به این اطلاعات صورت می گیرد، قادر است مشکل بیمار را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین راندمان حل و درمان کند. برای گرفتن اسکن کف پا از کودکان به مراکزی مراجعه کنید که بروزترین دستگاه های اسکن را دارند. برخی از این مراکز می توانند در حوزه ساخت اندام های مصنوعی، مثل ساخت پروتز پا بالای زانو نیز به شما کمک کنند.

مزیت های اسکن کف پا کودکان چیست

بهترین مرکز اسکن کف پا در تهران کجاست؟

اگر کودک شما به یکی از مشکلات زیر مبتلا است، هر چه سریع تر به یکی از بهترین مراکز اسکن کف پا در تهران مراجعه کرده و اجازه ندهید که وخامت اوضاع رو به افزایش گذارد:

 • اگر کودک شما در زمان انجام فعالیت های فیزیکی، دردی در پای خود حس می کند.
 • کودکی که نمی تواند بازی کند.
 • کودکی که در زمان راه رفتن و یا دویدن، انرژی اش کاهش پیدا می کند.

بهترین کاری که می توان برای کودک انجام داد تا از شر این مشکلات رها شود، انجام اسکن کف پا کودکان است. با انجام اسکن می توان به راحتی متوجه شد که مشکل چیست. پزشکان با مشاهده اسکن کف پا می توانند بهترین روش درمان را برای مشکل ایجاد شده تجویز کنند.

یکی از بهترین مراکز اسکن کف پای کودکان در تهران، پایار نام دارد. در این مرکز از بروزترین دستگاه های اسکن استفاده می شود و به همین دلیل، تصویر تهیه شده از پا کیفیت بالایی داشته و همه جزئیات به خوبی در آن نمایش داده می شود.

کلام آخر

علت انجام اسکن کف پا کودکان و معرفی بهترین مرکز برای دریافت این خدمات از جمله مواردی بود که ما در این مقاله به آنها اشاره کردیم. امیدواریم نکات ذکر شده، در افزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *