پروتز بینی بدون جراحی⭐عمل بینی بدون جراحی چگونه است؟

پروتز بینی بدون جراحی

پروتز بینی بدون جراحی را با پروتزهایی که برای افزایش زیبایی به کار می برند، اشتباه نگیرید. درست است که این نوع پروتز نیز کاربرد زیبایی دارد، اما شرایطی که پروتز بینی را نصب می کنند، با شرایط نصب سایر پروتزهای زیبایی که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، تفاوت دارد. اگر می خواهید در مورد این پروتز اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید و مقاله ساخت بینی مصنوعی را مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز بینی بدون جراحی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پروتز بینی بدون جراحی

چه کسانی بهترین گزینه برای نصب پروتز بینی بدون نیاز به جراحی به شمار می روند؟

یکی از انواع پروتزهایی که شاید بتوان از آن نیز به عنوان پروتز زیبایی یاد کرد، پروتز مخصوص بینی است. این پروتز، کاملا شبیه به بینی انسان است و برای کسانی که بینی شان از دست رفته است، ساخته می شود. در ساخت این نوع پروتز، از ماده ای انعطاف پذیر و نرم به نام سیلیکون استفاده می کنند. این نوع پروتز شباهت زیادی به بینی طبیعی انسان دارد و قیمت آن از قیمت پروتز زیر زانو که یک پروتز کاربردی به شمار می آید، کمتر است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود، این است که چه کسانی باید عمل بینی بدون جراحی انجام داده و این پروتز را نصب کنند. پروتز بینی، در مواقعی ساخته می شود که فرد بینی اش را در اثر بیماری، در اثر یک حادثه رانندگی و یا به صورت مادرزادی از دست داده است. افراد، برای آنکه چهره و ظاهرشان، دستخوش این تغییر ناخوشایند نشده و علاوه بر آن، از قسمت های داخلی بینی محافظت شود، مجبورند برای نصب پروتز بینی بدون جراحی اقدام کنند.

نکته ای که خوب است در خصوص پروتزهای بینی مورد توجه قرار دهید، این است که این پروتزها نمی توانند همان کارکرد و عملکرد بینی طبیعی را از خود نشان دهند و تنها برای آنکه فرد اعتماد به نفس لازم برای حضور در اجتماع را داشته باشد، بهتر است برای ساخت این پروتز اقدام شود. نوع عملکرد و هدف ساخت این پروتز با هدف ساخت پروتز زیر زانو تفاوت های زیادی دارد.

عمل بینی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟

پروتز بینی بدون جراحی به روش های متفاوتی روی صورت فرد نصب می شود. معمولا در مراجعه به کلینیک هایی که در حوزه ساخت این نوع پروتز فعالیت می کنند، با توجه به شرایطی که فرد دارد و با توجه به نیازها و میزان فعالیت ها در طول روز، یک نوع پروتز بینی ساخته شده و در اختیار او قرار داده می شود.

یکی از مزیت هایی که این نوع پروتز دارد، عدم نیاز به عمل جراحی است. این پروتز را می توان به کمک چسب های پزشکی روی صورت بیمار چسباند و به او کمک کرد تا با اعتماد به نفس بیشتر در میان اعضای خانواده و در اجتماع حضور پیدا کند.

موضوعی که نباید آن فراموش کنید است که پروتز بینی بدن جراحی برای افرادی که می خواهند بینی قبلی شان را زیباتر جلوه داده و یک عمل زیبایی انجام دهند، اصلا مناسب نیست و همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، این پروتز برای کسانی ساخته می شود که بینی شان را از دست داده اند.

تنها راه قرار دادن و چسباندن بینی مصنوعی روی صورت، چسب های پزشکی نیست و به کمک ایمپلنت نیز می توان این پروتز را روی بینی قرار داد. البته، این روش را عمل بینی بدون جراحی نمی نامند و فرد باید دو عمل جراحی کوچک انجام دهد. در این روش، بینی به سختی از جای خود جدا شده و فرد با خیالی راحت می تواند در فعالیت های مورد علاقه اش، مانند فعالیت های ورزشی، شرکت کند.

کاربرد پروتز بینی بدون جراحی

برای داشتن پروتز بینی بدون جراحی باید چه کار کنیم؟

پروتز بینی بدون جراحی، را می توان یکی از حساس ترین و ظریف ترین انواع پروتز نامید. این نوع پروتز باید به نحوی ساخته شده که بیشترین شباهت را به بدن انسان داشته باشد. به همین دلیل است که باید برای ساخت این نوع پروتز به مراکزی مراجعه کرد که تجهیزات مورد نیاز برای ساخت پروتزها را دارند. این مراکز، علاوه بر داشتن تجهیزات، دانش و فن لازم برای ساخت یک پروتز بینی را نیز باید وجود داشته باشد.

امکان انجام عمل بینی بدون جراحی، به واسطه ساخت پروتزهای مصنوعی بینی به وجود آمده است. توصیه می کنیم اگر نیاز دارید برای ساخت پروتزهای بینی اقدام کنید، به سراغ مجموعه های حرفه ای ساخت انواع پروتز بروید. در این کلینیک ها، کارشناسانی حرفه ای، و تجهیزاتی به روز و مدرن، مانند اسکن و پرینترهای سه بعدی وجود دارد. به کمک این دستگاه های پیشرفته، می توان یک پروتز بینی کاملا طبیعی و متناسب با فرم و ساختار صورت و حتی متناسب با رنگ پوست در اختیار کاربر قرار داد.

پروتز بینی بدون جراحی چه تفاوتی با عمل بینی بدون بیهوشی دارد؟

پروتز بینی بدون جراحی چه تفاوتی با عمل بینی بدون بیهوشی دارد؟

یکی از اعمال جراحی که این روزها بسیار رواج پیدا کرده، عمل بینی بدون بیهوشی است. در این روش، فرد به جای آنکه به صورت کامل بیهوش شود، تحت بیهوشی موضعی قرار گرفته و هیچ دردی در زمان عمل حس نمی کند. برخی پزشکان برای آنکه بیمار متوجه فرآیند طی شده در حین عمل نشوند، از داروهای آرامبخش استفاده می کنند. در این حالت، بیمار خوابی آرام و راحت بدون آنکه بیهوش شود، تجربه می کند.

هدف انجام جراحی بینی و نصب پروتز بینی، یکی از مهم ترین تفاوت های این دو است. پروتزهای بینی را کسانی استفاده می کنند که در اثر هر عاملی، بینی خود را از دست داده اند و به خاطر این نقص نمی توانند در جامعه حضور پیدا کنند. این افراد، بهترین گزینه برای نصب پروتز بینی به شمار می روند. در واقع، کاندیدای نصب پروتز بینی هیچ راه چاره ای به جز نصب این پروتز ندارد. اما کسانی که عمل جراحی بینی را انجام می دهند، کسانی هستند که بینی سالمی دارند و فقط می خواهند چهره و ظاهر خود را با کمک این عمل زیبایی، تحت تاثیر قرار دهند و تغییرات ظاهری در آن به وجود آورند.

از جمله مجموعه هایی که به صورت حرفه ای در این حوزه فعالیت می کند، می توان به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کرد. این کلینیک در حوزه ساخت پروتز و از جمله، پروتز بینی مصنوعی فعالیت دارد.

 

کاربرد پروتز بینی بدون جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *