هزینه تعویض مفصل آرنج در سال 1401⭐چقدر است؟

هزینه تعویض مفصل آرنج و عملکرد

هزینه تعویض مفصل آرنج در سال 1401، موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آسیب مفصل آرنج یکی از مشکلات نه چندان شایع این قسمت است. فردی که قصد دارد برای تعویض مفصل آرنج اقدام کند، می بایست به پزشکان با تجربه و ماهر مراجعه کند. مفصل آرنج، مفصل کوچکی است و عمل جراحی آن به ظرافت زیادی نیازمند است. درست است که هزینه تعویض مفصل در آرنج اندکی بالاست، اما نتیجه کار نیز مهم است و بیمار بیش از هزینه باید به فکر نتیجه عمل باشد.

مقاله “تعویض مفصل آرنج دست چیست و چگونه انجام می شود” را نیز مطالعه کنید؛ به کاملتر کردن اطلاعات شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

هزینه تعویض مفصل آرنج و عملکرد آن

مهم ترین عوامل تغییر هزینه تعویض مفصل آرنج چیست؟

هزینه تعویض مفصل در آرنج را نمی توان به صورت قطعی بیان کرد؛ زیرا عوامل زیادی در این بین وجود دارند که باعث تغییر قیمت پروتز آرنج می شوند. تعویض مفصل آرنج، یک فرآیند است و تمامی کارهایی که در این فرایند انجام می شود، بر هزینه تعویض این مفصل اثرگذارند. برای مثال، کیفیت و نوع مفصل، دولتی و یا خصوصی بودن بیمارستان، تجربه جراح و غیره باعث می شوند که نتوان یک قیمت ثابت برای مفصل آرنج بیان کرد.

میزان آسیب دیدگی در ناحیه آرنج از دیگر عوامل اثرگذار بر هزینه تعویض مفصل در آرنج است. اگر مفصل به صورت کامل تخریب شده باشد، نیاز است که یک مفصل کامل و یا پارشیال خریداری شود. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، فرد برای تعویض مفصل آرنج باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

موضوعی که می توان به صورت قطعی در مورد مفصل آرنج بیان کرد، این است که قیمت تعویض مفصل آرنج از قیمت پروتز زیر آرنج بسیار پایین تر است. پروتز ها، یک اندام مصنوعی هستند و برای کاهش مشکلات کسانی ساخته شده اند که قسمتی  از دست و پایشان قطع شده است. بسیاری کسانی که بنا به دلایل مختلف، دچار قطعی عضو از ناحیه آرنج هستند، باید هزینه های زیادی برای ساخت پروتز زیر آرنج بپردازند.

هزینه خرید مفصل آرنج چقدر است؟

هزینه تعویض مفصل آرنج تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. هر قدر کیفیت مفصل آرنج بالاتر باشد، هزینه ای که برای خرید آن باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند.

کلینیک فعال در حوزه ساخت پروتز بالای آرنج را نیز می توان یک عامل اثرگذار بر قیمت دانست. برخی کلینیک های ارتوپدی فنی با توجه به تجربه و سابقه بالایی که در امر تولید پروتز های با کیفیت دارند، هزینه بالاتری از شما دریافت می کنند. البته موضوع بالا بودن قیمت پروتز یا مفصل مصنوعی آرنج نباید باعث نگرانی و تعلل شما برای این عمل جراحی شود؛ تنها مساله ای که اهمیت زیادی دارد، بازیابی سلامتی تان است.

 

هزینه تعویض مفصل آرنج در پایار

هزینه تعویض مفصل آرنج، تحت تاثیر روش جراحی قرار دارد؛ آیا این خبر درست است؟

یکی از موارد مهمی که روی هزینه تعویض مفصل آرنج، تاثیر مستقیم دارد، روش عمل جراحی است که برای تعویض مفصل انتخاب می شود. حوزه پزشکی، امروزه پیشرفت های قابل توجهی داشته و اعمال جراحی متفاوتی توسط پزشکان انجام می شود؛ این مورد را در تعویض مفصل آرنج نیز داریم.

وقتی یک پزشک می خواهد برای تعویض مفصل آرنج اقدام کند، چندین راه در پیش روی او قرار دارد. یکی از این روش ها، اتصال سیمان استخوانی، و روش دیگر، اتصال غیر سیمانی استخوانی است.

در روش سیمان استخوانی، از یک ترکیب شیمیایی استفاده شده و استخوان یا مفصل ها را به کمک آن به هم متصل می کنند. این ترکیب، عموما از جنس سرامیک و یا پلیمر است و انواع و اقسام متفاوت، مانند سیمان آکریلیکی، سیمان با پایه پلی پروپیلفومریت، سیمان فسفات کلسیم و سیمان از جنس گلاس ینومر دارند. در روش اتصال غیر سیمانی استخوانی از ترکیبی که در فوق معرفی کردیم، استفاده نمی شود. معمولا، با توجه به نظر و صلاحدید جراح، یکی از این روش ها انتخاب می شود. یکی از دلایلی که نمی توان یک قیمت ثابت برای هزینه تعویض مفصل آرنج ارائه کرد، دقیقا همین تنوع در روش جراحی تعویض است.

 

آیا میدانید هزینه تعویض مفصل آرنج چقدر است

هزینه تعویض مفصل آرنج یا کیفیت آن؛ کدام مهم تر است؟

وقتی پای سلامتی تان در میان است، فقط به هزینه و قیمتی که درمان برایتان به دنبال دارد، فکر نکنید. هر قدر ما هزینه بیشتری برای درمان صرف کنیم، نتایجی که به دست خواهیم آورد با اثربخشی بالاتری همراه است. به همین جهت هر زمانی که می خواهید برای درمان بیماری خود قدمی دارید، به فکر کیفیت باشید و نه فقط به فکر هزینه ای که می خواهید برای آن پرداخت کنید.
درست است که هزینه تعویض مفصل آرنج بالاست و برخی افراد توان پرداخت آن را ندارند، اما وقتی درد در ناحیه آرنج امانتان را می بُرد، نمی توانید نسبت به آن بی توجه باشید و به خود بگویید که تحمل کن؛ همه چیز درست می شود. برخی دردها با صبر کردن آرام نمی شوند و فرد مجبور است به پزشک مراجعه کند.
اگر می خواهید نتیجه مثبتی از تعویض مفصل آرنج به دست آورید، باید بهترین و با کیفیت ترین نوع آن را تهیه کنید. این تنها راهی است که می تواند شما را مطمئن کند همه چیز کاملا رضایت بخش پیش خواهد رفت. به یاد داشته باشید، اگر به علائم اولیه بیماری بی توجهی کنید، ممکن است در آینده مجبور شوید برای پرداخت هزینه پروتز آرنج مصنوعی اقدام کرده و هزینه سرسام آوری برای آن بپردازید.

ارزانترین هزینه تعویض مفصل آرنج

آمادگی قبل از عمل تعویض مفصل آرنج چگونه است؟ آیا می دانید؟

کسی که می خواهد برای تعویض مفصل آرنج اقدام کند، علاوه بر توجه به هزینه تعویض مفصل آرنج باید به موارد دیگر نیز توجه و دقت داشته باشد. اگر قصد دارید عمل مفصل آرنج انجام دهید، نکات زیر را که مربوط به آمادگی قبل از عمل است، رعایت کنید:

  • قبل از آنکه تحت عمل قرار گیرید، حتما با پزشک خود صحبت کرده و در مورد داروهایی که مصرف می کنید با او حرف بزنید. تا دو هفته قبل از عمل، از خوردن داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و داروهای مربوط به آرتریت خودداری کنید.
  • برای آنکه به دست جراحی شده تان هیچ فشاری وارد نیاید، بهتر است شرایط خانه را به گونه ای تغییر دهید که پروسه بهبودی شما کوتاه تر شود. سعی کنید ظرف هایی را که زیاد به آنها نیاز دارید، در قفسه ها و کابینت هایی که ارتفاع زیادی دارند، قرار ندهید.
  • معمولا کسانی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند و هزینه تعویض مفصل آرنج را پرداخت می کنند، نیاز دارند تا به مدت چندین هفته، از کمک یکی از آشنایان و دوستان بهره ببرند.

بی توجهی به مشکلی که در مفصل آرنج ایجاد شده است، مشخص نیست شما را تا به کجا با خود می برد. اگر نمی خواهید در آینده مجبور شوید برای داشتن اندام مصنوعی مخصوص آرنج اقدام کنید، به نکاتی که در بالا ذکر کردیم، توجه و دقت داشته باشید و آنها را رعایت کنید.

ساخت و هزینه تعویض مفصل آرنج

هزینه تعویض مفصل آرنج با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

بیمه های زیادی در کشور ما در حال فعالیت هستند؛ برخی از آنها خدمات بیمه ای خوبی ارائه می کنند و برخی دیگر قادر نیستند هزینه عمل جراحی و تعویض مفصل آرنج را بپردازند.

یکی از معروف ترین بیمه های دولتی در کشورمان، بیمه تامین اجتماعی است؛ اغلب ما ایرانی ها تحت پوشش و حمایت این بیمه هستیم  تامین اجتماعی تا حد توان و تا جایی که تعهداتش اجازه می دهد از بیمه شوندگانش حمایت می کند. هزینه تعویض مفصل آرنج با این بیمه، از نظر اقتصادی به صرفه است و نیازی نیست بیمار هزینه های هنگفتی را برای عمل جراحی و هزینه تعویض مفصل پرداخت کند.

اغلب بیمارستان های خصوصی و دولتی در کشور با این بیمه طرف قرارداد هستند و کمک می کنند که هزینه های ناشی از تعویض مفصل، برای بیمار کمرشکن نشود. البته برای آنکه مطمئن شوید، این بیمه تا چه مبلغی از هزینه مفصل آرنج را پرداخت می کند، خوب است به دفاتر بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و در مورد جزئیات و سقف تعهدات این بیمه اطلاعات کاملی به دست آورید.

هزینه تعویض مفصل آرنج با بیمه نیروهای مسلح چقدر است؟

انواع و اقسام بیمه در کشورمان در حال فعالیت است. این بیمه ها با توجه به چهارچوب هایی که برای خود دارند، خدمات متفاوتی را به بیمه شوندگان ارائه می کنند. یکی از بیمه های فعال در کشور، بیمه نیروهای مسلح است. این بیمه نیز به مانند دیگر بیمه ها، خدمات متفاوتی را در اختیار افراد تحت پوشش خود قرار می دهد. بیمه نیروهای مسلح به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه ای توسط همین ارگان اداره می شود.

اگر بیمه شده نیروی مسلح هستید و نیاز دارید برای تعویض مفصل آرنج اقدام کنید، نیازی نیست از بابت هزینه های این عمل، نگرانی به خود راه بدهید. بیمه نیروهای مسلح، هزینه تعویض مفصل آرنج را پرداخت کرده و این می تواند کمک خوبی برای بیمه شدگان این ارگان باشد. در برخی موارد، این بیمه می تواند تا 70 درصد هزینه این عمل جراحی را به شما برگرداند.

اگر می خواهید در مورد جزئیات هزینه هایی که این بیمه قادر به پرداخت آنهاست، اطلاعات بیشتری کسب کنید، می بایست به آدرسی که بیمه نیروهای مسلح، مشغول خدمت رسانی است، مراجعه کنید و هر سوالی که دارید را از کارشناسان بپرسید.

هزینه تعویض مفصل آرنج در کلینیک پایار چقدر است

آیا تنها راه ترمیم مفصل آرنج، قرار گرفتن تحت عمل جراحی، و پرداخت هزینه تعویض مفصل آرنج است؟

آسیب دیدگی آرنج و یا زیاد کار کشیدن از دست، از مهم ترین عواملی هستند که باعث ایجاد درد در آرنج می شوند. اگر به آسیب هایی که در این ناحیه ایجاد شده است، بی توجهی شود، فرد مجبور خواهد بود برای عمل جراحی تعویض آرنج و پرداخت هزینه تعویض مفصل آرنج اقدام کند.

البته، باید خاطر نشان کنیم، تنها راه درمان دردی که در این ناحیه حس می شود، عمل جراحی نیست و پزشکان با توجه به وخامت اوضاع و اینکه چندوقت از بروز درد می گذرد، یکی از روش های درمانی زیر را پیشنهاد می کنند:

  • یکی از کارهایی که می توان برای کاهش درد آرنج، انجام داد، استراحت است. گاهی اوقات، استراحت چندروزه از شدت درد آرنج می کاهد.
  • گرما و سرما درمانی از دیگر راه های کاهش درد و آسیب آرنج هستند. پدهای حرارتی، کیسه آب گرم و یا کیسه یخ، می توانند سفتی و درد آرنج را بهبود دهند.
  • آرنج بند نیز می تواند به برخی بیماران کمک می کند تا آسیب دیدگی و درد در آرنج کمتر شود.

در مورد استفاده از روش های درمانی که در اینجا اشاره کردیم، نظر پزشک است که دخالت مستقیم دارد و بیمار باید مطابق با تجویز او عمل کند.

هزینه تعویض مفصل آرنج در کلینیک پایار چقدر است

 

جمع بندی

میزان آسیب دیدگی مفصل، نوع مفصل یا پروتز آرنج، بیمارستانی که برای عمل جراحی انتخاب می کنید و غیره، بر هزینه تعویض مفصل آرنج اثرگذارند. اگر می خواهید تمام هزینه ها و مشکلاتی که برای تعویض مفصل تحمل می کنید، به نتیجه رسیده و درد مفصل آرنج به پایان برسد، در انتخاب نوع پروتز آرنج یا مفصل مصنوعی آرنج دقت به کار ببرید.

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، سابقه و تجربه زیادی در حوزه ساخت پروتز دارد. این مجموعه از بهترین متریال ها و آخرین متد روز دنیا برای ساخت انواع ارتز و پروتز استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *